Şimdi Ara

Huawei, kendi mobil işletim sistemini önümüzdeki 6 ay içerisinde tanıtabilir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
159
Cevap
1
Favori
7.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huawei tüketici kolu CEO’su Richard Yu’nun şirket içi bir mesajlaşmasından sızdırılanlara göre firma kendi mobil işletim sistemini bu sonbahar aylarında tanıtabilir. Kendi işletim sistemiyle ilgili olarak henüz herhangi bir açıklama yapmayan Huawei, artan ticaret savaşı baskısıyla çalışmalarını hızlandırmış olabilir.
    Özel bir WeChat grubunda meydana gelen konuşmalar, firmanın kendi mobil işletim sistemini önümüzdeki 6 ay içerisinde tanıtacağını ifade ediyor. Bu durum, Google’ın Huawei ile olan anlaşmalarını bozmasıyla birlikte kaçınılmazdı denilebilir.
    Şimdiye kadar kendi uygulama ekosistemini ve kendi işletim sistemini geliştirdiği bilinen ve bunu saklamayan Huawei, Google ile olması muhtemel problemleri aslında öngörüyordu diyebiliriz. Bu öngörü sayesinde firma, önceki çalışmalarının üzerine daha fazla eğilerek tamamen kendine ait işletim sistemini yakın zamanda tanıtacaktır.
    Huawei’nin mobil işletim sistemi Android Open Source Project üzerine mi inşa ediliyor yoksa tamamen farklı bir tabandan mı gelecek henüz bilinmiyor. Şimdiye kadar yazılım konusunda kullanıcıların ağırlıklı ifadelerine göre pek de güçlü olmayan Huawei, çoğunlukla anavatanı Çin’e odaklandığı için dünyanın geri kalanıyla uyumsuz olduğu iddia ediliyor.

• xAdli kullanıcısına yanıt
    xAdli demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    Bu söylediğine cidden inanıyor musun?

Mobil işletim sisteminin yeni yeni ortaya çıktığı yıllarda bile çoğu tutmadı, şimdi tutar mı sence? (örnek: Samsung'un Badası)

Geçmiş olsun, bu saatten sonra Huawei telefon olayı bitmiştir. Kullanıcılarına Allah sabır versin!

Zira 6000-7000 TL'den millete dayadılar. Tüketicinin ne suçu var?
    Diğer konularda da yazmıştım;

VW ABDli General Motors u geçip araç üretiminde 2. sıraya oturdu ve senesinde emisyon manipülasyonu patlatıldı ABD tarafından, cezalar, satıştan toplamalar vs. (VWde suçlu idi ancak bu sadece koz olarak tutulup kullanıldı.)

Huawei Telefon satışlarında ABDli Apple ı geçti ve 2. sıraya oturdu dünyada, senesinde bu iş patlatıldı, Huaweiye darbe vuruldu.

Kusura bakmayın ama ABD ile alakalı ne üretip onlara rakip olursanız bu başınıza gelir demek istiyorlar başka birşey değil kendi firmaları için hak, hukuk, adalet, ticaret anlaşmaları işlerine geldiğinde silip atıyorlar.
  • Kötü komşu ev sahibi yapar misali, kısa veya orta vadede, amerika yaptığına pişman olacak.

• app marketlerden faydalanamazsa çöp

• Huawei'den vazgeçmem çok güzel telefon üretiyor adamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xAdli

Kötü komşu ev sahibi yapar misali, kısa veya orta vadede, amerika yaptığına pişman olacak.
    Bu söylediğine cidden inanıyor musun?

Mobil işletim sisteminin yeni yeni ortaya çıktığı yıllarda bile çoğu tutmadı, şimdi tutar mı sence? (örnek: Samsung'un Badası)

Geçmiş olsun, bu saatten sonra Huawei telefon olayı bitmiştir. Kullanıcılarına Allah sabır versin!

Zira 6000-7000 TL'den millete dayadılar. Tüketicinin ne suçu var?

• Nasıl kendisinden önceki dev markaları sonradan gelip sarsdıysa yazılımda da android den daha iyisini yaparlarsa şaşırmam.
  • Huawei eğer kendi işletim sistemini geliştirirse çok iyi olur.Belki bu yeni işletim sistemine başka şirketler de katılır ve bu şekilde orta-uzun vadede Google'ın işletim sistemlerinden kurtulmuş oluruz.

