Şimdi Ara

Kurtlar Vadisi Pusu [12. Sezon]- (Kanal D) (2617. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
52.776
Cevap
91
Favori
1.663.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26152616261726182619
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Emir

quote:

Orijinalden alıntı: Caughter

Bakın kimi buldum;

ben bunu çok önceden farketmiştim,üstteki eşkiya daki ahmet

Pardon yanlış resim atmışım harbiden he Tipi ile Ahmet'i karıştırmışım. EDHO'yu 19. bölümden sonra izlemeyi bıraktığım için hatırlamakta zorlandım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Emir

quote:

Bakın kimi buldum;

ben bunu çok önceden farketmiştim,üstteki eşkiya daki ahmet

Pardon yanlış resim atmışım harbiden he Tipi ile Ahmet'i karıştırmışım. EDHO'yu 19. bölümden sonra izlemeyi bıraktığım için hatırlamakta zorlandım.

ben de bırakmıştım,metresler falan çok sıktı.selim,ahmet'i falan sevmiştim hemen harcadılar.ayrıca her bölümde konseydekileri patır patır sıkmaları ayrı saçmalıktı.pala reis ve abdülhey'i de bu dizide arka plana atmaları çok büyük hata.pala da konseyde olmalıydı.bu arada alparslanı şişirmeleri de rezalet.dizi kötünün iyisi,şu anki vadi gibi
  • Uğur Pektaş diziye katılmış. Polat'ın ekibindenmiş Toparlamak zor değil bu saatten sonra diziyi. Tek sıkıntı senaryoda. Yeni sezondada Fetöyü işleyeceklermiş. Sonunda trye dönüyor dizi sıkmıştı artık tapınakçılar falan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 742793

Uğur Pektaş diziye katılmış. Polat'ın ekibindenmiş Toparlamak zor değil bu saatten sonra diziyi. Tek sıkıntı senaryoda. Yeni sezondada Fetöyü işleyeceklermiş. Sonunda trye dönüyor dizi sıkmıştı artık tapınakçılar falan.

Artık rahat rahat gösterebilirler meşhur "Muhterem Bey"i. İhtiyarlar da işin içine girerse hoş bi sezon olabilir. Hanedanlar konusunu güzel ve beklendiği gibi işleyemediler umarım Fetö konusunu iyi işlerler. Geçtiğimiz 1-2 belki 3 sezonda senaryonun sezon içinde sürekli farklı eller tarafından yazıldığı bariz belliydi. Jenerikte geçen ismin bi önemi yok dizideki kopukluklar bariz belli ediyordu işin böyle olduğunu. Umuyorum ki artık düzeltsinler. İzleyici yorumlarını dikkate alsalar diziyi rahat rahat toparlarlar ama iş biraz paraya döküldü sanırım artık geçen 10 küsür sezonun ardından
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpmirza

quote:

Orijinalden alıntı: 742793

Uğur Pektaş diziye katılmış. Polat'ın ekibindenmiş Toparlamak zor değil bu saatten sonra diziyi. Tek sıkıntı senaryoda. Yeni sezondada Fetöyü işleyeceklermiş. Sonunda trye dönüyor dizi sıkmıştı artık tapınakçılar falan.

Artık rahat rahat gösterebilirler meşhur "Muhterem Bey"i. İhtiyarlar da işin içine girerse hoş bi sezon olabilir. Hanedanlar konusunu güzel ve beklendiği gibi işleyemediler umarım Fetö konusunu iyi işlerler. Geçtiğimiz 1-2 belki 3 sezonda senaryonun sezon içinde sürekli farklı eller tarafından yazıldığı bariz belliydi. Jenerikte geçen ismin bi önemi yok dizideki kopukluklar bariz belli ediyordu işin böyle olduğunu. Umuyorum ki artık düzeltsinler. İzleyici yorumlarını dikkate alsalar diziyi rahat rahat toparlarlar ama iş biraz paraya döküldü sanırım artık geçen 10 küsür sezonun ardından

Bi ara şimdi unuttum isminide bu tapınakçılar hakkında kitapları olan bir yazarı senarist yapmışlardı. Büyük ihtimal Kanal d de ki ilk sezon.ilk 4 5 bölüm çok iyi giderken tekrardan bozmaya başladı. Polat'ın mısırda çadıra girişi armageddon üssünü basışı falan iyiydi.Cahit senaristlik yapıyormuş son sezon mesela. Adamın hiçbir vasfı yok böyle önemli bir görev veriliyor.

