Şimdi Ara

Red Dead Redemption 2 [PC ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.071
Cevap
152
Favori
785.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://store.steampowered.com/app/1174180/

Oyun 22 Ekim'e kadar sadece Rockstar Launcher üzerinden satılacak. 9 Ekim'den 22 Ekim'e kadar alanlara aşağıdaki 6 oyundan ikisi bedava verecekler ve normal fiyata Ultimate paket almış gibi olacaklar.

Grand Theft Auto III
    Grand Theft Auto: Vice City
    Grand Theft Auto: San Andreas
    Bully: Scholarship Edition
    L.A. Noire: The Complete Edition
    Max Payne 3: The Complete Edition

Ek olarak bonuslar:

Outlaw Survival Kit for Story Mode
    War Horse for Story Mode
    Treasure Map for Story Mode
    Cash Bonus for Story Mode
    50 Gold Bars for Red Dead Online

Epic, Humble Bundle, Green Man 23 Ekim'de satışa açacak ve Steam'e Aralık ayında gelecek.

-----

Sistem Gereksinimleri:

Minimum

İS: Windows 7 - Service Pack 1 (6.1.7601) - 64-bit
    İşlemci: Intel Core i5-2500K / AMD FX-6300
    Bellek: 8GB
    Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 770 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
    Sabit Disk Alanı: 150GB
    Ses Kartı: DirectX uyumlu

Önerilen

İS: Windows 10 - Nisan 2018 Güncellemesi (v1803) - 64-bit
    İşlemci: Intel Core i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X
    Bellek: 12GB
    Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB
    Sabit Disk Alanı: 150GB
    Ses Kartı: DirectX uyumlu

-----

PC sürümüyle beraber oyuna eklenen yeni şeyler:

3 Yeni Kelle Avcılığı Görevi:

Herman Zizendorf
    Camille de Millemont
    Bart Cavanaugh

2 Yeni Haydut Karargahı:

Gaptooth Breach
    Solomon’s Folly

İkisi de oyunun 6 çetesinden biri olan Del Lobo'nun karargahı olarak eklenmiş.

2 Yeni Hazine Haritası:

Landmarks of Riches
    The Elemental Trail

Yeni bir yan görev:

To The Ends of The Earth: İstenilen bitkileri toplayarak ödüller kazanıyorsunuz.

Hikaye Modu İçin 4 Yeni Silah:

M1899 Pistol
    Evans Repeater
    High Roller Revolver
    Le Mat Revolver

7 tane yeni at:

Warped Brindle Arabian
    Few Spot Appaloosa
    Perlino Andalusian
    Red Chestnut Arabian
    Buttermilk Buckskin Kentucky Saddler
    Liver Chestnut Morgan
    Gold Palomino Tennessee Walker

5 Tane yeni Trinket:

Hawk Talon
    Cat Eye
    Shark Tooth
    Turtle Shell
    Crow Beak

-----

-----

https://forum.donanimhaber.com/red-dead-redemption-2-ps-ana-konu-turkce-rehber--120153733

-----

RED DEAD ONLINE'DAKİ YETENEK KARTLARI VE SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

@FreeMaNMeliH'in hazırlamış olduğu liste:

-----

RDR2'nin Digital Foundry tarafından paylaşılan Xbox One X grafiklerine eş değer ayarları:

-----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CheKD -- 24 Eylül 2020; 11:11:55 >

• Xbox a oyunu almıştım. Çat pat ingilizce ile oynadık yarıya kadar. Bu yüzden yarıda bırakmıştım. Şimdi sen oyunu satmak için türkçe google reklamı bile ver Gta5 te binlerce oyun sat. Türkçe altyazı koyma. Oyun torrentte düşerse indirir altyazının ücreti ne ise verir oynarım. Bu firma Türkçe çıkarmadığı sürece hiç oyununa tövbe para verip almam. Sizde almayın, geçti o oyunlar çok az satılıyor devri.
    Bir oyunu karşılaştırma yapmadan tadını çıkartamıyorsunuz değil mi? Mutlaka bir oyundan zevk alırken başka bir oyuna gömmeniz gerekiyor bu nasıl bir cehalettir şaşıyorum bazen. RDR ile w3'ü karşılaştırmak nasıl bir düşünce yapısıdır ipin ucunu kaçırıyorsunuz bazen. Bu coğrafi bir özellik sanırım başka milletlerde böyle deli saçması bir düşünce göremiyorum çünkü.

