Şimdi Ara

***Samsung LCD Kulübü*** (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.643
Cevap
11
Favori
288.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 46A756 kullanan arkadaşlar bu modelden memnunmusunuz?hareketli sahnelerde sorun yaşayan var mı? veya başka bir şikayet ciddi manada kafama takmış durumdayım gerekirse tekirdağdan basıp istanbula gideceğim bu seriden almak istiyorum birde bu seri için ses sistemine ihtiyaç varmıdır?arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kasif@

Benim TV'de scart bağlantısından digi seyrederken HDMI bağlantısından AVR'yi açınca otomatik olarak buraya geçiş yapıyor ama AVR'yi kapatınca tekrar scart bağlantısına geçmeyip, HDMI ekranında sinyal yok mesajı veriyor. Buradan da otomatik geçişi nasıl sağlıyabilirim?

Önce AVR yi kapat sonra DT yi aç. Otomatik scarta geçer. Ben DT+ AVR den bağlı DS scart ile bağlı ve anlattığım şekilde oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: msendogan33

Arkadaşlar
    Lütfen,40A552 Samsung Full Hd kullanan varmı aranızda,nasıl bir cihaz genellikle şimdilik Kablolu Analog kullanıyorum,ayrıca film izleyeceğim,pc'yi bağlayacağım,laptopda hdmı çıkışım var,oyun da oynamak için,
    Şimdiden teşekkürler.

Aynı model,aynı Inch Tv bende de var yaklaşık olarka 1 ay önce aldım.

Dvi Adaptör ile baglıyosun aleti Pc ye,13 ytl ye aldım ben bunu.Bi de altın uclu Hdmi tabii ki o da 12 ye geldi.

Tv'nin performansını bu sayede görebildim.Hd ve Mkv medyaları oynatınca inanılmaz mutlu oldum.

Çünkü daha önce sadece Sd yayınları izliordum ve moralim hafif de olsa bozuktu kaliteden dolayı.Ki kullandıgım scart 4-5 yıllık dandik bişi.Onu da değiştirince eminim ki farkeder.

Tv'nin eksilerine gelicne bu Bulutlanma dedikleri olay beni çok rahatsız ediyor.Ekran Simsiyah olunca ekranın sag üst ve altında,yine sol üst ve altında bulutlanma oluyor vei nsanı üzüyor bu durum :( .

Bunun dışında futbol maçları da dahil son derece memnunum Tv'den.

Benim de bu seriyi kullananlara bi kaç sorum olucak.

Arkadaşlar ben bu Tv de ölü piksel olup olmadıgını nereden nasıl ögrenebilirim?
    Bu Tv için en iyi Kontrats ve renk ayarları nelerdir?
    Movie Plus dedikleri olay gerçekten bir işe yarıyor mu ?

Cevaplıyan olursa teşekkür,ederim.

Bu arada bu vesileyle sizlere de Samsung Le 40 A 553 üm lie merhaba

• Evet böyle oluyormuş Ama bizde Digi genelde hep açık olur, o zaman AVR'yi açınca geçtiği halde kapatıca geçmiyor ama

quote:

Orjinalden alıntı: Elendil

quote:

Orjinalden alıntı: kasif@

Benim TV'de scart bağlantısından digi seyrederken HDMI bağlantısından AVR'yi açınca otomatik olarak buraya geçiş yapıyor ama AVR'yi kapatınca tekrar scart bağlantısına geçmeyip, HDMI ekranında sinyal yok mesajı veriyor. Buradan da otomatik geçişi nasıl sağlıyabilirim?

Önce AVR yi kapat sonra DT yi aç. Otomatik scarta geçer. Ben DT+ AVR den bağlı DS scart ile bağlı ve anlattığım şekilde oluyor.

• avr yi kapat DT yi öyle aç:)
  • Arkadaşlar herkese merhaba,
    LE-40A656 modeliyle aranıza katıldım umarım doğru bir seçim yapmışımdır.Daha dün aldım aleti ama henüz teslimat yapılmadı.Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler...
  • Selam bende 40A550 40" full hd kullanıyorum benide ekleyebilirsiniz. Alalı 4 hafta oldu çok memnunum popcornhour ile hd keyfinin tadını çıkarıyorum

Servis ses oranı %50 yi geçmeyin dedi. Neden böyle dediler acaba? ses az geliyor, hatta anlayamıyorum sesi 70lere çıkardım inşallah sorun olmaz.

Parlaklığı,kontrast oranı ne kadar olmalı?

Teşekkürler
  • Dostum,bende de 40 A 615 var.Ne yazık ki bende de aynı sorun var.Aslında bu sorun herkeste var diyebilirim.Aynı şekilde sesi ancak 60-65'lere getirdiğim zaman bir doyurucu ses alabiliyorum.Sadece bunun için en azından bile olsa bir ses sistemi almayı düşünüyorum.Logitech X540 almak istiyorum.En azından bu sorunumu biraz olsun gidereceğini düşünüyorum.D-smart kullanıyorum ve ses sistemini ona bağlarım.Zaten TV ilk olarak kurulduğu zaman ilk deneyimimde ,cihazdan gelen sesin az olduğunu görmüştüm.Daha sonra bu kanaatimin ne kadar doğru olduğunu forumları okuyunca ve tv üzerinde daha fazla deneyim sahibi oldukça karar verebildim.