Dizi aslında diyalogdan kaybediyor. Milletin önüne tapınakçılar armageddon babil yüce konsey falan filan koyulunca seyirci afallıyor. Yabancı terimler yabancı olaylar.

Bu sezon tekrar eski kitlesinin bir kısmını yakalıcak bence. İlk Kv den bu yana izleyen ben de bu sezon tekrar başlıcam diziye. Umarım birşeyleri düzeltirler.

• 742793 kullanıcısına yanıt
    Benimde bu yeni sezondan ümidim fazla. Umarım şu güncel olayları iyi işleyip bizlere zevkli bir veya birden fazla sezon izletirler

Aslında bu tapınakçılar falan dizinin bitmesine yakın işlenmeliydi ilk seride olduğu gibi,gayet güzel,derin bir konsept ama bu senaristler işleyemediler malesef,mafya,derin devlet,gladio falan derken en üst nokta bu zaten konsept olarak,keşke işlemeselerdi

Selman Kayabaşı evet. Selman Kayabaşı'nın kitaplarından aldığım tadı alamadım ben de açıkçası. Hanedan olsun Muhafız ve Teşkilat üçü de bir şekilde vadide işlendi diyebiliriz ama kitaptaki havayı veremedi. Haklısın kemik kitle dediğim kitleden kasıt mesela babam Adam ne anlar tapınakçıydı hanedanlardı majesteydi. Aralarındaki hiyerarşiyi biz bile anlayamadık Neyse yine de bekliyoruz başlasın da izleyelim.

Ayrıca ugurhan hocam siz de haklısınız katılıyorum zamanlaması kötü oldu.Ya da 196.bölüm müydü Polat'ın yay kirişiyle boğulduğu, işte o bölümde nokta konabilirdi.
  • Kanal benim değildir, tesadüfen gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frozzy45 -- 24 Eylül 2016; 2:37:14 >
  • yeni sezon da muhtemelen
    polat ve cahit, 1 şarjörle 20-30 tane adam öldürür
    polat ve cahit sadece ikisi, fetoya baskın yaparlar. sadece 2 kişi bütün fetoyu yakalar

şu videodaki gibi bölümler artık bitti, dizi de bitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korner- -- 25 Eylül 2016; 14:59:12 >
  • Merhabalar.

Şu an eski Kurtlar Vadisi'ni (1-97) 3. kez bitirmiş bulunuyorum. Tabi adam gibi net olarak 2 kez anlayarak bitirmiş oluyorum. Her neyse. Çoğu önemli detayları bildiğim halde yine de kafama takılan bazı detaylar var, KVP tırt bari eski Vadi'yi gündeme getirip az tartışlaım gene diyorum.

1) Karahanlı ölmeden önce Polat'a Doğu Bey'i öldürme emrini veriyordu buraya kadar iyi hoş güzel de Karahanlı aniden ölünce Kılıç falan herkes bu olayı unutuyor. Birisi de sormaz mı Polat'a sen hani Doğu Bey'i öldürecektin ne oldu diye? Kılıç biliyordu bu emri zaten direk Karahanlı Kılıç'a söylemişti Polat'a bu emri ver diye. Karahanlı ölünce nedense burası atlandı gibi geliyor bana senaryoda. Yani sonuçta Polat Doğu Bey'in evine gitti sonra Karahanlı'nın falan ölüm haberini alınca unutuldu bu durum.

2) Nizamettin'in Kılıç'la yaptığı özel konuşmadan (bölüm 95) sonlardaki olayların çoğu anlaışılıyor ama yine de anlamadığım şeyler var;
    - Samuel Vanunu tam olarak ne sebeple öldürüldü? Tamam tapınakçılar öldürdü, Nizamettin'in planları arasındaydı çünkü konseyi bitirme kararı alındı ama Samuel'in ölümü Polat'ın aleyhine değil de biraz lehine bir duruma dönüştü malum Tilki, Samuel'in ölmesini istiyordu Polat'ın adamlarına karşılık. Polat da ne olursa olsun Samuel'i ona veremem diyordu ve birden Samuel'in ölümü Polat'ı pozitif olarak bir nevi kurtarmış oldu. Negatif olarak Nizamettin tarafından Samuel'in ölümü Polat'ın üzerine yıkılmaya çalışıldı burası da doğru ama sonuç olarak Polat'ın açısından bir nevi iyi oldu. Burayı işte anlamadım, kafam karıştı Samuel'in gerçekten öldürülme sebebi neydi? Hem iyi hem kötü oldu Polat açısından.

