Şimdi Ara

Ortak Yayının'ın Kazanan'ı Ekrem İmamoğlu Oldu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
0
Favori
12.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
114 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • - Ekrem İmamoğlu'nun, montajlanarak Ordu valisi'ne hakaret ettiğine dair olan tüm haberler, yeniden İmamoğlu tarafından yalanlandı, ayrıca İmamoğlu "Kötü söz sahibine aittir. ben "basit" kelimesini kullandım." dedi.
    - Binali Yıldırım, 11 kez İmamoğlu konuşurken sözünü kesti.
    - İmamoğlu, aylardır hakkın'da yandaş medya tarafından iftira atılan "İmamoğlu fetö'ye destek veriyor." haberlerini yalanladı. İmamoğlu, "Ben, demokrasi için çalışıyorum. Benim hiçbir terör örgütü ile işim olmaz. 5 yıldır, Ülkemiz de fetö bitsin diye birçok yerler de çabaladım" açıklamasın da bulundu.
    - İmamoğlu, tüm projelerini anlattı
    - İmamoğlu, yıllardır Ülkemiz de yaşanılan açlık ve işsizlik sorununu milyonlarca insan'a detaylı şekil'de gösterdi.
    - Program'da Binali Yıldırım'a Fetö sorusu sorulmadı.
    23 Haziran Seçiminin Kazananı, Ekrem İmamoğlu olmuştur. Hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aktfoskta -- 16 Haziran 2019; 23:11:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle ben bu programın amacını anlamadım. AKP ve özellikle AKP yalaklarının yaptıkları AKP'ye fena halde olumsuz puan olarak döndü. İmamoğlu'nun çıktığı programlarda saçma sapan yönlendirici sorular, provakatif sorular, çarpıtmalar vs.vs. aslında İmamoğlu'na fena yarıyor. Muharrem İnce'de de olmuştu bu. Dalkavuklar "işe yarayacağım, dilimdeki tüyleri aşındıracağım" derken AKP'nin zararına iş yapmış oluyorlar. Bir yandan da bu kadar yıldır böyle ortamlara girmeyen AKP iyiden iyiye faşist bir havaya büründü. Ben yaptım oldu. "Ben istersem dağın yeri değişir" vari havalar falan... Bu da halkı sıkıyor ve bayıyor. Bu tartışma AKP için "bak gördün mü biz aslında demokratız" süsü. Ama halkın AKP'yi iktidarda tutan, başka partilere meyledebilecek kısmının artık bunu yiyeceğini sanmıyorum.

Partinin kemik oyunun hiçbir önemi yoktur. Ak Parti'yi yıllardır iktidarda tutan şey %5-7'lik bir oydur. Bu kaydı mı, düzen çöker. Bu tartışmanın bu kitleyi ikna edeceğine inanmıyorum. O yüzden bu tartışmayı geç kalınmış bir çaba olarak görüyorum.

-------------------------

21'inci yüzyıl gerçekleri, Türk medyasının içinde bulunduğu lağım da düşünülünce, medya kuruluşlarının kararsız seçmenin üzerindeki etkisinin de minimal olduğunu düşünüyorum. Kararsızları geçtim, kemik seçmen kitlesinin bile medyaya güveni yerin dibinde. Borazan gibi bağırsalar da insanların düşünceleri pek değişmiyor. Bu açıdan TV'nin etkisi nedir, işe yararlılığı nedir, neden izlenir falan artık bunlar sorgulanmaya başlıyor. Türkiye'nin geleceğinde bir medya çöküşü bekliyorum. Şu anda AKP'ye destekleyen sanayici versin reklamı, havuz medyası ayakta kalsın gibi bir profil var. AKP gittiğinde, Tüpkafa elinde onlarca TV kanalı, bir sürü gazete ile kalacak mesela. İnşallah satamadan batar da, Türk medyasını iyileştirmek için bir fırsata çeviririz bu batışı...

