Şimdi Ara

8000 TL'niz olsa ne yapardınız? (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
0
Favori
9.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Death Cube K

Cevaplarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, ancak vakit bulabildim hepsini okumaya.

Öğretmen olacağının/atanacağının garantisi yok diyenlere hak veriyorum. Bu için KPSS'si var, mülakatı var ( her ne kadar mülakat artık formalite olup aldığın puanın yuvarlanması olsa da torpil işlerinin tamamen kalkmadığını düşünüyorum) var da var... Üstelik 1 sene daha okuyacağım.

Aslında bakarsanız hiçbir şeyin garantisi yok, lisede güzel bir üniversite kazanma hayalleri kuran arkadaşımı 2 sene önce bir restoranda gördüm ve beyninde tümör varmış, tanınmayacak haldeydi. Biz planlar yapıyoruz ama işler neredeyse hiç yolunda gitmiyor.

Ülkemizde durum belli, benim param şu an itibariyle (8000) öyle büyük bir para değil. Üstelik durduğu yerde eriyip değer kaybedecek. Evlilik vs için tüm birikimimi harcayıp evlendiğim kadınla da uzun süre borç ödemek istemiyorum. Yaşım 21, henüz kendi hayatımı yaşamamış ve kendimi tanımamışken hayatımı başkasıyla paylaşamam.

Youtube'dan az da olsa gelir elde ediyorum, olur da atanamazsam 1 sene daha ailemle yaşarım. Param şuan dolar halinde bu arada. Dolar attıkça kar elde etmiyorum, param sadece değerini koruyor. Kar elde etmek istiyorsam dolar kuru ürünlere yansımadan toplamalıyım.

Branşım İngilizce.

Öğrencilik hayatım boyunca öyle aptal/moron diye tabir edebileceğimiz öğretmenlerle karşılaştım ki aklımda "Bunlar bile öğretmen olduysa ben neden olmayayım?" sorusu bir an bile eksik olmuyor.
    Oğlum ben de seni aklı başında adam sanardım, ne evlenmesi lan? Tipin falan da düzgün, kız arkadaşın olmadı mı hiç?

Hâlâ evlenmek falan diyolar, aklımı kaybedicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0E184FE49

Oğlum ben de seni aklı başında adam sanardım, ne evlenmesi lan? Tipin falan da düzgün, kız arkadaşın olmadı mı hiç?

Hâlâ evlenmek falan diyolar, aklımı kaybedicem.

Alıntıları Göster
    "Evlilik vs için tüm birikimimi harcayıp evlendiğim kadınla da uzun süre borç ödemek istemiyorum. Yaşım 21, henüz kendi hayatımı yaşamamış ve kendimi tanımamışken hayatımı başkasıyla paylaşamam."

Bu cümleden bunu mu anlıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Hocam ben 0 tavsiye ettim arkadasa cunku zaten parasi var

Ben zamaninda 0 bianchi scorpion aldim 8 yil oldu 38839292 tane badire atlatti en agir kazasindan en feci tasinmasina kadar hala az bir bakimla ilk gunlerine donecek durumda

Yani bisiklet bence acikca parasini hak eden nadir seylerden biri öğretmen maasi alacak olsam ortalama 4k diyelim rahatlikla 5000e bir bisiklet alirim ki ona da gerek yok yani 2000e gayet canavar makinalar var

Alıntıları Göster
    Hocam sizce istanbulda gezinmek icin nasil bir bisiklet almaliyim bisikletten anlayan birine benziyorsunuzda gunde rahar 30 40 km yapabilirim
  • Güçlü elektrikli motosiklet alınır işe gelinip gidilir. Ulaşım çözülmüş olur, yakıta para verilmez.

