Şimdi Ara

***Samsung LCD Kulübü*** (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.643
Cevap
11
Favori
288.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Heavy1

@zirve34 ve @dartagnan1903

tv'leriniz muhtemelen shop mode'da çalışıyor, bu yüzden ayarlar devamlı resetleniyor, kendiliğinden açılıp kapanıyor. bunun yolu basit, home mode'a getirmeniz gerekecek. Samsung geçen seneki topiklerde ayrıntılı anlatılmıştı aslında.. ama yeni kullanıcıların bilmesi imkansız

quote:

Orjinalden alıntı: zirve34

Herkese merhaba...

geçen hafta 40A 756 LCD aldım. televizyondan memnunum. Benim renk ayarlarıyla bir sorunum var. Renk ayarlarını değiştirdiğim halde 10-20 dakika

sonra yaptığım ayarlar kendiliğinden resetleniyor, (örneğin fabrika ayarları gereğince Dinamik mod'u Movie moda çeviriyorum ama tekrardan dinamik

moda geçiyor.) yaptığım yeni ayarların devamlı kalması için ne yapmalıyım.

Bana yardımcı olursanız çok senirim.

Heavy..

Yok öyle değil. onu denedik. Açıldıktan sonra 10-30 dakka atası tak gidiyor. Kapanıyor sonra açılıyor. Bozuk herhalde.

Değiştireceklerini söylediler ancak henüz bir icraat yok..
  • arkadaşlar

bana sorarsanız, LCD tv alıcaksanız ve de SAMSUNG alacaksanız.

kesinlikle bir SAMSUNG shop tan almanızı önemle öneririm.

neden diyecek olursanız,

samsung yetkili bayiisinden bir arkadaş,

bana samsungu türkiyede satan vatan, istanbul bilişim gibi firmaların bunları kaçak olarak ülkeye soktuklarını, yedek parça statüsünde içeri ithal ettiklerini ve bu yüzden bu ürünleirn Samsung tarafından hiçbir garantisinin olmadığını belirtti.
  • BU HAFTA SONU MAVİ BİLGİSAYARDA ANADOLU ELEKTRONİK GARANTİLİ LE40A553 1899 TL FİYATLA SATILACAK
    SAMSUNG LCD LERİ HİÇ TANIMADIĞIM İÇİN BANA BU MODEL VE FİYATI KONUSUNDA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ?

CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozay06 -- 30 Ocak 2009; 14:45:47 >
  • Hocam bunu nasıl “home mode” haline getirebiliriz?

quote:

Orjinalden alıntı: Heavy1

@zirve34 ve @dartagnan1903

tv'leriniz muhtemelen shop mode'da çalışıyor, bu yüzden ayarlar devamlı resetleniyor, kendiliğinden açılıp kapanıyor. bunun yolu basit, home mode'a getirmeniz gerekecek. Samsung geçen seneki topiklerde ayrıntılı anlatılmıştı aslında.. ama yeni kullanıcıların bilmesi imkansız

• normalde ilk açılışta soruyor, ama sonradan da değiştirmek mümkün.. benim 42Q91 plazma'nın kitapcığında şöyle diyor:

Birim yanlışlıkla Mağaza moduna ayarlandıysa ve Dinamik
    (Ev) moduna geri dönmek isterseniz, Volume düğmesine
    basın ve sonra TV panelindeki MENU düğmesini beş
    saniye kadar basılı tutun.

Yine olmazsa bu mod değişimi Plug&Play özelliği altında olacak. Plug & Play özelliği yalnızca TV modunda kullanılabilir diye not düşülmüş...

Menü - Kurulum - Plug & Play

Bir kaç saniye sonra otomatik olarak Dil (Language) menüsü görünür.
    ▲ ya da ▼ düğmesine basarak uygun dili seçin. ENTER
    düğmesine basın. Bu TV’yi evde kurarken Ev Modunu seçin.
    mesajı görüntülenir.
    Mağaza ya da Home seçimini yapmak için ◄ veya ►
    düğmesine basın ve sonra ENTER düğmesine basın. Anten
    bağlantısının kontrol edilmesini isteyen bir mesaj görüntülenir.
    ➢ Varsayılan seçim Ev’dir.
    ➢ Ev ortamınızda en iyi resim için TV’yi Ev moduna
    ayarlamanızı öneririz.
    ➢ Mağaza modu yalnızca satış ortamlarında kullanmak
    içindir.
    ➢ Birim yanlışlıkla Mağaza moduna ayarlandıysa ve Dinamik
    (Ev) moduna geri dönmek isterseniz, Volume düğmesine
    basın ve sonra TV panelindeki MENU düğmesini beş
    saniye kadar basılı tutun.
  • Arkadaşlar,

Bir süre önce 32A451 LCD alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Tecrübeli arkadaşlara iki soru yöneltmek istiyorum.

1. 30000 kontrast oranı diye aldığım bu ürünün kutusu açıldığında etiketin üzerinde 10000:1 yazdığını gördüm. Anadolu Elektronik müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmelerde bu durumun basım hatasında kaynaklandığı, ürünün 30000:1 kontrast oranına sahip olduğu belirtildi. İkna oldum mu derseniz soru işaretlerim devam ediyor. Bu konuda bilgisi olan varsa bizimle paylaşabilir mi?

