Şimdi Ara

İyi ki Japon araçları var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
384
Cevap
5
Favori
64.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
175 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kimse yok kaportası şöyle motoru böyle vs demesin.
    Japon markalar olmasa Almanlar bize 160 bine 2 yastıklı polo satarlardi.Ayrica araçları daha sorunsuz .Toyota honda mazda
    Alman rakiplerinden daha fazlasını daha uyguna sunuyorlar.
    Şu an vwin Fordun satamayıp Toyota ve Hondanin satmasının nedeni de bu.Arti olarak tasarım konusunda da oldukça iyiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 sene, yıllarca milletin sorunlu dediği citroen araç kullandım. Şu anda da sırf otomatik isteği ve avantajlı bulduğum kampanya nedeniyle corolla araç aldım.

Bundan 10 yıl öncesine kadar belki sorunlu marka sorunsuz marka durumu vardı. Ama özellikle 2011 civarından sonra üretilen araçlarda öyle aman aman kronik sorunlar olmuyor. Olsa da çözümü basit. Ben c4 aracı aldım 1 sene kullandım kaza yaptım pert oldu sonra aradım taradım yine gittim aynı arabanın grisi denk geldi ikinci el aldım. Hiçbir sorun çıkarmadı ki çok dolu bi araçtı (c4 confort plus). Birçok yönden de şu anki aldığım corolladan üstündü. Özellikle yol yalıtımı. HDİ motorunu zaten birçok marka kullandı, kullanıyor.

Japon sorunsuzluğu şöyle aranabilir. Sorun çıkarmayan otomatik şanzıman talep ediliyorsa o zaman japonların (honda, toyota, mazda, mitsubishi) tam otomatik veya cvt şanzımanları vw grubunun dsg si ile kıyaslanınca ne kadar keyifsiz sürüşleri olsa da kolay kolay sorun çıkarmaz. Zaten birçok marka artık kavramalı şanzımanları bırakmaya başladı. Örnek olarak yeni tanıtılan focusta artık tork konvertörlü tam otomatik şanzıman var. PSA grup eat6 ya geçti vs.

Ayrıca auris ve corolla da ilk çıktığında kronik hastalıkları vardı. Keza yeni civicin çökme mevzusu herkesin malumu. Burada dikkat edilecek olan şey modellerin ilk yıl üretimlerinde kronik hastalıklar olabileceği değerlendirilerek mümkünse kasanın tanıtılmasının üzerinden en az 1-1.5 yıl geçtikten sonra hatta mümkünse makyajlı kasası tercih edilirse nispeten daha sorunsuz bir araca sahip olunmuş olur düşüncesindeyim.

Sonuç olarak japon sorunsuz, fransız kalitesiz, alman sağlam vs. klişeleri bırakıp alacağımız modeli forumlarda sağda solda iyice araştırarak almak taraftarıyım. Ön yargıyı bırakmak ve araştırmak esas olmalı.
    Otomobil formunda boyle bir yorum yapmissiniz bunu da bir cok kisi begenmis.Bu formu artik takip etmemek gerekiyor.Toyotanin modellerini hadi gecelim(gene bir cok almandan daha yakisiklilar).Ama hondanin civigi accordu nasil oluyorda almandan cirkin oluyor bu yoruma ancak gulunur.Bakin bilmiyorsaniz ogrenin japon otomobilleri sadece malzeme kalitesi ve konfor yonunden almanlardan geridedir.Hele ki civic son kasasina tipsiz derseniz size gözlükçü yolu gorunmustur.
  • Yemişim sorunsuzluğunu,mazda hariç tasarımları oldukça kötüdür.

• Japon araçlarının iç dizayn ve donanımına çok kötü diyen bir passatçı arkadaş 2018 model giriş paket passat kiralamış. Arabayı öve öve bitiremedi. Bu arabanın donanımı bomboş dediğimde bu aracın en full paketinde şunlar şunlar var diye saydı hepsini. Senin bu saydığın donanımların tamamı benim eski aracımda (2006 Honda Accord) vardı dediğimde şaşırdı baya.

Bana göre Honda’ların kötü yanı atmosferik motor olması. Honda da bunu kabul etmiş olmalı ki geç de olsa turbo civic çıkarmaya başladı. Şanzıman konusunda Dsg veya herhangi bir çift kavrama Honda’nın tam otomatiği kadar sağlam değil. Fakat Toyota’nın tek kavrama şanzımanları için aynı şeyi diyemicem:)

• Haklısınız , Doğuş oto'nun müşteriye yaklaşımı ve müşteri menuniyetini önemsememesi yüzünden tercihimi yeni corolladan yana kullanma kararı aldım.

