Şimdi Ara

***Samsung LCD Kulübü*** (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.643
Cevap
11
Favori
288.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hepinize saygılar benim sormak istediğim bir kaç sorum olacak bu işi iyi bilenlere
    82 cm 32a450 samsung model lcd tv aldım uydu kullanıyorum ve iyi bir scart kablosu aldım tek takıldığım nokta en iyi ayarları bilmiyorum servisimi çağırmalıyım yoksa en iyi ayarları veren bir tablo varmı şimdiden hepinize teşekkür ediyorum iyi seyirler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ATA@

Uydudan izlerken işe yaramıyor sanırım.
    analog Kablolu veya çatı antenınde işe yarıyor.
    Yani tv nin kendi aldığı seslerde işe yarıyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: bollu

Merhaba arkadaşlar. Ben 40R 81BD serisi kullanıyorum benim sorunum şu; cihaz aktif ses kontrol modundayken (farklı kanalların farklı ses seviyesini sabitliyor) kanallar arası dolaşırken ses seviye farkı olmaması lazım değilmi, ancak farklı volümler kendini gösteriyor. Acaba bu mod çalışmıyormu? Arkadaşlardan mukayese için bilgi vermelerini bekliyorum.

Kabloludan alıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecomeko

Teşekkürler bodrum

Televizyon bugün geldi. Hemem 1080i formatında bir DVD filim izledik, Will Smith'in Hancock. aksiyon sahneleri çok başarılı.

Zevkime uygun görüntü ayarlarını yaptıktan sonra eşim ve ben filmin seyretme zevkine doyamadık. Full Screen olan Planet earth DVD'leri aynı 1080i çözünürlükte resemn ekrandan salona taştı.

Kablolu yayındaki normal TV yayınlarındaki netlik beni şaşırttı doğrusu. Ekrandaki oranlamayı çok iyi yapıyor.

CRT TV'den sonra TV izlemek ayrı bir keyif oldu doğrusu.

Br tek sorum var, TV seyrederken PIP özllelliği kullanılanaz gözüküyor; aranızda bu soruna çözüm bulan var mı?

Onun dışında ilk intibam çok olumlu. yarın bilgiyara ve PSP bğlamyı deneyeceğim, gözlemlerimi sizlerle paylaşacağım.

Pip'i ancak harici bir cihaz takınca görüyor. kabloluda görmüyor, uydu, dvd ' de görüyor.
    Bu arada tv nizi güle güle ve keyifle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bollu -- 25 Kasım 2008; 17:57:36 >

• arkadaşlar selam;

dün bimeks'ten 46le756 almış bulunmaktayım. buradan aldığım bilgiler çok faydalı oldu. herkese yorumları için çok teşekkürler.
    merak ettiğiniz birşeyler varsa cevaplandırmaya çalışırım ama sanırım haftasonu yeterince kurcalama şansım olacak.
    ilk izlenimlerim (digiturk ve laptoptan hdmi ile 720p görümtü aktarımları) oldukça olumlu.
  • Herkese selamlar,

3 aylık uzun bir araştırma ve kararsızlık evresinden sonra nihayet SAMSUNG 40A656 almış bulunmaktayım. Ankara'da Cepa'da bulunan Samsung mağazasında kredi kartından tek çekim 2650 YTL'ye aldım. Servis rtesi gün gelip kurdu. Dizayn olarak gerçekten güzel duruyor.

Yeni taşındığım için şu anda TV'yi denemek için bir altyapı yok(Kısa zamanda receiver almam gerekiyor). Olunca fikirlerimi paylaşırım.

Ancak PIP özelliğinin TV izlerken uygulanamaması, güzel olmamış. Babamlardaki CRT Vestel 'de bile var bu özellik.

