Şimdi Ara

Asus VG279Q stoklara girmiş (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
2
Favori
9.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sağlık olsun napalım hocam elimde vg278qr vardı TN panel diye geri gönderdim bunu aldım bu 279q ips olarak daha iyi geldi gözüme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedoctor1907 -- 12 Eylül 2019; 10:13:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedoctor1907

sağlık olsun napalım hocam elimde vg278qr vardı TN panel diye geri gönderdim bunu aldım bu 279q ips olarak daha iyi geldi gözüme
    Asus'un en sağlam ve gerçeğe en yakın renk üreten modu Yarış modudur. Monitör ayarlarından yarış moduna alın.
  • HackAv kullanıcısına yanıt
    TN panelden daha iyi olduğu kesin fps moduna almıştım birde yarış modunu deniyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedoctor1907 -- 12 Eylül 2019; 10:12:48 >
  • thedoctor1907 T kullanıcısına yanıt
    VG278QR VA panel değil TN panel
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Düzelttim
  • ayarlar hakkında bilgi verirmisiniz arkadaşlar neler yapmam lazım monitör gelince?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercangnlcn

ayarlar hakkında bilgi verirmisiniz arkadaşlar neler yapmam lazım monitör gelince?
    Racing moduna almanız yeterli. RGB ayarı için de beyaz bir sayfa açın, tek tek hepsini artırıp azaltın size en güzel gözüken beyazı yakalayana kadar. Nvidia ile kullanacaksanız G-Sync için panel ayarlarından seçili ayarları bu monitör için uygula diye bir seçenek var, onu işaretleyip kaydedin, bu kadar.
  • bende 2 günde 35 tl kazık yedim hocam böyle giderse seneye bedavaya dağıtırlar.
  • jerjer7 kullanıcısına yanıt
    Hepsiburada'da 2500 küsürden birden 2100'e indiğinde almıştım ben de, kaçırmayayım diyerekten. Aradan bir hafta geçti 2000 oldu, bir sonraki hafta da 1900'e indi. İki haftada 200 lira zarar ettim yani
  • emreDZ kullanıcısına yanıt
    Peki 27 inç ekranda yazılar nasıl görünüyor? Net mi?
  • Monitörün doğru renk ayarlarını yapmak çok zor. Bir kere çoğu modu rezalet görüntü sunuyor, scenery ve racing modu başarılı sadece. Racing modunda da sharpness ayarlarını elleyemiyorsunuz, zaten racing modu diye geçen şey de scenery mod un 1 lvl blue filter uygulanmış hali. Gama ayarına erişimin olmaması da oldukça kötü. En yakın renk değerini sunan racing modunda da görüntü washed out tabir edilen şekilde. nvidia kontrol panelden Aydınlık : 30, Kontrast : 75 Gama : 1, vibrance : 60, renk tonu : 0 olacak şekilde, osd üzerinden de bright 43, cont 80, color temp : r:95 g:97 b:100 olacak şekilde ayarlama yaptım. Sharpness kapalı olduğu için de vividpixel değerini 25'den 50 ye çektim. Bu şekilde tatmin edici ve kendi kullanımıma uygun bir ayarlama yaptım eğer racing modunun washed out kalitesinden memnun olmayan varsa deneyip sonuçları yazabilir.

Diğer yandan 27'' için 1080p düşük olmasa bile bu monitörde masaüstü kullanımda pikselleri gerçekten sayabiliyorsunuz. Color banding tabi ki mevcut. Ancak oyunlarda ikisi de göze çarpmıyor. gsync düzgün çalışıyor 1070 ile sıkıntı yok.
  • Dr.Faustus kullanıcısına yanıt
    Sanırım en doğrusu mağazada bizzat görmeniz çünkü kişiden kişiye değişen birşey anladığım kadarıyla. Beni rahatsız etmiyor yazılar veya genel olarak 27 inçte 1080p.
  • Bu arada ürünün profesyonel incelemesine şu linkten ulaşabilirsiniz:https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/vg279q
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreDZ

Sanırım en doğrusu mağazada bizzat görmeniz çünkü kişiden kişiye değişen birşey anladığım kadarıyla. Beni rahatsız etmiyor yazılar veya genel olarak 27 inçte 1080p.
    Mağaza da maalesef yazı'nın nasıl göründüğünü test etme şansım olmadı. Forza Horizon demosu vardı sadece. Teşekkürler.
  • 27 inçte 1080p normal gözüküyor 24.5 inç 1080p monitorumde var test ediyorum bir fark göremiyorum pg258q ve vg279q pixel filan olayını abartıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parsalihan -- 15 Eylül 2019; 19:46:11 >
  • Fiyatı ucuzlayınca milletin dikkatini çekmiş sanırım. Az daha kullanıp iade edeyim. 2k deneyimine geçmem lazım.
  • Asus vg279q ile Samsung LU28E590DS/UF arasında kaldım bana ne önerirsiniz ?? (ekran kartım gtx1060)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ainz Ooal Gown -- 25 Eylül 2019; 21:27:10 >
  • Ainz Ooal Gown kullanıcısına yanıt
    1060 ile 4k da oyun oynamayacaksın heralde dostum. amacın oyunmu yoksa birşeyler izlemekmi?
  • unlevel U kullanıcısına yanıt
    Amacım oyun oynamak hocam.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.