Şimdi Ara

^^^DH FİAT UNO CLUBU^^^ (346. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.142
Cevap
102
Favori
1.421.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şans işi
  • agritux kullanıcısına yanıt
    Ben bu şansla bu topa hiç girmiyim o zaman eyvallah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • modifix06 kullanıcısına yanıt
    70s ler LPG ile sıkıntısız. Ama özellik yok. Düz araba.
    Ben özellik aramıyorum zaten sorun çıkartmasın saglam olsun yeter

Ben 70s kullanıyorum. Taş gibi araba :) tavsiye ederim.
    Beni yolda bırakabilcek hassas bölümleri neler arabanın70s ten bahsediyorum

Hocam 1 yıl oldu neredeyse, hem de ilk arabam. yağına suyuna bakın yeter.
    Geçmiş mesajlara bakın benim su damlatma sorunum vardı, 3 tamirciye götürdüm 200 TL masraf yaptırdılar bana. Meğer radyatör antifiriz hazne kapağı varya ondaymış sıkıntı.
    7 liraya değiştirdim sorun morun yok.

Arabada özellik olmadığı için sıkıntı çıkarcak yeri de yok.
    Elektronik cam yok, hidrolik dreksiyon yok vs.

Tek iyi bakmanız gereken motoru. Yağ yakmıyorsa tamam. İkinci el araba alınca elbet bir şey çıkar diyorlar ama bende çıkmadı. Belki benim şansımdır.

Şehir içi kullanımda 10 numara araba.
    Şehirler arası yola da 5 6 kere ankaradan kızılcahamama, 1 kere gebzeye, 2 kere amasraya, 1 kere de amasyaya gittim. hemde bu 1 yıl içinde.
    İş yerim ile evim arası 65 km mesafe. Her gün o kadar yol yapıyorum. Banamısın demedi araba.
    Bu arada alırken aklımda hiç uno yoktu. Clio 1 lere bakıyordum, fiesta flair lere bakıyordum. Şans. Unoya denk geldim. Bütçem buna yetti. İyi ki almışım dedim.

Şu an satıyorum. Yanlış anlamayın sizinle hiç alakası yok bu yazdıklarımın. Hangi şehirde olduğunuzu vs bile bilmiyorum. Zaten ilanda da yazdığım gibi bugün bir ödemem vardı onun için satıyordum ama sanırım o da halloldu gibi.

Biraz da arabasız kalma durumu korkutuyor. Hep derlerdi bir kez araba alırsan arabasız yaşayamazsın diye. Sanırım gerçekten öyle. Elim ayağım oldu. Satarsam ne yaparım diye düşünüyorum.
  • SATILIK TEMİZ 95 MODEL SXİE BENZİNLİ
    http://www.arabam.com/ilanOnizle/5987468/3054346
    Hocam ben ankaradayım, bende twingo palio clio felan bakıyorumda bi tane temiz içime sinen bulamadım bari uno aliyim en temizini dedim .

Ankaradayım ben.
    1 yıl önce sahibindende ilanı olan tüm flair lere baktım. Tüm clio 1 lere baktım. Tüm ford ka lara baktım. tüm ilanları gittim gezdim. çoğunu computeste soktum. en son almaktan vazgeçiyordum ki bu araba çıktı karşıma.

ama şu anki aklım olsaydı fiesta flair alırdım. onu almamamdaki tek sebep km göstergesi 99 binden sonra tur atıyordu. etimesgutta tertemiz bir tane bulmuştum. hemde satan adam muayene istasyonunda çalışıyordu. o derece. ilanda 96 binde olduğu yazıyordu. gittiğimde 196 bin dedi. sms ile sorgulattığımda 296 binde olduğu belli oldu. keşke bana yalan söylemeseydi de o arabayı alıp gitseydim. gerçekten çok iyi durumdaydı.

ka ların hepsi dökük. uzak durun. özellikle keçiörende bir iki galeri var sadece ka alıp satıyor. tüm piyasa onda zaten. alıyor temiz gösterip satıyor.

clio 1 ler güzel araba. flairler de öyle.
    uno içinize sinmiyorsa onlara da bakabilirsiniz. aklınızda olsun.

yok uno tamam derseniz benim ilana da bakın isterseniz.

