Şimdi Ara

Milli muharip uçağın birebir modeli ilk defa Paris Air Show'da sergileniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
0
Favori
11.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yerli savaş uçağı olarak bilinen 5. nesil olarak üretilmesi planlanan Milli Muharip Uçak Projesi kapsamındaki savaş uçağımızın tasarımının nihai hali ilk kez Paris Air Show'da sergilendi. 

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

Almanya’da imal edildiği öğrenilen uçağın mock-up’ı iki ton gri kamuflaja sahip.

İçi boş maket tanıtmışlar, Maketini bile Almanlar yapmış. Ortamlarda yerli-milli dersin kim bilecek.
    F 35'i de abd kendi yapıyordu değil mi ulan sizi altınlara boğsak yemeğinizi önünüze koysak vallahi biz size karşıyız dersiniz
    İşte böyle nankörsünüz..!
    12 Angry Men sen söylemeden yazayım. Ak partiye oy vermedim. İnanmamak sana kalmış çok da umurumda.
    Yalnız senin yazılarında hep savunma sanayinde yapılan şeylere bok atma çabası görüyorum. Derdinin Ak parti olduğunun farkındayım ancak bu durum Türkiye de yapılan iyi işlere karşı olmanı gerektirmez. Tapatalk ın TF-X forumundaki şerefsiz haysiyetsiz alçak Yunanlılardan farkın olsun biraz!
    Bilip bilmeden maketi (Bire bir yapılana maket değil mock-up deniyor onu da öğren. Madem her şeye atlıyorsun bunları da öğren) Almanlara yaptırmışlar demişsin.
    Tf-x in Mock-up ı ALMANYA merkezli Grunewald Stade GmbH firmasına yaptırıldı. airbus’ın alt yüklenicisi olan GMBH firması 2016 yılında TAİ TARAFINDAN SATIN ALINMIŞTIR.

Türkiye nin savunması için yapılan şeyler neden bu kadar zoruna gidiyor? Altında art niyet ararım ben bunun.
    Ak parti düşmanlığı başka vatan millet düşmanlığı başka bir şey. Dediğim gibi yabancı sitelerdeki yunanlardan farkınız olsun biraz!
  • Amaç?
  • quote:

Almanya’da imal edildiği öğrenilen uçağın mock-up’ı iki ton gri kamuflaja sahip.

İçi boş maket tanıtmışlar, Maketini bile Almanlar yapmış. Ortamlarda yerli-milli dersin kim bilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 17 Haziran 2019; 17:4:10 >
  • quote:

quote:

F 35'i de abd kendi yapıyordu değil mi ulan sizi altınlara boğsak yemeğinizi önünüze koysak vallahi biz size karşıyız dersiniz
    İşte böyle nankörsünüz..!
  • Bu ekonomik krizde bence bu tür pahalı projelere ara verilebilir. Tabi ki önce devletin israf alışkanlığını sona erdirmesi gerekiyor.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    İsmimi bile yazıyorum fake miş troll müş ulan troll sizin ağa babalarınızdır hadi yol al
  • F35' projesinden abd tarafından atılmazsak, 45-50 yıl projeden çıkamıyoruz. s400'ü kesin alıp kendimizi F35 kazığından kurtarmak gerek, geçenlerde haberleri çıktı, üretici ingiliz firması bazı elektronik parçaları çinde ürettirdiğine dair, maliyetleri inanılmaz yüksek uçağın.. artı söylenen 13 kritik hata var uçakta.. bunları girebilmiş değiller, F35 küresel sermayenin silahı, işe yarasa da yaramasa da satmaya çalışıyorlar.. Uçak yapmak meşakatli zor bir iş, hükümetin bu yoldan geri adım atmaması gerek.. harcanan emekler boşa gitmesin..
  • Mock up Tai'nin 2016'da bünyesine kattigi Grunewald sirketi tarafindan üretildi.

----- Trmilitary sitesinden alintir.! ----
  • Hayırlı olsun.
  • Tartışmayı öğrenin, nasıl iletişim kurmaya çalışıyorsunuz.Maket de olsa şu veya bu olsa proje ilerlesin, en azından birdahaki proje için elimizde veri olur.Hiç fena değil, bu tarz girişimler güzel.

Ama TR-Jet gibi seçim parçası yapamayın.2016 da davudoğlu projeyi tanıttı, sitesine bile kimse bakmıyor.bu konuda ne hükümet, nede özel şirketeen bir açıklama yok.

Ancak tusaş fena firma değil arkadaşlar, tüm savunma sanayi şirketlernin bir ciddiyeti var ve güzel iiler yapıyorlar.

Motoru yabancı olsun, yazılımı yabancı olsun herşeyi yapamazsınız, hiçkimsede yapmıyor zaten. Umarım proje başarılı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spiritswithinn

Bu ekonomik krizde bence bu tür pahalı projelere ara verilebilir. Tabi ki önce devletin israf alışkanlığını sona erdirmesi gerekiyor.
    Her şeyden kısarsın ama savunma sanayiden kısamazsın.Bu coğrafyada güçlü bir ordun olmadan var olamazsın.Ha birde her parça yerli olacak diye bir şey yok.Öyle pat diye %100 yerli ürün üretilmiyor.Amaç bilgi birikimiyle zamanla kritik parçaları üretebilir hale gelmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 17 Haziran 2019; 17:30:32 >
  • Ersin ÇAKI kullanıcısına yanıt
    başka pc deydim. beğenmek için giriş yaptım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.