Şimdi Ara

İnternet Erişim Hızlarının Yükseltilmesi [Her Kullanıcıya En az 100 Mbps]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
1
Favori
9.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
140 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daha önceki kampanyalarda bir olup AKN kavramını kaldırttık fakat ülkemizde maalesef internet erişim hızları halen vasat durumdadır. Özellikle bazı ISS'lerin eve kadar fiber (FTTH) sistemi getirmesine rağmen halen ADSL2+'ta alınabilecek 15 , 24 mbps gibi hızları fiber paketlerde sunması trajikomik bir vakadır. İnsanların akıllarıyla dalga geçmektir.

Diğer gelişmekte olan 2. dünya ülkeleri ile karşılaştırıldığında internet erişim hızının Türkiye'ye göre ne kadar yüksek olduğu görülecektir. Özellikle uluslararası yapılan hız testlerinde Türkiyenin 93. sıraya kadar gerileyebildiği görülecektir.

Fiberde şu an sunulması gereken minimum hız çağın gereklerine ayak uydurularak ve 2020 yılına da gireceğimiz düşünülerek her kullanıcı için artık en az 100 mbps olmalıdır (Oda başlangıç paketi). İstenilirse de araya fiyata göre 200 mbps , 300 mbps , 500 mbps ve 1000 mbps olmak üzere ek hız paketleri koyulabilir.

Fiberde artık 15 , 24 , 35 , 50 mbps hızlarını çöpe kaldırmamız gerektiğine inanıyorum. Fakat ISS'ler maalesef bu duruma yanaşmamakta ve karı maksimize etmeye devam etmektedirler. Hükümet denetimi olmadığı ve yandaşlara peşkeş çekilme durumu olduğundan hükümette herhangi bir müdahelede bulunmamaktadır.

Bu sebeplerden dolayı 2. bir internet kullanıcıları harekatının yapılması lazım gelmiştir. Şöyle ki bu konuda gerekli mercii lere ulaşılarak , BTK ya yazı yazılarak , CİMER'e yazı yazılarak birlik olunup AKN'nin kaldırdıldığı gibi internet erişim hızlarınında yükseltilmesi gerekiyor. Bu konuda ne lazım gelirse yapılmalıdır.

Ben mesaj atacamda nolacak demeyin unutmayın 1 kişi , 1 kişidir daha önce AKN olayında olduğu gibi ne kadar örgütlenirsek o kadar iyi sonuçlar alabiliriz.

• firma değil eskisi gibi altyapıyı devlet yapacak onun görevi bu.yıllardır bu görevini ihmal etti. özel sektör bu kaynağı bulamaz,en az 10 milyar $ gerekiyor. telekom yıllardır yatırım yapacağı yere yattı ve kaynakları başka yerlere aktardı.şimdi para pahalı istese bile yatırım yapamaz. doların 1-1,5 tl olduğu zamanlar bu yatırımlar yapılacaktı.
  • Bursa'nın göbeğinde 8 mbps'yi zor alıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Muhtemelemen bölgenize daha fiber gelmemiştir yada FTTC sistemi mevcuttur. Bu dediğim olay FTTB/FTTH kullanıcıları için geçerlidir. Artık yontma taş devrinden kalma hızlardan kurtulmamız gerektiğine inanıyorum. Bu dediğim olayda sizin gibi altyapısı olmayan yerlerin de altyapının iyileştirilmesi çalışması konusunda adımlar atılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antlion -- 13 Temmuz 2019; 21:19:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antlion

Muhtemelemen bölgenize daha fiber gelmemiştir yada FTTC sistemi mevcuttur. Bu dediğim olay FTTB/FTTH kullanıcıları için geçerlidir. Artık yontma taş devrinden kalma hızlardan kurtulmamız gerektiğine inanıyorum. Bu dediğim olayda sizin gibi altyapısı olmayan yerlerin de altyapının iyileştirilmesi çalışması konusunda adımlar atılabilir
    FFTC var hocam. Ama insafsızlar siteye kadar kabin getirmediler. Bende bu şekilde idare ediyorum hayvan gibi fatura ödememe rağmen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuya dünden beri 1 cevap bile atılmamış böyle olursak tabii ki iss'ler bizi düdüklemeye devam eder
  • Turkiyede araplar hiç bir yatırım yapmadan borç bırakarak kaçtılar.
    Bu alt yapı ile bu ısın yürümesi imkansız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ISS'ler sosyal medya kullanıcılarına 'sosyalnet' diye alternatif bir hat açıp normal internet trafiğini meşgul etmeden hizmer vermeliler.Ondan sonra zaten sorunlar otomatik çözülür.

