Şimdi Ara

Dikkat!!!Bkm express kullanmayın!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle 2016 yılında yaşadığım olay.Sonuc olarak para iade edildi.Ama yaşadığım stres yanıma kâr kaldı.
    quote:

Arkadaşlar iş bankası maximum karta iade etti harcamaları.Amma bugünde paraftan 257 usd harcama oldu.Bu bankalar güvenliğimizi sağlayamayacaksa kart falan kullanmam artık. 
    İşin enteresan tarafı şu ki ben nette kartı direk kullanmam.Ya sanal kart ya da BKM express ile yaparım.Her iki kartın patlaması da BKM expressle işlem yaptıktan sonra oldu.Bu kadarı tesadüf mü yoksa adamlar işi kaynağından mı patlatmışlar anlamadım. 
    Bu şekilkde kartından harcama yapılan arkadaşlar BKM ye kartlarınız ekli mi acaba? 
    Ben BKM deki tüm kartlarımı sildim.Tüm kartlarımı İnternet harcaması,telefon ve mail order harcamaya kapattım.

Şimdi gelelim bugüne. Gittigidiyordan ufak tefek meblağlı birkaç alışveriş yapmam gerekti. Yine maximum sanal kartını oluşturup bkmye ekledim.Ama sütten ağzın yandığı için sadece harcama yapacağım zaman gerekli miktarı 1 saatliğine atıyorum artık. Ve iki gündür gece 02.20 civarı,yanı ben rüyadan rüyaya yol alırken, gelen mesajlar şöyle:

Iki seferde limit bulamadığı için para çekememişler.Eger limit olsaydı ve ya bankaları kendi uygulaması diye asıl kartı ekleseydim,para uçmuştu.
    Bu defa para kaptirmadim ama olabilirdi de. BDDK ve BKM' nin kendisine şikayette bulunacağım.
    Anladigim kadarıyla hırsız içeriden.BKM deki bilgilere erişebilen birileri bunu yapıyor ve sisteme güvenen, meblağlar az olunca haberi bile olmayan bir çok kişi olabilir.
    Bankalrin kendi uygulamasıyla kendi müşterilerini dolandırmaya çalışması da çok ilginç.
    Aman dikkat!

https://forum.donanimhaber.com/18-01-2016-kredi-karti-dolandiriciligi-ve-sonuc--113850690-25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabrek -- 5 Ekim 2018; 9:41:18 >

• ee telefona şifre gelmiyomu sizin işlem olunca bkm.den?
  • Geçmiş olsun.

diabrek BKM Express'i ilk çıktığı günden bugüne kadar kullanıyorum telefonda da mobil uygulaması ekli. BKM Express'de 3 kredi kartım ve 3 banka kartım yani toplam 6 bankaya ait kartım kayıtlı.

İnternet alışverişini de sıkça yapıyorum. Senelerdir BKM Express'i bu alışverişlerde kullanıyorum ve her alışverişte bana banka tarafından doğrulama SMS'i geliyor. Bugüne kadar da hiç sıkıntı yaşamadım.

İnternet alışverişi dışında gittiğim fiziksel bir mağaza BKM Express mobil ödemeyi destekliyorsa mobil uygulamayı okutup ödemeyi de onunla yapıyorum. Mağaza kaynaklıda bir sorun yaşamadım.
  • Şifrenizin başkasının eline geçmiş olabileceği ihtimali var mıdır az da olsa? BKM Express online'a girerken dışarıda bilgisayardan falan? Ortak Wi-Fi'dan vb. seçenekleri de düşünün derim. Veya spesifik avlıyorlardır :)
  • ben int faturamı öderken bkm ya yönleniyor her seferinde şifre geliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.