Şimdi Ara

Kurtlar Vadisi Pusu [12. Sezon]- (Kanal D) (1171. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
52.776
Cevap
91
Favori
1.663.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11691170117111721173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: McCarty

aha şaşirma anı kazıma bak

Kurtlar Vadisi Pusu [12. Sezon]- (Kanal D)

2 resim arasında fark varsa bulun
  • onu bunu bilmem ama bildiğim bir şey varsa o da polat ile ebru daha sonra iyi bir kavga ederler ebru polata der sen bu işler için beni kullandın diye , buralara aslında benim için gelmedin sırf plan yaptığın için geldin diye , halbuki ne sevinmişti kızcağız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

aha şaşirma anı kazıma bak

Ebru'nun tanımadıgı birini gördüğü ifade bu.
    Kapıyı açan ya ihtiyarların başkanı yada doktor kadın
    POlat'da iletişimi burdan sağladı
    Hatta Memati yanına uğradığında polat ortalıkta yoktu ordan geliyor ve haberi ordan alıyordu.
    Fark ettiyseniz polatın arabası evin önündeydi ama yoktu sonra orda demekki arabayı bi yere koydu ordan toplantının oraya gitti
    Ve iskender ölmedi yoksa israil'li nasıl kolayca öldüyse iskenderde ölürdü
    Yada memati öldürmeli onu orda
    Ayrıca bölüm çok durgundu son kısım dışında pek zevk almadım ama hafta olan bölümü garantilemiş oldular
  • Ebru'nun tanıdığı biri de olabilir. Ancak şu toplantı olayı kafa karıştıcı doğrusu. Velhasıl Zaza Memati'yi çağırmak için gidiyor. Memati daveti kabul edince Zaza İskender'e geri dönüyor birlikte toplantının yapılacağı yere gidiyorlar. Eğer ki Memati daveti kabul etmese toplantı yine de olacak mıydı? çünkü bende sanki toplantı Memati için yapılıyormuş gibi bir izlenim bıraktı.
  • evet çıkan o genç alımlı güzel bayan doktor bence abdülşabanda içeridedir muhtemelen
  • Kazım da şaşkınlık içinden baktığına göre %90 Abdülhey kapıyı açıyor.

Yalnız akşam izlerken evdeki herkes birşey bekliyor. Polat balık tutmaya gidiyo, aha abdül le buluşacak, balık tutuyo, gölden abdül çıkacak, yanına abdül gelecek, hep böyle bekledik ama adam balık tuttu

Sonunda yine yaptı yapacağını ama Polat Alemdar.

Bu arada birşey dikkatimi çekti, çekim kalitesi değişmiş, çekim kamera kalitesi değişmiş geldi bana. Pembe dizilerin çekimi gibi geldi biraz bana :D
  • Bu evde dediğiniz gibi ihtiyarlar var ise ve adon fellerin her tarafta kamerası olduğunu düşünürsek bu pek mantıklı olmaz, bütün ışıkları da yakmışlar sanki evde bir parti var gibi
    İskender ve israilli neden bu kadar koruma ile gezerde her tarafı camdan olan pencerelerin önünde buluşurlar anlam veremedim. Filmi seneryosunu abartıyorlar ya çok akıllı davranıyor oyuncular yada biranda aptalı oynuyorlar. Ne o uydudan izliyorlar utanmasalar ne konuştuklarınıda duyacaklar. Şu istihbaratın başınada kim geçse ihanet ediyor Allah Allah, iskenderin elini öperler yada adon fellerin bir taneside polatın elini öpmedi.
    İsrailli öldü ama iskender gene ölmedi. Yemişim israillisini, onun polata ne kötülüğü olacaktı ki? Filme katkısı olmayanları temizliyorlar. Başbakan da bu aralar görünmüyor ortalıkta , oda bir ara aslana kesilmişti sonra tırstı kayıplara karıştı. Eğer iyilerden birisini öldüreceklerse güllüyü gömebilirler. Hiç bir işe yaradığı yoktur hata yapmaktan başka. Mematide gider eline sıkar vay anasını be, acık iskender sıksın eline olmaz mı? Saçma saçma mantıkla film yapacaksanız hep iyi taraftaki oyunculara yapmayın ki bizde yiyelim. Film ne kadar severekte izlesek eski türk film mantığından çıkamıyor ve sınıfta kalıyor.
  • Zaza zaten iskenderin öleceğini biliyordu hatta giderken demişti.. Eğer oradan da gelip bizi bulursa mermi böyle azrailin falan demişti..

Haftaya büyük ihtimal Memati zaten el sakat sıkamaz zaza ile sıkarak çıkacaklar oradan..
  • Allah aşkına Abdülhey nasıl kapıyı açıyor biraz mantıklı düşünün, hem yaralı hemde bilinci yerinde olsa zaten ne yapar eder koşar iskenderin yanına. Ama doktorun açması daha mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LsR

Zaza zaten iskenderin öleceğini biliyordu hatta giderken demişti.. Eğer oradan da gelip bizi bulursa mermi böyle azrailin falan demişti..

