Şimdi Ara

Agir hasarli Superb alacağım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
8.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

3 yıldır çok severek kullandığım 2004 530d aracım var. Allaha şükür bu zevki tattım, şükür arızası kazası belası masrafi olmadan binebildim ama artık ayrılıyorum.

Malesef ki Ülkemizdeki yakit fiyatları ile artik yavas yavas zorlamaya başladı ve ilçeye taşınmamla o yollarda 19 jantli spor yaylı arabama yazik olacak düşüncesiyle satıp Superb alacağım nasip olursa.

Butcem 90 95bin arası, daha önce babamin Astra G kasa aracı vardi asker arkadaşından aldığı hatasiz boyasiz. Cok düzgündü bende kullanıyordum satarken öğrendik ki araba pert kayıtlıymış ama biz masrafsiz güvenle binmistik.

O düşünce ile Hasar kayitli Superb III 2015 2016 kasalara bakıyorum.
    Bir araç buldum
    2015 1.6tdi manuel (dsg istemiyorum)
    80binde prestij + sanruf
    Tek kazadan 60bin hasarli
    Kaput, ön iki camurluk tampon degisik
    Bel alti boyali
    Araç metalik bu fume tarzi gri renk(ismini bilmiyorum)
    92.000tl istiyor

Aracı yakından görmedim baska şehirde bir arkadaşıma baktırdım kullanmış kasasi gidişi yürüyeni güzel dedi fakat Muhtemelen içinde öndeki airbagler yok.

Benim düşüncem airbagde yoksa, arabayi kesip başka arabada gecirseler arkasina ben fiyati daha uyguna getirirse alacağım fakat motorda ve yürüyende acabilecek masraflari neler olabilir?
    Ben ustam ile gideceğim bakmaya ama özellikle şurasında bak dediğiniz yerler bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Uzun oldu ama teşekkür ederim şimdiden, iyi geceler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha önceki ağır hasarlı aracınıza sorunsuz bindiniz diye tüm ağır hasar kayıtlı araçları aynı sanmayın, boşuna ağır hasar kayıtlı denmiyor. Pertli bir aracın orjinal bir araç kadar sorunsuz olması çok düşük bir ihtimal, nasıl toplandığı bilinmiyor, nerede ne arıza verecek bilinmiyor ucuz etin yahnisi hesabı, hem pişman olur hem de acil paraya sıkıştığınızda yok parasına satmak durumunda kalabilirsiniz.
    Kaldı ki parçası pahalı bir araç bakıyorsunuz, arıza vermeye başladığı anda çorap söküğü gibi gelir ocağınıza incir ağacı diker.
    Bence elinizdeki parayla daha uygun araçlar bakın örneğin son kasa ford mondeo
    Hasarlı araç almak istiyorsanız ihale sitelerinden seçip hasarlı şekilde alın. Tampondan hasar alıp airbag açarak ağır hasarlı araçlar var. Aynı zamanda 2 kapı değişip ağır hasarlı araçlar var. Alıp kendiniz yaptırın.

Kesinlikle ağır hasarlı yapılmış araç almayın. Bu tür araçlar en düşük maliyetle onarılıp satılmaya çalışılır. Geçmişteki durumuda meçhul.
    Airbag yok, pert kayıtlı araba güvenlik olarak Şahin den farkı yok ve 92.000 (ya da 80 ne dersen işte) liraya almak için can atıyorsun. Bunu alacak akla sahip adamların ülkede para bulamaması gerekirken, nice akıllı adamlar açken sizler yüz binlerce para kazanıyorsunuz. Canına yandığım türkiye sen hep böyle miydin ya?
    Arkadaşım iyi incelemeden sakın alma. Benim tavsiyelerimi dinle derim, ben şu an BMW 4.30i pert kayıtlı bir araç sahibiyim, önceki aracım da sigorta şirketinden alınma pert kayıtlı araç idi.

1) Kaskosu olan ve çalınan araçlara sigorta araç bedelini öder ama araç bulunursa sigorta şirketine geçer. Bu araçlar pert kaydı ile satılır. Bu araçların ağır kazası olmasa da pert kaydı yerler. Bu tür araçlar temiz ise alınır.

2) Bir araç diğelim kaza yaptı. Kasko bedeli 150 bin TL, yetkili servis 60 bin TL masraf çıkardı. Sigorta şirketi ya 60 bin hasar ödeyecektir ya da aracı pert edip sahibine 150 bin tl ödeyecek ve aracı satacaktır. Hangisi karlı diye bakar. Eğer aracı 91 bin TL ve üzerine satabiliyorsa sahibine 150 bin öder, aracı alır ve 91 bin TL fiyata satar. Bu durumda cebinden 59 bin TL çıkmıştır. Yani amac net ödenecek rakamı düşürmektir. Anlaşmalı pert işi dedkleri budur. İlanlarda yazan sigorta şirketi hasarı şişirdi lafı aslında budur. Sigorta şirketi asla hasarı şişirmez, kendisi için karlı olanı yapar.

3) Alacağın aracı expertise sok. Şu hasarlardan birisi dahi varsa sakın alma: Motor değişimi, su baskını hasarı, airbag açılması hasarı, şase-podye-ön direkt değişim veya müdahelesi.

4) Şunu aman aklından çıkarma, ağır hasarlı araçların kaskosunu yaptıramazsın.

