Şimdi Ara

COROLLA'NIN GERÇEK YAKIT TÜKETİMİ NEDİR?... (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
4
Favori
237.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yol bilgisayarında ortalama yakıt tüketimi 6.0. istanbul trafiğindeki ortalama tabi. aracım corolla hb d4d dizel. 1460 km de. depoyu ikici defa fulledim ve 1460 km de. yakında kırmızı ışık de yanar. belki 100 km daha yapabilirim. umduğum yakıt tüketimine ulaşamadım ne yazıkki. 5.0 ın altına düşürmeliyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: amedina

yol bilgisayarında ortalama yakıt tüketimi 6.0. istanbul trafiğindeki ortalama tabi. aracım corolla hb d4d dizel. 1460 km de. depoyu ikici defa fulledim ve 1460 km de. yakında kırmızı ışık de yanar. belki 100 km daha yapabilirim. umduğum yakıt tüketimine ulaşamadım ne yazıkki. 5.0 ın altına düşürmeliyim.

Allah gözünü doyursun hocam ne diyeyim ben 166 ytl'ye fulledim avensisi. 568 km yol gittim. kırmızı yandıktan sonra gittigim 26 km dahil.
  • benim corolla 95 gli var. total 97 koyuyorum. geçen çeyreğin biraz üstündeydi inanamadım 180-190 km yaptı. hala da gidiyordu. arabada ekoyak ve motorsilk var. Belki faydası olmuştur diye düşündüm.
  • dizel olsun çamurdan olsun!!!
  • izmir ödemiş yolunda tam 100km yaptım. sabah gidişte 100km sabit hızla 4.2 gördüm dönüşte akşam aynı yol sadece biraz trafik vardı kamyon, traktör filan ve klima açık durumda 4.6 gördüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: hedo5

quote:

Orjinalden alıntı: amedina

yol bilgisayarında ortalama yakıt tüketimi 6.0. istanbul trafiğindeki ortalama tabi. aracım corolla hb d4d dizel. 1460 km de. depoyu ikici defa fulledim ve 1460 km de. yakında kırmızı ışık de yanar. belki 100 km daha yapabilirim. umduğum yakıt tüketimine ulaşamadım ne yazıkki. 5.0 ın altına düşürmeliyim.

Allah gözünü doyursun hocam ne diyeyim ben 166 ytl'ye fulledim avensisi. 568 km yol gittim. kırmızı yandıktan sonra gittigim 26 km dahil.

Seninkide baya yakıyormuş kardeş, Kayınbabanın petrol istasyonu mu var? Km'ye 29 Kuruş.

• hedo5 araban yeni mi?
  • corolla 1.4d4 ile en uzun mesefe rekorunuz varmı?
  • 2000 1,6 Corolla aracımla 4 kişi izmir şehir içi ve şehir dışında 95-100km ortalama hızla 6.7 lt yaktım 100 kmde.
  • yeni değil. 2004'te 0 km aldım. şuan 40.000 de..
  • Allah'a şükür cezamış bitmiş,
    Anlıyamıyorum bu form yöneticilerini, Sorgusuz sualsiz al sana 7 gün ceza deyip forma girişimi engelliyorlar.
    07/05/2007 'de başlıyan 7 günlük ceza 13/05/2007 tarihinde gece 23.59 'da bitmez mi? Adamlar o kadar gıcık gitmişlerki 14/05/2007 tarihinde akşama kadar en az 10 defa girmeyi denedim, uyarı yazısı çıkıyor ve 0 saat sonra giriş yapabileceğim söyleniyor. İsmimin altında da 7 günlük cezanın 0 günü kaldı deniliyor. Kardeşim madem böyle ceza vereceksiniz o zaman 8 gün cezanız var diyin de anlıyalım.
    Ne yani espiri olsun diye Galatasarayın g harfi yerine 6 yazdık al sana 7 günlük ceza denir mi?
    Galatasarıyı 6-0 yenmiştik ve bunu Futbol fedarasyonu tescillemiş bulunuyor, isterseniz bunun için de 7 günlük ceza verin.
    Ayıptır yaptığınız.
    Ve şampiyon olduk, hemde 17. şampiyonluk, isterseniz bunun içinde 17 gün ceza verin.
    Sayın form yöneticileri, lütfen bu kadar Fenerbahce düşmanlığı yapmayın, Bizi sevmiyor olabilirsiniz, peki niye Fenerbahce Form sayfası açtınız, kapatın gitsin.
    Ne yaptık yani, Galatasaraya küfür mü ettik. Hakemleri mi satın aldık? Federasyonda dayımız mı var?
    Önceki Taraftar formlarında da söylediğim gibi, Galatasarat uefa kupasını aldığı zaman, elimde Galatasaray bayrağıyla tur atıyordum, benim için Ülke sınırları dışında yapılan tüm maçlardaki kulüplerimiz MİLLİ TAKIM'dır.

