Şimdi Ara

honda hrv tavsiye edermisiniz?? (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.051
Cevap
24
Favori
472.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kardeş ben beceremedim sormayı sen sor:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: orion78

Ustası şanzımana tam not verdi, aldım bile

quote:

Orijinalden alıntı: stratovariouss

merhaba ne kadara aldınız, hangi il??
  • Belki de bana sormuştur :) İstanbul 36.000
  • bard34 kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşım öncelikle araban hayırlı olsun güle güle kullan dedikodulara aldırmadan arabanın dediğin gibi bakımlarını zamanında yaptır ömürboyu kullan taşgibi hiçbirşey olmuyor.çünkü 2000 modelini beş yıldır kullanıyorum maşallah tık yok.arabanın kıymetini bil.
    Direksiyonda bulunan S arabayı bir nevi roketlemektir. S ye dokundunmu devir kendiliğinden yükselir ve araba hızlanmaya başlar S den çıkmak için tekrar D ye dokunman gerekir D normal sürüş konumudur. göğüsteki göstergede D yi gördüğün zaman normal sürüşte olduğun anlaşılır. sürekli S de kullanmanı tavsiye etmem çünkü yakıt sarfiyatın artar. L konumu ise LOW yani yavaş sürüş demek. bu konum genelde arazi koşullarında ve dik yokuşlardan inmelerde kullanılır. 1. tavsiyem şanzımana zarar vermemek için araba hareket halindeyken sakın vites geçişleri yapmayın. 2. tavsiyem yine şanzımanını zarar görmemesi için iniş veya yokuşlarda arabayı park ederken öncelikle önce el fireni çekilir. ayak firendeyken N konumuna alınır ayak firenden çekilir yük el firenine verilir. tekrar ayak firenine basılarak araç P konumuna alınır. ve araç kontağı kapatılır. bu işlem şanzımanın zarar görmesini önler. şanzımanı korumak sadece yağ değiştirmekle olmuyor. bunlarada dikkat etmek gerekiyor. kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

• Merhaba arkadaşlar bende 2000 model CVT 4X4 4 kapı Honda HRV aldım. Harita Mühendisiyim arazide ölçüme giderken kullanmak için aldım. Önceden arazide Toyota Hilux kullanıyordum fakat yakıtı biraz fazla olduğu için ve vergi,muayene vs gibi sebeplerden onu satıp biraz araştıma yaptıktan Honda HRV'ye yöneldim. Gerçekten çok iyi bir araç. Kullanımı çok rahat. Arazi performansı gayet iyi. Hatta boyutlarından dolayı arazi kabiliyetinin kendinden daha büyük SUV'lardan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Aracın bana göre tek eksi yönü bagajının biraz küçük olması. Onun dışında yaşına göre taş gibi ve 30-40 bin TL bandından tercih edebileceğiniz en iyi en mantıklı araçlardan bir tanesi. Alacak arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. Diğer aracım Passat inanın Passata hiç binmiyorum artık. Sürekli HRV'deyim Altı yüksek olduğu için istediğim yere çıkıp iniyorum. Aracımın resimleri:

• quote:

Orijinalden alıntı: brkrcp

Merhaba arkadaşlar bende 2000 model CVT 4X4 4 kapı Honda HRV aldım. Harita Mühendisiyim arazide ölçüme giderken kullanmak için aldım. Önceden arazide Toyota Hilux kullanıyordum fakat yakıtı biraz fazla olduğu için ve vergi,muayene vs gibi sebeplerden onu satıp biraz araştıma yaptıktan Honda HRV'ye yöneldim. Gerçekten çok iyi bir araç. Kullanımı çok rahat. Arazi performansı gayet iyi. Hatta boyutlarından dolayı arazi kabiliyetinin kendinden daha büyük SUV'lardan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Aracın bana göre tek eksi yönü bagajının biraz küçük olması. Onun dışında yaşına göre taş gibi ve 30-40 bin TL bandından tercih edebileceğiniz en iyi en mantıklı araçlardan bir tanesi. Alacak arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. Diğer aracım Passat inanın Passata hiç binmiyorum artık. Sürekli HRV'deyim Altı yüksek olduğu için istediğim yere çıkıp iniyorum. Aracımın resimleri:

Hayırlı olsun. Kaça aldınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• isacivak kullanıcısına yanıt
    NEDEN MODASI GEÇMEDİ

Honda HRV 1999 da piyasaya çıktı ve 2008 yılına kadar Honda bayilerindeydi. Honda 2008 başlarında elindeki son HR-V leri 44.000 TL den sattıktan sonra HR-V’yi ancak 2. el ot galerinde bulabilirsiniz.

