Şimdi Ara

bademcik ameliyatı sonrası hayatı kararan çocuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
16.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • haberin linki:.https://www.sozcu.com.tr/2019/saglik/bademcik-ameliyati-sonrasinda-vucut-fonksiyonlarinin-yuzde-94unu-kaybetti-4473202/

İlgili Instagram adresi:. https://www.instagram.com/huseyinbeyazicinadalet/?utm_source=ig_profile_share&igshid=1al7n2i60unq3

Allah o doktoru da o hastaneyi de bildiği gibi yapsın . Küçücük çocuğun hayatını mahvettiler!
    Lütfen öne çıkaralım arkadaşlar

bademcik ameliyatı sonrası hayatı kararan çocuk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 19 Nisan 2019; 15:45:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Linç yiyeceğimi biliyorum ama yine de yazayım.

Öncelikle bütün ihmalkarlara hemşiresinden doktoruna kim suçluysa en ağır ceza verilip ailesi bir nebze rahatlatılmalıdır.

Daha sonra da ailesi ikna edilerek çocuğa ötenazi yapılması taraftarıyım gerçekten kendinizi çocuğun yerine koyun arkadaşlar önceden gülüp eğlenirken oyun oynarken bir anda hayatınız kararıyor ve belki de 60 yılınız hiçbir şey yapmadan yatağa bağlı geçiyor buna ne yürek dayanır ne psikoloji dayanır çocuk daha 4 yaşında kim bilir neler söylemek istedi söyleyemedi haykırmak istedi yapamadı kabulleneceğini de zannetmiyorum yani tek çare var gibi geliyor malesef ama kimse izin vermez ötenaziye Allah yardımcısı olsun hem ailesine hem çocuğa ne diyelim
    Dediklerin mantıksız çünkü aksi şeyler de mevcut.
    Ben küçükken bademcik ameliyatı oldum.
    Ameliyat olmadan önce ayda en az bir kere yüksek ateşle birlikte hasta olurdum.
    Bademcik alındıktan sonra ateşim çok nadir çıktı.
    16-17 sene olmuştur bademcik alınalı.
    Onun dışında 6 yaşımdan beri dişçiye giderim, dişlerimi kontrol ettiririm bakımlarını yaptırırım, çürük diş için sürekli antibiyotik kullanmak cahilliktir kusura bakmayın.
    Her sektörde işini düzgün yapmayan insanlar var, devlet bu insanların cezasını kesse zaten kimse vurdumduymaz iş yapmaya cesaret edemez...
    Yıllar önce benim de kardeşim küçükken bademciklerinin alınmasına karar verilmişti fakat ailem doktorlara güvenmediği için bademcikler alınmadı.Bugün kardeşim 20 küsur yaşında sapasağlam ve bademcik sorunu kendiliğinden geçti.Demem o ki doktorlar istiyor diye çocuklarınızın bademciklerini aldırmayın.Özellikle de Türkiyede hastanede ameliyat türü bir operasyona girecekseniz büyük küçük demeden iyice düşünün.Ben tam 7 sene boyunca tamamen çürümüş tek bir dişimle yaşadım.Sürekli antibiyotik kullanarak idare ettim fakat ne zaman antibiyotik reçete ile satılır oldu ancak o zaman dişçiye gittim.Korka korka dişimi çektirdim.Çok şükür başıma birşey gelmedi.Ne de olsa bu ülkede diş çekiminde ölen insanlar oldu.Kısacası Türkiyede çok zorda kalmadıkça hiçbir ameliyata girmeyin derim.

