Şimdi Ara

Silinsin...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
2
Favori
39.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
172 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir görüşte bulunduk bir birine sallamayan kalmadı. Konu çok farklı anlamlara, gereksiz yerlere çekildi seviye çok fazla düştü. Millet bir birine laf söylemek için yarıştı resmen. Konu silinsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Material-Engineer -- 16 Kasım 2018; 18:44:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Öğretmenden,doktordan vs yazanların 2 amacı var.Biri yerim yurdum belli demesi, öteki ben tahsilli adamım,cahil insanlara göre arabam bakımlı-temiz iması vermesi.

Bu olay taa gazetelerin 2.el otomobil satış sayfalarına ve araba pazarlarına dayanır.Dün ortaya çıkan bir olay değil bu.Ki eskiden doktora, öğretmene olan güven harbiden kimseye yoktu.

Bu arada konudaki yorumlar tam evlere şenlik.Güzel kafalar yaşayan çok.
    http://www.hurriyet.com.tr/galeri-iste-turkiyenin-en-itibarli-meslekleri-40364624?p=23

Doktorların arabayla çok işi olmaz bilen bilir. Kendi araçlarını ya hanımları kullanır ya da kısıtlı zamanlarında azıcık binerler. Doktordan satılık clio'da yoktur. Yaşa göre 5008 gibi geniş ve rahat araçlar ile mercedes C serisi arası değişir araçları. BMW 1 serisi nadiren görülür.

Aşağıdaki fotoğrafta çok eleştirilmiştir ancak böyle tabelalar koymalarının gayet mantıklı nedenleri vardır. Bu demek olur ki doktorların her zaman park yeri vardır; iş yerinde de evinde de. Bu yüzden yoldan geçen araba sürtmüş efendim çöp kamyonu öpmüş gibi nedenlerden "keyfe keder bel altı şakalı pardon... boyalı" felan değildir. Boyalıysa değişenliyse gayet güzel kazasını yapmıştır fatura,tramer ne varsa ortadır.

Genelde araçlarının ilk sahibidirler. Tanıdığım bir doktorun arabası diğer satıcılardan 1-2bin yüksekte olsa gider onu alırım.

Avukattan ve öğretmenden araba kesinlikle almam. Öğretmen büyük ihtimalle köye tayinci olduğundan git gel yapmak için köy yollarına vuracağı ikinci el bir araba tercih etmiştir. Üzümün suyunun, sirkesinin, sirkesini almak isterseniz buyrun... Avukattan almama sebebimse medyada çıkan hep "avukatların trafik kazası" temalı haberlerden dolayı. Memur ? Bakın bunda tıkanıyorum.

Öğrenci diyecek olursanız bizim buralarda 5 öğrenci 1 arabaya tıkışıp günde 200km yol yapıyor. 1 yıl sonra sıfır arabaların kazasızda olsa ne kadar deforme olduklarını bu gözler gördü. Kaldı ki dip gazlar, şekil hareketler...

Ben mühendisim. Mühendisten arabayıda tercih etmem. Mühendisleride başkası yersin kendi kendimi yeremeyeceğim a dostlar.
  • 2 gün evvel vardı bir tane doktor.Yazı yazmayı bile bilmiyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Gördüm hocam. doktordan Honda diye bir başlığı vardı

• Egodan dolayı değil bu insanların birilerini dolandırıp bir yere kaçması zordur. Yeri yurdu belli birine insanlar daha çok güvenir nokta(.)
  • Göster kimliğini desen kaç tanesi gösterebilecek çok merak ediyorum.
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Hayatınızda ilk defa gördüğünüz bir adamın doktorum avukatım demesi sizi bu kadar çok tatmin ediyorsa. Diyecek söz bulamıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Egodan dolayı değil bu insanların birilerini dolandırıp bir yere kaçması zordur. Yeri yurdu belli birine insanlar daha çok güvenir nokta(.)
    Galerilerin de yeri yurdu belli ama sonuçlar malum Bence şöyle olabilir, genel olarak maddi durumlarında sıkıntı olmadığı için araçların bakımları vs tam olabilir başka bir artısı da yok bana göre.
  • urugakhina U kullanıcısına yanıt
    Bir elin parmaklarının sayısını geçebileceğini sanmıyorum 😂😂

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9CA3201B8

Galerilerin de yeri yurdu belli ama sonuçlar malum Bence şöyle olabilir, genel olarak maddi durumlarında sıkıntı olmadığı için araçların bakımları vs tam olabilir başka bir artısı da yok bana göre.

