Şimdi Ara

Digitürk 4k

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
1
Favori
17.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zangieff

4k ve 1080p maç yayın kalitesini karşılaştıracağımız bi video falan yok mu?

ben bu hafta iptal ettirdim sene başından beri her maçı izledim evimde harddiskten izledim 5 tane 4k maç var alakası bile yok hocam 1080p upscale etmişler yani iki yayınıda baktığında aman aman bi fark yok aylık 10 tl vermez evimde 3 tane 4k tvden denedim hepsindede sonuç aynı.Digitürk verdiği 4k maçlar gerçek 4k yayını değil.İlk Digitürkte bundan önce yayınlanan Galatasaray-Beşiktaş maçı ile başlamıştı sanırım o çekim gerçek 4k kameralarla başlamıştı ve gerçek 4k yayınıydı izlediğimde ağzım açık kalmıştı

• Güzel yeni cihaz işte.
  • digi_boy2006 D kullanıcısına yanıt
    Evet aynen dediğiniz gibi özellikleri birebir aynı 4 k kutu daha yeni ve daha hızlı iq plus kutularda sıkıntı yaşanıyor genelde özellikle portalda sıkıntı oluyor
    bana göre hıc bır kutuya para verılmez

tabı sızın kullanmıza uygunsa iq plus kutuda mantıklı olur ıllakı 4k almanıza gerek yok 6 ay kampayasından yararlanabılıyorsanız iq plus alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: digi_boy2006

hocam 100 megabit sınırsız internetim var, netflix var, ip tv var, filmleri 1080p bluray remux indirip izliyorum, maç izlemem ancak digiturk film paketine üye olacağım sebebi bugüne kadar bende gerek yok diyordum ancak yeni 1080p projeksiyon cihazı aldım, netten indirdiğim filmlerde ve netflix'te sıkıntı yok görüntü süper ancak netflix yeni filmlerde içerik yetersiz her zaman netten indirip izlemek zahmetli oluyor, projeksiyonu satın almadan önce 40 inç led tv vardı, filmleri indirmeden netten online izliyordum ancak projeksiyonu alınca ekran dev gibi olunca mp4 filmler, 720p hatta 1080i çok göze batıyor, bu sebeple digiturk'e üye olup, plus cihaz alıp, filmleri istediğim yerden hdd'ye kaydetip istediğim zaman izlemek istiyorum, ayrıca ulusal kanalları da projeksiyondan izlemek ayrı bir keyif bu sebeple digiturk'e üye olmayı düşünüyorum, tek kafama takılan digiturk özellikle sinema kanallarında bitrate değerlerini son zamanlarda düşürmüş, inşallah görüntü kalitesi olarak memnun kalırım, kalmazsam iptal ettiririm artık
    Öncelikle hayırlı olsun bi zamanlar benimde projeksiyon alma düşüncem vardı Maçları izlerim diyordum ancak görüntü kalitesi tv de ki gibi olmayacaktı sonradan vazgeçip 50 inç 4k tv aldım şuan memnunum. İp tv varsa Dt nin sinema kanallarını da izleyebilirsin ama kaydedemezsin. Digitürk de film konusunda iyi değil bence aynı filmler dönüp duruyor bir zaman sonra sıkılırsın. Almasına al da iptal etmek o kadar kolay değil haberin olsun.
  • blackshow kullanıcısına yanıt
    hocam zaten digital platformlarda aynı filmlerin yayınlanması genel bir sıkıntı, eski kaçırdığımız filmleri izleriz artık, yeni filmleri zaten netten indirip izleyecem, ip tv'de kayıt olmadığından sıkıntı bahsettiğiniz gibi, digiturk'ün bein connect uygulaması içerik olarak hoşuma gidiyor birazda ondan istiyorum, iptal ettirme konusunda haklısınız maalesef bu tüm aboneliklerde geçerli, abone olmak çok kolay ama iptal ettirmek çok zor hayırlısı bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digi_boy2006 -- 4 Temmuz 2019; 0:50:12 >
    Rica ederim. Önemli olan sizin memnuniyetiniz umarım yararlı olur. Herhangi bir sorunuz olursa mesaj atmanız yeterli olur.
  • alicancoban A kullanıcısına yanıt
    Hocam sana anlatıyoruz gene aynı şeyleri soruyorsun.
  • Yok birşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicancoban

