Şimdi Ara

Galerinin verdiği fiyat üzerine kaç eklemek lazım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
5.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba , 2006 H kasa aracım var gerçekten düzgün oldukça temiz ve düşük kilometrede neyse aracıma galeriler 40 41 veriyor hatta arabam.com yeni bir hizmeti çıkmış trinksat diye orada da fiyat aldım 40.800 verdiler ama ben sahibinden üzerinden 44 den bu aracı satamıyorum. Ben hep şöyle bilirdim galeri ne veriyorsa üste 4 5 bin koy gider o araç. Anlamadım olayı gerçekten, takip ediyorum benim aracın yanından geçemeyecek değişenli 200 bine dayanmış h kasaları 42 43 e rahatça satıyolar. Benim arabam satılmıyor. 2 sebep aklıma geliyor sizce alakası var mı ?

1. Küçük bir ilçede yaşıyorum karadenizde.(İnsanlar küçük yere gelmeye çekiniyorlar gibi geliyor)
    2. Arabamın rengi Opc mavi ye yakın renk(orjinal)

Edit: farkında olmadan apaçi havası katcak bir araba yapmışım kaputtaki şeriti sökeyim de apaçilikten çıkarayım şu namıssızı

Edit 2: öyle kafayı bozdum ki sibop kapaklarını bile orj e dönderdim ayna kapağı hariç tüm folyolarıda söktüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veni60 -- 18 Nisan 2019; 12:29:0 >

• Rahat ol baştan sona okudum.

Kardes sen çok zorlama kendini, elinde orjinal parça ne varsa geri tak. Sök o folyoları da.

Neden satılmıyo diyon, apaçi arabası yapmışın diyoruz. 2 parça takınca apaçi mi oluyor diyosun. Ama gelen her mesaj apaçi diyor. Hala uzatıyon da uzatıyon.

Sen bilirsin mal senin malın.
    Öyle bir hesap kitap olmaz. Sen o fiyata satamazsın ama galerici satar. Müşterisi hazırdır gerekirse 43 bin TL verir 45 bine satacağı için yine alır vs vs.

Forumda kime sorsan galericiler şöyle böyle. Peki bu binlerce galerici niye hala var o zaman diye sormazlar mı? Fakat çoğu galericinin adını duyurduğu çevre ve uzman olduğu araç segmenti vardır. İnsanlar bunu bilir,sağda solda araç arayacağına gider bildiği yerden alır veya şöyle bir araç gelirse haber ver bana der.

Kısacası aracınızı satmak istiyorsanız biran önce galericinin verdiği fiyat sizin satmak istediğiniz fiyatı gözönüne alırsak gayet iyi. Sunduğunuz iki sebep Astra için geçerli değil. Jeep gibi daha özel araçlar her şehirde satılmaz doğru ama Astra heryerde satılabilecek bir araç
    Açıkcası ben aracıma modifiye yapacak olsam hazır yapılmış bir araç almazdım. Modifiye yapmak da başlı başına bi zevk. Yapılmışı alınca onu kaldırmak da ayrı bir maliyet. Sıkılınca geri döndürmesi de zor. Orijinal jantlar yok arka tampon yok. Bu haliyle bayan müşterileri de saf dışı bırakıyorsunuz. 30 yaş üstü erkekler de iptal. Çok kısıtlı bir kesime küçük bir ilçeden ulaşmaya çalışıyorsunuz. Ben olsam aracı tamamen orijinale çevirir jant ve tamponu da ayrı olarak satardım.
    Kullanıcı adına bakılır sonu 60 demek ki tokatlı > siteye girilir > Tokat 2006 model Astra düşük km dediğine göre de 200 bin km altı seçilir veeee altta ki ilan karşımıza çıkar . İlanı çok güzel hazırlamışsınız fakat aracınız tam bir apaçi aracı bende Zileliyim fakat İstanbul'da yaşıyorum her sene gittiğim de o Adana motorları ile gezen ense tıraşı uzun tiplerin arabalarına benziyor. Satılmaması bence normal

İlan linki ;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2.sahibinden-106-binde-degisensiz-astra-h-645505304/detay
  • Bi galerici 5-6 bin lira kar yapamayacağı arabayı tercih etmez diye biliyorum ben. Bide napalım taş mı yiyelim derler
  • Şimdi trink sata bi baktım da 42.200 verdi benimkine de satsam mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1,17 ile çarpmanız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 17 Nisan 2019; 18:5:0 >
  • En az %10 diye düşünmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uza -00-

Bi galerici 5-6 bin lira kar yapamayacağı arabayı tercih etmez diye biliyorum ben. Bide napalım taş mı yiyelim derler
    iyi o zaman benim fiyat normal değilmi anlamadım niye satamıyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniuye

En az %10 diye düşünmek lazım.
    bende onu düşünerek ilana koydum ama olmuyor
  • Galerinin verdiği para üzerine %10 koyup ilan açın.
    500tl-1000tl pazarlıkla satarsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Öyle bir hesap kitap olmaz. Sen o fiyata satamazsın ama galerici satar. Müşterisi hazırdır gerekirse 43 bin TL verir 45 bine satacağı için yine alır vs vs.

