Şimdi Ara

Gümrük vergisiyle tanıştım ve şok oldum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
2
Favori
28.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 hafta kadar önce aliexpresden sipariş ettiğim plastik telefon tutucuyu ( 0.39$ ) bugün kargo getirdi ve 10lira küsur gümrük vergisi istedi. Daha önce defalarca ürün getirdim ilk defa böyle birşeyle karşılaştım üzerimdeki şoku atamadim. 2 liralik ürüne 10 lira vergi almak ne demek bilemiyorum, siz değerli forumdaşları yurtdışı alışverişlerinde 2 kere düşünmeye davet ediyorum.

Gümrük vergisiyle tanıştım ve şok oldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Adamlar kendi ülkesinin vatandaşı olmayan yabancı vatandaşlara hatta düşmanlarına 5TL'ye ürün satıyorlar, kargo dahil. Bizim milletimiz kendi milletini soymak için bu 5TL'lik ürünleri 30TL'ye satıyor. Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının soyguna uğramak istemediği için dışarıdan ürün alması gayet doğru, mantıklı bir hareket. Cidden böyle yüksek meblada gümrük vergisini destekleyen varsa, yazık.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 27 Aralık 2020; 12:57:53 >
  • Dostum 7 parça ürün siparişi vermiştim kargocu 6 kere daha gelecek. Bakalım onlara ne kadar vergi isteyecekler?

• froyzig kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 27 Aralık 2020; 12:57:49 >
  • standart boş paket hiçbirşey alma boş paket gelsin 5,20 TL eğerki içinde ürün varsa en düşük 7,5 TL
  • mamilim90 kullanıcısına yanıt
    Aliexpresden ürün getirme devri bitmiştir
    Kırılmaz cam telefon kılıfı gibi ürünleri 7₺ yerine esnaf kardeşlerimizden 20₺ye alırız dostum

• İsmi gümrük vergisi değil, b...t vergisi :)
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 19 Nisan 2021; 18:45:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şark kurnazı esnaf parçası bunu beğendi
  • musetea kullanıcısına yanıt
    evet alinan her urunde vergi olucak

• Yüzlerce ürün sipariş verip geri yollayın

• musetea kullanıcısına yanıt
    Dostum 41₺ vergi istenenler varmış.
    Bu arada ürünün elektronik ise tutar artabilir

• pp_pp kullanıcısına yanıt
    Birçok satıcı Türkiye'ye gönderim yapmıyordu bu gümrük vergisiyle siparişlerin hepsi geri dönünce aliexpres büyük ihtimal kökten bize ürün satmayı bırakır...

• Bu tutara bu kadar vergi çıkıyorsa ben yandım demektir.50 lira fln vergi öderim herhalde.Keşke buradan alsaydım der miyim acaba?Muhtemelen aliden son alışverişim olur öyle olursa.
  • Son alışverişim yasanin çıkmasına bir kac gün kala geldii ve logitech g102 idi. Vergi gelmemişti tabi.

Gule gule AliExpress

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general4242 -- 22 Temmuz 2019; 13:57:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allah kahretsin ya. Vatandaşını bu kadar ... kaç hükümet var acaba.
  • Aga niye tepki göstermiyor millet fedöcü damgasindan mı korkuyorlar

• Müstehak. Kurunun yanında yaş da yanıyor ama olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 22 Temmuz 2019; 14:16:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: froyzig

Dostum 41₺ vergi istenenler varmış.
    Bu arada ürünün elektronik ise tutar artabilir
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 19 Nisan 2021; 18:45:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sistem bir harika dostum

söylüyoruz inanmıyorlar Venezuela is comming
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.