Şimdi Ara

Ekşi Sözlük'e Müdahale Edilmesi Gerek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
402
Cevap
5
Favori
65.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
204 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yok. Oysa bu sözlükte küfür, hakaret ve aşağılama fazlasıyla var. Neden kimse dur demiyor? Siyasetçi, bilim insanı, sporcu, sanatçı, sokaktaki vatandaş, doktor, öğretmen vb. her kesimden her insana nefret kusuluyor, kin kusuluyor. Seviye yerlerde. Anonimliğin verdiği rahatlık bu mu olmalı? Ölmüş gitmiş insanlara bile ne hakaretler edilmiş. Doğmamış çocuklarla bile dalga geçilmiş.

Ayrıca çokça da yalan ve yanlış içerik var.

Kapatılsın demiyoruz tabii ki. Ama bu forumda olduğu gibi, küfür ve hakaret yasağı neden yok orada? Bana göre müdahale edilmesi gerek.

• Küfretmek , birilerini aşağılamak hoş değil, doğrudur.
    Bazılarının havasından geçilmiyor, doğrudur.
    Klavyeden sallayanlar var, doğrudur.

Fakat öyle her beğenmediğimize müdahale etmek yanlıştır.
    Bırakın herkes istediğini yazsın, paylaşsın.

Almak istediğinizi bilgiyi alın, beğenmiyorsanız engelleyip, geçin.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    Ekşi sözlük starter pack:

- x takımın y takımına döşeyeceği boru

- doktorların belediyeler tarafından uyutulması gerekliliği

- nikola teslayı övenler nişantaşı fizikçisidir

- işte bunlar hep bizim yüzümüzden, böylelerini izleyerek biz prim yaptırıyoruz (yapma yav demek a-klayve-47'in başında insanların tırnaklarıyla kazıyarak geldikleri yerlerde takdir yetkin olduğunu sanıyorsun:d)

- 2.02 boyum cebime sığmayan cüzdanım ve amerikan vizemle katıldığım başlık, kızlar mesaj kutum doldu daha fazla yeşillendirmeyin

- 70 kilo kızların yaşama motivasyonu

- 2 bacağı olanların yaşama sebebi

- fazıl say'ın aslında kim olması

- doktorları dövmek vaciptir

- tüm soruları kalem kullanmadan çözdüm, bizim zamanımızda böyle miydi (ilgili senenin üni sınavı başlığı)

- ideal dalga boyu ( λ = v / f olan)

- dd.mm.yyyy tarihinde x kurumundaki çalışanların kölem olmaması rezaleti

- iphone almak yerine daha ucuza aynı kalitedeki(!) xiaomi alıyorum, herkes enayi bi ben hüsnü özyeğinim.

- Atatürk'ü sevmeme hakkı

- Atatürk'ün fransızca ve türkçe bilen donanımlı bir ingiliz ajanı olması

- ülkemde ateist istemiyorum

- doktorlara sadece su ve saman verilmesi gerekliliği

- sezen aksunun siyasi torpille albüm satması

- filmi hiç beğenmedim, anca 6 saatlik yolculukta yandakinin horlaması duyulmasın diye izlenir.

- doktorların bilinçli hastaya tahammül edememesi (bilinçten kasıt 4-5 sayfa hürriyet sağlık okumak)

- kaynattığım pastörize sütün patlaması (fizik ve kimya derslerinde sos oynuyordum ama kim bilir ne kimyasallar katarak bizi zehirliyorlar!!!)

- başkasının oturduğu klozete oturup hastalık kapmak istemiyorum, hem tüm dünya alaturkaya dönüyor (tıp hakkında gram bilgim yok ama adetlerim neyse doğru olan odur!!!)