Arkadaşlar,ses sistemi ile tv'nizi kullanan varmı,logitech x540 yeterli olur mu neler dersiniz ?

Yüksek bütçem yok,o kadar fazla da gümbür gümbür bir ses alma niyetim yok sadece beni doyursun yeter.

Ama tv'nin sinema ses modu gerçekten süper.

Görüşmek üzere,teşekkürler.
    quote:

Orjinalden alıntı: Exhell

Selam bende 40A550 40" full hd kullanıyorum benide ekleyebilirsiniz. Alalı 4 hafta oldu çok memnunum popcornhour ile hd keyfinin tadını çıkarıyorum

Servis ses oranı %50 yi geçmeyin dedi. Neden böyle dediler acaba? ses az geliyor, hatta anlayamıyorum sesi 70lere çıkardım inşallah sorun olmaz.

Teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar;

Samsung 32A656A1 LCD kullanıyorum. PIP (Pictur in picture) özelliği pasif olduğu için seçemiyorum. Normal antende yada uydudayken ne yaptıysam menude pasif geliyor.

Ne yapmalıyım. Hatırlıyorum ilk kurduklarında aktifti.

Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: adahan34

46A756 kullanan arkadaşlar bu modelden memnunmusunuz?hareketli sahnelerde sorun yaşayan var mı? veya başka bir şikayet ciddi manada kafama takmış durumdayım gerekirse tekirdağdan basıp istanbula gideceğim bu seriden almak istiyorum birde bu seri için ses sistemine ihtiyaç varmıdır?arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim.

Tahminen 20 gündür kullanıyorum bu modeli electra world den 4200 tl. 5 taksite aldım.Gelip kurdular memnunum.Tv ye gelince görüntüden memnunum,altın kaplamalı hama marka scart kullanıyorum. digiturkun sd yayınında maçlarda çok güzel görüntü veriyor.Dizüstü bagladım dvı dan hdmi olarak frekanslar uymamasına ragmen (taşmasına ragmen) çok güzel.Görüntüden memnunum tv nin ses yeterli düzeyde ama daha iyide olabilirdi.Ses özelliği dolby digital plus olmasına ragmen, bence srs wow daha iyi.Çerçeve çok hassas çizilme konusunda sadece kendi bezini kullanmak gerekiyor silmek için.Tek eksigi ekranın dönmemesi bu tv nin.

• Samsung un yeni cikan B serisi hakkinda bilgi veya bir inceleme sitesi varmidir? birde B serisinde kullanilan led teknolojisi ne tür led teknolojisidir?
  • quote:

Dostum,bende de 40 A 615 var.Ne yazık ki bende de aynı sorun var.Aslında bu sorun herkeste var diyebilirim.Aynı şekilde sesi ancak 60-65'lere getirdiğim zaman bir doyurucu ses alabiliyorum.Sadece bunun için en azından bile olsa bir ses sistemi almayı düşünüyorum.Logitech X540 almak istiyorum.En azından bu sorunumu biraz olsun gidereceğini düşünüyorum.D-smart kullanıyorum ve ses sistemini ona bağlarım.Zaten TV ilk olarak kurulduğu zaman ilk deneyimimde ,cihazdan gelen sesin az olduğunu görmüştüm.Daha sonra bu kanaatimin ne kadar doğru olduğunu forumları okuyunca ve tv üzerinde daha fazla deneyim sahibi oldukça karar verebildim.

Arkadaşlar,ses sistemi ile tv'nizi kullanan varmı,logitech x540 yeterli olur mu neler dersiniz ?

Yüksek bütçem yok,o kadar fazla da gümbür gümbür bir ses alma niyetim yok sadece beni doyursun yeter.

quote:

Selam bende 40A550 40" full hd kullanıyorum benide ekleyebilirsiniz. Alalı 4 hafta oldu çok memnunum popcornhour ile hd keyfinin tadını çıkarıyorum

Teşekkürler

Bende ses sistemi almayı düşünüyorum. Önerilerinizi beklerim

• Bugün Gold'dan 40A856 yı aldım yarın eve gelecek. Umarım iyi seçim yapmışımdır.
  • teşekkür ederim yorumun için tekirdağ teknosada bu ürün 3799/ 10 ay taksitle satılıyordu.bütün teknosaları arattırdım.ürün stoklarda kalmamış ve bitmişti.sadece teşhir ürünleri kalmıştı türkiye genelinde 12 adet magazadaki teşhir ürününü inceledim üstünde çok fazla çizik vardı.dün teknosadan aradılar bir tane 46A756 kapalı kutu bulduklarını söylediler.magazaya gittim.fiyat farklı idi magazaya özel 3799/10 taksit kampanyası sona erdiğini yeni fiyatının 4199 oldugunu söylediler halbuki kampanya 09.03.2009 tarihinde sona eriyordu.bende almadan geri geldim.o fiyata daha başka bir ürün alıcam.
    quote:

Orjinalden alıntı: moy

quote:

Orjinalden alıntı: adahan34

46A756 kullanan arkadaşlar bu modelden memnunmusunuz?hareketli sahnelerde sorun yaşayan var mı? veya başka bir şikayet ciddi manada kafama takmış durumdayım gerekirse tekirdağdan basıp istanbula gideceğim bu seriden almak istiyorum birde bu seri için ses sistemine ihtiyaç varmıdır?arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim.