Hocam ilanı yollayin bir bakiyim

link verin hepimiz görelim arabanızı, belki ilgimizi çeker ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: modifix06

Arkadaşlar ilk sahibinden 130 binde çok temiz uno buldum ama enjeksiyonlu araba tüpte bana sıkıntı çıkarırmı acaba? 98 Model

Masrafdan kaçınılmadan titiz bir işçilikle takılmış ve bakımları yapılmış bir araçsa ve sende aldığında aynı özeni gösterirsen geriye sadece noter kalır ☺

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şu önyargıyı kırmak istiyorum.
    Yolda bırakan araç yoktur.yolda kalan şöför vardır. gerektikçe bakımı tamiri yapılan hiçbir araç asla yolda kalmaz.bir araç yolda kaldı ise suç şöför olarak %99 sizdedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: AutoSpecial

quote:

Orijinalden alıntı: tkar

quote:

Orijinalden alıntı: tkar

Arkadaşlar merhaba bir hafta once 70s aldım hd direksiyon devir saatli benzinli her sey sorunsuz gibi tek sorun lütfen dikkat ve yardım sabahları aracı çalıştırmak istediğimde araç çalışmıyor.bir iki üç derken dördüncü denemede artık çalışıyor ve gün içinde de çalışıyor fakat uzun süre çalışmadığında ki bu da zaten akşam kapatıp sabah çalıştığı için araç ilk denemede çalışmıyor.acep nedendir?

Kendi sorunuma cevap verim bari faydası olabilir.Aracın jiglesi çekilir. çalıştırmadan iki defa gaz pedalına pompalanır ve çalıştırılır.
    Fakat bir sorum var araçla 120 130 km ile giderken önden zinzinzin yani vızıltı sesi geliyor acaba nedendir?

Şanzuman veya teker rulmanları olabilir. Bi ön düzen de tavsiye edebilirim.

Kendi fikrim pek anlamam ama km teli değildir dimi ? Sanki hafif ön sol taraftan gibi geliyor tam sol değil ama...
    Eğer sanjumansa beni sıkıntıya sokar mı?
    Not; vızıltı sesi olduğunda ses ayagimi.gazdan alinca yada debriyaja bastigimda yine devam ediyor.bu ses 125 140 km hız arasında yapıyor (ses ötme ve uğultu şeklinde değil vizzz bizzz gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tkar -- 12 Mart 2016; 0:19:38 >

• tkar kullanıcısına yanıt
    Olabilecekler kategorisine girersek bu iş tevzi makarasına kadar gider :) eğer telden işkilleniyorsanız çok basit telin dişli ucunu çıkartıp rahatlıkla test edebilirsiniz. Ama 120 140 civarında özellikle yaptığını test etti iseniz motor aksamından kaynaklı olmadığını söyleyebilirim.hareketli parçaları kolaydan başlayarak test etmeniz iyi olur bu hafta sonu youtube kanalımızda km teli yağlama videosu paylaşacağım burayada link atarım. Son olarak önerim her ihtimale karşı şanzuman yağı seviyesini kontrol etmeniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: AutoSpecial

Olabilecekler kategorisine girersek bu iş tevzi makarasına kadar gider :) eğer telden işkilleniyorsanız çok basit telin dişli ucunu çıkartıp rahatlıkla test edebilirsiniz. Ama 120 140 civarında özellikle yaptığını test etti iseniz motor aksamından kaynaklı olmadığını söyleyebilirim.hareketli parçaları kolaydan başlayarak test etmeniz iyi olur bu hafta sonu youtube kanalımızda km teli yağlama videosu paylaşacağım burayada link atarım. Son olarak önerim her ihtimale karşı şanzuman yağı seviyesini kontrol etmeniz.

Teşekkür ederim.ustaya bir gosterim sonucu yazarım yine buraya

• lpg sıkıntısı olmasa hiç düşünmeden enjeksiyonlu alıcam ama malesef bomboş hiç özelliği olmayan 70s lere bakıyorum mecburen yakında alıucam kısmetse yokmu bu lpg sıkıntısısnın çözümü.
  • prens_86 kullanıcısına yanıt
    Her araç sıkıntılı diye bir şart yok sorunsuz olanlarda mevcut.70s olupta otomatik camlı olanlar var ayrıca sonradan klima takılmış olanları da.. hatta yakında onların arasına bir tane daha eklenecek diye ümid ediyorum :)

• 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.