DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
HAMA KABLOSUZ GÖRÜNTÜ AKTARICI ALDIM,İZLENİMLER,FOTOLAR
130
Cevap
0
Favori
96.812
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> HAMA KABLOSUZ GÖRÜNTÜ AKTARICI ALDIM,İZLENİMLER,FOTOLAR
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 sonraki >>>
Giriş
      2058 Mesaj
      11 Nisan 2007 20:46:25
      İyi akşamlar;
      arkadaşlar bugün Söğütözü/Ankara Teknorama dan 99 YTL/6 taksit HSBC ile aldık.cihazı bacanağın evinde salondan yatak odasındaki tv na dg aktarmak için aldık.kurulumu çok basit ama ince bir detayı atlamışız biraz uğraştık...
      forumda merak edilen bir cihaz olduğu için sizlerle paylaşmak istedim.
      efendim "transmitter" ile dg receiverı arasındaki bağlantıyı bir uc dg ün scart out na, bir uç cihaza takılıyor."receiver" hedef tv nun scart girişine aynı şekilde bağlanıyor.daha sonra hedefte scart moduna geçirdiğinizde gayet güzel bir görüntü alıyoruz.
      transmitter ır alıcı gözünü dg ile karşı karşıya getiriyoruz.(resime dikkatle bakarsanız,görüceksiniz).böylece yatak odasındaki tv dan dg ün kendi kumandasıyla salondaki dg e kumanda edebiliyoruz.
      bazı sorunlar oldu,bunları şu şekilde aştık;
      1.ilk taktığımızda görüntü yok!sebebi basit bir dikkatsizlik ama kılavuzda da belirtilmemiş.receiver ve transmitter için kullanılan bağlantı kablolarının üzerinde hangisi için hangi kabloyu kullanacağımız ufak bir yazıyla yazıldığı,biz de farkedemediğimiz için biraz uğraştık.alıcı ve vericinin cihazla bağlantısını sağlayan kablo görünüşte aynı olsa da doğru kabloyu kullanmak lazım.
      2.evde wireless modem de var.modem açıkken görüntüde parazit olduğunu gördük.cihazda 1,2,3 olmak üzere değişik yayın kanalları var ama kanal değiştirmemize rağmen parazit aynı kaldı.üstelik cihaz açıkken laptopun modemle bağlantısında sorun oluştu.bunun üzerine wireless modemde auto da olan kanal numarasını modem setup dan 13 e alarak sorunu aştık.
      hedef tv daki görüntübu arada görüntü çok daha iyi ama burada pek iyi çıkmamış

Ufaltılmış önizleme resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChordSolo -- 11 Nisan 2007; 20:51:44 >

• Yarbay
      2058 Mesaj
      11 Nisan 2007 20:49:12
      digitürk ve kumanda bağlantı ledi

• Binbaşı
      1599 Mesaj
      11 Nisan 2007 21:09:36
      inceleme için teşekkürler.

Bir daha bu yolları aynı hevesle yürür müyüm?
      Kim bilir ne bekliyor kalır mıyım ölür müyüm?
    • Yüzbaşı
      522 Mesaj
      12 Nisan 2007 09:50:09
      hayırlı olsun.Next kullanıyorum .Parazit sorunu nextte de var malesef.

• Yüzbaşı
      429 Mesaj
      12 Nisan 2007 18:24:30
      Hayırlı olsun dostum.Güzel bir alet. bende philips görüntü aktarıcı aldım Bimeksten 47 YTL'ye geçen hafta.Bilgisayarımın tv kartına takıyorum ara sıra.Görüntü güzel.aynı odada kullandığımda sorun yok.Başka bir odaya gittiğimde parazit oluşuyor.Nedenini anlamadım.Neden olabilir acaba?

