Şimdi Ara

Yeni Corsa Şikayetler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
6.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni corsa ile ilgili şikayetleriniz varsa burada belirtebilirmisiniz. Belirtirken aracın modeli benzin yada dizel mi olduğu ve km si hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.

• kimsenin bir şikayeti yok anlaşılan :)
  • Yazmaktan çekiniyorlardır herhalde :)
  • 2200 km 75beygirlik dizel (essentia)

kapılardan ses geliyor.
  • kusurları aman arabamızdır niye şikayet edelim tarzında düşündüğümüz için mi yazmıyoruz.

yoksa arabamızı öve öve bitiremiyormuyuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emr_78

kusurları aman arabamızdır niye şikayet edelim tarzında düşündüğümüz için mi yazmıyoruz.

yoksa arabamızı öve öve bitiremiyormuyuz.

Kardeşim insanlarıın bi şikayeti yok görmüyormusun?zaten piyasaya çıkalı kaç ay oldu arabanın teknik analamda bi arıza bu kadar kısa sürede olmaz.arabayı begenmeyende zaten almaz sana
  • benim kapılardanda ses geliyor sebebini bilen varsa yazsın lütfen
  • Vallahi daha yeni olduğu için bir şikayet söyleyemem ama sadece kemer takmayınca bip bip ötüp kafa yiyor, ama yeterince sabırlıysanız susuyor sonra.
    Yalnız biraz bombeli bir araba gibi geldi bana, dış ölçülerinde emin olamıyorum.
  • evet görüş açısı diğer arabalara göre baya bi düşük, özellikle sola dönüşlerde çok dikkat etmek gerekiyor, hem sola hem sağa
  • marj dinamolarında sorun var diye biliyorum onunda çözümü oldu büyük dinamo takıp kolay calısıyor
    kapı seslerine gelince su mobilyacıların kullandıgı süngerlerden alıp derbyle yapıştırın kapı içlerine sesi keser;)
  • kapıları ayarlatmak gerk alırken bir cok kisiden duydum bu sesi kapı menteşelerinin ayasız olmasından kaynaklanıyormus aldıgınız yere gidin size yardımcı olurlar sanırım.
  • ben de bu arabadan almayı düşünüyorum ama fiyatı donanımaına göre uçuk ayrıca herşey opsiyonel yani ekstra para vermem gerekiyo. grande punto,suzuki swift,metsubishi cold çok daha iyisini daha iyi fiyatlara sunuyolar.kararsızım bende
  • valla görünüş olarak o arabalardan çok daha güzel. fiyatları ise bence çokda uçuk değil sonuçta o arabalardan çok çok daha kaliteli bir iç mekan sunuyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: leothesaint

ben de bu arabadan almayı düşünüyorum ama fiyatı donanımaına göre uçuk ayrıca herşey opsiyonel yani ekstra para vermem gerekiyo. grande punto,suzuki swift,metsubishi cold çok daha iyisini daha iyi fiyatlara sunuyolar.kararsızım bende

arkadaşım sen bi corsa nın içine bin bakalım diğerlerini gözün görecek mi herşey donanım demek değildir sağlamlık ve malzeme kalitesini diğerlerinde bulamazsın
  • Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım.207 mi Corsa mı alayım diye uzun süredir karar veremiyordum. ikinci el ilanlarına baktım 2000-3000 km de bir çok 207 ilanı vardı.ortalama 26000-28000 YTL arasında değişiyor fiyatları. Bu kadar az km de bu kadar çabuk ikinci ele düşmesi beni tedirgin etti.Bir memnuniyetsizlik olduğuna karar verdim.Tabi her arabada sorunlar çıkabilir ancak ben her ne kadar birebir pug kullanan arkadaşlarımdan duymasam da 206 larda bazı sorunlar olduğunu duymuştum.