Aha sonucunu görüyorsunuz.Daha 4 yaşında bir çocuğun tüm hayatı başlamadan bitti.Şuan muhtemelen hiçbirşey anlamıyordur fakat yıllar geçtikçe büyüdükçe nasıl bir cehennemin içine hapsolduğunu farkettikçe acılar içinde kalacak.Ailesi için bütün ömürleri boyunca çocuklarına maddi ve manevi destek vererek tükenecek.Hayatı biten aslında sadece çocuk değil bütün bir aile oldu.Peki bunun sorumluları hiç ceza alacak mı?Sanmıyorum...Ellerini kollarını sallayarak sözüm ona insanları iyileştirmeye (!) devam edecekler...
    Doktora gitmeyin ameliyat olmayın insanın içine cin koyuyorlar. Hastalanınca sarımsak sürün o da antibiyotik.
    Hey Allahım ya. Dİş hekimine gitmeye korkmuş bir de çürük dişle bilmem kaç yıl gezmeyi, 7 yıl lüzumsuz antibiyotik kullanmayı marifet gibi anlatmış.
    Antibiyotik ilk keşfedildi 1800lü yıllarda sizden daha iyi kullanılıyordu.
    Edit: habei okudum.cok üzücü bir durum. Allah sabır versin. Çocuk ameliyat sonrasi enfeksiyon geçirmiş. Bu enfeksiyon da vücudunu sarmış kalbi durmuş kalbi tekrar calistirilana kadar beyne oksijen geçmemiş ve beyinde kalıcı hasar olmuş. Allah çektirmesin çok zor.... Ama ameliyat yapan doktorun şahsi hatası olduğunu ben burada okuduklarını düşünmüyorum tabi ki asıl yargı yeri mahkeme ve bilir kişilerdir.

Bademcik ve geniz eti zaten büyüdüğü zaman geçen daha doğrusu bu organlar büyümeyi bırakıyor vücut boşlukları daha fazla büyüdüğü için küçülmüş oluyor. Burada yazıp çizmek kolay da olay bu şekilde.
    Bazı çocuklar ayda bir hasta oluyor. Hatta yılda 2 kez bademcik iltihabına ameliyat öneriliyor (antibiyotik daha zararlı vs diyerek ki bunu bizim doktorlar değil dünyadaki kellj felli KBB proflari toplanıp bir guideline yazıyorlar. Oradan hallediyorlar.)

Bir çocuk için bademcik çok büyük değilse tolote edilebilir ancak burnundan nefes alamamak gerçekten eziyet(geniz eti) bir tanıdığın çocuğu bildiğin 45 yaşına 90 kilo yetişkin gibi horluyor gündüz de sürekli ağızdan nefes alıyor. Sürekli ağızdan nefes alınca da sürekli boğazlar susuyor. Her enfeksiyon çocuğun büyümesini yavaşlatır unutmayın bunu da.
    Haber içeriğini okumadım.ancak doktor olmayanların yargilamasini doğru bulmuyorum. Birazdan okuyacağım. Ameliyat esnasında oralardan geçen büyük bir damar yararlanabilir. Ya da çocuğun o yapısı varyasyon vardır başka yerden geçmesi gerekirken oradan geçmiştir. Çok üzücü a buradaki olay komplikasyon dur. Ama gidip mishal omuriliğin zarar verilirse bu doktordan kaynaklanan hatadır. Allah sabır versin ailesine. Gerekli yerlere başvurabilirler. Bilir kişiler bu konuyu aydınlatacak tır çünkü hakimin alanı değil.
    Ben de bademcik ameliyatından kacabildigimce kaçma taraftarıyim. Ancak solunumu engelleyen geniz etleri alınmalı.
  • kim soracak bunun hesabini?
    4 yasinda bir cocugun hayati kararmis.
    kimden ve nasil hesap sorulacak?
    bu yarin bizim de basimiza gelebilir.
    cok zor durum ihmalkarliklar ust uste geliyor ve bir hayat karariyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up arkadaşlar aynı olay sizinde çocuğunuzun başına gelebilir tepkisiz kalmayalım lütfen öne çıkarın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 19 Nisan 2019; 14:38:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Up arkadaşlar aynı olay sizinde çocuğunuzun başına gelebilir tepkisiz kalmayalım lütfen öne çıkarın
    Yanlış anlamayın ama memleket bitmiş herkes kendi derdinde

• Tıpta devrim yaptık diye memlekette kimsede safra kesesi,bademcik bırakmadılar. Yaradan boşuna mı koymuş acaba hiç sorgulayan yok malesef.

Benim de çocukken durmadan boğazım şişerdi. Bademciklerimi almak için senelerce hastaneye gittik geldik. Ha bugün ha yarın derken almadılar.

• 17 yıldır her şeye koyan zihniyet sağlığada koydu
  • kimbilir ameliyat öncesi nasıl mutluydu sapasağlam çocuk :
  • Linç yiyeceğimi biliyorum ama yine de yazayım.