Tahminen 20 gündür kullanıyorum bu modeli electra world den 4200 tl. 5 taksite aldım.Gelip kurdular memnunum.Tv ye gelince görüntüden memnunum,altın kaplamalı hama marka scart kullanıyorum. digiturkun sd yayınında maçlarda çok güzel görüntü veriyor.Dizüstü bagladım dvı dan hdmi olarak frekanslar uymamasına ragmen (taşmasına ragmen) çok güzel.Görüntüden memnunum tv nin ses yeterli düzeyde ama daha iyide olabilirdi.Ses özelliği dolby digital plus olmasına ragmen, bence srs wow daha iyi.Çerçeve çok hassas çizilme konusunda sadece kendi bezini kullanmak gerekiyor silmek için.Tek eksigi ekranın dönmemesi bu tv nin.

• quote:

quote:

Dostum,bende de 40 A 615 var.Ne yazık ki bende de aynı sorun var.Aslında bu sorun herkeste var diyebilirim.Aynı şekilde sesi ancak 60-65'lere getirdiğim zaman bir doyurucu ses alabiliyorum.Sadece bunun için en azından bile olsa bir ses sistemi almayı düşünüyorum.Logitech X540 almak istiyorum.En azından bu sorunumu biraz olsun gidereceğini düşünüyorum.D-smart kullanıyorum ve ses sistemini ona bağlarım.Zaten TV ilk olarak kurulduğu zaman ilk deneyimimde ,cihazdan gelen sesin az olduğunu görmüştüm.Daha sonra bu kanaatimin ne kadar doğru olduğunu forumları okuyunca ve tv üzerinde daha fazla deneyim sahibi oldukça karar verebildim.

quote:

Teşekkürler

Bende ses sistemi almayı düşünüyorum. Önerilerinizi beklerim

daha önceleri philips ve panasonic kısmende sony kullanmış biri olarak jvc yi düşün derim harika bir sistem ve daha önce almadığıma pişmanım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alanya75 -- 9 Mart 2009; 16:22:43 >

• Peki hangi modelleri tavsiye edersiniz ?
  • quote:

Peki hangi modelleri tavsiye edersiniz ?

eğer soruyu benim önerime istinaden yaptıysan jvc 201s modeli olur 7+1 çıkışlı yada 5062 s modeli.bunlar anfi modelleri hoparlör setine gelince.JVC SP/ 30s HOPARLÖR SETİ kullanıyorum ve aşırı memnunum ama başka bir iki tane daha model var ama aklımda değil.5062s buradaki vestel bayinde var 380 400 tl arasında
  • Arkadaşlar,

Samsung 40 A 615 ile d-smart receiver kullanıyorum.Şu anlık görüntüde herhangi bir sorunum yok.Fakat,ses nedeniyle Logitech X 540 almayı düşünüyorum.Dönüştürücü kablo ile D-smart receiver 'a bağlayacağım.

Size sormak istediğim,acaba Matrix özelliği sayesinde alacağım ses yeterli olur mu,açıkçası da o kadar yüksek ses istemiyorum.Şu anki bile beni az çok idare ediyor ama film izlerken daha yüksek ses almayı istiyorum.

Yardımlarınıza ihtiyacım var dostlar,sağolun.
  • sayın msdoğan benimde 615 im ve d smartım var phılıpsin bilgisayar için olan bi 5+1 i var onu dsmarta dönüştürücülerle bağlamışım mükemmel ötesi bi ses var zannedersin sinema salonundasın.ama şu var sesi stero olarak alabiliyorsun.dvd playerim olmadığı için ondan 5+1 ses alınır mı bilmiyorum.bence dediğin logitechi alablirsin.aklıma gelmişken söyleyeyim tv lerin sesleri zaten stero olarak geliyor hiç bi şekilde 5 ses olmaz .5+1 olması için hd yayınların olması lazım çünkü onların sesi 5 kanaldan geliyor.
  • uzun süredir A786 modelini takip etmeme karsin bir model aklimi celmeye basladi,gördügüm kadariyla forumda o modelide kullananlar var,A756 modeli..Bu model hakkinda kisaca avantaj ve dezavantajlari nelerdir yazabilecek olan bir arkadas varsa sevinirim,birde786 kullanici incelemesi varmi ben bulamadim forumda?
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.