• Yarbay
      2058 Mesaj
      13 Nisan 2007 12:36:41
      bugün aynı markadan bu kez kendime Teknosa dan 80/6 world card a aldım

• Yüzbaşı
      727 Mesaj
      13 Nisan 2007 13:35:26
      ben de aynı cihazı 90 ytl 6 taksit almıştım alıcı ve verici arasında 2 oda olmasına rağmen biraz konum ayarı yaparak düzgün bir görüntü alabiliyorum benim sorunum cihazlar açıkken digitürkü aktarma yaptığım yerden kumanda edebiliyorum fakat digitürkün kendi receiverını kumanda ederken kumandayı direk ır alıcısına düzgün bir biçimde tutmam gerekiyor . verici kapalıyken kumandayı iherhangi bir yere tutsamda sorun olmuyor vericinin ır algılayıcısı digitürkün ır alıcısına çok yakın olursa bu sorunu yaşıyorum uzaklaştırıncada bu sefer diğer odadan digitürkü rahat kontrol edemiyorum tabi arada ciddi bir mesafe ve duvarlar var yinede başarılı bir cihaz tavsiye edilir. diğerlerini denemedim fakat duyduğuma göre görüntü aktarmada en sorunsuz cihazlardan biriymiş.

ONKYO TX NR609 / JAMO S 608 HCS 3, JAMO SUB 300 / SONY 40X2000 LCD / SONY BDP S780 / SONY DVP NS708H / SONY PS3 / ATLANTA HD BOX / LOGITECH HARMONY ONE / EGREAT R6S / at last... SONY 55HX850
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      13 Nisan 2007 13:46:41
      ben ses olsun görüntü olsun bu tür kablosuz cihazlarda alınan sonuçlarda kalite kaybı olduğuna inanıyorum.

Hepiniz yüklediğim anlam kadarsınız.
    • Yüzbaşı
      522 Mesaj
      13 Nisan 2007 14:09:45

quote:

Orjinalden alıntı: .Taner.

ben ses olsun görüntü olsun bu tür kablosuz cihazlarda alınan sonuçlarda kalite kaybı olduğuna inanıyorum.

Muhakkak bir kayip soz konusu en azından cogunda parazit oldugunda hemfikir kullananlar.Ama cok ise yariyor almadan once beklentileri iyi belirlemek lazım. Ozellikle evde baska kablosuz aygıtlar varsa iyice dusunmek lazım . Bendeki next'te genelde sorun yok fakat PS2 kablosuz kol calistiginda parazit kazınılmaz oluyor.3 ayrı kanal var ama sorunu cozmuyor .Xbox360 calisirken sorun yok.

• Yarbay
      2058 Mesaj
      16 Nisan 2007 08:37:24
      bu arada bacanağın evde aktarım yapılan mesafe 10m den fazla idi.
      ama kendi evimde bu mesafe 5m den az.görüntü aktarımı tek kelime ile "mükemmel" oldu.aynı zamanda aynı dg görüntüsünü hem LCD de hemde CRT de görünce LCD nin görüntüsünün tüplüye nazaran bu yayınla ne kadar kötü olduğunu daha iyi anlıyor insan...

• Yarbay
      3047 Mesaj
      18 Nisan 2007 09:59:48
      Bu cihazla normal tüplü tv den projeksiyon cihazına görüntü aktarılıyormu

Samsung 65JS9000 / Benq W1070 / FullScreen 265x150 High Contrast Gray / Dreambox HD800 / Panasonic bdt220 3d Blu ray / Apple Tv3 / Xbox360 Slim 250Gb / Yamaha rx-v2067 / B&W AS6+JBL E250P Active Subwoofer / Energy Cf-70-Cb20-Cc10 / Surround Back
    • Yarbay
      2058 Mesaj
      18 Nisan 2007 10:16:35

quote:

Orjinalden alıntı: hakanemre34

Bu cihazla normal tüplü tv den projeksiyon cihazına görüntü aktarılıyormu

dostum transmitter ünitesini kaynağın "out" bölümüne örneğin; scart out,video out v.s takmak zorundasınız.bu şu demek;tüplü tv nunuzun scart girişine takarsanız görüntü aktaramazsınız.dg veya uydu alıcınızın scartına(dvd player v.s de olabilir) takarsanız,projeksiyona aktarabilirsiniz(projeksiyonlarda genelde scart olmuyor yalnız)
      bunun üzerinde durmamın sebebi şu; cihazla gelen bağlantı kabloları bir ucu scart bir ucu video bağlantı kablosu olan kablolar olmasından...