NOT: Müşteri hizmetleri bazı ürünlerde Nisan 2008 tarihinde yükseltme yapıldığını, ancak 32A451'de böyle bir işlemin yapılmadığını belirtti. Ben buradan, yükseltme yapılmamış bazı ürünlerin aynı kod ile piyasada satılmaya devam ettiği sonucuna varıyorum. Bugünkü özelliklerine bakarak aldığımız bir ürün Nisan 2008'den önce üretilmiş ise farkında olmadan eski özelliklere sahip bir ürünü kullanıyor olabiliriz.

2. TV'yi ilk açtığımda ve kapattığımda 20 sn.ye kadar çıtırtı sesleri geliyor, sonrasında ise herhangi bir sorun gözükmüyor. Bu durum normal birşey midir?

LCD kullanmaya yeni başlamış biri olarak bu konulardaki değerlendirmelerinizi ve bilgi paylaşımınızı rica ediyorum.
  • LCD de şöyle olacak, bu home modu:

info+menu+mute+power tuşlarına cihaz standby da iken sırayla ve seri halde basıyoruz.
    Oradan options a giriyoruz.
    Factory settings e basıp okey diyoruz. Tv kapanıyor.
    yeniden açtığımızda zaten otomatik sorular soruyor. Bu sorulara doğru cevap verip ilerleyince bi ara Home mode-Shop Mode seçenekleri çıkıyor. home Mode u seçip ok liyoruz..

Böyle işte çıkacak sorulara doğru cevap verirseniz zaten sonuca ulaşırsınız..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozay06

BU HAFTA SONU MAVİ BİLGİSAYARDA ANADOLU ELEKTRONİK GARANTİLİ LE40A553 1899 TL FİYATLA SATILACAK
    SAMSUNG LCD LERİ HİÇ TANIMADIĞIM İÇİN BANA BU MODEL VE FİYATI KONUSUNDA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ?

CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM

Ne kadar ekmek o kadar köfte olayı...

Ama şunu söyleyeyim, fena olmayan bir kontrast oranı ve Full HD varsa gerisi çok önemli değil. mesela benimkinde 100 hz motion var ama bunu film falan seyrederken kapatırsanız daha iyi görüntüye ulaşıyorsunuz. Yani çok kullanışlı değil.

Fiyat konusunda da (reklam olsun diye söylemiyorum ama) aynı modelin İstanbul Bilişim'in internetteki fiyatına bakarsınız. Bu fiyat muhtemelen e düşük fiyattır. Buna göre %15'e kadar yüksek olursa fiyat fena değildir derim ben.. Tecrübelerime göre.
  • arkadaşlar servise vereli 40 günü geçti ve benim tv(32s71b) nin yerine bana le32a330 modelini önerdiler.bunun fiyatı yaklaşık 1000 tl.halbuki ben eski tvmi 2000 tl ye almiştım.tabiki bunu kabul edemem.ne yapmalıyım fikri olan varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozay06

BU HAFTA SONU MAVİ BİLGİSAYARDA ANADOLU ELEKTRONİK GARANTİLİ LE40A553 1899 TL FİYATLA SATILACAK

CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM

bence 6 serisinden modellere bakabilirsin dostum. çünkü 5 ile 6 serisi arasında gözle görülür bir fark mevcut...
  • quote:

Orjinalden alıntı: smurf1971

arkadaşlar servise vereli 40 günü geçti ve benim tv(32s71b) nin yerine bana le32a330 modelini önerdiler.bunun fiyatı yaklaşık 1000 tl.halbuki ben eski tvmi 2000 tl ye almiştım.tabiki bunu kabul edemem.ne yapmalıyım fikri olan varmı?

Paranı iste
  • Arkadaşlar,
    Bugün Samsung 40A615 alacağım,lütfen yardım cihazın danışman 100 hz olduğunu belirtti,ayrıca Dvb-c deteği varmı,lütfen öğleden sonra alacağım,
    Bekliyorum.
  • Ayrıca kontrast 30000 mi,40000 mi dostlar ?
  • arkadaşlar samsung 40n87bd kullanıcısı olarak yaklaşık 1 yıldır tv den pek memnun değilim elimdekini satıp uygun fiyatla 786 modelini alma fırsatım var aranızda kullanan arkaşlar varsa 786 modeli hakkında tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: msendogan33

Ayrıca kontrast 30000 mi,40000 mi dostlar ?

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SAMSUNG_LE40A615-LCD-TV,6655.html
  • Arkadalar,Samsung 40A615 aldım bugün ,çok memnunum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rubat

arkadaşlar samsung 40n87bd kullanıcısı olarak yaklaşık 1 yıldır tv den pek memnun değilim elimdekini satıp uygun fiyatla 786 modelini alma fırsatım var aranızda kullanan arkaşlar varsa 786 modeli hakkında tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim

Ben yeni 52LE756 modelini aldım..
    Memnunum..
    Bu konudaki izlenmlerimi yazarım.
    Saygılarımla,
  • quote:

Orjinalden alıntı: msendogan33

Arkadalar,Samsung 40A615 aldım bugün ,çok memnunum.

hayırlı olsun dostum, güle güle kullan...
  • dostum dediğin doğru bende 46 9 serisi var, ve 100 hz kapalıyken tv çok daha başarılı, 100 hz i açınca sahne hem çok hızlanıyor hemde insan imajı etrafında flulaşma oluyor
  • dostlarım, ben de 40A756 modeli ile aileye katıldım, yapmamı önereceğinz herhangi bir ince ayar var mı?
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.