• Charmlander kullanıcısına yanıt
    santral uzak olan yerlere fiber şart
  • 3 yıldır aynı şeyler yakında etkinlik olacak
  • Altyapı sahibinden hizmet alma devri kapandı. AKN'nin kalkmasıyla birlikte o iş geride kaldı. Bunun sebebi AKN kalkınca başka firmaya kablo ekipman vs. kiralamak direk son kullanıcıya hizmet sunmaktan daha kârlı oldu altyapı sahibi firmalar için. O yüzden fiyatları şişirdiler benim görüşüm bu. Bunu bilir bunu söylerim. Alternatiflere yönelin. Telekom altyapısındaysanız Turknet, netspeed, oris, netgalaksi daha bir sürü firma var. Bulunduğunuz yerde hangisi iyiyse ona geçin.

Superonline üzerinden hizmet alacaksınız da Vodafone net ve millenicom'a bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrownSquirrel -- 14 Temmuz 2019; 19:39:1 >
  • Bahsettiğiniz gibi en az 100megabit şeklinde internet erişimi olması için hemen her binada bir fiber kabinin olması gerekir veya her sokağa bir kabin... Bunun maliyetini de hangi firma ödemek ister problem orada başlıyor galiba.
  • Katiliyorum.

• önce 8 mbps ile sürünenlerin hızı arttırılsın,yatırım falan yok yıllardır.ben 16 mbps bile henüz kullanamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Bahsettiğiniz gibi en az 100megabit şeklinde internet erişimi olması için hemen her binada bir fiber kabinin olması gerekir veya her sokağa bir kabin... Bunun maliyetini de hangi firma ödemek ister problem orada başlıyor galiba.
    firma değil eskisi gibi altyapıyı devlet yapacak onun görevi bu.yıllardır bu görevini ihmal etti. özel sektör bu kaynağı bulamaz,en az 10 milyar $ gerekiyor. telekom yıllardır yatırım yapacağı yere yattı ve kaynakları başka yerlere aktardı.şimdi para pahalı istese bile yatırım yapamaz. doların 1-1,5 tl olduğu zamanlar bu yatırımlar yapılacaktı.
  • Elbette hocam ben sizi anladım, bahsettiğiniz gibi altyapılar fibere dönüşseydi -büyük bir oranda- bugün çok sağlam altyapı ve hızlarımız olurdu.

• defalarca btk ve bölge müdürlüğüne gittim şikayette bulundum bugünde cimere yazdım düzeltmiyorlar yer ankara

İnternet Erişim Hızlarının Yükseltilmesi [Her Kullanıcıya En az 100 Mbps]

youtube filan 480pde kasıyor cıldırmamak elde değil demek isterdim ama 3 yıldır böyle

ayrıca paulada 3525234535345432532 defa mesaj attım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 15 Temmuz 2019; 17:5:22 >
  • Yanınızdayım arkadaşlar

• Operatörlerin şu anda adım adom buna geçtiğine inanıyorum.
    Vodafone ile anlaşmamda 100mbit interneti 79,90 TL'ye alıyorum.
    50mbit ise 69,90 TL

Bence fiyatları kademe kademe sabitleyecekler ancak yeni paketlerin çıkması gerekiyor.

Şu anda ülkede en büyük problem upload sorunu. Yurtdışı hat kiraları çok anlamsız pahalı. Bu yüzden tam randımanla bir altyapımız oluşmuyor.
    Bilgisayar ve internet kullanıcılarının bilinçlenmesi lazım.
  • İzmir göbeği tripleks daire 35mbit max
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.