Öncelikle bütün ihmalkarlara hemşiresinden doktoruna kim suçluysa en ağır ceza verilip ailesi bir nebze rahatlatılmalıdır.

Daha sonra da ailesi ikna edilerek çocuğa ötenazi yapılması taraftarıyım gerçekten kendinizi çocuğun yerine koyun arkadaşlar önceden gülüp eğlenirken oyun oynarken bir anda hayatınız kararıyor ve belki de 60 yılınız hiçbir şey yapmadan yatağa bağlı geçiyor buna ne yürek dayanır ne psikoloji dayanır çocuk daha 4 yaşında kim bilir neler söylemek istedi söyleyemedi haykırmak istedi yapamadı kabulleneceğini de zannetmiyorum yani tek çare var gibi geliyor malesef ama kimse izin vermez ötenaziye Allah yardımcısı olsun hem ailesine hem çocuğa ne diyelim

• of Allah'ım ya
    Allah kimseye yaşatmasın çok zor

• Yukarı
  • Hastanenin adı ne ifşa edelim

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Hastanenin adı ne ifşa edelim
    Özel Hatem hastanesi

• bu kandil gecesi kötü konuşmak istemiyorum ama allah seni cehennemden çıkarmasın.Torbalıdada böyle bir çocuğun hayatını kararttılar.Hepimizin çocuğu var. böyle haberler bizi çok üzüyor.
  • Şubat ayında da bir çocuk yine bademcik ameliyatı olmuş, bir gün sonra da ölmüştü. Çok var böyle acı haberler. Ne oluyor böyle? Nasıl hata yapabiliyorlar? İçim parçalandı ya. Çok yazık.
  • Yıllar önce benim de kardeşim küçükken bademciklerinin alınmasına karar verilmişti fakat ailem doktorlara güvenmediği için bademcikler alınmadı.Bugün kardeşim 20 küsur yaşında sapasağlam ve bademcik sorunu kendiliğinden geçti.Demem o ki doktorlar istiyor diye çocuklarınızın bademciklerini aldırmayın.Özellikle de Türkiyede hastanede ameliyat türü bir operasyona girecekseniz büyük küçük demeden iyice düşünün.Ben tam 7 sene boyunca tamamen çürümüş tek bir dişimle yaşadım.Sürekli antibiyotik kullanarak idare ettim fakat ne zaman antibiyotik reçete ile satılır oldu ancak o zaman dişçiye gittim.Korka korka dişimi çektirdim.Çok şükür başıma birşey gelmedi.Ne de olsa bu ülkede diş çekiminde ölen insanlar oldu.Kısacası Türkiyede çok zorda kalmadıkça hiçbir ameliyata girmeyin derim.

Aha sonucunu görüyorsunuz.Daha 4 yaşında bir çocuğun tüm hayatı başlamadan bitti.Şuan muhtemelen hiçbirşey anlamıyordur fakat yıllar geçtikçe büyüdükçe nasıl bir cehennemin içine hapsolduğunu farkettikçe acılar içinde kalacak.Ailesi için bütün ömürleri boyunca çocuklarına maddi ve manevi destek vererek tükenecek.Hayatı biten aslında sadece çocuk değil bütün bir aile oldu.Peki bunun sorumluları hiç ceza alacak mı?Sanmıyorum...Ellerini kollarını sallayarak sözüm ona insanları iyileştirmeye (!) devam edecekler...

• Long Nightt kullanıcısına yanıt
    Dediklerin mantıksız çünkü aksi şeyler de mevcut.
    Ben küçükken bademcik ameliyatı oldum.
    Ameliyat olmadan önce ayda en az bir kere yüksek ateşle birlikte hasta olurdum.
    Bademcik alındıktan sonra ateşim çok nadir çıktı.
    16-17 sene olmuştur bademcik alınalı.
    Onun dışında 6 yaşımdan beri dişçiye giderim, dişlerimi kontrol ettiririm bakımlarını yaptırırım, çürük diş için sürekli antibiyotik kullanmak cahilliktir kusura bakmayın.
    Her sektörde işini düzgün yapmayan insanlar var, devlet bu insanların cezasını kesse zaten kimse vurdumduymaz iş yapmaya cesaret edemez...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah-u Teale şifa versin, Ailesine ve kendisine de sabır, güç, kuvvet versin. Allahümme Amin.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.