En sonunda YENİ OPEL CORSA 1.3 CDTİ ENJOY SP. 75 hp Metalik renk (Şimşek grisi) almaya karar verdim ve 2 hafta önce sipariş verdim. Dün öğrendiğim kadarıyla Aracım İzmir limanına indirilmiş.Pazartesi veya salı günü de bana ulaşır.Sabırsızlıkla bekliyorum.Araçla ilgili şikayet yapabilmem için bir süre kullanmak gerek tabiki. Burada okuduğum kadarıyla kapılardan kasislerden geçişlerde ses geliyormuş.Bakalım benimkinden de gelecek mi bilemiyorum.Umarım böyle bir sorunla karşılaşmam.Ama bir araç için bundan daha önemli sorunlarla karşılaşmaktansa mesela yürüyen aksamda, motor aksamında, güvenlik, yol tutuş vb. bir problemle karşılaşmaktansa varsın kapıdan da ses gelsin.Bu kadar para verdikten sonra Olmasa tabiki daha iyi olur ancak benim için saydığım probler daha öncelikli olduğundan fazlada takacağımı sanmam, sadece dalga geçilmesi beni kızdırır. Bakalım göreceğiz. Görüşlerimi paylaşırım sizlerle.

Hepinize teşekkürler.Amacım sizlerle tanışmaktı.
  • arkadaşım sen bi corsa nın içine bin bakalım diğerlerini gözün görecek mi herşey donanım demek değildir sağlamlık ve malzeme kalitesini diğerlerinde bulamazsın

arabayı inceledim malzeme kalitese vasat grande puntoda olduğu gibi sert plastik kullanılmış döşemeler ve işçilik de orta seviye.honda jazz toyota yaris ve cold kalite olarak çok daha iyi durumda yalnız yeni corsanın görüntüsü ve türkiyedeki servis ve yedek parça avantajı var ama herşey opsiyonel ve fiyatını da yeni çıktığı için şişirmişler yani o parayı hakedecek bi araba değil.biraz beklemek gerekiyor yıl sonuna doğru fiyatı düşer.bildiğiniz gibi opel battı ve generals motor aldı firmayı bi ara astra classic mayyak paralara satılıyordu şimdi ise 26 bin ytl,eski korsayı 18bin ytl ye sattılar bi ara aslında bunları gördükçe ne kadar enayi yerine konduğumuzu ve otomobil fırmalarının neden turkiye pazarına yatırım yaptıklarını anlıyorum.hiç bir yerde kazanamadıkları kadar çok para kazanıyorlar burda çünkü bizim millet enayi nasıl olsa veriyor istedikleri parayı ve arabayı ihtiyaç için değil gösteriş için alıyor ve her yıl araba yenileyen insan çok oysa diğer ülkelerde adam bir kere alıyor eskiyene kadar kullanıyor.geçen sene italyaya gitmiştim baktım adamlar gayet mütevazi küçük ekonumik arabalar kullanıyorlar manda kasa mercedes bmw suv tarzı binde bir bizim memlekette ise adam kirada oturuyor altında dünya para bir araba.ayranı yok içmeye tattıravanla gider zıçmaya misali.o yüzden de insanları kazıklama politikası güden opel fiat renault gibi firmalara gıcık gidiyorum.renault clio nissan note den pahalı.biri mini sınıf diğer aile boyu sınıf farkı var bi kere ama renault pahalı kalite olarak da note daha iyi.komik yani o yüzden insanların daha bilinçli ve bu tür firmalara tepkisini gösterse bakın adamlar nasıl indirimler yapıyor.
  • opel battı general motors aldı demişsin bu olay ne zaman oldu? hiç güleceğim yoktu gerçekten opel gmin satışları ve karı düşmesine rağmen karını artıran ve satışları artan bir firmadır. opelin gme geçmesi yeni bir şey değişdir. astra classicin fiyatınn düşmesi yeni astra sedan ın üretime girmek üzere olmasıyla ürteminin artık sona ermesidir. bu saatten sonra elde kalmasından sa arabaları satabildiği fiyattan satması böyle büyük bir piyasada daha mantıklı olacaktır diye düşünmekteyim.
    ayrıca insanların her yıl araba yenilemesine gelince git bi almanyadaki 2.el pazarını incele 1 yaşında 2 yaşında araba orda mı daha çok 2.ele düşmüş burdamı?

