Şimdi Ara

2019 Yılında Türkiye'de internet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
1
Favori
12.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
158 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avrupa'da,100 Mbit artık giriş seviyesi tariflerinde bile verilmiyorken ki genelde 250 Mbit'ten başlıyor tarifeler,bizde 100Mbit'e ışık hızı muamelesi yapılıyor.

Zamanında dünya 8mbit ADSL'e geçerken biz 56K Dial-Up kullanıyorduk.Aradan 20 yıl geçmesine rağmen değişen pek bir şey olmadı.
    Millet,10 Gbit'lerde gezinirken biz 100Mbit'e hiper,über,maxisüper diye uzay teknolojisi muamelesi yapıyoruz.
    Kotaymış,adil kullanımmış,düşük upload hızıymış,açma kapama bedeliymiş bu konulara girmiyorum bile,yorum sizin..

İsviçre: 10Gbits + Unlimeted 4G (50 frank/yaklaşık 50 dolar)https://fiber.salt.ch/en/#/
    Hollanda: 1Gbits (58€) | 10Gbits (105 €)https://www.tweak.nl/glasvezel/pionieren-met-10-gigabit.html
    Fransa: 1Gbits (29€)https://boutique.orange.fr/internet/offres-fibre
    Türkiye: 100Mbit (56€)(340 TL)https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Sayfalar/limitsiz-dunya-kampanyasi.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 17 Aralık 2018; 0:47:8 >

• Türkiye'de genel sorun altyapı yetersizliği tamamen değil sadece her şehrin belli merkezlerinde belli yatırımlar var tabi göstermelik.Avrupa ve dünya ile karşılaştırdığımızda normalde en düşük neti en pahalıya satın alan ülkeyiz bunun beraberinde ülkede tekel olan bir şirketi özelleştirip batırmayı ve borçlandırıp bankalara verdiler ne denilebilir ki bu ülkeden pek bir şey beklemeyin.Ağır kapitalist düşüncenin ve sömürünün iliklerine kadar hissedildiği küçük bir amerikadır Türkiye tabi ortadoğu modeli ile.
  • 100 mbitte kalkabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiyede 100 megabit alınan yer bile az. Fiyatı geçtim para versem de şuan alabildiğim Max 15 megabit.

• Abi kıskanıyorlar ya.

Siz gelinde almanyayı görün.

Üzümün tanesini euroyla alıyorlar.

Ekmeği dilimle satıyorlar.

Burada dizel 12 lira.

Yazık bize yazık.

Şu paralara kullandığımız internete bak.

• Türkiye'de genel sorun altyapı yetersizliği tamamen değil sadece her şehrin belli merkezlerinde belli yatırımlar var tabi göstermelik.Avrupa ve dünya ile karşılaştırdığımızda normalde en düşük neti en pahalıya satın alan ülkeyiz bunun beraberinde ülkede tekel olan bir şirketi özelleştirip batırmayı ve borçlandırıp bankalara verdiler ne denilebilir ki bu ülkeden pek bir şey beklemeyin.Ağır kapitalist düşüncenin ve sömürünün iliklerine kadar hissedildiği küçük bir amerikadır Türkiye tabi ortadoğu modeli ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Türkiye'de genel sorun altyapı yetersizliği tamamen değil sadece her şehrin belli merkezlerinde belli yatırımlar var tabi göstermelik.Avrupa ve dünya ile karşılaştırdığımızda normalde en düşük neti en pahalıya satın alan ülkeyiz bunun beraberinde ülkede tekel olan bir şirketi özelleştirip batırmayı ve borçlandırıp bankalara verdiler ne denilebilir ki bu ülkeden pek bir şey beklemeyin.Ağır kapitalist düşüncenin ve sömürünün iliklerine kadar hissedildiği küçük bir amerikadır Türkiye tabi ortadoğu modeli ile.
    keşke son cümlen gibi olsa Türkiye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C9BF64E75

Turkiyede 100 megabit alınan yer bile az. Fiyatı geçtim para versem de şuan alabildiğim Max 15 megabit.
    ttnet 16 megabitlik paket.sorsan fiber altyapıda filan dünya dileri.
    2019 Yılında Türkiye'de internet
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Türkiye'de genel sorun altyapı yetersizliği tamamen değil sadece her şehrin belli merkezlerinde belli yatırımlar var tabi göstermelik.Avrupa ve dünya ile karşılaştırdığımızda normalde en düşük neti en pahalıya satın alan ülkeyiz bunun beraberinde ülkede tekel olan bir şirketi özelleştirip batırmayı ve borçlandırıp bankalara verdiler ne denilebilir ki bu ülkeden pek bir şey beklemeyin.Ağır kapitalist düşüncenin ve sömürünün iliklerine kadar hissedildiği küçük bir amerikadır Türkiye tabi ortadoğu modeli ile.
    Malesef Telekomun durumu tam ibretlik,yeni fiyatlar ile söğüşlenen kurumun acısını vatandaştan çıkarmak.
    Yakında açma kapama bedelini de 30 TL'den 60 TL'ye çıkarırlarsa şaşırmam..
  • sanki 100 mbps alabilen varmış gibi saçma bir yerden şikayette bulunmuşsun.

max 7 mbps alabiliyorum yedi yedi
  • Hariri ailesi 10 milyar doları cebe indirdi, kredi borçlarını bırakıp gitti. Türk Telekom kar eden bi kurumken, içi boşaltılıp zarar eden bi kurum haline geldi. Bu zararlar kapanmadan çok da bişey beklememek lazım. Özelleştirme söylentileri ilk çıktığında eleştirilere kulak asmayıp, özelleştirmeyi büyük başarı olarak göstermeye çalıştılar, alın işte size başarı. Olan yine vatandaşa oldu.