Şu oyunları satın alın ki Türkçe dil desteği çıksın diyenleri de anlamıyorum. Müşteri olan biziz. Onların bizi tavlaması lazım. Oyununu Türkiyede satmak istiyorsa kendisi türkçe çıkaracak. Ben niye 5 yıl sonra çıkacak diğer oyun için şimdiden oyun firmasının gönlünü alıyorum? Önünümüzde PS ve Witcher örneği var. Yatırım yaparsan kazanırsın.

Not: RDR2 ornijaline sahibim

Red Dead Revolver'ı başta Angel Studios isimli bir stüdyo Capcom için geliştiriyordu sonrasında Capcom oyunu iptal etme kararı aldı. İptal sonrası Take Two Angel Studios'u satın aldı ve adını Rockstar San Diego olarak değiştirdi. Stüdyoyu satın aldıktan sonra da oyunun haklarını Capcom'dan satın aldılar. RDR serisinin yazarı ve Rockstar'ın kurucularından olan Dan Houser Red Dead Revolver'ın kendilerinin dikkatini çektiğini ve zamanın ötesinde bir oyun olarak gördükleri fakat oyunun yapımının çok sancılı olduğunu öyle ki ortada bir oyun yok denecek kadar olduğunu söylemişti zamanında. Rockstar oyunun haklarını alınca yapım sürecini tekrar ele alıp bazı şeyleri tamamen değiştirerek ortaya elle tutulabilir bir oyun çıkardı. Oyunu 2005'de yayınladılar ve hemen sonrasında Red Dead Redemption'nın yapımına başladılar. Yani anlayacağın Rockstar, Red Dead Revolver'ı yaparken bugün GTA V veya RDR 2'de yaptığı gibi piyasayı alt üst etmek için geliştirmiyordu o oyunu, bir potansiyel görmüştü ve bu seriyi ileride GTA gibi bir seriye dönüştürebilmek için bir başlangıç yapmak istiyordu. Red Dead Revolver çıktığı dönemde ne Rockstar bu kadar büyüktü, ne Red Dead serisinin adı sanı biliniyordu ne de PC'de bugünkü kadar oyuncu potansiyeli vardı. Bu yazdıklarıma baktığında neden getirmediklerini anlarsın.

Şimdi gelelim Red Dead Redemption'a, diyorsun ki PC'ye geldi mi? Hayır. Ben de diyorum ki PS4 ve Xbox One'a geldi mi? Hayır. Yapımcısı batan L.A. Noire'i bile Nintendo Switch gibi bir konsola getiren firma 2010 yılında oyun dünyasını kasıp kavuran, GOW 3 ve Mass Effect 2 gibi büyük yapımları geçip GOTY olan, 20 milyona yakın satış yapan oyunu neden senelerdir PS4 ve Xbox One'a getirmiyor? Nedeni ben sana söyleyeyim. Red Dead Revolver gibi sancılı bir yapım süreci olduğu için, RDR'de yapım süreci karmaşık olan bir oyun olduğu için port edilmesi çok zor. Rokcstar'ın bu oyunu başka platformlara getirmesi için ciddi miktarda para ve zaman harcaması gerekiyordu. Stüdyonun bir diğer kurucusu olan Sam Houser'ın 2009'da Rokckstar North'un eski başkanı ve GTA 3'den GTA V'e kadar çıkan tüm GTA oyunlarında aktif rol oynayan Leslie Benzies attığı bir mailler de mevcut ve bu mailler'de kabus tekrarlanıyor diyor ve geliştirmede birçok sorun yaşadığını belirtiyor.

https://www.xboxachievements.com/news/news-23675-Red-Dead-Redemption-Was-a--Recurring-Nightmare--During-Development-According-to-Sam-Houser.html

Oyunun PC'ye gelmemesinin sebebi PS4 ve Xbox One'a gelmeme sebebiyle aynı. PC'ye gelmediyse PS4 ve Xbox One'da gelmedi.