Haftaya büyük ihtimal Memati zaten el sakat sıkamaz zaza ile sıkarak çıkacaklar oradan..

Haklı olabilirsiniz. Zira güzel ve ince bir detayı yakalamşsınız. Zaza'nın Polat dan etkilendiği de malum.. Polat da Zaza'yı yanına almaya ve sokakları kendisinin de istediğini daha önceden belirtmişti. Ayrıca Polat'ın zaafının adamları olduğunu söylemesi Zaza da etki bırakmıştı. Kaldı ki İskender de Zaza'yı yanında çıkarı için tutan biri.ve hatta Zaza'yı Abdül'ün yerine gözden çıkarmaya niyetliydi. Haliyle Zaza da bunun farkında olmuş olabilir.
  • konu güncel olduğu için merak ettiğim bişeyi sormak istiyorum.son olayları örnek göstererek sorayım;

abdülhey in ölmediğini bunu kabul edersek, polatda numaradan diğerlerinin yanında üzülüyor burası normal, peki polat tek kaldığı sahnelerde niye abdülhey ölmüş gibi davranıyor en azından ne öyle ne böyle gibi ruh halini yansıtabilir izleyicileride buna inandırmak için ama, ama direkt ölmüş gibi davranışlarla bunu izleyiciye yansıtmak normal mi bana saçma geliyor.belki bana bu bölümlerde böyle gelmiştir ama bu tarz şeyler daha önceki bölümlerde de oluyordu sırf ölme durumlarında değil kısaca bişeyi başkalarından saklarken başkalarınında olduğu sahnelerde ona göre daranıyor ama kimsenin olmasıdı sahnelerde bu tavrına devam ediyor.

belki dikkatimi çekmemiştir bilemiyorum ama ben bu tarz şeyler filmlerde falan rastlamadım.filmlerde, dizilerde falan böyle bir yaklaşım var mıdır yoksa bu kurtlar vadisine özel saçma bir durum mu
  • Evet iyi anlamışsın, öyle ahım şahım akıl oyunları ile seyircisini kandırmak yerine çünkü böyle bir potansiyele sahip değiller senaristler. Bu yüzden izleyenleri aptal yerine koymak daha mantıklı ve kolay olacaktır. Polatın tavırlarına baksana, ne yaparsan yap memati kafana sıkmada??? Hımm oldu bizde yedik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpyWar

konu güncel olduğu için merak ettiğim bişeyi sormak istiyorum.son olayları örnek göstererek sorayım;

abdülhey in ölmediğini bunu kabul edersek, polatda numaradan diğerlerinin yanında üzülüyor burası normal, peki polat tek kaldığı sahnelerde niye abdülhey ölmüş gibi davranıyor en azından ne öyle ne böyle gibi ruh halini yansıtabilir izleyicileride buna inandırmak için ama, ama direkt ölmüş gibi davranışlarla bunu izleyiciye yansıtmak normal mi bana saçma geliyor.belki bana bu bölümlerde böyle gelmiştir ama bu tarz şeyler daha önceki bölümlerde de oluyordu sırf ölme durumlarında değil kısaca bişeyi başkalarından saklarken başkalarınında olduğu sahnelerde ona göre daranıyor ama kimsenin olmasıdı sahnelerde bu tavrına devam ediyor.

belki dikkatimi çekmemiştir bilemiyorum ama ben bu tarz şeyler filmlerde falan rastlamadım.filmlerde, dizilerde falan böyle bir yaklaşım var mıdır yoksa bu kurtlar vadisine özel saçma bir durum mu

İzleyici meraklandırmak, şaşırtmak hemen her dizi de olan birşey. Fakat bazı polisiye dizilerde daha ilk baştan suçlu gösterilir. Sonrasında dizideki karakterler olayı çözmeye çalışırlar. Bu durumda izleyici olayların çözülüş yolunu izler sonuçta subje bellidir. Ancak bu durumun izleyici üzerindeki etkisi düşüktür. Böyle diziler sadece seyirlik izlenimi taşır. Vadiye baktığımızda ise daha ilk baştan Abdül ün numarası, Polat'ın planı izleyiciye gösterilseydi haliyle şu an olduğu kadar merak uyandıracağını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyran

İzleyici meraklandırmak, şaşırtmak hemen her dizi de olan birşey. Fakat bazı polisiye dizilerde daha ilk baştan suçlu gösterilir. Sonrasında dizideki karakterler olayı çözmeye çalışırlar. Bu durumda izleyici olayların çözülüş yolunu izler sonuçta subje bellidir. Ancak bu durumun izleyici üzerindeki etkisi düşüktür. Böyle diziler sadece seyirlik izlenimi taşır. Vadiye baktığımızda ise daha ilk baştan Abdül ün numarası, Polat'ın planı izleyiciye gösterilseydi haliyle şu an olduğu kadar merak uyandıracağını sanmıyorum.

