Şimdi Ara

tartı tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
67.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

eve tartı almayı düşünüyorum. sağda solda tartıldıkça dikkatimi çeken birşey oldu. Bu meretlerin hiçbiri tutmuyor birbirini. Her tartıda farklı çıkıyorum. bana hata payının az olacağını düşündüğünüz kaliteli bir dijital tartı markası tavsiye edebilir misiniz?

Yağ - su - kemik - bilmem ne oranı filan ölçmesi gerekmez. sadece kilomu ölçsün yeter. tartılardan hiç anlamadığım için markalar konusunda fikrim yok. isim yapmış ve kalitesini kanıtlamış bir marka var mı bu konuda?

• Dostum tartı işinde DÜnyanın en kaliteli markası bulabilirsen Japon A&D ve Alman Soehnledir.
  • tanita tartılar cok basarılıdır ancak fiyatları mesela tefal lere gore biraz yuksek. tefal tecrube ettim gayet basarılı bunun yanında fakir lerde saglamdır. diger markalar hakkında yorum yapamıycam
  • quote:

Orijinalden alıntı: stto

Neden Tefal düşünmüyorsunuz? Kim üretir nerede üretilir bilemiyorum ama ben 4 senedir kullanıyorum, 10 kere üstüste çıksam da aynı rakamı gösteriyor ve hiç yanlış tarttığını söyleyen olmadı. Ayrıca 4 senedir de 1 kez pili bitti (ki bizim evde sık kullanılır). Onun dışında hiçbir sorun yaşatmadı...

Tefal tartı mı? Konunun üstünden 4 sene geçmiş ama söylemezsem çatlarım. Tefal tartılar rezalet. Ben çıkıyorum, arkasından eşim çıkıyor, sonra yine ben çıkıyorum; kilom +- 1 kg. oynuyor yahu.

Bu arada ben de iyi ve Türkiye'de bulunabilir bir tartı tavsiyesi rica ediyorum. Tefaller bile cortluyorsa kime güveneceğiz, o da ayrı konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanAkkor -- 5 Ocak 2012; 13:42:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

Neden Tefal düşünmüyorsunuz? Kim üretir nerede üretilir bilemiyorum ama ben 4 senedir kullanıyorum, 10 kere üstüste çıksam da aynı rakamı gösteriyor ve hiç yanlış tarttığını söyleyen olmadı. Ayrıca 4 senedir de 1 kez pili bitti (ki bizim evde sık kullanılır). Onun dışında hiçbir sorun yaşatmadı...

Tefal tartı mı? Konunun üstünden 4 sene geçmiş ama söylemezsem çatlarım. Tefal tartılar rezalet. Ben çıkıyorum, arkasından eşim çıkıyor, sonra yine ben çıkıyorum; kilom +- 1 kg. oynuyor yahu.

Bu arada ben de iyi ve Türkiye'de bulunabilir bir tartı tavsiyesi rica ediyorum. Tefaller bile cortluyorsa kime güveneceğiz, o da ayrı konu.

Hocam sizin mesajınızı okuduktan sonra oğlumla birlikte denedik. Çünkü daha önce böyle bir şey yapmadım ve sonucu bende merak ettim.
    En az 6 şar 7 şer kere, bir oğlum bir ben tartıldık. Hepsinde aynı kilo ve aynı gram çıktı. Bu tartılara kalibrasyon yapılıyor mu bilmiyorum ama servise sordurun isterseniz...

Not: Tefal Persona kullanıyoruz, kaç sene oldu hatırlamıyorum ama 7 sene sağlam var diye hatrımda kalmış...

tartı tavsiyesi

tartı tavsiyesi

Tutarlı bir tartı sahibi olduğunuz için çok şanslı olduğunuzu söyleyebilirim. :-)
    Ben o kadar şanslı değildim. Tefal Atlantis'i servise götürdüm. 20 kg.lık bir ağırlıkla denediler. 19,3 kg. çıktı.
    Parçası olmadığı için yenisini vereceklermiş.

Bende Tefal Contour da vardı. (Hala var ama sapıttı.) O da epey bir süre doğru (daha doğrusu tutarlı) ölçümler yapıyordu. Plastik gövdeli eski modeller, yeni cam gövdelilerden daha mı iyi acaba. Ama cam gövdeli Atlantis, çok kısa sürede, sadece 5 ayda bu hâle geldi.