Niye gelsin diyorsun. Onu da söyleyeyim, Rockstar bu oyunu PC'ye getirdiğinde 10 milyondan fazla satış potansiyeli mevcut, GTA V satışları ortada. İkinci olarak konuda da yazdım, oyun GTA V ile aynı motoru kullanıyor ve GTA V, Rockstar'ın net en iyi PC portudur. RAGE motoruyla yaptıkları bir oyunu bu kadar güzel port edebiliyorlarsa neden etmesinler bu kadar satış potansiyeli varken?

Ayrıca son olarak şunu da ekleyeyim. Rockstar konsollara daha öncesinde EXC oyun yaptı fakat bunların hiçbiri GTA IV, GTA V, L.A. Noire veya RDR 2 çapında büyük oyunlar değillerdi. PS3 için Agent yapacak oldular, onunda geçen haftalarda isim hakkı süresi bitti ve uzatmadılar yani fiilen iptal ettiler. Rockstar kazandığı paraya bakar ve PC platformundan güzel para kazanacaklarını GTA V ile net bir şekilde gördüler.
  • Önlerden rez buralar değerlenir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Red Dead Revolver PC'ye geldi mi? Hayır

Red Dead Redemption geldi mi? Hayır

Bu niye gelsin? Gelecek oyun serisi taa en başından gelirdi. Demek ki Rockstar bu seriyi konsol exc. yapmak istiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anti Fanboy A kullanıcısına yanıt
    Yok öyle bir dünya... En büyük sebepte GTA 5'in hala PC'de yenilmez armada olması. Konsollarda GTA unutulmuşken PC'de hala en ön saflarda yer alıyor. Adamlar şimdi yeni GTA için en az 1-2 sene daha bekletirler o arada PC'ye gelecek bir RDR mükemmel olur. Üstüne hayal kuralım birde remastered RDR 1 off tadından yenmez...
    Saçmalamada zirve yapmışsın yine. Forumda o kadar kullanıcı gördüm senin kadar boş konuşanını görmedim.
    Gta V ilk taaa en başından geldi değil mi pcye
    Pc pazarı büyüdü. Eski pazar yok artık. Kurtulun artık şu fikirden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 5 Ekim 2019; 12:18:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R-10

Saçmalamada zirve yapmışsın yine. Forumda o kadar kullanıcı gördüm senin kadar boş konuşanını görmedim.
    Gta V ilk taaa en başından geldi değil mi pcye
    Pc pazarı büyüdü. Eski pazar yok artık. Kurtulun artık şu fikirden.
    GTA SA'da ilk konsollara geldi sonra PC'ye çıktı değil mi? Aynı şekilde GTA 4 ve 5 te. Ama hiç bir Red Dead PC'ye çıkmadı.

Bence saçmalayan sizsiniz kusura da bakın banane

• GTA V in çıkışından sonra PC ye gelmesi yaklaşık 2 yıl sürmüştü. Ayrıca PlayStation 4 ler artık bilgisayar tabanlı donanım kullanıyorlar. İşlemci, ekran kartı vs. Bu yüzden oyunların port edilmesi daha kolay ve mümkün. Ancak GTA V cok satılıp, oynanmaya devam ettiği sürece getirmek isterler mi emin değilim... Her halükarda PC ye gelmesi 2 seneyi bulur diye düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Red Dead Revolver'ı başta Angel Studios isimli bir stüdyo Capcom için geliştiriyordu sonrasında Capcom oyunu iptal etme kararı aldı. İptal sonrası Take Two Angel Studios'u satın aldı ve adını Rockstar San Diego olarak değiştirdi. Stüdyoyu satın aldıktan sonra da oyunun haklarını Capcom'dan satın aldılar. RDR serisinin yazarı ve Rockstar'ın kurucularından olan Dan Houser Red Dead Revolver'ın kendilerinin dikkatini çektiğini ve zamanın ötesinde bir oyun olarak gördükleri fakat oyunun yapımının çok sancılı olduğunu öyle ki ortada bir oyun yok denecek kadar olduğunu söylemişti zamanında. Rockstar oyunun haklarını alınca yapım sürecini tekrar ele alıp bazı şeyleri tamamen değiştirerek ortaya elle tutulabilir bir oyun çıkardı. Oyunu 2005'de yayınladılar ve hemen sonrasında Red Dead Redemption'nın yapımına başladılar. Yani anlayacağın Rockstar, Red Dead Revolver'ı yaparken bugün GTA V veya RDR 2'de yaptığı gibi piyasayı alt üst etmek için geliştirmiyordu o oyunu, bir potansiyel görmüştü ve bu seriyi ileride GTA gibi bir seriye dönüştürebilmek için bir başlangıç yapmak istiyordu. Red Dead Revolver çıktığı dönemde ne Rockstar bu kadar büyüktü, ne Red Dead serisinin adı sanı biliniyordu ne de PC'de bugünkü kadar oyuncu potansiyeli vardı. Bu yazdıklarıma baktığında neden getirmediklerini anlarsın.