quote:

peki polat tek kaldığı sahnelerde niye abdülhey ölmüş gibi davranıyor en azından ne öyle ne böyle gibi ruh halini yansıtabilir izleyicileride buna inandırmak için ama, ama direkt ölmüş gibi davranışlarla bunu izleyiciye yansıtmak normal mi bana saçma geliyor

ben anlamadığım nokta tam olarak şu.hani planlar falan ilk başta gösterilmesin tamam ama dediğim gibi tek kalınan sahnelerde diğer oyunları kandırma yönündeki davranışlar niye aynen devam ediyor ve apaçık şekilde devam ediyor.bir dizide olsa sonuçta dizideki karakterleri buna inandırıyor peki tek kalınca niye bu devam ediyor, en azından bu tarz sahneler çekilmeyebilir yada illa tek sahneler bir tavırda olacaksa bu kesin bir tavır olmamalı.

bu örnek verdiğim bölümde tabiiki abdülhey ölmedi diye izleyiciye denmedi ancak aklıma gelmiyor ama daha önceki çok bölümde şunuda gördüm izleyici olan biteni biliyor ama buna rağmen tek kalınan sahnelerde bu devam ediyor.

yani şöyle diyeyim daha önce karşılaştığım durumları bu bölümler için değiştirip anlatayım; bölümün şu şekilde olduğunu düşünelim. abdülhey in ölmediğini bir sahnede bir şekilde izleyiciye gösterdiler ne bilim polat doktora mesaj yazdı abdülhey e iyi bak falan dedi.bunu biz gördük.ama plan yaptığı içinde diğerlerine ölmüş gibi davranması gerekti ve bunuda yaptı ancak tek kaldığı sahnelerde sanki izleyici bilmiyormuş gibi ve abdülhey ölmüş gibi bu davranışlar devam etti.mesela üzülme durumları ağlamalar vb.. gibi.

hatırlayamadığım bu tarz durumlar ben çok izledim kurtlar vadisinde.demek istediğim saçma gelende bu.
  • kapıyı açan bence de doktor kadın olabilir
    apdül de içerde yatış halinde daha iyileşmemiştir tabi
    israilli kafadan gitti ama iskender ölmez gibi sanki daha
    israilinadamı ölünce bakalım neler olacak
    işi kimin üstüne atıcaklar
    fellerinde nasıl bir sistemi varsa adamın kamerasının olmadığı yer yok nasıl bir abatdır bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpyWar

quote:

Orijinalden alıntı: kyran

quote:

peki polat tek kaldığı sahnelerde niye abdülhey ölmüş gibi davranıyor en azından ne öyle ne böyle gibi ruh halini yansıtabilir izleyicileride buna inandırmak için ama, ama direkt ölmüş gibi davranışlarla bunu izleyiciye yansıtmak normal mi bana saçma geliyor

ben anlamadığım nokta tam olarak şu.hani planlar falan ilk başta gösterilmesin tamam ama dediğim gibi tek kalınan sahnelerde diğer oyunları kandırma yönündeki davranışlar niye aynen devam ediyor ve apaçık şekilde devam ediyor.bir dizide olsa sonuçta dizideki karakterleri buna inandırıyor peki tek kalınca niye bu devam ediyor, en azından bu tarz sahneler çekilmeyebilir yada illa tek sahneler bir tavırda olacaksa bu kesin bir tavır olmamalı.

bu örnek verdiğim bölümde tabiiki abdülhey ölmedi diye izleyiciye denmedi ancak aklıma gelmiyor ama daha önceki çok bölümde şunuda gördüm izleyici olan biteni biliyor ama buna rağmen tek kalınan sahnelerde bu devam ediyor.

yani şöyle diyeyim daha önce karşılaştığım durumları bu bölümler için değiştirip anlatayım; bölümün şu şekilde olduğunu düşünelim. abdülhey in ölmediğini bir sahnede bir şekilde izleyiciye gösterdiler ne bilim polat doktora mesaj yazdı abdülhey e iyi bak falan dedi.bunu biz gördük.ama plan yaptığı içinde diğerlerine ölmüş gibi davranması gerekti ve bunuda yaptı ancak tek kaldığı sahnelerde sanki izleyici bilmiyormuş gibi ve abdülhey ölmüş gibi bu davranışlar devam etti.mesela üzülme durumları ağlamalar vb.. gibi.

hatırlayamadığım bu tarz durumlar ben çok izledim kurtlar vadisinde.demek istediğim saçma gelende bu.

Tek kaldığı sahnelerde abdülhey ölmemiş gibi davranırlarsa , yapılan planın seyirciye gösterilmemesinin bir anlamı kalmıyorki..

ya hiçbir sahnede tek kalmıcak ya da tek kalırsada seyirciye bişeyi belli etmicek şekilde davranıcak
  • tamam işte bende onu diyorum.dediğim bölüm belki tam uymadı ama tam olarak demek istediğim anlaşılsın diye örnek verdiğim abdülhey in ölme bölümünü değiştirip anlattım.buna benzer durumlar oldu çok denk geldi kurtlar vadisinde.
  • Polat'ın gittiği bağ evi neresi?
    Yerini bilen var mı?
  • 
Sayfa: önceki 11691170117111721173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.