Şimdi Ara

Sıfır araç aldım, kuşlarla başım dertte. Nasıl korurum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
5.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, sıfır araç aldım, geçen hafta sonu teslim aldım, forumda da paylaşmıştım denk gelmişsinizdir belki.

Sıkıntım şu, hem iş yerimde, hemde evimde arabayı park edebileceğim yerlerde kuş pisliği sorunum oluyor, sabah işyerinde arabayı park ediyorum, akşam iş çıkışı bakıyorum, arabanın 2-3 yerinde kuş pisliği, tabi kurumuş oluyor bu pislik.
    Aynı durumu akşam evinin önüne park edince de yaşıyorum,

1) İlk olarak kurumuş kuş pisliği kolay ve hızlı nasıl temizleriz aracı çizmeden
    2) Kuş pisliğinde aracın boyasının zarar görmemesi için, nasıl bir koruma yapabilirim seramik vs. gibi, marka model önerebilirsiniz
    3) Hiç kuş pisliği olmaması için neler yapılabilir; aracı park edebileceğim başka yer yok, kapalı bir paralı otopark ile anlaşabilirim işyeri için ama evde gene aynı şeyi yaşıycam, branda almayı düşündüm ama her akşam branda ört, sabah topla, ekstra iş ve zaman çıkaracak, başka da bir şey aklıma gelmiyor.

• Valla en net çözüm branda, sürekli tak çıkar üşenir insan ona da

Benim ön camı nokta şeklinde eritti resmen kuş pisliği, lanet bişey...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Kuş değil sanki bana Balrog ya. Lav gibi bırakıyorlar arabanın üstüne eritiyor. Folyo molyo çözüm değil tek çözüm öğle arası falan gidip hemen silmek
  • Aracında güçlü deterjanlı ıslak mendil bulundur. Örneğin Bim'in Mendiva iyidir. Her gördüğünde temizle. Kapalı garaj dışında tek çözüm bu. Branda falan uğraşılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uza -00-

Kuş değil sanki bana Balrog ya. Lav gibi bırakıyorlar arabanın üstüne eritiyor. Folyo molyo çözüm değil tek çözüm öğle arası falan gidip hemen silmek
    Öyle, araç 2 gün yattı, ön cama imzasını atmış kuş, bakıp bakıp anıyorum kendisini

• Adamın birinin erkek çocuğu olmuş

asılmış kopartmış :)
  • Kurumuş pisliği bol sulu selpak veya pamuk ile üzerine koyup 3-5 dakika bekleyip öyle cıkarta bilirsin.

Aracına boya koruma yaptırmalısın, kaygan yüzey okuşacagı için kuş pisliği daha kolay cıkar.
    Bütcen el vermiyorsa kendin uygula wax alıp.
    Zamanın yoksa hızlı waxlar var, aracı yıkadıktan sonra spreyi püskürtüp siliyorsun.

Meguiars marka alabilirsin
    Gyeon wet coat alabilir en iyisi, bu ürünü aracı yıkarın durulayacaksın durulamadan önce sıkıp tekrar tazikli su ile gezdirip durulama yapacaksın.

• ben pisligi gordum mu hemen torpidodan bimden aldigim islak mendili cikarip siliyorum. en iyi cozum

• bunun için hepsiburada da satılan spreylerden alıp pisliği gördüğünüzde sıkıp 1 dk bekledikten sonra selpak ile silerseniz en temiz ve uğraşsız çözüm. ıslak mendil elini ıslatıyor falan daha çok uğraştırıyor. Sprey ile reklamlardaki ocak pisliği temizler gibi tek kalemde alınabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya boya koruma yaptır ya da kendin yap. kuş pisliği kurusa bile bir parça islak mendil ile kolayca kayıp gidiyor. yoksa arabanda 1.5 lt pet su ve mendil olacak, sabah akşam söyle bir göz atacaksın. başka çare yok.

• Araç kırmızı mı? Gördüğüm kadarıyla kırmızı ve mavi renge daha çok pisliyorlar.
  • Bu önerilerinizi dikkate alıcam arkadaşlar...
  • Birkaç sene önce sonax sıvı cila almıştım arabayı yıkatıp üzerine özellikle de motor kaputuna temiz kuru bezle uygulatiyorum ne kuş pisliği ne de çamur yapışmıyor sana da sıvı cila kullanmanı tavsiye ederim.

• Erdil Yaşaroğluda bu konuda çok güzel karikatürler yapıyor. En sevdiklerimden

Sıfır araç aldım, kuşlarla başım dertte. Nasıl korurum?
  • Ben denemedim ama şöyle birşey düşünmüştüm zamanında ama çalarlar gibi geliyor bunu da.https://urun.n11.com/semsiye-ve-tente/andoutdoor-300x300-cm-polyester-tente-and1029-P275771732?gclid=EAIaIQobChMItpDv_daG4wIVmJSyCh1k3QChEAQYASABEgJFdvD_BwE&gclsrc=aw.ds
    örnek olsun diye koydum,denemedim, portatif tente.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi researcher12 -- 26 Haziran 2019; 11:2:48 >
  • Benzincide 2 tl verip su tutun. sıfır araç aldığım, daha doğrusu alabildiğim zamanlar ben de bunu sorun yapardım. Gidip yok bakım, yok koruma bilmem ne ıvır zıvırılarına para verip de aracın verniğini soydurmayın, alayı para tuzağı. Yapacaksanız da polisajsız seramik yaptırın.
  • Otomobil üreticilerinin ARGE Departmanında çalışanlar uyuyor sanırım.

Neden hala buna çare bulunamıyor ?
  • Valla ben kuşların olduğu yerlere park etmiyorum anca öyle kurtarıyorum.

Kuş pisliği iğrenç bişey. Boyayı yakıyor, çatlatıyor mahvediyor.

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Bu görüşe katılmaya başladım neptün mavi astra var günde 2 kuş rahat pisliyor

• Benim arabada aseton sürekli duruyor. Pisliği gördüğümde hemen peçeteye döküp siliyorum.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.