Şimdi Ara

COROLLA'NIN GERÇEK YAKIT TÜKETİMİ NEDİR?... (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
320
Cevap
4
Favori
237.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yeni corolla benzinli düz yol bilgisayarı sonuçları.
    100 km. 6.0 lt.
    3.05*6.0=18.03 ytl.
    şehir dışı sakin kullanım.
    henüz 500 km deki araç için iyi sayılır herhalde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: simo71

dünkü veri
    yeni corolla benzinli düz yol bilgisayarı sonuçları.
    100 km. 6.0 lt.
    3.05*6.0=18.03 ytl.
    şehir dışı sakin kullanım.
    henüz 500 km deki araç için iyi sayılır herhalde.

• şehir içi 790 km yol, 45.2 lt mazot 121ytl
    0.153 ytl/km
  • istanbul şehir içi 8 lt.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bayram1599

istanbul şehir içi 8 lt.

Aracın kaç km de ? Benim araba hala rodaj döneminde sadece ist ş.içi kullanıyorum normalde 6.7 lt yakıyordu havaların soğumasıyla 7.2 lt yakmaya başladı 2008 D4D düz vites.
  • 17.000 km de. ancak burada yazılan şehir içi tüketimler sağlıklı değil. çünki sıkışık trafiğin ölçüsü belli değil. şehir içi yazınca, şehrin adınıda yazmak gerekiyor bence. istanbul şehir içinide ayırmak gerekiyor ve hangi yol şartlarında kullandığımızı yazmak gerekiyor. mesela bir gün sabah ve akşam köprü trafiğine girdim. ortalam tüketimi sıfırlamıştım. 12 lt gösterdi. dizel bir araba için çok gibi görünsede, normal bence. çünki toplam 30 km yol, 3 - 3.5 saat sürmüştü.

benim yukarıda yazdığım 8 lt ortalama tüketim şu şarlarda oluyor. sabah ümraniye haydarpaşa 10 km, akşam dönüş, hafta sonlarıda kısmen e5 ağırlıklı ama hafta sonu sıkışık trafiği. bu şartlarda aylık ortalam tüketimim 8 lt oluyor.
  • haklısınız, ben ankara'dayım ve mümkün olduğunca sıkışık trafiğe çıkmamaya özen gösteriyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: bayram1599

17.000 km de. ancak burada yazılan şehir içi tüketimler sağlıklı değil. çünki sıkışık trafiğin ölçüsü belli değil. şehir içi yazınca, şehrin adınıda yazmak gerekiyor bence. istanbul şehir içinide ayırmak gerekiyor ve hangi yol şartlarında kullandığımızı yazmak gerekiyor. mesela bir gün sabah ve akşam köprü trafiğine girdim. ortalam tüketimi sıfırlamıştım. 12 lt gösterdi. dizel bir araba için çok gibi görünsede, normal bence. çünki toplam 30 km yol, 3 - 3.5 saat sürmüştü.

benim yukarıda yazdığım 8 lt ortalama tüketim şu şarlarda oluyor. sabah ümraniye haydarpaşa 10 km, akşam dönüş, hafta sonlarıda kısmen e5 ağırlıklı ama hafta sonu sıkışık trafiği. bu şartlarda aylık ortalam tüketimim 8 lt oluyor.

• Aynen,
    Şehir içi denilince, Net değerleri vermemiz zor.
    Aynı şehrin bile değişik güzergahları değişik saatlerde değişik sonuçlar verebilir,
  • Çok doğru,şehiriçi trafiği dediğimizde şartlar çok çok farklı olabilir.

Bende bu yüzden sadece şehirlerarası değerleri emin şekanacailde yazabiliyorum ve benzinli düz vites Corolla m ile 6.4l/100km tuttarabildim.

Performans çok iyi ama henüz "çok az" yakabileceğine inanacağım bir değere ulaşamadım,araç rodajda sayılır ve denemek için başka fırsatım olmadı.
  • killer queen, 1500-2000 km den sonra büyük ihtimalle daha az yakar,
  • Benim Aracım çok yakıyor bana göre 2008 coralla d4d 8,5 yakıyor gerçi havalar da soğudu ama bu kadar yakması pek normal değil 10.000 km bakımında servise sorucam bakalım durumu yazarım
  • çarşamba günü samsuna gittim bugün döndüm yol bilgisyarına göre 4.4 lt/100 km tüketim oldu. hız 100km +-10
  • şehir dışında (otoban) yakıt tüketimim 5.5 lt..toplam 400 km yol yaptım.
    aracımın km 30 idi. Sizce Normal değer mi? Bu arada hızım 100-120 arasında idi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: isatil

şehir dışında (otoban) yakıt tüketimim 5.5 lt..toplam 400 km yol yaptım.
    aracımın km 30 idi. Sizce Normal değer mi? Bu arada hızım 100-120 arasında idi.

30 km deki araç için normal sayılır. 1500-2000 km den ve kış aylarından sonra şehir dışındaki tüketim 5 litrenin altına düşer( Tabiki şartlar kullanıma bağlı olarak değişebilir)
  • toplam 775 km yol yapılmış, alınan mazot miktarı 35.2 lt =95 ytl
    quote:

Orjinalden alıntı: ulascelikfz7

çarşamba günü samsuna gittim bugün döndüm yol bilgisyarına göre 4.4 lt/100 km tüketim oldu. hız 100km +-10
  • quote:

toplam 775 km yol yapılmış, alınan mazot miktarı 35.2 lt =95 ytl
    quote:

çarşamba günü samsuna gittim bugün döndüm yol bilgisyarına göre 4.4 lt/100 km tüketim oldu. hız 100km +-10

Güzel bir km. 35.2 litre mazot ile 775 km. yol oldukça iyi. Şöyle bir hesap yaptım ve arabanın depo hacmi 55 litre. 50 litre mazot alsan demek ki 1100 km. yol yapar. ZAten 100 km hız +10 veya -10 normal, mantıklı ve güzel bir hız. ZAten sınır 90 km/h.
  • yeni corolla benzinli düz vites şehiriçi + şehirdışı karma yakıt ortalaması 8,2 lt / 100 km.
    şehir içi ---> istanbul,
    şehir dışı--> İstanbul - Ankara TEM. ortalama hız 130 km/s.
  • Aracım şuan 740 km de ortalama yakıt şehir içi (bursa)8.5
  • sizce 2001 corolla 1,6 sol wwt otomatik 100.000 km de ve bakım yaptırdıgımızı varsayalım 100 km de sakin kulanırsanız şehir içi ne yakmalıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMW 528 -- 3 Ocak 2008; 10:59:48 >
  • 2008 corolla 10.000 km aracı servise bıraktım bugun
    istanbul şehiriçi trafiğe girmiyorum pek yol bilgisayarı verisi 8,5
    10.000 bakımdan sonra değerler daha da düşer umarım
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.