Yıl 2011 ve biz, tutarlı bir banyo tartısı bulmak konusunda hâlâ saç baş yoluyoruz. Çok garip bir durum. Bu kadar zor bir teknoloji midir bu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam sizin mesajınızı okuduktan sonra oğlumla birlikte denedik. Çünkü daha önce böyle bir şey yapmadım ve sonucu bende merak ettim.
    En az 6 şar 7 şer kere, bir oğlum bir ben tartıldık. Hepsinde aynı kilo ve aynı gram çıktı. Bu tartılara kalibrasyon yapılıyor mu bilmiyorum ama servise sordurun isterseniz...

Not: Tefal Persona kullanıyoruz, kaç sene oldu hatırlamıyorum ama 7 sene sağlam var diye hatrımda kalmış...

Tutarlı bir tartı sahibi olduğunuz için çok şanslı olduğunuzu söyleyebilirim. :-)
    Ben o kadar şanslı değildim. Tefal Atlantis'i servise götürdüm. 20 kg.lık bir ağırlıkla denediler. 19,3 kg. çıktı.

Bende Tefal Contour da vardı. (Hala var ama sapıttı.) O da epey bir süre doğru (daha doğrusu tutarlı) ölçümler yapıyordu. Plastik gövdeli eski modeller, yeni cam gövdelilerden daha mı iyi acaba. Ama cam gövdeli Atlantis, çok kısa sürede, sadece 5 ayda bu hâle geldi.

Yıl 2011 ve biz, tutarlı bir banyo tartısı bulmak konusunda hâlâ saç baş yoluyoruz. Çok garip bir durum. Bu kadar zor bir teknoloji midir bu?

Dostum, açıkçası tartının üzerine 20 yada 30 kg olduğuna emin olduğumuz bir ağırlık koyup tartının gerçekte ne kadar doğru tarttığına bakmadık...

Bir ara diyetisyene devam ettiğim zamanlar evdeki tartı ile diyetisyenin tartısını mukayese etme imkanım olmuştu. Arada 0,5 kg kadar farklılık vardı ama önemsemedim. Elbette kaç kiloysanız gerçekte onu doğru göstermeli ama amaç kilo kontrolünüzü takip etmekse hep aynı tartıda tartılmanız yeterli olacaktır kanaatindeyim. Tartnız 1 kg fazla gösteriyorsa hep 1 kilo fazla gösterecektir.

Not: Eğer vücut ağırlık kontrolü yapacaksanız bence her sabah kalktığınızda aynı kıyafetlerle kilo ölçümüzü yapmanızı öneririm. Gün içindeki ölçümler çok farklı çıkabiliyor. Gece ile sabah tartılmalarım arasında 2 - 2,5 kiloya yakın fark olduğunu gözlemledim... Selamlar...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum, açıkçası tartının üzerine 20 yada 30 kg olduğuna emin olduğumuz bir ağırlık koyup tartının gerçekte ne kadar doğru tarttığına bakmadık...

Bir ara diyetisyene devam ettiğim zamanlar evdeki tartı ile diyetisyenin tartısını mukayese etme imkanım olmuştu. Arada 0,5 kg kadar farklılık vardı ama önemsemedim. Elbette kaç kiloysanız gerçekte onu doğru göstermeli ama amaç kilo kontrolünüzü takip etmekse hep aynı tartıda tartılmanız yeterli olacaktır kanaatindeyim. Tartnız 1 kg fazla gösteriyorsa hep 1 kilo fazla gösterecektir.

Not: Eğer vücut ağırlık kontrolü yapacaksanız bence her sabah kalktığınızda aynı kıyafetlerle kilo ölçümüzü yapmanızı öneririm. Gün içindeki ölçümler çok farklı çıkabiliyor. Gece ile sabah tartılmalarım arasında 2 - 2,5 kiloya yakın fark olduğunu gözlemledim... Selamlar...

Tabii. Normalde her sabah kalkınca aynı kıyafet kombinasyonu içinde tartılırım. Bu sabah Atlantis olmadığı için Contour ile bunu denedim. Ama birkaç deneme sonucunda birbirinden 300-400 gramlık farklı çeşitli sonuçlar elde edince kaç kilo olduğumu anlamam mümkün olmadı. Ben de diyet yapıyorum ama kaç kilo olduğumu bilmeden. İşin kötüsü, eski tartıya bakarsak son 2 ayda 7 kiloya yakın zayıflamıştım. Ama şimdi içime kurt düştü. Acaba her şey bir illüzyon mu diye. :-(

Kaç kiloyum ben yahu.