CHP açısından da tek bir eksik görüyorum. İmamoğlu'na şov yaptırmadılar. Bir organize etselerdi de, normalde hiç izlenmeyen bir TV'de çıksaydı adam. KonTV falan mesela. Öncesinden ağır tanıtım yapacaksın. Adam çıkacak, Kon TV'ye 35 puan reyting aldıracak. Bütün ana akım medyayı maymun edecek. "Beni izliyorlar, sizi değil" ayarı olacak.
    Uuu yeee... Neonazi propoganda yöntemi detected.

Abi baydınız artık ya. 75 yıl geride kaldı bu tarz söylemler. Tamam, anladık, Türk milleti Nazi propoganda tekniklerine alışık değildi. AKP'de birileri bunun farkına vardı, 10 küsür yıl kullandı. Ama biz başından beri bu taktiklerin, numaraların farkındayız be abi. Çok da bilgili görgülü olmaya gerek yok. Türkiye'de yayın yapan 160 küsür kanalın en az birinde günün bir saati bir nazi belgeseline denk gelmek doğal. Bunlardan birkaçını izlemiş adam yemez abi bu numaraları...

neo-nazi yöntemleri:
    - "EK.İM" diye lakap takmış.
    - "Kanıtlamazsan şerefsizsin, kanıtlamazsan eşek gibi anırıp özür dileyecek misin?" vari söylevler...

Özür dilemeyi bir ahraz gören yapı var mesela. Bir hatasını görünce özür dileyen insan erdemli insandır. "Eşek gibi anırdıktan sonra" neden özür dilesin? Kafalarınız bozuk aga. Üslubunuz "davanıza" zarar veriyor.

Senin bir provakatör olduğunu veya propoganda yaptığını iddia etmiyorum bu arada. Bu tarz söylemlerden etkilendiğini, bunların yanlış olduğunu, üsluba dikkat etmek gerektiğini söylüyorum. Özellikle Ak Parti'nin çıkarını düşünüyorsan hele, bu saatten sonra üsluba çok dikkat etmeniz gerekiyor. Efendi adam olmanın modası hiçbir zaman geçmez. Birisi seni bir şey ile suçladı ise, buna çok daha düzgün bir üslupla cevap verebilirsin ve bu uzun vadede daha çok insanın saygısını toplamanı sağlar.

Mesela, kısaltma amaçlı Ek.İm kullanıyorsan, Eİ de abi. Ben RTE diyorum mesela. Kısaltma amaçlı. Yerme maksadı yoktur. Kendi adımı da, toplantı notuna eklerken falan böyle kısaltırım ben. Recep diyenler var mesela. İllet oluyorum. Arkadaş, Recep güzide bir isim. Bir adamı yermek için adamın göbek adı kullanılır mı? Şaka mısınız? İsimden yerme ne derece basit ve küçük kafalı iştir? Ak-İt tabirini kullananlara hiç kızmıyorum, çünkü Akit bu tarz hakaretleri sonuna kadar hak ediyor. Her yere hakaretler yağdırıyor. Toplumun önemli bir kesiminin değerlerini aşağılıyor. Bu tarz işlere girişenlere hunharca hakaret ederim, kimse kusura bakmasın. Ama toplumun bir kesimini rencide etmeyen, sadece farklı görüşten olan kişilere hakaret edecek, hala ki isminden doğru küçümseme yaratacak takma isimler kullanmam. Bu kendimi küçültür.

Geçmişte, şimdi sizin FETÖ dediğiniz yapının başındaki şizofrene Feto derdim mesela. Bak, nasıl haklı çıktım. Rencide edeni rencide ederim. Er ya da geç haklı da çıkarım. Bu tarz durumlar dışında kimseyi rencide etmemeye çalışırım. Sonunda da, uzun vadede efendi olan, bütünleştirici olan kazanır.

İşte AKP'nin de çuvalladığı konu tam olarak bu. Toplumun değişen dinamikleri gereği, bozuk üslup artık çok tepki çekiyor. Bana göre hava hoş ha! Ne kadar devam etseniz o kadar sevinirim. Sonuçta Ak Parti'ye zarar.
  • Bir de Ekrem baskana çok sinirli derler. Binali kac defa lafini kesti. Orada bile birşey caldi. Vaktini... Ulann ..

