Şimdi Ara

Trafikte tokatlanıyorum hep

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
5.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araba gitmiyo arkadaş vallaha gitmiyo ya da ben araba sürmesini bilmiyorum. Cruze 2011 var gelen giden geçiyo beni. Satacam vallaha satacam artık. 124 beygir ama gitmiyo.
    Arkadaşlara soruyorum sen basmıyon diyolar. Basıyoz gitmiyo işte daha ne yapıyım. Şahinler falan hep geçiyo.
    Allahtan kamyonlar varda onları geçerek tatmin ediyorum kendimi.
    Tamam güzel arabasın sıkıntın yok, üzmüyon insanı ama hızlı git biraz ya Allah aşkına. .d

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Trafikte neden birini tokatlama ihtiyacınız var?

Ben cidden anlamıyorum bu trafikte çılgınlar gibi araba kullanmaya çalışan insanları. Ben yıllardır kullandığım her aracımla ufak tefek güçlendirmeler yapan ve uygun zamanım olursa piste çıkan biriyim. Trafikte hiç basma gereksinimi duymam. Sağ yada orta şeritten sakin sakin seyrederim. 5 dakika erken gideceğim diye riske girmenin yada fazla yakıt yakmanın anlamı yok. Bırakın tokatlasınlar.

Şunu derseniz anlarım. Aracım rampada çekişi düşük. Ara hızlanmalarda problem yaşıyorum vs. O zaman çözümünüz de belli araç değişimi. 1.6 atmosferik aracı yürütmek çok para ve emek ister. Ayrıca yürüttükten sonra o araç gündelik kullanımda da insanı yorar.

Aracım DS3 dizel fabrika verisi 1.6cc 92 beygir 230 nm tork. Şuan 158 beygir 340nm tork.
  • Bırakın geçip giden gitsin. Yarış yapmıyoruz trafikte.Erken gidene de ödül vermiyorlar.Kafaya takmaya gerek yok. Araciniz gayet güzel.

• Fabrika verileri ortada, ne diyorsa o kadar gidiyor

Fazlasını bekleyerek hata ediyorsunuz, çok büyük problem ise araç değişimi gerek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vitesleri nasıl kullanıyorsunuz?
  • nacker kullanıcısına yanıt
    Hocam 4000-5000 de atıyorum vitesi basarken

• Red_Devils_ kullanıcısına yanıt
    Anlamıyosun kızıl şeytan bunalıyorum daralıyorum

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Öyle yapacam hocam bu gidişle tipi hoşuma gidiyo arabanın ama değiştirecem en sonunda

• Senin ilacın yazilimli bir polo gti o zaman dostum.

• tokatlasın boşver. ben beni tokatlayana 'aferim koş kahvede anlatırsın mitsubishi tokatladım diye' kendi kendime söylenerek gülüp geçiyorum

giden adamın cüzdanına dokunuyordur bu. gitmenin de bir bedeli var. sen ayda bir benzin alırken adam iki haftada bir alıyordur öyle düşün. müsrüflüğün lüzumu yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pipisipispis

Hocam 4000-5000 de atıyorum vitesi basarken
    Basarken dizel araç gibi 4-5bin devirde atıyorsan tabi yavaş gelir

Aracın atmosterik 6-6.500 devire kadar çeviricen gitmesini istiyorsan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hep bu gevşek yeni bmw sürücüleri yapıyo bana. Ayar oluyorum artık bunlara.

• 3000 Devir civarinda kalkip, gaz pedalina sonuna kadar basip, cok hizli vites degistirip, debriyaji hizli kullanip, kesiciye girmeden hemen once vites degistirirseniz, lastikleriniz de iyiyse, asfalt da kaliteliyse, buna ragmen fabrika verisini yakalayamiyorsaniz arabaniz bozuktur veya eskimistir.

• HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    Hocam kaçıncı viteste çıkayım bu devirlere

• The Anonymous T kullanıcısına yanıt
    Yarın otobanda bi deneyim hocam. Böyle yapmıyodum ben

• Pipisipispis P kullanıcısına yanıt
    Şimdi baktım da eğer 1.6 motor olansa 0-100 12.6 saniye yani evet biraz yavaş kalıyor. Sizin aracın tatlı aralığı 4200-6200 arası. Maksimum hızlanmayı bu devirlerde alırsınız. Onun dışında yapacak pek bir şey yok. Kasa ağır, motor zayıf kalıyor.
    Bütçe müsaitse stage 0 deneyebilirsiniz. Yani ateşleme sistemini, yağı, filtreleri falan değiştirme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 19 Ocak 2019; 22:42:50 >
  • Trafik yarış alanı değil önce bunu bilmekte fayda var. Sahip olunan aracın güçlü ve çevik olmasının şöyle bir avantajı oluyor ; kazadan kaçabilmeyi sağlıyor.

Eğer fabrika verisinin altında bir performans varsa bujiler, hava filtresi, lastik basınçları gibi hususlar önemli. Uyduruk ek parçalar da aerodinamiyi bozup performansı düşürür ve yakıt tüketimini artırır. Sonrasında araçtaki gereksiz yükleri indirmekte fayda var. Eğer araçta tüp varsa performans istenen anlarda benzine geçmekte yarar var, lpg ile performanslı kullanım aracın canına okuyor...

Ayrıca güç isteğinin bir sonu yok, trafikte tatmin olmaya çalışmanın sonu büyük hüsran yaratır. Düşünün altınızda 400 beygirlik bir araç var ama kaybedecek birşeyi olmayan biriyle kapışmaya başladınız eğer kişi kendine hakim olamazsa iki taraftan birinin başı çok büyük ihtimalle belaya girecektir.

Performanslı araç kullanımında sürücünün güçlü bir iradeye sahip olması gerekir, öyle o beni geçmesin falan denilirse tabuta girmek uzun sürmez. O yüzden belli sürüş stiliniz olsun ve akıcı ilerleyin. Hiçbir fikrim yok diyenler için de ileri sürüş teknikleri uzmanlarının yazdığı yazıları, çektiği videoları izlemelerini tavsiye ederim. Mesela Ethem Genim'in Uzman TV'de geçmişte videoları vardır, sanırım hala duruyorlardır...

• nacker kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam 1.6 124 lüklerden. Arabayı satma vakti gelmiş valla. Gitmiyo araba. Tipi güzel diye aldım fos çıktı şerefsiz

• quote:

Hocam hep bu gevşek yeni bmw sürücüleri yapıyo bana. Ayar oluyorum artık bunlara.
    olabilir. isterse ferrari sürücüsü yapsın. hiç fark etmez benim için. 117 beygirlik bir araba var bende de. zaten genelde ya orta ya da sağ şeritten giderim. ne olursa olsun önümde uzun ve güzel günler var. en azından ben öyle düşünüyorum. ama kadere iman diye bir şey vardır, bu sebeple büyük konuşmamam lazım. inşallah diyelim. ölmez kalmazsam eğer bir gün bmw marka arabam olsun ben de isterim ama 10 km uzaktan selektör atacağımı düşünmüyorum, biraz da insanın kendisinde bitiyor. bmw sahibi herkeste öyle köz getir nargileci çakal tayfadan değildir. genelleme yapmamak lazım... ne adamlar tanıyorum bmw'si olup hatta f30'u olup pırlanta gibi olan. e işte muharrem gökçe ağabey bunlardan birisi...
  • quote:

Hocam kaçıncı viteste çıkayım bu devirlere
    Her viteste çıkabilirsin motor sıcaklığı normal seviyede olduğu sürece,124hp o araba devir çevirirsen her türlü gider dizel araç gibi kullanırsan gitmez tabi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pipisipispis P kullanıcısına yanıt
    Gitmesini istiyorsan 1.4T veya 2.0D alman lazımdı hocam
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.