HR-V geçmişe doğru bakıldığında ülkemizdeki ilk orta sınıf SUV’lerden diyebiliriz. Yine aynı dönemde 1.6 motorlu RAV4 ve 1.6 motorlu Vitara’lar ayrıca mini SUV diyebileceğimiz 1,3 Terios’lar vardı. Ama konu şehir için yaratılmış bir SUV’ye gelince 1999 yılı itibariyle HR-V tekti. O dönemde bu tarz bir araç görünce öncelik arazi yetenekleri olduğundan fazlaca eleştirilmeye de kalkılmıştı.Oysa o kalbinde güncel bir Civic motoru taşıyan Civic sağlamlığında ve çevikliğinde daha kaslı ve pratik bir 4×4 idi. Hatta fiyatı 6.000 TL uygun olarak 4×2 versiyonu bile getirilmişti. Ülkemize 5 kapılı ve 3 kapılı olarak sadece 2 versiyonu getirilmişti ve ilk parti 3 kapılar dışındakilerin hepsi otomatik vitesti.

1999’un üzerinden yıllar geçti. Piyasa SUV lere de alıştı, şehir için üretilen jeep görünümlü 4×2 lere de.Üreticiler bırakın 1.6 motor hacimli SUV’yi 1.2TSi motorlu 4X4 leri bile piyasaya sürdüler. Hatta MPV sınıfı bile kendini Sport Utility Vehicle gibi göstermek için kimi makyaj hilelerine baş vurdu. 2007 de üretimi duran HR-V yıllar sonra ikinci elde en çok aranan araçlardan oldu. Geride kalan yıllar boyunca sadece tasarımını sadece fanları değil diğer üreticiler de çok beğenip; arka kasa boyunca yükselen stoplarını, ön tampona dairesel olarak taşan farlarını, tavan spoilerını fazlaca taklit ettiler. 4 Metreden bir kaç milimetre uzun olan boyu ve stepnesiz kasası ise HRV yi şehirde en güçlü yapan yanları.

Uzay filmlerinden çıkmış gibi duran tasarımı, her modelde standart sunulan sunroofu, elektrikli katlanan aynaları, bugün yeni yeni duymaya alıştığımız sürekli değişken CVT şanzımanı, Akıllı sürüş sistemi ile sadece gerekli patinaj durumunda 4X4 olması ve günlük sürüşte 4×2 ile yakıt tasarrufu sağlaması, hazır double-din yuvası, standart abs ebd klima bir çok donanımı her kullanıcısına sunması,alaşımlı 16 jantları, spoilerı derken çağının ötesinde bir araç olduğu anlaşıldı.İşin içinde Honda kalitesi ve sağlamlığı da olunca ikinci el müşterisi kendini ispatlamış bu aracın temizini galerilerde gördüğü anda müşteri olmaya başladı.

Bugün HR-V nin fiyatı 20-35 bin aralığında değişiyor.

HRV nin Çamurdaki Yetenekleri

HRV nin Kardaki 4×4 Modu

HRV nin Kar ve Arazi Yetenekleri

HRV nin Suyu Geçme Becerisi

Konuyu biraz araştırırsanız HRV nin CVT şanzımanının sorunlu olduğu ile ilgili dedikodular hatta bazı gerçek hikayeler bile duyabilirsiniz. Sorunlu şanzımanların tek nedeni Honda servislerinde satılan CVT şanzıman yağı yerine bilinçsizce otomatik şanzıman yağının kullanılmış olması. Honda bu konuda kırmızı çizgilerle uyarıyor; CVT şanzıman yağı farklıdır ve mutlaka 40.000 kilometre bir orjinal CVT şanzıman yağı ile değişim yapmanız gerekiyor. HRV nin lisanslı şanzıman yağının 3 litresi 125 TL. Macedra yaşamak istemiyorsanız servis bakımlı ya da CVT şanzıman yağı kullanmış bir Honda HRV bulmanız.