Şimdi gelelim Red Dead Redemption'a, diyorsun ki PC'ye geldi mi? Hayır. Ben de diyorum ki PS4 ve Xbox One'a geldi mi? Hayır. Yapımcısı batan L.A. Noire'i bile Nintendo Switch gibi bir konsola getiren firma 2010 yılında oyun dünyasını kasıp kavuran, GOW 3 ve Mass Effect 2 gibi büyük yapımları geçip GOTY olan, 20 milyona yakın satış yapan oyunu neden senelerdir PS4 ve Xbox One'a getirmiyor? Nedeni ben sana söyleyeyim. Red Dead Revolver gibi sancılı bir yapım süreci olduğu için, RDR'de yapım süreci karmaşık olan bir oyun olduğu için port edilmesi çok zor. Rokcstar'ın bu oyunu başka platformlara getirmesi için ciddi miktarda para ve zaman harcaması gerekiyordu. Stüdyonun bir diğer kurucusu olan Sam Houser'ın 2009'da Rokckstar North'un eski başkanı ve GTA 3'den GTA V'e kadar çıkan tüm GTA oyunlarında aktif rol oynayan Leslie Benzies attığı bir mailler de mevcut ve bu mailler'de kabus tekrarlanıyor diyor ve geliştirmede birçok sorun yaşadığını belirtiyor.

https://www.xboxachievements.com/news/news-23675-Red-Dead-Redemption-Was-a--Recurring-Nightmare--During-Development-According-to-Sam-Houser.html

Oyunun PC'ye gelmemesinin sebebi PS4 ve Xbox One'a gelmeme sebebiyle aynı. PC'ye gelmediyse PS4 ve Xbox One'da gelmedi.

Niye gelsin diyorsun. Onu da söyleyeyim, Rockstar bu oyunu PC'ye getirdiğinde 10 milyondan fazla satış potansiyeli mevcut, GTA V satışları ortada. İkinci olarak konuda da yazdım, oyun GTA V ile aynı motoru kullanıyor ve GTA V, Rockstar'ın net en iyi PC portudur. RAGE motoruyla yaptıkları bir oyunu bu kadar güzel port edebiliyorlarsa neden etmesinler bu kadar satış potansiyeli varken?

Ayrıca son olarak şunu da ekleyeyim. Rockstar konsollara daha öncesinde EXC oyun yaptı fakat bunların hiçbiri GTA IV, GTA V, L.A. Noire veya RDR 2 çapında büyük oyunlar değillerdi. PS3 için Agent yapacak oldular, onunda geçen haftalarda isim hakkı süresi bitti ve uzatmadılar yani fiilen iptal ettiler. Rockstar kazandığı paraya bakar ve PC platformundan güzel para kazanacaklarını GTA V ile net bir şekilde gördüler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CheKD -- 19 Aralık 2018; 14:53:43 >

• CheKD kullanıcısına yanıt
    Yalnız RDR Xbox One'da mevcut geriye uyumluluk sayesinde üstüne Xbox One X Enhanced yaması yapmışlar. Ben de PC'ye çıkmasını isterim şahsen güzel olur.