• Yarbay
      3047 Mesaj
      18 Nisan 2007 10:25:30

quote:

Orjinalden alıntı: ChordSolo

Alıntıları Göster

dostum transmitter ünitesini kaynağın "out" bölümüne örneğin; scart out,video out v.s takmak zorundasınız.bu şu demek;tüplü tv nunuzun scart girişine takarsanız görüntü aktaramazsınız.dg veya uydu alıcınızın scartına(dvd player v.s de olabilir) takarsanız,projeksiyona aktarabilirsiniz(projeksiyonlarda genelde scart olmuyor yalnız)
      bunun üzerinde durmamın sebebi şu; cihazla gelen bağlantı kabloları bir ucu scart bir ucu video bağlantı kablosu olan kablolar olmasından...

Tüplü tv de scart haricinde birde sarı,kırmızı.beyaz renkli girişler var aynı şekilde sarı renkli giriş olarak projeksiyondada var..Bu türlü birşey olabilirmi

Samsung 65JS9000 / Benq W1070 / FullScreen 265x150 High Contrast Gray / Dreambox HD800 / Panasonic bdt220 3d Blu ray / Apple Tv3 / Xbox360 Slim 250Gb / Yamaha rx-v2067 / B&W AS6+JBL E250P Active Subwoofer / Energy Cf-70-Cb20-Cc10 / Surround Back
    • Yüzbaşı
      727 Mesaj
      18 Nisan 2007 15:06:52
      quote:

Orjinalden alıntı: hakanemre34

Alıntıları Göster

Tüplü tv de scart haricinde birde sarı,kırmızı.beyaz renkli girişler var aynı şekilde sarı renkli giriş olarak projeksiyondada var..Bu türlü birşey olabilirmi

arkadaşım yukarıda cordsolo nun söylediği gibi girişe bağlarsan olmaz çıkış yani out olması gerekiyor bağlantı yaptığın yer. scartta olabilir compozit te olabilir (sarı - kırmızı - siyah) ama " out " olması şart ki görüntü aktarabilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system failure -- 18 Nisan 2007; 15:10:16 >

ONKYO TX NR609 / JAMO S 608 HCS 3, JAMO SUB 300 / SONY 40X2000 LCD / SONY BDP S780 / SONY DVP NS708H / SONY PS3 / ATLANTA HD BOX / LOGITECH HARMONY ONE / EGREAT R6S / at last... SONY 55HX850
    • Yarbay
      3047 Mesaj
      18 Nisan 2007 15:09:20

quote:

Orjinalden alıntı: system failure

Alıntıları Göster

arkadaşım girişe bağlarsan olmaz çıkış yani out olması gerekiyor bağlantı yaptığın yer. scartta olabilir compozit te olabilir (sarı - kırmızı - siyah) ama " out " olması şart ki görüntü aktarabilsin.

Cevabın için Teşekkürler sanırım onlar giriş çıkış değil..

• Yüzbaşı
      727 Mesaj
      18 Nisan 2007 15:12:12
      tv lerde genelde video out pek nadir bulunuyor bu tip çıkışlar daha çok uydu receiver dvd player vb. cihazlarda bulunuyor

• Yüzbaşı
      951 Mesaj
      18 Nisan 2007 16:54:30
      Scart adaptörlerinde bir swich vardı in-out yazıyordu. Yani birinde tv ye görüntü ses girişi yaparken dieğerinde çıkış yapıyordunuz. Ama gerçekten çıkış var mıydı hiç denemedim Ayrıca scart kablolarının pinlerin tek tek ne işe yaradığını belirten kaynak bulursanız belki istediğinizi yaparsınız. Ama benim dediklerin tamamen teorik.