Tasarımını bugün inceleyip yaşıtları ile karşılaştırdığımızda gerçekten zamanının ötesine geçmiş otomobil olduğunu fark ediyoruz. Düşünün tasarımı Focus1, Clio2, AstraF, 1. Nesil Mercedes C180 ile aynı dönemde sıfır km olarak satılan bir araçtan bahsediyoruz.

• zeminci1 Z kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim.

Fakat ben özellikle yukarıdaki aracın fiyatını merak etmiştim.

• Arkadaslar acil cevap 2006 hrv 34000 lira hasar kaydi kafami karistiriyor ne tavsiye edersiniz toplamda 11bin civari hasar kaydi var ilani sahibinden de emk otomotivden de gorebilirsiniz Kayitlarimiza gore ***5699 Sasi no lu arac 4 adet kazaya karismistir. KZ1: 19/08/2013 Carpma 260TL KZ2: 11/08/2010 Carpma 6064TL KZ3: 19/12/2009 Carpma 1447TL KZ4: 09/04/2008 Carpma 3388TL EK BILGI: Araca ait detay bilgileri (plakasi degismis mi, son sahiplik suresi, vs) ogrenmek icin DETAY bosluk PLAKA yazip bu mesaji cevaplayabilirsiniz. Ornek: DETAY 34XYZ34. Sorgulama ucreti 5 TL'dir. Sorulariniz icinhttp://goo.gl/JmGroF YASAL UYARI: Mesaj icerigi, Sigorta Bilgi ve Gozetim Merkezi'ne iletilen kayitlardan ibarettir ve sadece bilgi amaclidir. Resmi belge olarak kullanilamaz. Detayli bilgi icinhttp://goo.gl/dPUvHw

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: isacivak

quote:

Orijinalden alıntı: brkrcp

Merhaba arkadaşlar bende 2000 model CVT 4X4 4 kapı Honda HRV aldım. Harita Mühendisiyim arazide ölçüme giderken kullanmak için aldım. Önceden arazide Toyota Hilux kullanıyordum fakat yakıtı biraz fazla olduğu için ve vergi,muayene vs gibi sebeplerden onu satıp biraz araştıma yaptıktan Honda HRV'ye yöneldim. Gerçekten çok iyi bir araç. Kullanımı çok rahat. Arazi performansı gayet iyi. Hatta boyutlarından dolayı arazi kabiliyetinin kendinden daha büyük SUV'lardan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Aracın bana göre tek eksi yönü bagajının biraz küçük olması. Onun dışında yaşına göre taş gibi ve 30-40 bin TL bandından tercih edebileceğiniz en iyi en mantıklı araçlardan bir tanesi. Alacak arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. Diğer aracım Passat inanın Passata hiç binmiyorum artık. Sürekli HRV'deyim Altı yüksek olduğu için istediğim yere çıkıp iniyorum. Aracımın resimleri:

Hayırlı olsun. Kaça aldınız?

29.000 tl ye mal oldu :)

• zeminci1 Z kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınıza katılıyorum. Yıllar geçse de modası hiç geçmeyen bir otomobil. Alacak arkadaşlara tavsiye ediyorum. Herkes için çok kullanışlı bir otomobil. Cvt yağını servis dışında bulabileceğimiz yer var mı? Bu konuda bilgisi olan var mı?