Alıntıları Göster
    Galeri dediğin S&S MOTORS falan mi ki ? Kapısında 2-3 arabası olan galerinin kaçması çok mu zor ? O araçların 1 tanesi bile adamın üstüne değil ki istersen araştır. Adamlar aracı satıyor dayısının amcasının üvey torunun 4.veliahtı geliyor notere.

• quote:

Orijinalden alıntı: Material-Engineer

Hayatınızda ilk defa gördüğünüz bir adamın doktorum avukatım demesi sizi bu kadar çok tatmin ediyorsa. Diyecek söz bulamıyorum...
    Konu açıyorsan eleştiriye katlanacaksın yoksa boş yapmayacaksın. O tatmin olma laflarını da neyse
  • quote:

Egodan dolayı değil bu insanların birilerini dolandırıp bir yere kaçması zordur. Yeri yurdu belli birine insanlar daha çok güvenir nokta(.)
    Ayrıca doktorların hayatı hastanede geçiyor ve lüks araçlarını genelde haftasonu kullanırlar.Haftaiçi düşük model araç ile idare ederler.
    Eleştiriye katlanmayan ben miyim? Sen misin? O cümlenin sonunu çok güzel laflarla süsleyip sana aynı şekilde ifade ediyorum. Git üslubunu düzeltte gel lafı beyninizle algılayın... Yada gidip kumda oynayın burada sağa sola saldırmayın

• Sende yaz demekki var bi bildikleri.

Material Engineer dan satılık Egea.
  • quote:

Galeri dediğin S&S MOTORS falan mi ki ? Kapısında 2-3 arabası olan galerinin kaçması çok mu zor ? O araçların 1 tanesi bile adamın üstüne değil ki istersen araştır. Adamlar aracı satıyor dayısının amcasının üvey torunun 4.veliahtı geliyor notere.

Alıntıları Göster
    Yahu kaçsa ne olur kaçmasa ne olur, adamın yakasına yapışıp hak mı talep edeceksiniz, öyle yada böyle bu işi kanuni yollarla çözeceksiniz, muhatabın avukat olmuş doktor olmuş esnaf olmuş ne fark eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Material-Engineer

Eleştiriye katlanmayan ben miyim? Sen misin? O cümlenin sonunu çok güzel laflarla süsleyip sana aynı şekilde ifade ediyorum. Git üslubunu düzeltte gel lafı beyninizle algılayın... Yada gidip kumda oynayın burada sağa sola saldırmayın
    Avukat olan kişiye Avukat kartınızı veya ne deniyorsa işte onu sorarsın gösterir, herhangi bir kartvizit gösterir. Bunların hepsinin sahtesi yapılır adam yine dolandırıcı çıkabilir şanstır. Yine de sıradan bir vatandaşa oranla bu daha düşük orandadır.

Üslup yazıp da tatmin olma gibi çocukça lafları söyleyen sensin.
  • quote:

İyide adama iş yaptırmayacağız ki.Yeri yurduyla ne işimiz var.

• Arkadaşlar konu benim için bitmiştir. Galeriden alın aracınızı içiniz rahat etsin tamam
  • İstatistiklere göre, her 237 saatte bir forumda, bu plaka ve ilan konuları açılıyor.

https://forum.donanimhaber.com/dr-ve-av-plaka-sacmaligi-nedeni-nedir--135658979

Yahu kardeşim tatmin olma lafına ne taktın ya.. Kafanda ne canlandırıyor bilmiyorum ama, tdk da 1. Anlamı " istediği bir şeye ulaşarak hoşnut olmak, rahatlamak, doyurulmak" tır.

• Yeri yurdu belirsiz it çakal olmadığını, araçla sorun yaşarsan muhatap bulabileceğini belirtiyor o ilanlar. Keza 2018 yılında da lazım. Ben ilan verecek olsam ben de o şekilde veririm. Sen tiksinmişsin, tiksinmemişsin beni zerre kadar ilgilendirmez.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.