• quote:

Orijinalden alıntı: anticor

Bir de Ekrem baskana çok sinirli derler. Binali kac defa lafini kesti. Orada bile birşey caldi. Vaktini... Ulann ..
    Hocam onların yaptığı tek iş çalmak.

Çok da şaapmamak lazım.

• Bu yayını izleyip İstanbul'u düsünen insan Ekrem İmamoğlu'nu gözü kapalı seçer.
  • aga yönetimdekiler öyle takıkıyor ki sanki belediyeyi kenyalılar yönetiyor onu yapacağız bunu edecegiz yapaydınız baba elinizimi tutular kıscası degişim şart şart ki adamlar uzunca bir dönem kendileri yönetiğini anlasın beton yığını keşmekeş pahalı bir şehir üç günde olmadı yılların vermiş oldugu birikim ve istanbullular mutsuz..

• Tamam, Ekrem kazandı, Ekrem süperdi,, olağanüstüydü, şahaneydi, mükemmeldi, iyiydi, perfecti, şükela idi,

• Binali beyi dinleyince zaten İmamoğluna oy vermemek imkansız...
  • Ikisi de zengin zatenne fark eder kimin kazandığı

Servetlerine servet katiyorlar bizde onlar icin birbirimize düşüyoruz

31 marttan once de dedim ikisinden de iyi milyon tane adam cikar bu memleketten ama imkanları yok adaylik burjuvaziden geçiyor

Vizyonsuz vizyonsuz projeler git ilk okul 4ten bi çocuk cevir ayni projeyi yapar

Selim kotil secilebilseydi keske tam proje adamiydi

Gerci bananelan ben istanbulda oturmuyorum ki

• Yayın boyunca herkes karşı tarafa bol bol kızdı. İmam’ın sürekli mağduriyet kısmını vurgulaması doğru idi. Ekrem İmamoğlu karşı tarafı mat etmeye değil ılımlı kesimden aldığı oyları korumaya ve arttırmaya oynadı.

• Şimdi tekrar verilince izledim

Keşke Binali araya girince o soruları da cevap verseydi .Adaylara birkaç soru hakkı verildi keşke daha fazla olsaydı birkaç kez araya girme hakkı da olsaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 17 Haziran 2019; 5:45:57 >
  • Öncelikle ben bu programın amacını anlamadım. AKP ve özellikle AKP yalaklarının yaptıkları AKP'ye fena halde olumsuz puan olarak döndü. İmamoğlu'nun çıktığı programlarda saçma sapan yönlendirici sorular, provakatif sorular, çarpıtmalar vs.vs. aslında İmamoğlu'na fena yarıyor. Muharrem İnce'de de olmuştu bu. Dalkavuklar "işe yarayacağım, dilimdeki tüyleri aşındıracağım" derken AKP'nin zararına iş yapmış oluyorlar. Bir yandan da bu kadar yıldır böyle ortamlara girmeyen AKP iyiden iyiye faşist bir havaya büründü. Ben yaptım oldu. "Ben istersem dağın yeri değişir" vari havalar falan... Bu da halkı sıkıyor ve bayıyor. Bu tartışma AKP için "bak gördün mü biz aslında demokratız" süsü. Ama halkın AKP'yi iktidarda tutan, başka partilere meyledebilecek kısmının artık bunu yiyeceğini sanmıyorum.

Partinin kemik oyunun hiçbir önemi yoktur. Ak Parti'yi yıllardır iktidarda tutan şey %5-7'lik bir oydur. Bu kaydı mı, düzen çöker. Bu tartışmanın bu kitleyi ikna edeceğine inanmıyorum. O yüzden bu tartışmayı geç kalınmış bir çaba olarak görüyorum.

