Şimdi Ara

Turk Telekom 'Green' Bolge

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Buna benzer bir konu acmistim ama acikcasi yardimci olunmamisti , kotuye yormadim cunku bilen olsa yardimci olurdu , soruyu yineleyim dedim

Bazi apartmanlar var, muteahhitce yenilenen , ve sifirdan hat cekilen , bizim de bunlardan biri , fakat bolgemizde kablo tv alt yapisi var , onun disinda turknet yapa ya da turkcell superonline vb altyapilar yok

Fiber alt yapi olarak da turk telekom var ve dairenin icine kadar (FTTH) ile sorunsuz bir fiber internet sunuyorlar . 100 mbitteyim ve taahhudu yeniledim 110 kusur lira ile 24 ay 100 mbit ve akn kalkinca cok kotu fiyat degil

Fakat biraz arastirma yaptim , baska saglayiciya gecebilir miyim diye ve malesef ki , eger binada ve sokakta , sadece turk telekom fiber var ise , kablonet uzerinden hizmet veren firmalar haric , turk telekomun fiber ini ucuza sunan bir ikincil firma bulamadim

Bir diger kisitlayici unsur , bize fiber hat cekildigi icin , eski tip bakir telefon hatti da mevcut degil , ve cektirme basvurumuz da olumsuz sonuclandi , bu yuzden Vdsl bazli sistemleri de kullanamiyoruz

Kisaca kitlendik kaldik , turk telekom bu tip adreslere green bolge diyormus ve kendi fiber sebekesini baska operatore kullandirmiyormus

Ayrica herseyden vazgecip kablonet uzerinden (orn vodafone fibermax) alabilsek bile , max 50 mbit sunabiliyorlar , ve ayrica eski 40 senelik telefon numaramiz da tarih olarak , o numarayi cekemiyorlarmis sistemlerine

Bu durumda turk telekom disinda bir operatore gidip 100 mbit kullanmaya ve eski tel numarami korumaya bir olasiligim yok , degil mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ftth alt yapı çok güzel hız kaybı vs yok ama senin durumunda iki yada üç firma var telekomun ftth alt yapısı üzerinden hizmet veren telefon numarası taşıma konusunda en net bilgiyi onlardan alabilirsin biri oris telekom, diğeri netspeed, başkada vardı şimdi anımsayamadım
    Müşteri hizmetlerini arayıp sorman senin açından iyi olur.

https://www.oristelekom.com

https://www.netspeed.com.tr

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.