Kolay gelsin
  • Çıtır jasarlı bulmuşsun güya :) Ben olsam o kadar parayı ağır hasarlı araca gömmem.Boşuna ağır hasar yazılmıyor.İlla ki bir kusuru olacak.
  • Airbagler yok... 60bin hasar kaydı... bel altı boyalı... aracı expertize sokmayı bırak görmediniz bile... 92bin tl...

Kahvaltıda yediğiniz yüreğin etkisi geçsin bir daha düşünün.

• Son alıcısı olursunuz , o arabaya 92 bin vermek için aklını peynir ekmekle yemiş olman gerek .. Pert kayıtlı araç satmak dünyanın en zor işidir ..
  • Daha önceki ağır hasarlı aracınıza sorunsuz bindiniz diye tüm ağır hasar kayıtlı araçları aynı sanmayın, boşuna ağır hasar kayıtlı denmiyor. Pertli bir aracın orjinal bir araç kadar sorunsuz olması çok düşük bir ihtimal, nasıl toplandığı bilinmiyor, nerede ne arıza verecek bilinmiyor ucuz etin yahnisi hesabı, hem pişman olur hem de acil paraya sıkıştığınızda yok parasına satmak durumunda kalabilirsiniz.
    Kaldı ki parçası pahalı bir araç bakıyorsunuz, arıza vermeye başladığı anda çorap söküğü gibi gelir ocağınıza incir ağacı diker.
    Bence elinizdeki parayla daha uygun araçlar bakın örneğin son kasa ford mondeo

• İlanlarda 1.6 benzinli Focus 3.5'lar havada uçuşuyor 0 km olarak.95-100 aralığında hepsi.

Bahsettiğiniz arabayı almak için deli olmak lazım.

• 100 bin tl ye çok rahat 2015 temiz ford mondeo alabilirken bu maceraya girmeye hiç gerek yok

• Ağır hasarlı araba sıfır fiyatına satılıyorsa almanın hiçbir avantajı yok.

• Arkadaşlar evet haklısınız. Muhtemelen airbag yok 3 parca degiseni var doğru ama bu arabayi illaki birisi alacak. Biri alip bunu trafikte gezdirecek. Ben 80bin verebilirim diye teklif edeceğim verirse alacağım.

• O aracın sıfırı kaça? Sıfır dsg dizel superbleri 150-160bine sattılar. 30 dsg düş,2. Eli düş. O aracın darbesizi o kadar eder anca.

• O aracın sıfırı kaça? Sıfır dsg dizel superbleri 150-160bine sattılar. 30 dsg düş,2. Eli düş. O aracın darbesizi o kadar eder anca.

• 90-95 bin bütçeye ne arabalar bulunur, neden ağır hasarlı bir skoda istiyorsunuz ki? mesela d sınıfı olsun diyorsanız illa ki japonda toyota avensis bulunur kazasız belasız, tüp takarsınız binersiniz sorunsuzca...
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Burasi Turkiye. Burada ikinci el Passat Octavia Astra Focus Corolla Golf Leon Polovs bunlara binersin kar edersin.

Bende biliyorum 130liraya çıkmış arabanin darbesizinin 70 80bin ettiğini ama yok hani?
    Varsa 1.6tdi 2015 2016 prestij cam tavan 80 90 bine hasarsız hemen alayım

• Tam ön 3 parça değişik de, kuleler ön şasiler nasıldır kim bilir yazacağım, adam kesip biçseler de airbag olmasa da okey fiyat ucuz olsun yeter yazmış.

Allah her galericiye senin gibi müşteri nasib etsin.

• airbagler ve emniyet kemeri dirençle kandırılmıştır güvenlik ekipmanı devrede değildir o kadar para verip güvenlik ekipmanları olmayan bir araca binilmez ben binmem ha etiketim olsun diyorsanız o ayrı

• Bence mutlaka almalısın, yukadıda birüsürü iyi niyetli insan sizi uyarmaya çalışıyor.siz motoruda olmasa da alma taraftarısınız.

Madem bu kadar kesin kararınız neden konu açma ihtiyacı hissettiniz.

Hem yol yok diyorsunuz hem superb alacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi curufperlit -- 24 Mart 2019; 9:47:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fat304h

Burasi Turkiye. Burada ikinci el Passat Octavia Astra Focus Corolla Golf Leon Polovs bunlara binersin kar edersin.

Bende biliyorum 130liraya çıkmış arabanin darbesizinin 70 80bin ettiğini ama yok hani?
    Varsa 1.6tdi 2015 2016 prestij cam tavan 80 90 bine hasarsız hemen alayım
    Sen zaten ikinci elde piyasası olmayan arabayı ucuza alıyorsun aynı kalitede hatta daha kalitelisini.Kazasız araba varken kar edicem diye(kaldı ki araç alıp kar etmek gibi bir ihtimal yoktur) gidip pert araba alma

• Kiralama şirketlerine uygun sana uygun değil hocam. Nasıl bir cesarettir şaşırdım cidden :)

• Yanlışmı okudum uykusuzluktan la dedim kendi kendime
    hocam ağır hasarlı arabayı neden o fiyatlara alıyorsunuz ki o bütçelere çok daha güzel araçlar bulanabilir
  • Kararlıysan al, millete sormana gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.