arkadaşım sen bi corsa nın içine bin bakalım diğerlerini gözün görecek mi herşey donanım demek değildir sağlamlık ve malzeme kalitesini diğerlerinde bulamazsın

arabayı inceledim malzeme kalitese vasat grande puntoda olduğu gibi sert plastik kullanılmış döşemeler ve işçilik de orta seviye.honda jazz toyota yaris ve cold kalite olarak çok daha iyi durumda yalnız yeni corsanın görüntüsü ve türkiyedeki servis ve yedek parça avantajı var ama herşey opsiyonel ve fiyatını da yeni çıktığı için şişirmişler yani o parayı hakedecek bi araba değil.biraz beklemek gerekiyor yıl sonuna doğru fiyatı düşer.bildiğiniz gibi opel battı ve generals motor aldı firmayı bi ara astra classic mayyak paralara satılıyordu şimdi ise 26 bin ytl,eski korsayı 18bin ytl ye sattılar bi ara aslında bunları gördükçe ne kadar enayi yerine konduğumuzu ve otomobil fırmalarının neden turkiye pazarına yatırım yaptıklarını anlıyorum.hiç bir yerde kazanamadıkları kadar çok para kazanıyorlar burda çünkü bizim millet enayi nasıl olsa veriyor istedikleri parayı ve arabayı ihtiyaç için değil gösteriş için alıyor ve her yıl araba yenileyen insan çok oysa diğer ülkelerde adam bir kere alıyor eskiyene kadar kullanıyor.geçen sene italyaya gitmiştim baktım adamlar gayet mütevazi küçük ekonumik arabalar kullanıyorlar manda kasa mercedes bmw suv tarzı binde bir bizim memlekette ise adam kirada oturuyor altında dünya para bir araba.ayranı yok içmeye tattıravanla gider zıçmaya misali.o yüzden de insanları kazıklama politikası güden opel fiat renault gibi firmalara gıcık gidiyorum.renault clio nissan note den pahalı.biri mini sınıf diğer aile boyu sınıf farkı var bi kere ama renault pahalı kalite olarak da note daha iyi.komik yani o yüzden insanların daha bilinçli ve bu tür firmalara tepkisini gösterse bakın adamlar nasıl indirimler yapıyor.
  • arkadaşım araç 10 numara hayırlı olsun.. aynı araç için bana 31.600(metalik) fiyat verdiler peşinat vermemize rağmen 1 gün sonra pede vazgeçti =(
    ne kadara aldın öğrenebilirmiyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nouma35

arkadaşım araç 10 numara hayırlı olsun.. aynı araç için bana 31.600(metalik) fiyat verdiler peşinat vermemize rağmen 1 gün sonra pede vazgeçti =(
    ne kadara aldın öğrenebilirmiyim?

Tşk ederim.Bu gece saat 24 te teslim alacağım.Merakla bekliyorum gelmesini.Aldığım araba Yeni Corsa CDTİ Njoy Spor Paket Metalik renk (Şimşek Grisi) 75 Hp. + Karter koruma+paspaslar+Trafik seti= 30 580 YTL'ye aldım.Alsrm taktıracaktım ama bayii gerek yok dedi.Bu aracı çalamazlar zaten dedi.Boşa masraf olur dediği için vazgeçtim.
  • hocam sana tamamen katılıyorum...o paraya kesinlikle corsa alınmaz..yazık günah wallaa...30.000 ytl den sonra artık astra-307-..... alınır!!!tamam corsa sınıfının en iyilerinden ama sonuçta corsa corsadır..!!

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.