- ermenilerden özür diliyoruz kampanyası

- kürdistanın kurulması gerekliliği

Son olarak; Muharrem İnce'nin en yüksek yüzdeye ulaştığı siteye çomar demişler xD
  • Bro bizi dh den baskasi baglamaz takilma garip ellerde gel bizbizeyiz dh de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • açık açık pkk sempazitanlığı yapılıyor ve buna bile dokunulmuyor, hakarete mi bişey diyecekler?
  • Küfretmek , birilerini aşağılamak hoş değil, doğrudur.
    Bazılarının havasından geçilmiyor, doğrudur.
    Klavyeden sallayanlar var, doğrudur.

Fakat öyle her beğenmediğimize müdahale etmek yanlıştır.
    Bırakın herkes istediğini yazsın, paylaşsın.

Almak istediğinizi bilgiyi alın, beğenmiyorsanız engelleyip, geçin.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Girme olur biter iste.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kızgın boğa

Bu mesaj silindi.
    kesinlikle katiliyorum. bu kadar uyuz insan nasil biraraya toplanmis bilmiyorum. En guzel filmi bile 20 sayfa yerden yere vuruyolar. Ergen pislikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: John-Reese

açık açık pkk sempazitanlığı yapılıyor ve buna bile dokunulmuyor, hakarete mi bişey diyecekler?
    Evet. Bunu yazmayı unutmuşum. Terör destekçisi de bolca var, doğru.

• oradaki yazarların büyük bir çoğunluğunu saatlerce tokatlamak istiyorum bazen. bu kadar boş beleş insanın toplandığı bir platform daha yok. sözlüğü kullanma amaçları her şeyi eleştirmek, hiçbir şeyi beğenmemek üzerine kurulu resmen. bir avuç dolusu menopoza girmiş insan kaynıyor.
  • Ona müdahale buna müdahale yarın gelip sizin mekanlara da müdahale ederlerse ağlamayın.

• hdp merkezi gibi çalışıyor ekşisözlük
  • Halki yonlendiren ve ahlaken de olumsuz etkileyen bir ego yuvası

Buraya girip yazidan etkilenen cok beyinsiz taniyorum alayi mal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sauthern Man kullanıcısına yanıt
    Birisi senin annene küfür ettiği zaman da bu kadar ılımlı olabilir misin merak ediyorum. Zaten küfür edenlere müdahale edilmesi gerekiyor, bilgi paylaşana değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu başlığı okuduktan sonra ekşisözlüğü açtım. Buradan çok daha yetkin başlıklar ve yazılar var şu an için. Sizin iki kuruşluk egonuza hadi üç kuruş paha biçelim paşa gönlünüz olsun. Küfür gören masum köylüler ah kıyamam.
    Hepiniz küfredip edip tontiş kardeş rolü yapıyorsunuz ya gayet komik.
    Neyse sayende Harwardlı profesör diye atv’ye çıkarılan bir profun hikayesini öğrendim, günlük müstehak kotamı doldurmamıştım iyi oldu. (harvard w harfi ile yazılmaz gibi bayağı komiklikler içeren ve izleyicilerini kuzu yerine koyan bir haber işte)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 15 Ocak 2019; 14:9:18 >
  • Anonimlik ?
    Hiçbir şey yada kimse anonim değildir. Kimse kendini kandırmasın. Sadece ben seni onu tanimam ama tanıyanlar var.
    Ekşi sözlüke uyeyim ama sadece okumak icin. Dediğin gibi küfür hakaret gırla. Ama emin ol ki o kişiler hakkında yasal takip işlemleri başlatılıyor. Ancak bizim bundan haberimiz yok.
    Düşün sen orada cb ye bakana yada bir sanatçıya hakaret et bi sey yapmasınlar. Olur mu öyle şey ya. Adamın anında kapısına dikilirler. Höt dedim mi yazan kişiye popsu düşer yere.
    Ama bazi yazarlar ve yazdıkları var oturur okur takip ederim. Ama bazıları da dediğin gibi şahıslar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • inonu88 kullanıcısına yanıt
    Aynen bu şekilde mi hakaret vs ediyorlar; sağa sola saldırıyorlar? Örnek kabilinden olsun diye böyle mesaj attınız sanırım. Çok iyi olmuş.

• Girme sende daha kolay yolu mu var
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.