• Uyarı da mı gelmedi. Hani şunu düzelt falan diye. Öylece zart diye ceza mı kesildi. Yargısız infaz mı yağılıyor?
    Şık olmamış.
  • Ne uyarısı mencetin kardeş,
    Öğlen yemek paydosuna çıkmıştım, döndüğümde birde baktım 7 gün ceza.
    Beni üzen; kimseyi kırmadan, üzmeden, kötü söz söylemeden ve kimseyle kavga etmeden formu kullanırken ( Tüm mesajlarıma bakabilirsiniz, kimseye kötü bir söz söylememişimdir, Bunlar adamı zorla hasta ederler.) küçük bir espiri yüzünden ceza almam ve 7 günlük cezayı 8 gün olarak uygulamaları.
  • amedina

1 depoyla 1460 km'mi gittin?senden habersiz aracına yakıt falan koymasınlar.o donemde aracına başkasına verdinmi?biraz abartılı geldi banada kusuruma bakma .
  • açıkçası bende merak ediyordum bazıları ne yüzde ceza alıyorlar diye. Birisine şöyle yazılmıştı. 'Heralde anlamışsındır.' bence bir uyarı mekanizması olmalı şu sebepten dolayı falan diye ki insanlar bunu değiştirsinler. Yoksa çat diye birilerinin burada fikirleri ya da paylaşımları kapatması pek sağlıklı değil.
  • trionyx haklı galiba,
    d-4d corollaların yakıt deposu 55 Litre Ve Şehirlerarası yakacağı katalok değeri 4,3 Litre. Bu durumda, bir Depo mazotla yani 55 Litreyle en fazla 1279 km gitmen gerek.

quote:

Orjinalden alıntı: trionyx

amedina

1 depoyla 1460 km'mi gittin?senden habersiz aracına yakıt falan koymasınlar.o donemde aracına başkasına verdinmi?biraz abartılı geldi banada kusuruma bakma .
  • aracım 95 model toyota corolla xli 10 ytl'lik benzin (litre fiyatı 3.00 ytl) ile 90 km sabit hızda 40 km gitti. bana çok gibi geldi. yetkili servise gittim. bana çok az yaktığını söylediler. sizce ?

bu orantıyla 100 km 8.5 lt gibi gözüküyor. 90 km hızla böyle yakarsa. şehir içinde ne yakar bu alet !
  • dragut76
    bence yol ve araçtaki yük durumuda yakıt tüketimini etkiler.1100 km yapsın öpsün başına koysun !..1460 demiş ve hala kırmızı ışık yanmamış.o ışıkla 100 km daha gidecekmiş.nasıl bir araç bu 100 km ortalamada 2.9 mu yakıyor? böyle bir araç ürettimi toyota ?ürettide benimmi haberim yok.
  • Bencede aracın çok yakıyor. 10 YTL'lik benzinle en az 51 km. gitmesi gerekir.

quote:

Orjinalden alıntı: utkucay

aracım 95 model toyota corolla xli 10 ytl'lik benzin (litre fiyatı 3.00 ytl) ile 90 km sabit hızda 40 km gitti. bana çok gibi geldi. yetkili servise gittim. bana çok az yaktığını söylediler. sizce ?

bu orantıyla 100 km 8.5 lt gibi gözüküyor. 90 km hızla böyle yakarsa. şehir içinde ne yakar bu alet !
  • quote:

Orjinalden alıntı: trionyx

dragut76
    bence yol ve araçtaki yük durumuda yakıt tüketimini etkiler.1100 km yapsın öpsün başına koysun !..1460 demiş ve hala kırmızı ışık yanmamış.o ışıkla 100 km daha gidecekmiş.nasıl bir araç bu 100 km ortalamada 2.9 mu yakıyor? böyle bir araç ürettimi toyota ?ürettide benimmi haberim yok.

Sen beni güldürdün Allah'da seni güldürsün.
    Aynen dediğin gibi 1100 km yapsın öpsün başına koysun !..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.