-Samuel kesin olarak tapınakçı mıydı değil miydi o kadar detaylı izlememe rağmen tam çözemedim. Şimdi arabada öldürülmeden önce telefonda "Kötü olanları aranızdan çıkarın!" lafını (tapınakçıların lafı) söylüyorlar ve patlatıyorlar. Buradan bakınca tapınakçı olmasa neden böyle bir şey söylesinler ki diye düşünüyor insan. Ama farklı bir açıdan da şöyle bakarsak Samuel, Nizamettin'in ne olduğunu, nasıl biri olduğunu çözememişti yani onun tapınakçı olduğunu bilmiyordu o halde sanki Samuel'in hiç tapınakçılarla alakası yokmuş gibi geliyor. Bir de Mito ve Kirve ile işbirliği yapması da bunu kanıtlar nitelikte. Mito nere tapınakçılar nere... Tapınakçı olsam Mito gibi Kirve gibi kişilerle muhattap olup da bilgi almam gibi geliyordu (biraz saçmaladım gibi neyse)

3) Yukarıda da dediğim gibi konseyi bitirme kararı alındı ama burada da mantık hataları var gibi. Polat tam baron olur olmaz hiçbir şey yapılmadan (senaryo hiç ilerlemeden) birden bire konseyi bitirme kararı nasıl alınıyor, Polat'ın hiçbir icraatını görmeden etmeden nasıl bu karar veriliyor? Sonuçta onu baron yapanlar da tapınakçılardı. Yani ben olsam en azından bir 5-6 bölüm Polat'ın baronluğunda konseyin işlenmesine devam edilmesini sağlayacak senaryo yazardım ve son duruma göre tapınakçılar düğmeye basardı.

4) Şu Elif'in kaza yaptığı sahneden bir şey anlamadım yol çalışması yolun kenarında ve yol bomboş ama o araba nasıl olur da yoldan dışarı çıkar anlamaıyorum bi' kere hızlı değil, ikincisi viraja girerken direksiyonu çevirmiyor yani kazanın çekimi yapılırken düzmece olduğu çok belli. Bir tek benim mi dikkatimi çekti. Yol ile kazanın olduğu yer çok alakasız bence.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar aslında izledikçe çok şey aklıma geliyor da unutuyorum sormayı.
  • Detaya gerek alti ustu dizi izle ve gecin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kısmen haklısın lakin aslında o dönem bunlar işlenecekti sonuçta dizinin 97.bölümde final yapıcağı başlangıcta planlanmış bir durum değildi fakat dizinin o dönemki siyasi durumu gibi nedenler Rtük'ün dizi üzerinde baskı kurması son sezonu tam işlemeyeden erken bitmesine sebeb oldu bu yüzden bir çok detay atlandı Pusu'nunda farklı bir konseptte ilerlemesi geçmiş dönemi unutturdu.
  • 28 Eylül olmuş piyasada fragman yok. Savsakladıkları daha başından belli geçtiğimiz 2 sezondan iyisini beklemeyin bu sene boşuna
  • Hocam sen yinede spoiler içine alsan iyi olur yoğun bilgi içeriyor mesajın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • andy garcia kurtlar vadisi pusuda 1 bölüm mü oynadı ? 3 bölüm falan diyordı.

veya amon karakterinin akıbeti ne oldu? bişe olacağını sanmıyorum koskoca amon'un ama
  • fragman bile yok ..
  • Oh oh bunlara yine malzeme var bol bol,darbe girişimi felan...

Fakat bu dizinin senaristleri daha önce kumpas mağduru insanları dizide işleyip kötü gibi göstermişlerdi...

O gündür bu gündür 1saniyesini bile izlemiyorum şu dizinin
  • Eskiden Beyaz TV eski bölümleri yayınlıyordu bu sene 360TV deymiş.

"Kurtlar Vadisi Pusu hayranlarını sevindirecek son haber geldi. Kurtlar Vadisi Pusu'nun bölümleri ve yayınlanacağı tarih belli oldu. Kurtlar Vadisi Pusu'nun bugüne kadar yayınlanmış tüm bölümleri 10 Ekim'den itibaren hafta içi her akşam 20.00'de 360 TV'de yayınlanacak."

http://www.aksam.com.tr/magazin/kurtlar-vadisi-pusu-yeni-kanali-belli-oldu-iste-yayin-tarihi/haber-555009
  • Kurtlar vadisi pusu tamamen bitmiştir, yayın hayatına son verilmiştir.

Son dakika haberleri bu şekilde arkadaşlar...
  • 
Sayfa: önceki 26152616261726182619
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.