• Yarbay
      2058 Mesaj
      19 Nisan 2007 09:43:59
      ben uzun zamandır scart out veya herhangi bir out olan bir tvna rastlamadım açıkçası(belki de dikkat etmemişimdir)...

23 Nisan 2007 00:32:05
      bu görüntü aktarıcı tam olarak ne işe yarıyor acaba? mesela ben uydu alıcısı alsam oturma odasına ve aynı zamanda mutfaktaki televizyonda da farklı bi kanal izlemek istesem bu cihazı mı almam gerekir?

[DH] TOYOTA TAKIMI
      AVENSIS 1.6 COMFORT
    • Yüzbaşı
      300 Mesaj
      23 Nisan 2007 01:10:42

quote:

Orjinalden alıntı: mussa

bu görüntü aktarıcı tam olarak ne işe yarıyor acaba? mesela ben uydu alıcısı alsam oturma odasına ve aynı zamanda mutfaktaki televizyonda da farklı bi kanal izlemek istesem bu cihazı mı almam gerekir?

hayır bu cihaz o işi görmez aynı kanal seyredilir

çift çıkış lnb ve bir adet daha uydu alıcısı cihaza ihtiyacınız var

23 Nisan 2007 01:28:35

quote:

Orjinalden alıntı: cimbomlu45

Alıntıları Göster

hayır bu cihaz o işi görmez aynı kanal seyredilir

çift çıkış lnb ve bir adet daha uydu alıcısı cihaza ihtiyacınız var

anladım sağolun. ama herhalde aynı kanalı izlesek bu cihaz yeterli sanırım?

[DH] TOYOTA TAKIMI
      AVENSIS 1.6 COMFORT
    • Yüzbaşı
      300 Mesaj
      23 Nisan 2007 01:40:19

quote:

Orjinalden alıntı: mussa

Alıntıları Göster

anladım sağolun. ama herhalde aynı kanalı izlesek bu cihaz yeterli sanırım?

yeterli ayrıca diğer odadan kumanda edebilme kabloyla bağlamaya göre başka bir avantajı ben sunny at 1600 kullanıyorum fiyatı 70 lira civarı memnunum

• Yarbay
      2058 Mesaj
      23 Nisan 2007 10:37:58
      yaklaşık 4m lik mesafede aktarım yapıyorum.neredeyse kayıpsız görüntü alıyorum

23 Nisan 2007 21:18:54
      bi şey daha soracam; bu cihazı kullanmak için illa iki televizyon da açık mı olacak, yoksa biri kapalı olabilir mi? ve birinde kanalı değiştirdiğimde diğer televizyon da mı değişiyor?

[DH] TOYOTA TAKIMI
      AVENSIS 1.6 COMFORT
    • Yüzbaşı
      323 Mesaj
      23 Nisan 2007 21:24:32
      aynı aletin thomson marka olanını epson projeksiyonumla tüplü tv den aldıım görüntüyle çatır çatır kullanıyorum:)

• Yüzbaşı
      323 Mesaj
      23 Nisan 2007 21:39:23
      tv kapalıyken kullanabilirsiniz.. ama uydunuz ya da digitürk ünüz açık olcak..

kanal malesef aynı kalıyo deiştremiosnz dier odadan..

• Yarbay
      2058 Mesaj
      23 Nisan 2007 21:57:47

quote:

Orjinalden alıntı: erdeMmM206

tv kapalıyken kullanabilirsiniz.. ama uydunuz ya da digitürk ünüz açık olcak..

kanal malesef aynı kalıyo deiştremiosnz dier odadan..

uydu yada dg açık olmasa da olur.zaten diğer tv daki receivera dg ün kumandasını aynı fonksiyonlarla kullanabiliyorsunuz.dolayısıyla açma kapama tuşu buna dahil...