• quote:

Orijinalden alıntı: b.özcan

bende essenso marka tartı var doğru ölçüm yapıyor artı yağ ölçme özelliği var ama ben tavsiye etmem bir akrabamda gördüğüm arzum marka tartı çok hoşuma gitti öncelikle yere tam oturuyor devrilme riski yok (bizim kinde çok tırsıyorum)ayrıca üstüne direk çıkıyorsunuz bu özelliği de hoşuma gitmişti farklı bir bakış açısı olsun istedim.

Merhaba, direk üzerine çıkıyorsunuz demişsiniz, burayı anlayamadım. Merakımdan soruyorum değişik inovasyonlar hoşuma gidiyor... Selamlar...
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim, bundan haberim yoktu. Çünkü şu an kullandığımız Tefal'den önce basit bir tartı vardı, üzerine direk çıkıyorduk aynı Tefal'de olduğu gibi ama Tefal'den önce kullandığımız hakikaten çok illet bir şeydi.

Dua edin de şimdiki tartınız bozulmasın. :-) Sonra benim gibi tartı arar durursunuz. Güya diyetteyim ama kaç kilo olduğumu bilmiyorum, iyi mi? Oof of.

Hocam ebedi diyetteyiz:)

Geçen sene 12 kilo vemişken, şimdi 2-3 kilo fazlasını almış durumdayım. Fakat fazla kilo bende sıkıntı yaratmaya başladı.
    01.01.2012'yi milat olarak aldım, diyetisyene gitmeye gerek yok. Gidip gördüklerimle bir kitap bile yazabilirim. Ne yenecek? Nasıl yenecek yada neler yenmeyecek çok iyi biliyorum. İş bunları yapabilecek irade ama o iradeyi harekete geçiremedik. Tekrardan başladım, şimdilik iyi gidiyor, en son 01.01.2012'de tartıldım. Bundan sonraki tartılma tarihimi 01.02.2012 olacak.

Hocam tartının ne gösterdiğinin önemi yok, bir önceki tartılmanıza göre aradaki fark sizin için önemli olsun.

• Tefal'den aldığımız Atlantis cam tartı modülü önce kilogramları yanlış ölçtü. Müşteri servisine götürdük, yeni ürünle değiştirdiler. Ürün değişti ancak garanti süresi yenilenmedi. Yeni ürün ise yaklaşık 3 ay sonra eşimin kilosunu ölçtükten hemen sonra tuz buz oldu. Allahtan eşime birşey olmadı. Tabi ki Tefal ürünü değiştirmedi, garanti kapsamına sokmadı. Bana 75 TL karşılığında yeni ürün göndermeyi teklif etti. Bir daha TEFAL mi? Kesinlikle olmaz. Piyasadaki 20 liralık ürünler hem müşteri hizmetleri hem de fiyat/performans kalitesiyle TEFAL'den 100 kat daha iyidir. Alın paranız da sizin olsun, tartınız da. Eşimin ayağı bile kesilebilirdi! Siz siz olun bu marka ürün alırken iyi düşününün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceviz55

Bence önemli olan doğru tartması degil Senin formunu korumana yardımcı olmasıdır.
    Aşağıdaki linkteki ürünleri incelersiniz
    http://www.ekonetavm.com/kozmetik-bakim-saglik/saglik-yasam/baskul/
    ama benim tavsiyem
    http://www.ekonetavm.com/cvs-dn-1760-vucut-analiz-banyo-tartisi.html

Katılıyorum.

Evlerimizdeki tartı aletlerine aşırı para vermeye gerek yok ( yağ/kas vs ölçenler hariç ) Çünkü tartının bize en büyük faydası bir önceki ölçüme göre ne kadar kilo alıp veya verdiğimizdir. Bu nedenle 100 gr hassasiyetli dijital tartı olması yeterlidir. Belki gerçekte 200 gr fazla veya eksik gösteriyor olabilir ama bizim için önemli olan bir önceki tartıldığımız kilomuz ile o an ki kilomuzu mukayese etmemiz hakkında bize fikir vermesidir.

