Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Basın Bültenleri >> Kullanıcı İncelemeleri >> Kullanıcı Videoları >> Uygulama Haber >> Deneme Haberleri
Mesaj
brscnk17 => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (7.5.2019 15:53:40)


Kimi zaman başarılarıyla kimi zaman da büyük sorunlarla gündeme gelen Tesla’nın önünde hala üstesinden gelmesi gereken bazı konular var. Elon Musk’ın “bir numaralı önceliğim” dediği bakım onarım hizmetlerinin iyileştirilmesi de bunların başında geliyor. Tesla modellerinde ortaya çıkan yeni bir özellik, Elon Musk’ın bu konuyu da “otomatiğe bağlamak” istediğini gösteriyor.
 

Tesla, geçtiğimiz aylarda servis hizmetlerinin kalitesini yükseltmeye yönelik bazı girişimlerde bulunmuştu. Bazı işlemlerin otomasyona bağlanarak zamandan tasarruf edilmesi de bunlardan biriydi. Örneğin; aracın arızalanacağını anlayıp otomatik çekici çağıran bir sistem gibi. Yeni ortaya çıkan bir özelliğe göre, Tesla modelleri arıza tespit konusunda bundan çok daha fazlasını yapabilecek.

Kendi kendine teşhis koyabilen araç, hangi parçanın arızalı olduğuna ve değişim gerekip gerekmediğine kendisi karar verecek. Bununla da yetinmeyip, eğer değişim gerekiyorsa herhangi bir Tesla servisinden arızalı parçanın yenisini sipariş edecek. Son aşamada ise bilgi-eğlence ekranı üzerinden gönderilen bildirim ile aracın sahibini konu hakkında bilgilendirecek. Böylece sürücünün tek yapması gereken şey servise gideceği günü belirlemek olacak.

 
Ayrıca Bkz.2019 Skoda Superb'in ilk ipucu görseli paylaşıldı
  

Bir Tesla Model 3 kullanıcısı tarafından paylaşılan bu özellik, sosyal medyada Tesla hayranlarından olumlu tepkiler aldı. Ayrıca söz konusu özelliğin doğruluğu Tesla tarafından da onaylandı. ABD’li elektrikli araç üreticisi bu özelliği “Doktora gitmek yerine doğrudan eczaneye gitmek gibi” şeklinde tanımladı.

 
Tesla'nın servis konusundaki en büyük sorunu, kullanıcıların değişecek parçayı çok uzun süre beklemesi. Öyle ki bir tamponun değişmesi için 8 ay bekleyen Tesla sahipleri olduğu söyleniyor. Getirilen bu yeni özelliklerin parça sorununa çare olup olmayacağını bizlere zaman gösterecek. 
 
https://twitter.com/Tesla/status/1125464350754471936
 

yorumculuklar => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (7.5.2019 15:58:02)
Haberin son paragrafından anladığım kadarıyla müşteri açısından sadece beklemeyi azaltacak bir gelişme, çoğunluğu şirketin kendine faydası olan bir gelişme. Zaten yetkili servis dışında kişilerin dokunması yasak bu araçlara, ne yazık ki...

Feyzuli => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (7.5.2019 16:10:31)
Ödemeyi de araba yapsın ohh hepimiz teslacıyız. Jaguarın araç çalıştıkça coin kasması gibi bir sistem ile bunu yapabilirler. En azından elektrik parasının birazını karşılasa bu şekilde büyük gelişme.

oly1786 => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (7.5.2019 16:34:37)
iyi da yedek parça fiyatı nasıl olacak, Kazım Ustadan uygun fiyatlı parça sipariş edecek mi? Kafamda deli sorular...

bulentcandan => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (7.5.2019 16:47:24)
Adamlar insanların rahatı, huzuru için çalışıyor. Bizde ise normal insanı deli ediyorlar.

faniseyler => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (7.5.2019 17:13:10)
Türkiyede direk engellenmesi gereken bi uygulama. Ben arabamı servise götürmem servisler kazıkçı diyen bi milletiz çünkü.

Şeref60 => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (7.5.2019 17:14:24)
Yağı suyudamı değiştiremiyoruz dışarda

NimbleSoul => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (7.5.2019 17:35:59)
Umarım ironi yapmışsındır.

Askaparta => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (7.5.2019 21:37:30)
Hala piyasaya oturmadığı için parça temini uzun sürebilir ama güzel gelişmeler.

serafon => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (7.5.2019 22:37:00)
Bu teknoloji suistimallere de meyil vermeyecek mi? Bozuk olmayan parça bozuk gösterilebilecek mesela?

SuperchargerrEgeaa => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (7.5.2019 23:41:25)
Araç elektrikli

Şeref60 => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (8.5.2019 00:28:28)
Hani haksızda değilsin işin butarafı hiç aklıma gelmemişti

HondatugraL => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (8.5.2019 01:00:48)
Peki bana cebinde paran var mı diye soruyor mu ?

TheCaliph_ => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (8.5.2019 01:09:30)
Bugun Tesla konusu olmadan uyuyordum az daha.

Biraz da surama Tesla biraz da burama ohhh

Gordon Gekko => Tesla modelleri artık kendi kendine teşhis koyup arızalı parçanın yenisini sipariş edebiliyor (8.5.2019 08:02:54)
ahmet usta bunu beğenmedi

Sayfa: [1]