PS. Buraya yazan herkese karar vermemde yardımcı oldukları için teşekkür ederim.
  • acaba ışık karşıdan geldiğinde yansıma yapıyor mu. deneme imkanın oldu mu.
    quote:

Orjinalden alıntı: swarthy

arkadaşlar selam;

dün bimeks'ten 46le756 almış bulunmaktayım. buradan aldığım bilgiler çok faydalı oldu. herkese yorumları için çok teşekkürler.
    merak ettiğiniz birşeyler varsa cevaplandırmaya çalışırım ama sanırım haftasonu yeterince kurcalama şansım olacak.
    ilk izlenimlerim (digiturk ve laptoptan hdmi ile 720p görümtü aktarımları) oldukça olumlu.

• televizyon, salonda pencereye dik olacak şekilde duruyor. gerçi yine karşısında bir balkon kapısı (yani ısık gelebilecek bir yer var) ancak
    benim için problem yaratacak bir yansıma yok. receiver alıp bağladığım zaman daha iyi bir gözlem yapma imkanım olacak.

Bu arada kumanda tuşlarının aydınlatılabilir olması çok güzel düşünülmüş. karanlıkta tv izlerken çok faydalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayhan1966

acaba ışık karşıdan geldiğinde yansıma yapıyor mu. deneme imkanın oldu mu.
    quote:

Orjinalden alıntı: swarthy

arkadaşlar selam;

ışık benim ortamımda tam karşıdan gelmiyor açıkcası güneşi direk almayan bir salonum var ve pencere televizyonun sağ tarafında kalıyor. Gece ise tv oldukça uzak bir köşede kullandığım direk tavana ışık veren bir halojen kullanmaktayım. Bu sebeple soruna tam cevap verememekle beraber yansımanın olabileceğini sanıyorum zira ekran gerçekten oldukça parlak. Ben yansısa da rahatsız olmayacağım için görüntü halitesi sebebi ile bu seriyi tercih ettim.

• LE32a656 nin orj. kutu boyutlarini soyleyebilecek bir arkadas var mi lutfen acilen yardim lazim. kutunun derinligi tahminen kac cm? boyu 1mt mi? derinligi kac cm? kendim getirmek istiyorum. ne olur bir yardim
  • yazdıkya arkadaşım? Başka başlıkta da sormuşsun oraya yazdım :912 x 188 x 746 mm
    quote:

Orjinalden alıntı: mustafa982

LE32a656 nin orj. kutu boyutlarini soyleyebilecek bir arkadas var mi lutfen acilen yardim lazim. kutunun derinligi tahminen kac cm? boyu 1mt mi? derinligi kac cm? kendim getirmek istiyorum. ne olur bir yardim
  • peki pesin 1700ytl garantili cihaz fiyat iyi mi, yoksa pahali mi? daha ucuza garantili alabilecegim bir yer var midir acaba? az sonra evden cikacagim. bir fikri olan?
  • Selamlar;
    Bendeki 46f86bdx/xee SS04
    olan lcd tv min F/W si için bir aydır nette dolanıyorum.

benim LCD fw si
    Benim şuan ki Firmware;
    T-PONFMPEUMD-1004.0
    T-PNRPEUS-1001.1
    PEONY_ROSE_TR-1006.0
    Oct 11 2007
    22:56:15

Ancak buradahttp://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/590827-samsung-le-f86-series-thread-100hz-auto-motion-plus-25-000-1-contrast-ratio-410.html
    görüyorum ki 1007/1008 hatta 1009 bile çıkmış insalar yükleyip sonuçları paylaşıyorlar.

Burad 1009 varhttp://www.elotrolado.net/hilo_hilo-oficial-samsung-f86-25-000-1-6ms-100hz_840515_s440
    Ama nasıl indireceğim anlamadım.
    Megauploud giriş yasak deniyor.
    Os lo voy a subir a M egaupload..

Pero lo dicho...