• Koca ülkenin hız ortalaması 7 mbps hocam.

Bugün kalktığında yatağından 400 tl gelen doğalgaza ucuz diyen bir bakanımız var asgari ücretin kaç para olduğunu sorsan bilmez büyük ihtimalle onu bilse de şöyle biliyordur "1603 milyon" 1603 TL değil.

Milyoner olduğumuz için 400 tl yi şehir efsanesi yapabiliyoruz. Keza aynı durum elektrik faturası için geçerli.

Bugün baktığınızda bu tip söylemlere göre internete 50 60 tl ödemek yüzsüzlük falan sayılacak ortalama hızı 7mbps olan internet için.

Hakları tabiki 336 TL istemek 100mbps için.

Tabi bu ücreti sadece asgari ücretlinin üzerinden hesaplamakta saçmalık keza ülkemizde asgari ücret bile vermeyip çalıştıran patronlar (patron bozuntuları) var.

Onları düşününce maaşı kalmıyor insanların. İnterneti bugün biz ihtiyaç olarak kullanıyorsak bu değişmez ileride de ihtiyaç olarak kalır.

İnsanların ihtiyacı olan şeyi elde etmesini zorlaştırmak çıkarcıların işine geldiğinden böyle fiyatlandırmayı normal karşılıyorum.

Sonuçta bugün günümüzde baktığımızda hala daha çoğu yerde bakır kablo var ve hala daha bakır kabloya talimken fiberobtik vb şeyleri konuşamıyorken çoğu yerleşim alanında şuan ki haline şükretmek lazım bu fiyatlandırmayı yapanların düşüncesi bu yönde.

Tabi teknolojiyi geliştirmeyen bu tip özel firmalar ve devletin elinin altındaki firmalar müşterilerden bunca sene aldığı paraları hala daha yatırıma dönüştürmediği için normal bir durum bu fiyatlandırma.

İleride de 100 mbite 336 TL ödeyeceğimiz de kesinleşti büyük ihtimalle çünkü çoğu TV kanalında da haberi yapıldığından bu durumun buna kanaat getirdim ve biz 336 TL gibi bir fiyat vermeye başlarsak ileride yine bu firmalar bir halt yapamayacağından bu konular ileride de açılır fiyat yine artar olan müşteriye olur altyapı vs yine gelişmez.

Hatta bırakın altyapıyı ileride 7 mbit üstü kullanan fedöcüdür derlerse şaşırmayalım. Hatta har vurup harman savuruyor falan derler kul hakkı yiyiyor derler derler derler derler... ... ..

• 4mbit internet kullanıyorum senelerce uğraştım artık uğraşmıyorum. 4mbitin az üstünü versinler sürekli net kopuyor.

Ne dedilerse yaptım evin iç hattına kadar aklınıza gelen her parçayı değiştirdim. En son eve bakmaya gelen adam biz buralara hep 4 veriyoruz dedi Beni ne uğraştırıyonuz ozaman aliminyum dedim.

Bir daha uğraşmadım çok mutluyum sene 2020 olacak 4mbit internet :D

Konular görüyorum 100 aldım 35mbit verdiler falan diye ağlayasım geliyor :) Bana 12 falan verseler oha nete bak falan diyecem sanırım :)
  • polat alemdar tarih olmaz polat alemdar tarihte olur tarihin üstünde polat alemdar polat alemdar devri başladı polat alemdar ben polat alemdar hissediyorum polat alemdar vermeyeceğim adamdır ben polat abi çok seviyorum murat abi görmeseydim adamdan kurtlar vadisi pusu 74 polat alemdar'ın polat alemdar olmak kolay olmuyor polat alemdar almak onun için polat alemdar devam etti onun için polat alemdar devam etti 13 yıl polat alemdar daveti 13 onu çikolata abi devam ettin kurtlar vadisi pusu on dördüncü yılına girecek trt 1'de on dördüncü yılına görecek on dördüncü yılına gıcıktır polat abi 14 yıllara gıcıktır kola takılan on dördüncü yıllarca çektim kurtlar vadisi pusu trt 1'de devam edecektir artık polat abi nin yeni kanalı trt 1

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dwvlet yok ki ortada muz cumhuriyeti var.. Devletin kurumu btk bir kural koyuyor şirketler bunu çeşitli kelime oyunlarıyla deliyor şirketlere bir yaptırım yapılamıyor koca devletin kurumunu adamdan sayan olmuyor.

• Polonya 900 mbit simetrik internet 99 PLN (~140 TL )
  • Allah'tan Euro kuru yüksek de, 56 ya denk geliyor. Tekrar 5 e falan düştüğünü düşünsene 60 70 € seviyelerine çıkar, daha pahalı internet kullanırız.

Ben Türk Telekoma mesaj attım, 56 k modem talebimi ilettim, cevap veren olmadı.

• 2018’i aratmasın da.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oda bişey mi yıl olucak 2019 hala adsl kullanıyorum

• Ben yıllardan 8 mbps alıyordum, acaba 16 olur mu diye yükseltmeye çalışırken altyapımın VDSL desteklediğini ve 50 mbps verebileceklerini söylediler. Eğer ben araştırma yapmasam bu hız 8mbps'de kalacaktı. İşte Türkiye'de hizmet böyle. Şuan bana 50 mbps o kadar güzel geliyor ki. He birde bu 8 verdiklerinde stabilde değildi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.