Şimdi Ara

Özel okullardaki mantıksız öğretmen maaşları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
1
Favori
98.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir yakınıma iş arıyoruz, kendisi öğretmen. Ona yardım etmeye başladığımdan beri şoktayım. Şu an özel okullar (İstanbul-Ankara-İzmir dışında) öğretmenlere en fazla 2200 - 2400 TL vermekte, hatta birçok yer 1900-2100 TL arası önerdi... Gidip markette kasada dursa aynı parayı alacak. Devletin bu konuda hiçbir denetim mekanizması yok mu? Universite mezunu bir öğretmene nasıl 1900 TL maaş önerebiliyorlar? Şimdi memlektin halinden, krizden vs.vs. bahsedebilirsiniz, ama bir öğretmene market çalışanından, taksi şöföründen, bilmem ne herhangi bir vasıf gerektirmeyen bir işten nasıl daha az maaş önerebilirsiniz?

• açılın özel okulda öğretmenlik yapan ve az çok piyasayı bilen biri geldi.

arkadaşlar 4 kategoriye ayırabiliriz bu özel okulları.

1. Yabancı okullar ( fransız, alman, amerikan kökenli okullar ) bazıları döviz üzerinden maaş almakla beraber. en kötüsü 4-6 bin TL maaş verir. Branş branş değişir bunlar. En düşük Beden eğitimi, müzik ve resim öğretmenleri alır. En yüksek Matematik ve ingilizce öğretmenleri alır genelde. 8 bin tl ye kadar çıkabilir. Belki de daha fazla

2. İyi kalite Köklü Türk okulları ( Şişli terakki, FMV Işık, Koç, vb ) en düşük yine 4-5 en fazla 6-7 verir öğretmenlerine. Bazıları vakıf oldukları için maaş skalası çok fazla değişmez. Yan hakları çoktur. şişli terakki 4 ışık 2 ikramiye verir.

3. Orta kalite Türk okulları: ( Bilfen, Çevre koleji, Sezin vb okullar ) en düşük 3- 3.5 civarı verir en fazla 5-6 bin tl verir. Bu tür okullarda kaliteli bir öğretmensen diğer branşdaşlarından 500-600 tl fazla dan koparabilirsin. Standart bir skala olmaz.

4. Düşük kalite okullar: ( doğa, okyanus vb okullar ) bunlar kan emici olup öğretmen kalitesine bakmazlar. 2-2.5 bin tl ve 4 bin tl arasında branşa göre değişebilir.

Bu arada bazı özel okullar öğretmenin kanını emer. her türlü iş yükünü vs öğretmene bindirir ve huzur vermez. Bir okula gittiğinizde öğretmenlerin yüzlerine bakıp anlayabilirsiniz nasıl bir tarz okul olduğunu.
  • evet dershanelerde de komik rakamlar teklif ediliyor, özelde pdr bitiren arkadaşım bu yüzden istanbula gitmek zorunda kaldı çalışmak için, belki orada bile hakkını alamıyordur
  • Triplere bak sanki sayisalda ilk bine girdi.dandik sozel bolumunde cop puan yapmistir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devletimiz,ücretli öğretmene bile en fazla 1.600 tl veriyor.Kadrolu öğrt. ile aynı işi yapıyor,hatta yeri geldiğinde daha çoğunu yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben lise hariç hep kolejde okdudum deneyimli ve iyi hocalar memur öğretmetmen maaşının 2 katını alıyordu hep

• quote:

Orijinalden alıntı: Dakath

Ben lise hariç hep kolejde okdudum deneyimli ve iyi hocalar memur öğretmetmen maaşının 2 katını alıyordu hep
    O eskidendi. Senin mantığınla özel okullardaki öğretmenler şu an 9 bin lira alması lazım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bethesta

O eskidendi. Senin mantığınla özel okullardaki öğretmenler şu an 9 bin lira alması lazım....

Alıntıları Göster
    ankara ted kolejindeki bir hocanın 3-5 bin liraya çalışacağını sanmıyorum 10+ alıyorlardır. Dersleri ingilizce anlatıyorlar, hepsi de alanında çok iyi hocalar.
  • Peki hangi üniv'den mezun arkadaşın. Öss de hiç bir şey çıkaramayan öğretmenliği seçiyor okul boyunca da laylaylom sonra mezun olunca da niye bu kadar az maaş

• Haftalık okulda hocası azarlayan liselilerin forumda öğretmenlere sallama konusuna hoşgeldiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dakath

ankara ted kolejindeki bir hocanın 3-5 bin liraya çalışacağını sanmıyorum 10+ alıyorlardır. Dersleri ingilizce anlatıyorlar, hepsi de alanında çok iyi hocalar.

Alıntıları Göster
    Bahsettiğim kişi zaten ingilizce öğretmeni...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bethesta

Bahsettiğim kişi zaten ingilizce öğretmeni...

Alıntıları Göster
    benim demek istediğim, matematik, kimya, fizik gibi dersleri de ingilizce görüyorduk. odtü boğaziçi mezunu falandı hocalar.

başlangıçta öyle olur, işini iyi yaparsa sağlam özel okullarda çok iyi paralara çalışabilir.
  • Ben de özelde öğretmenim. Yeni mezun öğretmenim. 1900 alıyorum. Yıllardır burada çalışan 30+ yaş insanlar 1600-1800 alıyor.

• OrQuN kullanıcısına yanıt
    üniliyim sallıyorum ?mezun olacağım yine sallayacağım
  • Bende geçen sene sınıf öğretmenliğini bitirdim. Özel okullar bize 1200 1500 arası veriyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bahsedilen, özelde çalışıp çok iyi para alan hocalar geneli temsil etmiyor. Onlar çok küçük bir azınlık. Yüzde 1-2 falandır. Özel sektörün birçok alanında bu böyle. Hangi bölüm olursa olsun.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.