21'inci yüzyıl gerçekleri, Türk medyasının içinde bulunduğu lağım da düşünülünce, medya kuruluşlarının kararsız seçmenin üzerindeki etkisinin de minimal olduğunu düşünüyorum. Kararsızları geçtim, kemik seçmen kitlesinin bile medyaya güveni yerin dibinde. Borazan gibi bağırsalar da insanların düşünceleri pek değişmiyor. Bu açıdan TV'nin etkisi nedir, işe yararlılığı nedir, neden izlenir falan artık bunlar sorgulanmaya başlıyor. Türkiye'nin geleceğinde bir medya çöküşü bekliyorum. Şu anda AKP'ye destekleyen sanayici versin reklamı, havuz medyası ayakta kalsın gibi bir profil var. AKP gittiğinde, Tüpkafa elinde onlarca TV kanalı, bir sürü gazete ile kalacak mesela. İnşallah satamadan batar da, Türk medyasını iyileştirmek için bir fırsata çeviririz bu batışı...

CHP açısından da tek bir eksik görüyorum. İmamoğlu'na şov yaptırmadılar. Bir organize etselerdi de, normalde hiç izlenmeyen bir TV'de çıksaydı adam. KonTV falan mesela. Öncesinden ağır tanıtım yapacaksın. Adam çıkacak, Kon TV'ye 35 puan reyting aldıracak. Bütün ana akım medyayı maymun edecek. "Beni izliyorlar, sizi değil" ayarı olacak.

• Mütedeyyin kesime bütün mesajlarını verdi İmamoğlu;
    Tayyibe saygı ve ilk dönemine övgü
    Kul hakkı
    Bol bol Rabbim, kurban olduğum gibi dini temalar (samimiyetsiz olduğunu düşünmüyorum ve tipik karadeniz çocuğu olduğundan iğreti de durmuyor. Aynı ağızları karadenizlilerden sürekli duyuyorum zaten. Doğal bence. Sadece cehape ön plana çıkarmazdı, bu gösteriyor ki hakkı)
    Ooo havuzlar yapmış, kadın ve erkek ayrı saatlerde giriyormuş
    Oo sosyal tesisler yapmış alkolü koymamış.

Benim ağır akp’li akraba Beylikdüzünde cuma namazı sonrası İmamoğlu’nun verdiği yemek nedeniyle oy atmıştı İmamoğlu’na.
    Bazen sadece dindarlığınızın ispatı bile yetebiliyor belli ki.
    İmamın seküler taraftaki oyları zaten garanti. Diğer tarafı dişiyle tırnağıyla kazanıyor adam. Bence daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 17 Haziran 2019; 11:27:14 >
  • Merak ettiğim ülkeler arası toplantılarda böyle küstah oluyorlar mı çünkü ciddi manada kibirliler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Ikisi de zengin zatenne fark eder kimin kazandığı

Servetlerine servet katiyorlar bizde onlar icin birbirimize düşüyoruz

31 marttan once de dedim ikisinden de iyi milyon tane adam cikar bu memleketten ama imkanları yok adaylik burjuvaziden geçiyor

Vizyonsuz vizyonsuz projeler git ilk okul 4ten bi çocuk cevir ayni projeyi yapar

Selim kotil secilebilseydi keske tam proje adamiydi

Gerci bananelan ben istanbulda oturmuyorum ki
    fark eder. her zenginin hayat gayesi daha zengin olmak diye bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

fark eder. her zenginin hayat gayesi daha zengin olmak diye bir şey yok.

Alıntıları Göster
    Pokemon evreninde mi yaşıyorsun hocam gercek hayata dön

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mgora kullanıcısına yanıt
    İstanbullu zaten gözünü açsa seçmez Ek.İm i
  • Emrah_d kullanıcısına yanıt
    hacı sen ne kadar boş yapıyorsun ya
  • requaizen R kullanıcısına yanıt
    Ankara'yı kaybetmiş, acsını İstanbullulardan çıkarmak istiyor.

İstanbullu'da Mansur Yavaş gibi birini hak ediyor.
  • GasiOr kullanıcısına yanıt
    yapılan icraatları söylemiyor da bi tane kötü bişey bulmuş ona konuşuyor akp nin bir iyi işini 8798789 gün konuşup bin kötü işini yarım saat konuşmaz bu tipler yazık
  • Ekrem İmamoğlu belgelerle konuştu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.