Tartılma işlemini bir çoğumuz yanlış yapıyor. Gün içinde vücudumuz bünyeye göre 2-3 kilo arasında artış veya iniş gösterebilir. Bu nedenle eğer ciddi anlamda bir kilo kontrolü yapacaksak günün ilk saatlerinde ve aynı saatte aynı kıyafetle (sadece iç çamaşırı olabilir) tartılmalıyız.

Örneğin ben kilo kontrolü yaptığım zamanlar her sabah tıraş, banyo ve tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra yani kahvaltıdan önce sadece iç çamaşırımla tartılıyordum. Her sabah aynı şekil ve aynı saatte tartılıp bir gün öncesine göre mukayase yapabiliyordum. Bu arada sadece deneme amaçlı olarak gece yatarken ve sabah kalktığımda tartıldığım zaman arada 1 - 1,5 kilo fark oluyordu veya gün içinde 80 kilo gelip ertesi sabah tartıldığımda 78 kilo geldiğim çok olmuştur. Özellikle hanımlar bu hatayı çok yapıyor; gün içinde çeşitli saatlerde tartılıp şu kadar almışım veya şu kadar vermişim gibisinden.

Bu nedenle her sabah aynı saat ve aynı kıyafetle kahvaltıdan önce tartılmak bize kilomuz hakkında gerçek bir fikir verebilir.

• Bim'de kampanyaya girmiş dijital tartı var.Fiyatı uygun.Zaten bunların çoğu fason üretim ancak ünlü bir marka olması gerekiyor kendi imal eden.
  • bende sunny yağ ölçer tartı var,teknosadan aldım.İlk başta şüphem vardı diğer markalarla arasında baya fark diye ama kullanmaya başlayınca memnunum diyebilirim.Çok üstdüzey bi tartı olmadığı için 0.2 0.3 kg oynuyor.Yani üst üste iki kere çıktığınızda sonuçların arasında 0.2 kg falan fark olabiliyor.ama onun haricinde iyi,hassas bir tartı.Yemek yedikten sonra tartılınca hemen farkediyor.Bende yağ ölçeninden var şuan 39 ytl teknosada.Normal olanı ise 29 ytl.ikiside dijital.150-200 ytllik cihazlar kadar hassas değil ama fiyatına göre iyi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: majorette

Dostum tartı işinde DÜnyanın en kaliteli markası bulabilirsen Japon A&D ve Alman Soehnledir.

Bizde mekanik Soehnle tartı var.Yıllar önce aldığımız 15 kiloluk omonun hediyesiydi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Bim'de kampanyaya girmiş dijital tartı var.Fiyatı uygun.Zaten bunların çoğu fason üretim ancak ünlü bir marka olması gerekiyor kendi imal eden.

20 nisan cuma günü kampanyalı satışa sunuldu.
    markası smart fiyatı da 19.9 ytl. 0.1 kg hassasiyetli made in p.r.c=people s republic of china = çin malı
  • Evet Smarty zaten Bim'e ait bir marka.Çin'e fason yaptırıyorlar.Zaten yazdım fason olduğunu.Fiyatı uygun diye önermiştim.
  • Arkadaşlar çok çok çok astronomik olmadıktan sonra fiyatı çok önemli değil benim için. Açıkçası çin malının yanına bile yaklaşmak istemiyorum. Çok fazla fonksiyonu olması da önemli değil, sadece hata payı minimum olarak kilomu ölçsün yeter. Aynı gün içinde tartıldığım 5 ayrı tartının en az ve en yüksek ölçeni arasında 4 kg 600 gr fark var.

Fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Soehnle markasını bir araştırayım bakayım burada satılıyor mu, satılıyorsa nerede.

Tekrar teşekkür ederim.
  • Neden Tefal düşünmüyorsunuz? Kim üretir nerede üretilir bilemiyorum ama ben 4 senedir kullanıyorum, 10 kere üstüste çıksam da aynı rakamı gösteriyor ve hiç yanlış tarttığını söyleyen olmadı. Ayrıca 4 senedir de 1 kez pili bitti (ki bizim evde sık kullanılır). Onun dışında hiçbir sorun yaşatmadı...
  • salter markası nasıl peki?
    sanırım alman malı.

SALTER 9191 SAATLİ YAĞ VE SU ÖLÇER BANYO TARTISI
    http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=17524&productid=evsalter9191
  • premier,sinbo bir marka daha vardı üçünede aynı anda çıktım ve hiçbiri birbirini tutmadı. çok değişken yapılı bünyem var galiba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.