https://www.microsoft.com/tr-tr/p/red-dead-redemption/bwklfhwt7dhc

Geriye uyumluluk dediğin şeyi Microsoft geliştirdi ve bir nevi Xbox 360 emulatorü olarak iş görüyor. Sadece RDR değil birçok oyun o programa dahil, geriye uyumluluk Microsoft'un bu nesildeki en büyük başarısı zaten. Oyunun geriye uyumluluk ve PS Now'da çalışması eminim Rockstar'ın içine sinmiyordur zira kendileri direk çıkarsa çok daha fazla para kazanırlardı.
  • Video kaldırılmış
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Tekrar yüklemişler.

• Pc geleceği kesin ama tarihini konsol çıkışından en az 1 yıl sonra yapar diye düşünüyordum. Bu video gerçek ise 4-5 aya nisan ayı gibi Rdr2 pc'de görmek çokta şaşırılacak bir durum olmaz.
  • Gta 5 pc görüntüleri de aynı şekilde sızdırılmıştı ve yine hemen videoları kaldırma işlemleri gelse de bir süre sonra pc çıkış haberi verildi.

Aynı durum bunun içinde geçerli fake ise çok gerçekçi olmuş ama ben gerçek olduğunu düşünüyorum fare imleci ve grafik ayarları hiçte fake bir hava vermiyor.

Pc çıkış haberi geldiğinde burada moraracak veya mesaj silecek çok kişi olur fazla büyük konuşmayın yersiniz o lafları devir konsol devri değil ex oyun yapan Sony hariç artık çoğu oyun pc gelecek. Hele ki Rockstar gibi para delisi bir firma Gta5 milyar dolar gelirinin %60 pc'den karşılayan ve hala online kısmından deli vurgun yapan firma rdr2 pc'de es geçecek ha he he güldürdünüz.

Çıkışı yine 7-8 ay sonrası olacaktır ama beklentim ise bir kit olarak çıkması yani rdr remaster veya remake + rdr2 gibi bir paket ile sunulursa tadından yenmez. Zaten ilk oyunun toplam satışını 2. oyun 1-2 gün içinde geçtiği bir gerçek ilk oyunu pc getirmeyen rockstar baya bir yanlış karar verdiğini gta 5 ve onun satış başarısından anlamıştır.

• Grimmjow kullanıcısına yanıt
    Mesaj silmenin gereği olmaz merak etme tanrı değiliz biz elbet hatalarımız olacak.

• Konuyu genel bir sızıntılar konusu haline getirdim ve bugüne kadar sızdırılan kayda değer sızıntıları ekledim.
  • Rockstar'a birçok oyun haber sitesi bu konu ile alakalı iletişime geçip olayın gerçekliğini sorduğunu söylüyor yakında ne olduğu ortaya çıkar. Konsol bazlı 30 fps bitirdim zevkle oynattı şöyle çok daha iyi bir fps ve belkide grafik ayarları ile yaşatacağı deneyim çok daha epic olacaktır sızan videonun gerçek olması dileğiyle.
  • # Ace # kullanıcısına yanıt
    Dün Reddit'de ortaya çıktığında pek hareketlenme olmamıştı fakat bugün baya bir etki yarattı. Birçok haber sitesi haberini yapmaya başladı yavaştan. PC'ye gelsin de bu deneyimi bir de PC'de yaşayalım, PS4'de suyunu çıkardık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CheKD -- 19 Aralık 2018; 23:9:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anti Fanboy

Mesaj silmenin gereği olmaz merak etme tanrı değiliz biz elbet hatalarımız olacak.
    Tanrı değilsen bilmiş bilmiş çıkmaz tarzı kesin net konuşmayacaksın. Ben konsola para verdim RDR PC ye çıkabilir ama ben para verdiğim için sizde konsola para verip RDR yi konsolda oynayın PC de oynamanız benim gibi konsola para verenlerin zoruna gider gibisinden gerçekleri söyleseydin en azından samimi derdik.
  • Bloklusun sen boşa yazma.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.