• Yüzbaşı
      323 Mesaj
      23 Nisan 2007 23:13:15
      bende kumanda alıcısı ana tv ye takılı cünkü projeksiyonda scart girişi yok:(..

kendim için solemiştim:)

23 Nisan 2007 23:57:15
      ok, anladım sağolun

[DH] TOYOTA TAKIMI
      AVENSIS 1.6 COMFORT
    • Er
      13 Mesaj
      10 Mayıs 2007 22:50:04

quote:

Orjinalden alıntı: erdeMmM206

aynı aletin thomson marka olanını epson projeksiyonumla tüplü tv den aldıım görüntüyle çatır çatır kullanıyorum:)

Ben tam olarak anlayamadım. Bu aleti kullanarak evinizdeki sıradan televizyonunuzdaki görüntüyü projeksiyon makinasına mı aktarıyorsunuz. Şayet bunu yapabiliyorsanız televizyonunuzda görüntü aktarımı için OUT çıkış var mı? Şayet OUT çıkış olmadan bunu başarabildiyseniz bende aynı yöntemi projeksiyon makinamda uygulamak isterim.

Everything Begin With Choice...!!!
    • Çavuş
      43 Mesaj
      05 Haziran 2007 13:24:08
      merhabalar

arkadaşlar bu cihazla salondaki digiturk ü , mutfakta LCD MONİTÖR (üzerinde hopörlor olan pc monitörü-philips 170X6) aktarmak istiyorum. bunun için ne yapmalıyım?

hama da scart kabloları çıkıyor . benim LCD de bildigimiz monitor baglantısı , dvi ve usb bablantısı var.

hama nın bu cihazıyl a beraber, harici tv kartı alsam olur mu? olursa hangi TV KARTI ÖNERİRSİNİZ ??

teşekkürler...

The Power of Dreams Honda

HONDA civic elegance otm siyah
    • Çavuş
      72 Mesaj
      05 Haziran 2007 14:02:01
      dg receiverın tek çıkışı var nasıl aynı anda hem video aktarıcıya hem de birinci tv ye bağlayabiliyorsunuz? İnceleme güzel olmuş ama bağlantıların da bir resmi olsaymış süper olurmuş. Teşekkürler

[/link]
    • Yarbay
      2058 Mesaj
      05 Haziran 2007 21:56:18

quote:

Orjinalden alıntı: menaban

dg receiverın tek çıkışı var nasıl aynı anda hem video aktarıcıya hem de birinci tv ye bağlayabiliyorsunuz? İnceleme güzel olmuş ama bağlantıların da bir resmi olsaymış süper olurmuş. Teşekkürler

dostum sorunuzu tam olarak anlayamadım.dg ün arkasına bakarsanız 2 scart çıkış var.bunlardan bir tanesini ilk tv için kullanacaksınız.diğerini aktarıcı için.
      resim koymak isterdim ama tv sehbasının arkası o kadar karışık ki çekmeye üşeniyorum

• Çavuş
      43 Mesaj
      06 Haziran 2007 11:50:16

quote:

Orjinalden alıntı: dr.omur

merhabalar

arkadaşlar bu cihazla salondaki digiturk ü , mutfakta LCD MONİTÖR (üzerinde hopörlor olan pc monitörü-philips 170X6) aktarmak istiyorum. bunun için ne yapmalıyım?

hama da scart kabloları çıkıyor . benim LCD de bildigimiz monitor baglantısı , dvi ve usb bablantısı var.

hama nın bu cihazıyl a beraber, harici tv kartı alsam olur mu? olursa hangi TV KARTI ÖNERİRSİNİZ ??

teşekkürler...

bu konuda önerisi olan arkadaş yok mu?