Elektrikli Scooterlar rövaşta bu ara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 7 Ağustos 2019; 14:47:42 >
  • patlat bir şarkı koy bir kadeh
  • Bisiklet alirdim.
  • Eğer yurtdışına çıkmadıysan yurtdışına çık, 1-2 hafta duruma göre vakit geçir, ingilizceymiş branşın da zaten. Çok güzel bir deneyim olur. Geri kalan parayla da (kalırsa tabi) Youtube gelirini arttırmak için harca, eksiklerin varsa onları tamamla. Atanma durumu kritik, atanamazsan da gelir elde edebildiğin bir şey olsun kenarda.
  • Arkadaşım ben de şu an 3 senelik bir İngilizce öğretmeniyim. Sana 3 tavsiyem var:

1. Parayı sakla. Atanınca yer yurt değiştireceksin büyük ihtimal. Ev kurmanda büyük işini görür, rahat hareket edersin.
    2. Yurt dışına çıkmadıysan, bütçen dahilinde bir paket bul git. Ya da al başını git, tercih senin.
    3. Gamersan güzel bir laptop al, keyfine bak Şu an ben onu yapıyorum da
  • Pc alirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Death Cube K

"Evlilik vs için tüm birikimimi harcayıp evlendiğim kadınla da uzun süre borç ödemek istemiyorum. Yaşım 21, henüz kendi hayatımı yaşamamış ve kendimi tanımamışken hayatımı başkasıyla paylaşamam."

Bu cümleden bunu mu anlıyorsun?

Alıntıları Göster
    Ne demek bu cümleden bunu mu anlıyosun? Bu cümleden çıkan tek anlam evlilikte bi mahsur görmen değil, sadece yaşının erken olduğunu düşünmen. Ben sana sende ___ kadar akıl varsa evlilik kavramını kafandan komple silip atarsın diyorum.
  • Okulu birak o parayla dershaneye gidip tekrar sinava gir
  • aylık maaşının yanında hiç olmasına güvenme atanamazsan dersaneden bozma okullarda asgari ücrete çalışırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0E184FE49

Ne demek bu cümleden bunu mu anlıyosun? Bu cümleden çıkan tek anlam evlilikte bi mahsur görmen değil, sadece yaşının erken olduğunu düşünmen. Ben sana sende ___ kadar akıl varsa evlilik kavramını kafandan komple silip atarsın diyorum.

Alıntıları Göster
    Hadi kardeşim hadi, sen git köyünce sucuk falan pişir. Herkes kendi aklını kullansın.
  • Benim motoru satim sana bursa ici 7000 tl kuba superlight 200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighDamagE -- 7 Ağustos 2019; 19:35:36 >
  • 8000TL ile Fender HSS bir Strat, güzel bir amfi ve pedalboard dizebilirsin.
  • Hocam kız bulamıyoruz
  • iPad pro ve kalem alırdım. Hem günlük hem de profesyonel hayatında çok işine yarar.
  • Para hesabında dursun. Kışın altın al kenarda dursun.

Yazın bozdur kışın yine al
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alarak

Hocam sizce istanbulda gezinmek icin nasil bir bisiklet almaliyim bisikletten anlayan birine benziyorsunuzda gunde rahar 30 40 km yapabilirim

Alıntıları Göster
    Hocam kusura bakmayın banliydim gec yazıyorum

Ben cok bisikletten anlamam bildigim 1 2 model var sadece ama istanbulda olsam sanırım ince tekerli katlanir bisiklet alirdim çünkü toplu tasima kullanmadan hareket etmek zor istanbulda

Bir de suc oranı cok yuksek mutlaka eve almak lazim bisikleti yoksa kesinlikle çalınır her yer hirsiz kaynıyor

30 40km cok ucuk bir rakam bunun icin saglam alt yapınız olmasi lazim ben 6 7 kmde baya yoruluyorum dag bisikletimle sizi bilemem tabi

Bisiklet forumumuzda beklentinizi sartlarinizi paranizi vs açıklayarak bir konu açarsaniz daha iyi yardimci oluruz forumda benden cok daha iyi anlayan arkadaşlar da var
  • 1500-2000 TL'ye ikinci el bir profesyonel kamera. Geri kalan paraya yurt içi veya dışı gezi. Tabi hepsini harcamadan, 3000 - 4000 falan kalsın
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.