Forumda kime sorsan galericiler şöyle böyle. Peki bu binlerce galerici niye hala var o zaman diye sormazlar mı? Fakat çoğu galericinin adını duyurduğu çevre ve uzman olduğu araç segmenti vardır. İnsanlar bunu bilir,sağda solda araç arayacağına gider bildiği yerden alır veya şöyle bir araç gelirse haber ver bana der.

Kısacası aracınızı satmak istiyorsanız biran önce galericinin verdiği fiyat sizin satmak istediğiniz fiyatı gözönüne alırsak gayet iyi. Sunduğunuz iki sebep Astra için geçerli değil. Jeep gibi daha özel araçlar her şehirde satılmaz doğru ama Astra heryerde satılabilecek bir araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Öyle bir hesap kitap olmaz. Sen o fiyata satamazsın ama galerici satar. Müşterisi hazırdır gerekirse 43 bin TL verir 45 bine satacağı için yine alır vs vs.

evet doğru benim bu araç galeride olsa 50 kere satardı 46 47 ye neyse artık 4 ay bekledim bi 4 daha beklerim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

Galerinin verdiği para üzerine %10 koyup ilan açın.
    500tl-1000tl pazarlıkla satarsınız.
    valla olmuyor niyeyse :D ilan 4 aydır var :D
  • Forumdan birine galericiye vereceğiniz paraya verin gitsin hocam. O da mutlu siz de mutlu

• Karadenizden bir kac arac baktım fakat baktığım yerlerin havaalanina uzaklığı sebebi ile vazgeçtim, eğer yaşadığınız yer bu tarz havaalanina uzak bir yer ise buyuk fiyat avantaji (ölü fiyat) olmadıkça uzaktan müşteri tercih etmez. Küçük yerde de yakından müşteri şans işidir, belki yarın gelir belki 4 ay daha bekletir.

• quote:

Orijinalden alıntı: endofthegame

Forumdan birine galericiye vereceğiniz paraya verin gitsin hocam. O da mutlu siz de mutlu
    41 e ver diye sahibinden üzerinden hergün mesaj atan biri var hayatta veremem hocam , alacağım araba sıkıntıya giriyor çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FE2F1DE54

Karadenizden bir kac arac baktım fakat baktığım yerlerin havaalanina uzaklığı sebebi ile vazgeçtim, eğer yaşadığınız yer bu tarz havaalanina uzak bir yer ise buyuk fiyat avantaji (ölü fiyat) olmadıkça uzaktan müşteri tercih etmez. Küçük yerde de yakından müşteri şans işidir, belki yarın gelir belki 4 ay daha bekletir.
    tokatın bir ilçesi, malesef en yakın havaalanı yaklaşık 1.5 saat uzaklıkta
  • Arabayı satamama nedeniniz tabirimi lütfen mazur görün ama araba resmen o eklentileri ile apaçi arabası imajı veriyor. Bu yüzden ilanı açan kapatıyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 18 Nisan 2019; 0:33:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Arabayı satamama nedeniniz tabirimi lütfen mazur görün ama araba resmen o eklentileri ile apaçi arabası imajı veriyor. Bu yüzden ilanı açan kapatıyordur.
    hocam ilanı gördünüz sanırım ama eklenti olacak bişey yokki , jantlar siyah bide arkada opc tampon var bunları gören vazgeçecekse vazgeçsin zaten. Onun dışında bir şey yokki ? ne air var ne egzoz sistemi var yada abuk sabuk abartılı birşey var araçta
    aracıma da çok önem veririm 3 yıldır bende öyle arabayı zorlamam etmem , toplasanız 10 kez dahi araç 5bin deviri görmemiştir en basitinden. Orj tamponu vs zaten duruyor alana verecem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veni60 -- 18 Nisan 2019; 0:54:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veni60

hocam ilanı gördünüz sanırım ama eklenti olacak bişey yokki , jantlar siyah bide arkada opc tampon var bunları gören vazgeçecekse vazgeçsin zaten. Onun dışında bir şey yokki ? ne air var ne egzoz sistemi var yada abuk sabuk abartılı birşey var araçta
    aracıma da çok önem veririm 3 yıldır bende öyle arabayı zorlamam etmem , toplasanız 10 kez dahi araç 5bin deviri görmemiştir en basitinden. Orj tamponu vs zaten duruyor alana verecem.

Alıntıları Göster
    Hocam siz arabayı zorlamamış olabilirsiniz aracınız piyasanın en temiz aracıda olabilir ama görüntüsü o imajı vermiyor dolaysıyla ilana bakan herkes aracın çok fazla zorlandığını genç birisi elinde heder olduğunu düşünüyordur.

• Orjinal tamponu geri tak öyle at fotoğrafları

80-100 binlik araba olsa 4-5 bin koy üstüne ama 40 binlik araba için olmaz kolay kolay. 2 bin koy üstüne. 41 veriyorsa 43 demen lazım.

• 300 TL civarı yaptırılması zorunlu olmayan kronik masrafı var. 2 yıldır o şekilde biniyorum. ister yaptırın ister yaptırmayın

Şu cümle işi bitirir. Alıcı ne acaba diye düşünür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.