Ama Huawei'nin açık kaynak ve veri gizliliği ilkelerinden vazgeçmemesi lazım.Güvenilir ve herkesin ulaşabileceği bir işletim sistemi herkesin yararına olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37A42C87E -- 22 Mayıs 2019; 12:43:14 >
  • Güzel haber, bu arada ek bilgi namına:

" Google’ın geçtiğimiz günlerde Huawei’yle ortaklığını bitirmesinin ardından bir başka hamle de Microsoft’tan geldi. Microsoft Huawei’nin Windows dizüstü bilgisayarlarını kendi internet mağazalarından kaldırdı."

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2019/teknoloji/huaweiye-bir-yaptirim-da-microsofttan-geldi-4890140/

paylaşayım dedim, bu adımlar daha başlangıç gibi duruyor. Çıkarım olarak Huawei eğer androide altenatif geliştirecekse aynı zamanda windowsada alternatif geliştiriceği yönünde bir mantıkla düşünmek hatalı olmaz. Peki Huawei aynı anda hem Microsoft'a hem Google'a kafa tutabilir mi? Rekabete girerse başarılı olabilir mi? Zaman gösterecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi al-ozaria -- 22 Mayıs 2019; 12:58:35 >
  • Huawei ne yaparsa yapsin acik kaynak koda donmelidir. Meselenin ozu denetelebilirliktir.

Bu haber biraz eskimis lakin iddia edilen Z Projesi sadece Cin topraklari icin dusunulmus ve yillardir da ugrasiyorlarmis ve pek te hazir degilmis. Zaten ciksa da yine de kapali olacaktir. Adamlarda kaynak kodlari acma bootloader i acma isini kendi islemcisi ile yapinca olayin rengi degisiyor.
    https://9to5google.com/2019/05/21/huawei-project-z-android/
    https://www.xda-developers.com/huawei-android-alternative-fall-2019/

• YouTube WhatsApp Facebook Twitter Instagram Google Uygulamaları her türlü destek vermeyecektir

Bunların olmadığı telefona 7000 lirayi hangi enayi verir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • amerika "abi yenemiyoruz madem hırsız diyip çamur atalım" - çin "ramazan ramazan hak yiyorlar". şimdi bu kalıbı her yer de kullanın hşçgo...

• o fiyatlara telefonu sana huawei değil hükumet ve memleketinin namuslu tüccarları dayadı.

• Bir de Samsung Xiaomi oneplus destek falan vermez

Adamların rakibi piyasadan siliniyor niye yardım etsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huawei, Çin ve açık kaynak kodu : D

Türkiye'de ASELSAN gibi özel kurumlarimizda mutlaka önlem almalı bu yeni işletim sistemine .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 22 Mayıs 2019; 12:53:6 >
  • Eskiden Huawei denince akla modem markası falan gelirdi. Ufak yaşlarda böyle bilirdik. Nasıl telefon sektöründe buralara gelindiyse aynı şekilde neden olmasın.

• Periah kullanıcısına yanıt
    Biraz zor ama Huawei bu ilkeleri benimsemeli.Eğer benimserse güzel olur.
    Aselsan gibi kurumlarda veri hırsızları Android,Ios,Windows gibi işletim sistemlerine karşı önlem alınmamış buna da önlem almazlar,geçer gider.

• Huawei doğrudan çin Devleti'nin koludur. Ona özel bir şirket gibi bakılmaz. Turksatin yaptığı telefonların Yunan istihbarat kurumlarında kullanılmaması gerektiği gibi Huawei cihazları önemli fikri mulklerimizin olduğu yerlerden uzak tutmanız son derece önemli

Çin'de yaşanan sansür ve baskıyı görseydim bana hak verirdin.

• Huawei bitmiştlr. Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: AREryilmaz

o fiyatlara telefonu sana huawei değil hükumet ve memleketinin namuslu tüccarları dayadı.
    O ayrı... Avrupa fiyatları da ucuz sayılmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Code

O ayrı... Avrupa fiyatları da ucuz sayılmaz

Alıntıları Göster
    burada o ucuz olmayan fiyatların iki katını sokuyorlar millete
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.