bu baglantı olaylarını bilen arkadaşlar yardımınızı bekliyorum

• Çavuş
      43 Mesaj
      06 Haziran 2007 13:21:45

quote:

Alıntıları Göster

bu konuda önerisi olan arkadaş yok mu?

bu baglantı olaylarını bilen arkadaşlar yardımınızı bekliyorum

mesela bu tv kartıyla bu işi yapabilirmiyim??

http://www.hepsiburada....Id=266&productId=bd48540

http://www.astech.com.t...tronik/HAMA-AVSENDER.htm

• Binbaşı
      1073 Mesaj
      07 Haziran 2007 09:52:13

quote:

merhabalar

teşekkürler...
      Avermedia Live Box 7 var bende üzerindeki çıkışlara baktığımda olması lazım diye düşünüyorum ama uzman arkadaşlar yardımcı olursa iyi olur tabi ki...

• Çavuş
      72 Mesaj
      07 Haziran 2007 11:00:03
      Dg kutusunun arkasındaki iki skartın birinin in birinin out olduğunu düşündüğüm için nasıl bağladığınızı merak etmiştim. Ama bağlantılarda in out yazmasına rağmen ikisi de çıkış veriyordu sanırım. Bu şekilde olabildiğine sevindim. Bağlantılar konusunda genelde yaratıcıyımjdır ama bunu kaçırmışım. Teşekkürler

quote:

Alıntıları Göster

dostum sorunuzu tam olarak anlayamadım.dg ün arkasına bakarsanız 2 scart çıkış var.bunlardan bir tanesini ilk tv için kullanacaksınız.diğerini aktarıcı için.
      resim koymak isterdim ama tv sehbasının arkası o kadar karışık ki çekmeye üşeniyorum

[/link]
    • Binbaşı
      1073 Mesaj
      05 Temmuz 2007 11:31:33
      Arkadaşlar yeni Digiturk kutularında bu kumanda ile kanal değiştirebilen var mı?

• Teğmen
      181 Mesaj
      05 Temmuz 2007 14:51:03
      PHİLİPS MARKA BENDE KULLANIYORUM BU TÜR ÜRÜNLERDE DUVAR VB. VEYA HAREKETLİ ORTAMSA PARAZİT OLUYOR MALESEF BENİ İDARE EDİYOR BAĞLANILABİLİRLİK AÇISINDAN KAMERA DVD UYDU GİBİ ÖZELLİKLER OLARAK İYİ BİR ÜRÜN EV ORTAMI İÇİN FELAN İYİ.... TEKNOLOJİK HER ÜRÜNDE KALİTELİ VE DENENMİŞ TAVSİYELİ ÜRÜN ALMAK MANTIKLI HAMA NIN BU TRÜ BİR ÜRÜNÜ OLDUĞUNU YENİ DUYDUM BİLDİĞİM ÜRÜN GRUNU KABLO BAĞLANTI ELEMANLARI İDİ.

Laptop=Hp DV1250et Masaüstü ; Quad 6600&Thermalright IFX-14 -- Asus P5Q Deluxe -- 2X2 Patriot Ddr2 800mhz (5-5-5-12)-- Palit 8800GT 512mb -- 1x1 Terbyte Seagate &1x500&2x160 Gigabyte Samsung Hdd -- Philips 220XW8FB -- Audigy2 ZS&Logitech ZX 5500-- Thermaltake Hardcano 13 -- Cooler Master Stacker& Crosflow Fan -- Thermaltake 750W PSU -- Nec 3520 Dwd Rw&Samsung Dvd Rw

LG 55LW570S-Panasonic 42PV70 Plazma&Samsung T260HD Lcd& Dreambox Dm800Hd&Vuduo+Next-MinixHD-XBOX360 Elite&Playstation3 320+move set--Canon EOS 600D-Sony DSC V1--Sony DCR-SR90E--Sony NW-HD3 20GB&Sennheiser ie4 black--Avermedia TV BOX9 http://www.halitkoseoglu.com/
    • Yarbay
      2058 Mesaj
      06 Temmuz 2007 09:36:18

quote:

Orjinalden alıntı: _crash_

Arkadaşlar yeni Digiturk kutularında bu kumanda ile kanal değiştirebilen var mı?

yeni kumandaları bilmiyorum ama üniversal kumanda ile de kullanabiliyorum.