NO ME HAGO RESPONSABLE, y repito, el tecnico no lo cargo por USB, sino desde un portatil

Aqui teneis el enlace: http://www.m egaupload.com/?d=64N9F5C4
    Salu2

Nasıl indirebileceğim konusunda bilgisi olan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 4 Aralık 2008; 14:35:23 >

• arkadaşlar bende 32s71b modeli var.dün farkettim yukardan aşağıya doğru sanki su sızması gibi merkezde biten 5-6 tane kalın olan, renklerde gölgelenme farkettim.siyah zeminde daha belirgin oluyor,sizce bu nedir?alalı 2 yıl olmadı.günde ortalama 10 saat çalışmıştır.teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: smurf1971

arkadaşlar bende 32s71b modeli var.dün farkettim yukardan aşağıya doğru sanki su sızması gibi merkezde biten 5-6 tane kalın olan, renklerde gölgelenme farkettim.siyah zeminde daha belirgin oluyor,sizce bu nedir?alalı 2 yıl olmadı.günde ortalama 10 saat çalışmıştır.teşekkürler.

Direk merkez servisi ara ve bilgial bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bravaman

quote:

Orjinalden alıntı: smurf1971

arkadaşlar bende 32s71b modeli var.dün farkettim yukardan aşağıya doğru sanki su sızması gibi merkezde biten 5-6 tane kalın olan, renklerde gölgelenme farkettim.siyah zeminde daha belirgin oluyor,sizce bu nedir?alalı 2 yıl olmadı.günde ortalama 10 saat çalışmıştır.teşekkürler.

Direk merkez servisi ara ve bilgial bence.

servisi aradım ilk sorduğu soru kutusu duruyormu dediler.kutusuz taşırlarsa çiziklerden sorumlu değiliz dediler . bu gerçekten böylemi yahu??? ilgincime gitti bu durum.

• quote:

Orjinalden alıntı: barsoy

1.5 yıl önce samsung 37" hdready tv almıştım. Geçenlerde sağ üst köşede bir gölgelenme var diye servise verdim . Bugün sabah aradılar ,arıza giderilemediği için ürün değişimi yapılacakmış. Ama daha güzeli benim model artık ellerinde olmadığından 1.5 yıl önce aldığım fiyat olan 2700 YTL'ye şimdi 40" hem de full HD bir tv verdiler ( LE40A656A1 )

barsoy kardeş benim sorunum seninle aynı sanırım.acaba bu tvlerde sık sık olan bir sorunmu? yoksa samsungtamı bu var? ve bu neden kaynaklanıyor acaba?
  • Arkadaşım eğer benimkiyle aynı olaysa başına talih kuşu kondu demektir

Benimki sabit renki sahnelerde (örneğin sadece beyaz, sadece siyah vb) daha çok belli oluyordu. Televizyonun sağ üst köşesinde bir gri-siyah gölgelenme vardı. Yakından baktığımda ise, sanki o bölgede ekrana su sıçramış ve damla izleri kalmış gibiydi. Sildim geçmedi.

Seninki gerçi farklı gibi, leakage dedikleri , kristal sıvının dışarı sızması gibi anladım anlattıklarından. Birisi birkaç gün önce Vestel'le ilgili yazmıştı hatta fotoğraf koymuştu. Bulursam linkini vereyim : buldum ama resimler silinmiş: http://forum.donanimhaber.com/m_28045779/tm.htm

Bana öyle geliyor ki ister birinci ister ikinci durum olsun, tamirle giderilebilecek birşey değil. Kutuyu inşallah atmamışsındır, attıysanda git kutu yaptır bul-et ne yaparsan yap , garantisi bitmeden hemen gönder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 5 Aralık 2008; 10:06:05 >

• buda sorunun resimleri.

• Arkadaşlar merhaba bende yaklaşık 3 aydır 32A553 kullanıyorum, herhangi bir problem yok lcd gayet güzel. Fakat 2 sorum olacak; birincisi bu tv.nin fw.sine nereden bakıyoruz ve en son fw.yi hangi adresten indirebilirim? İkinci olarak haftasonu 8 serisini gördüm ve usb.den film oynatma özelliği çok hoşuma gitti. Acaba 5 serisine de fw ilw böyle bir özellik kazandırılabilir mi? Teşekkürler..
  • bu topik ölü galiba
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.