• brkrcp B kullanıcısına yanıt
    Malesef honda servisleri dışında cvt yağı bulunmuyor. piyasada japon yağı diye daha ucuza satılan hiçbir yağı kesinlikle tavsiye etmem. orjinal honda cvt yağdan şaşmayın bütün HR-V ci arkadaşlara söylüyorum. üzülmek istemiyorsanız sakın diyorum. biraz pahalıda olsa buna katlanın.
  • Dezin D kullanıcısına yanıt
    arkadaşım bin ikibin fazla ver kafanı karıştırmadan başka otomobile bak derim. karar senin.
  • 2000 model hrv 4kapı sahibiyim. 9 yıl oldu alalı. Evet tam 9 yıl. Cvt şanzıman arızası efsanesi konusunda gerçek tecrübesi olan varmı demişler. Evet var. Anlatayım. Araç ilk kalkışlarda titremeye ve hafiften kaçırmaya başlamıştı. Özellikle eğimli yerlerde kalkış yaparken bu titreme aşırıydı. Ve giderek arttı. Servise gittik ve orjinal cvt yağı kullanmamaktan kaynaklı olduğu söylendi. Net hatırlamamakla birlikte şanzımanın içindeki set değişti. 1.800tl gibi bir para ödemiştim. 7 yıl önce. O zamandan beri orjinal yağ kullanıyorum ve tık demedi. Diyeceğim o ki yağını mutlaka serviste değiştirin. Evet kazıklıyorlar ama çaresi yok. Çünkü japonlar bunu öyle bir ayarlamış ki başka cvt yağı olmuyor. Bunların dışında araç şehiriçi ve arazi kullanımı için harika. 90km ye kdar çok seri. Işklarda kalkarken çoğu arabayı tokatlar. Ama uzun yolda adamı bayar. Arazide nazik olduğu söyleniyor ama bunu diyenler jip görünümlü 2 çeker araçlarıda aynı sertlikte eleştirsinler lütfen. Bu araç gerçek 4x4. Hemde sürekli olmadığı için ekonomik. Ve cidden arazide çokkk kabiliyetli. Araçta lpg var benim. Şu an 24 kuruş yakıyor. Bunların dışında herşeyi tıkır tıkır çalışıyor,klasik japon işte,bozamazsın:) içi acaip ferah. Arka koltuklarda yolculuk muhteşem. Bu araçta en sevdiğim şey arka koltuklarda sırt eğim ayarı. En arkaya yatırdınmı yata yata gidersiniz. Koltuk süngerleri yumuşacık. Daha önce hiç bir aracın koltuğunda bu kadar rahat etmedim. Bagaj olayıda göreceli. Bebek arabası sorun yaratır ama onun dışında 4 kişinin eşyasını alır. En azından yük arabası diye geçen fiorino nun bagajını utandırır. Öyle yani.

• Araçta stop etme ve titreme şikayetlerim oluyor ara sıra. Özellikle sabahları sönme oldu birkaç kez. Bunun yanında araç rölantideyken deviri 0.5 devire falan düşüyor. Sizce şanzuman yağından mı kaynaklanıyor? Sönme olayı için de subap ayarını yaptırmamı önerdiler?

• 05064081144 irtibata geçebilir miyiz ?

• Arkadaşlar merhaba , 2005 HRV aldım. 66.000 km LPG hiç takılmamış, tamamen servis bakımlı , arabayı teslim almaya Adana'ya gideceğim.

1. Sis farı yeri de olan ön tampon koruma ve mümkünse arka taraf içinde difüzör kapak almak istiyorum . Ayaz oto ismi geçiyor forumda ama bulamadım bir türlü . İzmir'de bir firma buldum bu isimde onlarda telefona cevap vermiyor .

2. LPG taktırmak düşünmüyorum şimdilik . Ama takarsam da BRC düşünüyorum . Genelde onu tercih ettim hep . Ama arıza lambası yakacaksa hayatta taktırmam. Psikolojik bir durum , o ışık yanan arabayı sürerken ruhum eziliyor . Arıza lambası LPG den ötürü hiç yanmamış olan varsa me marka kit kullanıyor , montaj nerde? Adana İçin iyi LPG ustası tavsiye eden var mı ?

3. Cam rüzagarlığı tam uygun ve hesaplı var mı ? Kaça nerede ?

4. Kolçak orjinal nasıl bulurum ?

5. Kapı ve tampon koruyucular en ucuz nasıl bulurum ?

• Lpg de motor arıza ışığı genelde yanar hondalarda. Sensörleri hassas çünkü hondaların. Fakir karışım muhabbetine yakıyor ne yapsın garip. Yoksa arıza olduğu yok. He yakmasın derseniz prins marka taktırırsınız. Onda yanmaz. Ama sizin cebiniz yanabilir biraz. Tabi imkanınız varsa prins taktırın o ayrı konu. Diğer konular konusunda yardımcı olamıycam. Araştırmanız lazım biraz daha. İzmirde yaşıyorsanız çiğlide honda performans ahmet usta ile tanışın. Tüm bu konular hakkında gerçek ve net bilgiler verecektir. (Belki arıza ışığı yakmayan lpg de çıkmıştır başka markalarda) çok esnaf bir adam , tavsiye ederim yani. Güle güle kullanın. Güzel araba almışsınız

• brkrcp B kullanıcısına yanıt
    Şanzımanla ilgili değil sizin sorun. Stop etme ayrı bir mevzu. Korkmayın yani. Normal bir tamirci problemi çözecektir

• İhtayaci olan varsa uygun fiyata verebilirim
    Bu mesaja eklenen görseller:

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.