• Binbaşı
      1073 Mesaj
      06 Temmuz 2007 10:29:19

quote:

Alıntıları Göster

yeni kumandaları bilmiyorum ama üniversal kumanda ile de kullanabiliyorum.

Özür diliyorum soru yanlış, demek istediğim yeni Digiturk receiver ları ile, (Philips olmayan) kumanda işlevi çalışıyor mu?

• Yarbay
      2058 Mesaj
      07 Temmuz 2007 00:12:53

quote:

Orjinalden alıntı: _crash_

Alıntıları Göster

Özür diliyorum soru yanlış, demek istediğim yeni Digiturk receiver ları ile, (Philips olmayan) kumanda işlevi çalışıyor mu?

dostum o farketmez.herhangi bir receiver kumandası da bu işlevi yerine getiriyor

• Yüzbaşı
      868 Mesaj
      21 Temmuz 2007 14:40:44
      selamlar, hama kablosuz görüntü ve ses aktarıcı aldım, forumda arastırmama ragmen bulamadım .
      Bilgisayarımdaki görüntüyü hama ile tv ye aktarmak istiyorum, ekran kartımda s video cıkısı var burdan transmitter hama daki av girisine bağlamak için nasıl bir kablo kullanmam gerekir ?

Psn jakaboo34
    • Teğmen
      155 Mesaj
      23 Ağustos 2007 20:37:07
      bu cihazi kullanan arkadaslar ; bende kullanmaktaym fakat ciddi derecede parazit problemi yasiorm yani ozellikle kablosuz modemde devrede oldugu zaman interneti asiri yavaslatiyo ve goruntude asiri parazit oluyo , netgear marka bi reuter kullaniorm ve hemen hemen butun kanallarini denememe ragmen buna bir cozum bulamadim , buna karsi bi onerisi olan warmi ?? tesekkurler ..

• Yarbay
      2058 Mesaj
      24 Ağustos 2007 17:53:55

quote:

Orjinalden alıntı: ahmetfb

bu cihazi kullanan arkadaslar ; bende kullanmaktaym fakat ciddi derecede parazit problemi yasiorm yani ozellikle kablosuz modemde devrede oldugu zaman interneti asiri yavaslatiyo ve goruntude asiri parazit oluyo , netgear marka bi reuter kullaniorm ve hemen hemen butun kanallarini denememe ragmen buna bir cozum bulamadim , buna karsi bi onerisi olan warmi ?? tesekkurler ..

aynı sorun bende de oldu.modemin yayın kanalını değiştirdiğim zaman sorun kalmadı

• Teğmen
      155 Mesaj
      28 Ağustos 2007 11:54:09

quote:

aynı sorun bende de oldu.modemin yayın kanalını değiştirdiğim zaman sorun kalmadı

tesekkurler , hemen hemen butun kanallari denedim ama yinede bi deniim . peki kablosuz modemimin internet hizini nerdeyse 3te1 dusurmesinin sebebi sence bu cihazmidir yoksa normalde wireless reuter hizi bu derece dusururmu .. tesekkurler ..