Hem benim ülkemde üretim yapıyor benim vatandaşıma ekmek kazandırıyor, hemde müşterisini enayi yerine koymuyor.
  • Toyota kadar arızasız bir araç görmedim. Tmm tasarımları çok sportif değil ama otomobil bir yerden başka biryere en sorunsuz en ekonomik şekilde gitme aracı ise toyota tercih edilebilir bir marka

• Nirvana333 kullanıcısına yanıt
    Tabi cnm dümdüz jetta ve passat daha iyi tasarımlı

Corolla civic ve mazda tasarımları Alman rakiplerinden daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

Toyota kadar arızasız bir araç görmedim. Tmm tasarımları çok sportif değil ama otomobil bir yerden başka biryere en sorunsuz en ekonomik şekilde gitme aracı ise toyota tercih edilebilir bir marka
    Yeni corolla da tasarımı beğendim, bence toyota artık çizgisini değiştirmeye başladı tasarım anlamında zaten bunun sinyalini Corolla Furia da vermişti
  • Sorunsuzluk ekonomiklik konusunda sonuna kadar haklısınız. Zevkler ve renkler tartışılmaz ama mazda hariç (ki o da Türkiyede tutulmuyır) honda ve toyota tasarımını beğenmek çirkin çocuguna sırf çocugu olduğu için sen yakışıklısın/güzelsin yalanını söylemek gibidir göz var izan var poloyla yarisi golfle aurisi kıyaslamak saçmalıktan başka bişey değildir tabi tasarım olarak. Komfor konusuna girmeye bile gerek yok hondanın o meşhur civicine bir binin 120yle gidin de kulaklarınız sağırlaşsın

• C segmenti civicten daha guzel tasarimli hangi arac var soyler misiniz ?

Jetta mi focus mu astra mi ne ?

Bisey yazıyorsunuz doldurun altını

• quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

C segmenti civicten daha guzel tasarimli hangi arac var soyler misiniz ?

Jetta mi focus mu astra mi ne ?

Bisey yazıyorsunuz doldurun altını
    mazda 3? renault megane IV?
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta bayide yeni megana bindim. Malzeme kalitesi ve iç tasarım olarak civic çok daha iyi. Hatta geçen sene sattığım 11 yaşındaki accord da daha iyi.

• bir Fransızların iç tasarımına bak bir asyalıların, biri uzay çağı diğeri taş devri, motor teknolojileri desen tr gibi ülkelerde can yakar ama kötü demek haksızlık olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaportası şöyle motoru böyle.

• Almanların koltuarı hariç diğer markalar ile arasında çok bir fark yok,, bir artısı da ikinci el ekmekten hızlı gidiyor,, bugün 1 lira ucuza vw ilanı versek market dolabında ki ekmekler bitmeden satar kendini,,

Yol tutuş, ses sistemi ve koltuk konusunda fena değil Ford iyi,, bütün bayileri gezim ses sistemi Ford kadar iyi olan marka yoktu highline kar berbattı,, Ford da böyle değil adeta konser operadaymış hissi verir,,

Koltuk konusunda Subaru ilerleyen markalardan,, hyundai de elentra ve i30 da fena değil,,

Fransızlar arka koltuk yapamıyor, en azından c segmenti için,, git bizim sitelere koltuk için bir ustadan yardım iste eyy Fransızlar,,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuSH86

Japon araçlarının iç dizayn ve donanımına çok kötü diyen bir passatçı arkadaş 2018 model giriş paket passat kiralamış. Arabayı öve öve bitiremedi. Bu arabanın donanımı bomboş dediğimde bu aracın en full paketinde şunlar şunlar var diye saydı hepsini. Senin bu saydığın donanımların tamamı benim eski aracımda (2006 Honda Accord) vardı dediğimde şaşırdı baya.

Bana göre Honda’ların kötü yanı atmosferik motor olması. Honda da bunu kabul etmiş olmalı ki geç de olsa turbo civic çıkarmaya başladı. Şanzıman konusunda Dsg veya herhangi bir çift kavrama Honda’nın tam otomatiği kadar sağlam değil. Fakat Toyota’nın tek kavrama şanzımanları için aynı şeyi diyemicem:)
    2006 accordta ne donanımları var yahu

Donanım ve Honda zıt şeyler.

• Kesinlikle katılıyorum. Honda hariç. Toyota özelinde yazayım. Evden çıkıp otoparka doğru ilerlerken bir kalp çarpıntısı ile "acaba bugün hangi süpriz arıza veya sorunla karşılaşacağım" düşüncesini ortadan kaldıran araçlardır. Fransız ve Alman araçlarında bu korku ve mide bulantısı hep vardı, olmaya da devam edecek. Herşeyin bedeli var. Japon tasarımını da kabullenmek bunun bedeli. Aksi takdirde sinir hastası olmak ve sanayide serviste sürünüp söğüşlenmek var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 17 Kasım 2018; 14:46:8 >
  • cesmuru kullanıcısına yanıt
    Araştırıp öğrenin bence. Honda civicten ibaret değil

• Alacan corolla, auris 1.6 atmosferik cvt şanzıman, takcan düzgün bir ustada lpg, çok şansız değilsen en az 6,7 yıl sorunsuz marş bascan dizel kadar az yakıp.

Bunu sağlayan hangi alman var bu fiyatlara?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unknownartist -- 17 Kasım 2018; 14:48:40 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.