Şimdi Ara

honda hrv tavsiye edermisiniz?? (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.051
Cevap
24
Favori
472.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fazilalyanak

quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

arkadaşlar 2004 model hr-v almayı düşünüyorum 170000 km de tüplü.Şanzıman sorunu çıkmaz gibi geliyor bana.97 model civic kullanıyorum.Arabanın 2 kere aküsü bitti (uzun süre araba çalışmadan müzik dinlenmiyormuş anlamış oldum ) Başka sorun yaşamadım.Hondanın motoruna güveniyorum.Tek sorun km si arabanın fiyatı 26000 tl sizce iyi midir?

170binde ki hrv 26 bin etmez 23 24 ederi.

teşekkürler arabayı 23 milyara aldım suana kadar hersey süper arabayı almak istiyenler hiç düşünmeden alsın bir kaç gün içinde detaylı inceleyip yazmayı düşünüyorum buraya

hayırlısı olsun :)

• konu başlığının ilk sayfalarında yazan ergen arkadaşlar bilgisiz cahilce ön yargılı yorumlar yazmış. kullanmadığı bir araç için dakikalar harcamak ne işlerine geliyor bilmiyorum ama inanın 2009 yılından sonra düşük hacimli 4x4 4x2 suv arazi taşıtları fazlasıyla ilgi buldu, özelliklede nissan Qshgai dacia duster kia sporage gibi ama honda ilk üretim yaptığı 1998 yılında rakip gösterilecek araç olmadığı için ve farklı bir dış görünüme sahip olduğu için piyasada yer bulamadı , ama son 3 yıldır honda hr-v piyasada fazlasıyla yer buluyor , 2014 te çıkaracağı 1.6 suv ile tekrar piyasada yer bulacak,
    HR-V alamayı düşünen arkadaşlar forumlarda yazılan saçma yorumlara aldanmadan , aracı görerek test sürüşü yaparak alsınlar yakıt olarak atiker lpg de
    ortalama 90 -120 km hızlarda karma yakıt olarak 225 kuruş yakıyor benzinde fazla kullanmadım
    HR-V kaporta olarak fazlasıyla sağlam diyebilirim , kendim bizzat deneyimim oldu... kötü hava koşullarında ve arazi yollarında kullanmak zevkli bir çok aracın geçemeyeceği bozuk yollardan göğsünüzü gere gere geçebiliyorsunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suat4442 -- 20 Şubat 2013; 15:21:06 >

• arkadaşlar 2004 model hr-v min bir tek arka denge lastiğini değiştirdim başka hiçbir sıkıntısı yok sürmesi çok keyifli birazcık görüş açısı dar geldi bana ve arkasında park sensörünün mutlaka olması gerekli camdan arka taraf hiçbir şekilde görünmüyor motora gelecek olursak arabayı önceki sahibi üzmediğinden kızım beni üzmeyecek gibi duruyor 1.6 motor,4 ceker,vergisi düşük diğer binek araçlarına tepeden bakıyorum daha ne olsun bide ön tampondaki farları nasıl yakacağım bilgisi olan arkadaşlar var mı devre bağlamak mı gerekli yoksa içeriden bir tuşu falan mı var ?
  • quote:

arkadaşlar 2004 model hr-v min bir tek arka denge lastiğini değiştirdim başka hiçbir sıkıntısı yok sürmesi çok keyifli birazcık görüş açısı dar geldi bana ve arkasında park sensörünün mutlaka olması gerekli camdan arka taraf hiçbir şekilde görünmüyor motora gelecek olursak arabayı önceki sahibi üzmediğinden kızım beni üzmeyecek gibi duruyor 1.6 motor,4 ceker,vergisi düşük diğer binek araçlarına tepeden bakıyorum daha ne olsun bide ön tampondaki farları nasıl yakacağım bilgisi olan arkadaşlar var mı devre bağlamak mı gerekli yoksa içeriden bir tuşu falan mı var ?