• Yarbay
      21900 Mesaj
      28 Ağustos 2007 12:00:11
      Bir ortamda kablosuz cihazların sayısıyla orantılı olarak sinyal kelitesi azalır.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...
    • Yarbay
      2058 Mesaj
      29 Ağustos 2007 22:37:35

quote:

Orjinalden alıntı: ahmetfb

Alıntıları Göster

tesekkurler , hemen hemen butun kanallari denedim ama yinede bi deniim . peki kablosuz modemimin internet hizini nerdeyse 3te1 dusurmesinin sebebi sence bu cihazmidir yoksa normalde wireless reuter hizi bu derece dusururmu .. tesekkurler ..

kusura bakmayin su an Londra dayim,yeni okuyabildim mesajinizi...
      arkadasin dedigi gibi mutlaka tesir edecektir ama 1/3 kadar da fark edecegini sanmam.

• Yarbay
      3737 Mesaj
      08 Ekim 2007 17:16:11
      bu alet lnb kablosunu aktarır mı acaba ???

• Yarbay
      3737 Mesaj
      08 Ekim 2007 17:20:32
      çok acil cevap bekliyorum lütfen yardım

• Yarbay
      2058 Mesaj
      08 Ekim 2007 21:28:45

quote:

Orjinalden alıntı: @dministrator

bu alet lnb kablosunu aktarır mı acaba ???

pm

• Binbaşı
      1870 Mesaj
      09 Ekim 2007 00:43:14
      Evde Vestelin kablosuz alarm sistemi ve wireless var bu cihazı alıp kurduk her şey birbirine girdi geri götürdük değiştirdiler gene aynı en son philips in cihazını verdiler 10 dk kadar çalıştı ve arızalandı geri iade etmek zorunda kaldık... 10 mt kablo aldim bagladim digiturku canavar gibi şimdi...

Not : Bu tarz cihazların insan saglıgına zararlı olduğunu düşünüyorum...

• Yüzbaşı
      294 Mesaj
      09 Ekim 2007 04:35:25

quote:

Alıntıları Göster

pm

aktarırmı bende merak ettim..

2015 Clio IV Sport tourer 1.5 icon Ateş kırmızı
    • Yarbay
      2058 Mesaj
      09 Ekim 2007 07:54:40

quote:

Orjinalden alıntı: mertali

Alıntıları Göster

aktarırmı bende merak ettim..

cihaz üzerindeki giriş-çıkışlar buna müsait değil dostum.aktarmaması gerekir.çünkü transmittera lnb kablosunu girecek böyle bir giriş yok...

• Yarbay
      3737 Mesaj
      09 Ekim 2007 19:48:49
      aktarabilecek cihaz bilen var mı ??

• Yarbay
      2058 Mesaj
      09 Ekim 2007 22:00:06

quote:

Orjinalden alıntı: @dministrator

aktarabilecek cihaz bilen var mı ??

bildiğim kadarıyla yok...

• Yarbay
      3737 Mesaj
      10 Ekim 2007 17:32:48
      peki bu alet kulaklık aktarabilir mi yani hoparlör bağlayabilirmiyim (normal kulaklık girişi)

• Onbaşı
      31 Mesaj
      10 Ekim 2007 18:29:43
      pc hoparlörü,müzik seti, 2+1 gibi yükselticisi olan cihazlarla ses aktarılabiliyor,doğrudan kulaklığa bağlanamaz

• Yarbay
      2049 Mesaj
      10 Ekim 2007 18:51:29
      Valla emeğe saygı. Denemişsin,anlatmışsın ne diyeyim saygı durmak gerekir.

Ama bana her ay 10 YTL daha verip yan odaya 2. digiturk'ü almak daha mantıklı geldi.

Her gün yaşam savaşı verenlerle ilgileniyorum ama hiç akıllanmıyorum.
    • Yarbay
      3737 Mesaj
      10 Ekim 2007 20:26:33
      iki ucu da ses kablosu olacak yani onu diyorum (bu arada yükseltici derken düşük güçtemi ses aktarabiliyor anlamındamı dedin?)

Sayfa: [1] 2 3   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> HAMA KABLOSUZ GÖRÜNTÜ AKTARICI ALDIM,İZLENİMLER,FOTOLAR
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.