Ne yönden
    dostum sayfalardır aynı soruyu soruyorsun herkes sana aynı seyı anlatıyor tekrar aynı soruları soruyorsun

4k kutu al iq plus kutuya gore daha hızlıdır madem kutuyu para verecen 5 tl daha fazla ver 4 k kutu al

yıne cevaplıyorum ınsallah yenıden sormassın
    Günaydın bende bilmiyorum neden olduğunu kampanya yok dediler kardeşim rahatsız edici bir durum yok sadece kayıt yaparken bir tık daha ağırlaşıyor o kadar humax 9505 kullanıyordum bundan önce beın connect 15 saniyede bağlanıyordu IQ plus 6100’da 2 saniyede bağlanıyor beın connect biraz ağır çalışıyor o kadar alışacağız durmadan kutu değiştirmiyek kardeşim birde canlı yayını durdurup yada bir kayıt izlerken durdurup geri başlattığın zaman ses kesik kesik başlıyor hemen düzeliyor ondan sonra kanal geçiş hızı iyi hd kanal açılma hızı görüntü gelme hızı iyi kardeşim bu kadar ben zaten 4k bekliyorum
    Ama humax görüntü kalitesi iyi değildi bu daha iyi birde humaxta beın connectte gezinme hızı daha iyiydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicancoban -- 8 Temmuz 2019; 6:51:56 >
  • Bugün genel merkezden aradılar. Bazı müşterilerimiz için 4 k kaydı açıyoruz dedi. Biraz önce servis aradı yarın kuruluma geleceğiz dediler. Her hangi bir ücret ödemeyeceğim
  • Iq plus'ım vardı. Memnun değildim. 1. Buçuk aydır bekliyordum. Yanlış anlaşılma oldu. Kutu ücreti var yanlız servis ya da aktivasyon ücreti yok.
  • valla belgeselde maçta ne varsa izledim beş para etmez 4k yayını

hotbirde 4 tane ücretsiz 4k yayını var gidin bide onları izleyin boşuna 4k ek para vermeyin normal beinsport hd daha iyi

10727 H 30000

4K Universe
    NASA UHD

12539 H 30000

Hot Bird 4K1
    Fashion TV 4K

8k tvsi olan varsa

12437 H 27500

Eutelsat 8K demo (France TV
  • belgesellerı ok de mac yayını 4k degıl beınsportsun ınsanlarla dalga gecılıyor

• Bu hafta 400. kanaldan (Sözde) 4K yayınlanan Beşiktaş - Y.Malatyaspor maçı kesinlikle 4K değildi. Kanal 77 ile defalarca kıyasladım ama yayın kalitesi tamamen aynıydı. Hatta 77. kanalın ses kalitesi çok daha iyiydi. İnsanları aptal yerine koymayın bari..

• quote:

Orijinalden alıntı: Antalyalı.

Qled tv ve Digiturk 4k kullanan var mı?

Samsung,lg,philips,vestel vs. başlangıç seviyesi modellerinde 4k kaliteli yayın olacağını düşünmüyorum

TV lerde problem yok da Digiturk de problem var 4k dolby atmos dolby vision ve hdr 10 destekli led tv kullanmama rağmen netflix in dobly destekli filmlerinde cam gibi görüntü alıyorum birde gelin görün ki digiturkun 4k diye yayınladığı maçları açınca 1080p bile değil neredeyse abartmıyorum böyle bir yayın olmaz diyorum 4k diye ek ücret ödüyoruz birde gün içerisinde ki belgeseller evet 4k ancak 1 hafta boyunca izlerseniz aynı şeylerin tekrar tekrar döndüğünü görebilirsiniz evet 1080 p ile 4k arasında fark var ancak gerçek 4k mı sorusunda 1080 den upscale ediliyormuş gibi

• Resmen rezillik 4K diye verdikleri yayın 77 ile aynı hatta 77 görüntü olarak daha iyi
    Bu arada görüntü kaliteleri iyice düşmeye başladı normal yayınlarında
  • Resmen insanlarla alay ediyorlar hiç 4k yayın görmesekte bide aylık 10₺ veriyoruz şu çamur görüntüye resmen kandırıyorlar
  • jagatai J kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhabalar

Değişim olmadan önce yazın
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.