iki koltuk arasında elfreninin yanında düğmesi var bende aramıştım ilk aldığımda , hayırlı olsun ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: suat4442

quote:

arkadaşlar 2004 model hr-v min bir tek arka denge lastiğini değiştirdim başka hiçbir sıkıntısı yok sürmesi çok keyifli birazcık görüş açısı dar geldi bana ve arkasında park sensörünün mutlaka olması gerekli camdan arka taraf hiçbir şekilde görünmüyor motora gelecek olursak arabayı önceki sahibi üzmediğinden kızım beni üzmeyecek gibi duruyor 1.6 motor,4 ceker,vergisi düşük diğer binek araçlarına tepeden bakıyorum daha ne olsun bide ön tampondaki farları nasıl yakacağım bilgisi olan arkadaşlar var mı devre bağlamak mı gerekli yoksa içeriden bir tuşu falan mı var ?

iki koltuk arasında elfreninin yanında düğmesi var bende aramıştım ilk aldığımda , hayırlı olsun ...

çok teşekkürler

• Merak ettiğim bişiy var. Forumu biraz karışdım bulamadım. HRV nin 4x4 ve 4x2 olan modelleri var. Hangisi yakıt yönünden daha ekonomiktir? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bosca

Merak ettiğim bişiy var. Forumu biraz karışdım bulamadım. HRV nin 4x4 ve 4x2 olan modelleri var. Hangisi yakıt yönünden daha ekonomiktir? Teşekkürler.

4x4 olan modeli sürekli 4x4 değil zaten gerektiginde 4 çekere geçiyor o yüzden 4x4 alman daha mantıklı olur
  • (((70 000 2004 hrv))) Merak ettim nasıl bir sorunmuş. Çözdüğün vakit burada paylaşırsan seviniriz.
  • ARKADAŞLAR MERHABA 2002-2006 ARASI HONDA HRV ARIYORUM. İLGİLENEN VARSA CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM...
  • Selamlar

sahibinden.com 115599210 nolu ilandaki HR-V yi almayı düşünüyorum. Fiyat ve özellikleri ile ilgili bilmem gerekenleri tecrübeli arkadaşlardan yazmalarını rica edeceğim. teşekkürler.
  • yaklaşık bir aydır araba bakıyorum biraz aile işi biraz spor olsun istiyorum daha önce honda civic 99 model 3yıl kullandım yere yakınlığından dolayı sattım bu tarz arabalar içerisinde sandero stepway duster gibi markaları inceledim lakin araçlar bana hondanın sağlamlık hissini vermedi bu yuzden tercihimi hrvden yana kullanmak istiyorum araç hem havalı hemde honda güvencesinde sizden ricam aracın lpg de yakıt durumu tam olarak nedir 6 aylık bandrol ve 1yıllık sigorta ücreti nedir hrv kullanan arkadaşların yardımlarını beklıyorum şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tevfik1903

yaklaşık bir aydır araba bakıyorum biraz aile işi biraz spor olsun istiyorum daha önce honda civic 99 model 3yıl kullandım yere yakınlığından dolayı sattım bu tarz arabalar içerisinde sandero stepway duster gibi markaları inceledim lakin araçlar bana hondanın sağlamlık hissini vermedi bu yuzden tercihimi hrvden yana kullanmak istiyorum araç hem havalı hemde honda güvencesinde sizden ricam aracın lpg de yakıt durumu tam olarak nedir 6 aylık bandrol ve 1yıllık sigorta ücreti nedir hrv kullanan arkadaşların yardımlarını beklıyorum şimdiden teşekkürler...

2000 hr v 238 tl yıllık mtv si var sigorta konusunda kendim ödemediğim için bilemiyorum , zaten araç sigortası konusunda bayağı değişiklikler oluyor... dacia duster almayı düşünüyordum ama hr-v sürüş ve sağlamlık konfor yönünden çok rahat, görünüşü ilgi çekiyor offroad yapılacak arazi koşullarında kullandım inanın bir çok aracın giremeyeceği yerlerden rahatlıkla geçiyor, 600 kmlik bir yolculukta atiker lpg ile 225 kuruş yaktı 90 120 hız, sağlamlık yönünde ufak bir kaza yaptım önümdeki araç toyota corrolla araç bagaj kapağı farlar kırılıp çökerken hrv de sadece aracın rengi çiziklerle bulaşmıştı ....

• [simage][/simage]
    quote:

yaklaşık bir aydır araba bakıyorum biraz aile işi biraz spor olsun istiyorum daha önce honda civic 99 model 3yıl kullandım yere yakınlığından dolayı sattım bu tarz arabalar içerisinde sandero stepway duster gibi markaları inceledim lakin araçlar bana hondanın sağlamlık hissini vermedi bu yuzden tercihimi hrvden yana kullanmak istiyorum araç hem havalı hemde honda güvencesinde sizden ricam aracın lpg de yakıt durumu tam olarak nedir 6 aylık bandrol ve 1yıllık sigorta ücreti nedir hrv kullanan arkadaşların yardımlarını beklıyorum şimdiden teşekkürler...

sağlamlık yönünden daha iyisi varmı bilmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suat4442 -- 12 Mart 2013; 15:39:50 >

• quote:

Diğer araçlarla karşılaştırdığımda quasqai de dahil HRV ilk bindiğimde en çok hoşuma giden görüş açısıydı çok ferah geldi bana. Ancak park sensörü olması şart çok işe yarıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: suat4442

[simage][/simage]
    quote:

sağlamlık yönünden daha iyisi varmı bilmem

aynen katılıyorum sağlam bir araç

• 45 lt lpg simit tüp var. 35 lt. alıyor. sakin kullanım şehir içi 320 km. yol gidiyorum. sert sürüşte 300 km ye düşüyor. uzun yolda 400 km yi geçtiği oluyor.
  • Selamlar Arkadaşlar,

Bende uzun zamandır araç bakıyorum. Honda HRV yi gördükten sonra ilk önce önyargılı davranmıştım. Yakıt, vergi, yedek parça, şanzıman gibi. Yorumları dikkatle okumaya çalıştım ve aslında aradığım aracı buldum gibi.

Yorumlar için teşekkür ederim.

Şimdi sahibinden baktım birkaç araca. 2004-2006 model araçlar, 100 bin km civarı 26-27 bin TL. Pazarlık edip 22 gibi almaya çalışacağım. Satarkende o fiyata veririm gitsin. Piyasa hayli yüksek zaten. Verirler mi bilmem ama bu fiyatı zorlamak istiyorum.

Sizce nasıl fiyatları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acer_nb

Selamlar Arkadaşlar,

Bende uzun zamandır araç bakıyorum. Honda HRV yi gördükten sonra ilk önce önyargılı davranmıştım. Yakıt, vergi, yedek parça, şanzıman gibi. Yorumları dikkatle okumaya çalıştım ve aslında aradığım aracı buldum gibi.

Yorumlar için teşekkür ederim.

Şimdi sahibinden baktım birkaç araca. 2004-2006 model araçlar, 100 bin km civarı 26-27 bin TL. Pazarlık edip 22 gibi almaya çalışacağım. Satarkende o fiyata veririm gitsin. Piyasa hayli yüksek zaten. Verirler mi bilmem ama bu fiyatı zorlamak istiyorum.

Sizce nasıl fiyatları.

2004 Model aracımı 2009 yılında 27500 TL.ye almıştım.
    Km.si yaklaşık 35-40000 km. ve tamamen boyasız ve orjinal bir araç.
    Şuan km.50.000 yaklaştı 30.000 TL. teklif edenler var.

Buna göre kıyas yapabilirsin umarım.

• TEşekkürler. Fiyatlar yükseliyor tabi.

Honda H-RV forumda okuduklarıma göre bu araçlar da şanzıman olayı problemmiş. şanzıman yaklaşık 11.000 TL. Hadi bunu geçelim. Bazi kronik problemden bahsettiler yine şanzımanla ilgili. Onunda yaklaşık maliyeti 5000 TL imiş. Bu durum nasıl oluşur, kaç km de oluşur vb. Şimdi almayı planlıyorum ama başıma böyle bir olayın gelmesini istemem çünkü karşılayamam.

Araba, Allah var güzel sağlam. Tam istediğim gibi.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
  • Şanzıman bakımını düzgün bilinçli kişilere yaptırırsan problem yaşamazsınız ancak benim gibi bilgisizce şanzıman yağı değiştirirseniz sonra çıkma şanzımana 2700TL (yıl 2010) para vermek zorunda kalırsınız. Şöyle açıklıyım bu araçlardaki CVT şanzıman için honda'nın özel yağını kullanmanız gerekiyor, diğer CVT şanzıman yağları bir süre sonra şanzımanda kaydırmaya sebep olup arıza ışığını yakıyor.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.