Şimdi Ara

HAMA KABLOSUZ GÖRÜNTÜ AKTARICI ALDIM,İZLENİMLER,FOTOLAR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
0
Favori
100.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bi de bunu teknosadan alsam 15 gün içinde iade edilebiliyor ya şimdi alsam aktaramıyorsa iade etsem kabul ederler mi acaba(baya bi reklam yaptılar iade iade diye yani almaları lazım)
  • quote:

Orjinalden alıntı: @dministrator

bi de bunu teknosadan alsam 15 gün içinde iade edilebiliyor ya şimdi alsam aktaramıyorsa iade etsem kabul ederler mi acaba(baya bi reklam yaptılar iade iade diye yani almaları lazım)

valla işte onu tam bilemiyorum.
    ama bu işlemlerde signore@ oldukça bilgi sahibi.
    bir pm atın isterseniz bu sorunuz için
  • Arkadaşlar Hama aldım görüntüde problem yok netlik güzel ancak sesde uğultu problemi yaşıyorum ne yaptıysam bu uğulutyu kesemedim.TV Vestel 72 zeta.
    yardımlarınızı bekliyorum tşk ederim.
  • merhabalar arkadaslar benım aradagım daha farklı bısey var sıze sormak ıstedım ısmını bılmedıgım ıcınde kablosuz goruntu aktarma falan yazınca bura cıktı sormak ıstedıgım su..

hd receiverimin scartından tvme kablosuz goruntu aktarmak ıcın herhangı bı aparat varmı yanı scart-pin kablolu baglantı yerıne scart-pin veya scart-scart goruntu akatarımı yapabılecegım bı cıhaz varmı?ve bu cıhaz ufak bı radyo verıcısı ve alıcısı kadar ufak olabılırmı?benım nıyetım baska odalarda ızlemek degıl sadece tv-receiver arasındakı baglantıyı kablosuz yapmak..

neden?kendıme aıt cok guzel bı sınema odam var 52" philips plazmam var ve oda ıcın cok masraf ettım elektrık kablosu dahıl hıc bır kablo gozukmuyor duvarda asılı ses sıstemlerıde dahıl hıc bıseyın elektrık kablolarından baska kabloları yok lakın onlarıda odayı yaparken gommustum.ama uydu aklıma gelmedıgı ıcın dızayndakabloları unuttum.receiveri koltugumun yanına koyup ordan goruntu aktarmak ıstıyorum.bu konuda bana yardımcı olursanız sevınırım en azından netten bıle ısmının ne oldugunu bılerek arama yaparsam bulabılırım sanıyorum...

teşekkürler...

• ben pantech diye bi marka aldım çok güzel çalışıyo 60ytl
  • quote:

Orjinalden alıntı: btct

merhabalar arkadaslar benım aradagım daha farklı bısey var sıze sormak ıstedım ısmını bılmedıgım ıcınde kablosuz goruntu aktarma falan yazınca bura cıktı sormak ıstedıgım su..

hd receiverimin scartından tvme kablosuz goruntu aktarmak ıcın herhangı bı aparat varmı yanı scart-pin kablolu baglantı yerıne scart-pin veya scart-scart goruntu akatarımı yapabılecegım bı cıhaz varmı?ve bu cıhaz ufak bı radyo verıcısı ve alıcısı kadar ufak olabılırmı?benım nıyetım baska odalarda ızlemek degıl sadece tv-receiver arasındakı baglantıyı kablosuz yapmak..

neden?kendıme aıt cok guzel bı sınema odam var 52" philips plazmam var ve oda ıcın cok masraf ettım elektrık kablosu dahıl hıc bır kablo gozukmuyor duvarda asılı ses sıstemlerıde dahıl hıc bıseyın elektrık kablolarından baska kabloları yok lakın onlarıda odayı yaparken gommustum.ama uydu aklıma gelmedıgı ıcın dızayndakabloları unuttum.receiveri koltugumun yanına koyup ordan goruntu aktarmak ıstıyorum.bu konuda bana yardımcı olursanız sevınırım en azından netten bıle ısmının ne oldugunu bılerek arama yaparsam bulabılırım sanıyorum...

teşekkürler...

dostum hd receiverınız var,hd plazmanız da var anladığım kadarıyla.
    anlayamadığım ise şu;
    neden kablosuz aktarım yapmak için görüntü kalitesinden yoksun kalasanız ki?
    bence kablolamaya devam edin,kablolar gizlenebilir,mutlaka bir yol bulursunuz...
    başka bir tv na aktarmak için bu yöntemi tercih edin bence

• cihazlarda bozulma çokmu oluyormuş ömrü pek uzun olmuyormuş her hal
  • bu pixelleşme olayını kablo ile yapabilecegimi düşünüyorum ve kabloya bşa para vermeyecem.bana onereceginiz başka yontem varmıdır.uydu almak üzereyim önerileriniz
  • Hama almıştım bende... ama çok memnun olduğumu söyleyemem... recevierın yerini değiştirerek anten ayarı yapar gibi kullanabiliyorum... Görüntü ve ses çok parazitli çoğu zaman... Transmiter ile recevier arasında sadece bir oda duvarı varken üstelik...

Wireless modemim yok ama civardan komşulardan falan etkileniyor olabilir mi? İLk aldığımda çok sorunlu değildi. Sanırım wireless modemler çoğaldıkça etkilendi.
    Bu sorunu önlemek için ve yayın kalitesini arttırmak için birşeyler yapılabilirmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: xantrix

Hama almıştım bende... ama çok memnun olduğumu söyleyemem... recevierın yerini değiştirerek anten ayarı yapar gibi kullanabiliyorum... Görüntü ve ses çok parazitli çoğu zaman... Transmiter ile recevier arasında sadece bir oda duvarı varken üstelik...

Wireless modemim yok ama civardan komşulardan falan etkileniyor olabilir mi? İLk aldığımda çok sorunlu değildi. Sanırım wireless modemler çoğaldıkça etkilendi.
    Bu sorunu önlemek için ve yayın kalitesini arttırmak için birşeyler yapılabilirmi?

dostum giriş yazımda wireless modemlerle ilgili bir çözüm yazmıştım.ama tabii bu bizim aynı evde kullandığımız modem için uygulanabilecek bir çözüm.etraftaki modemler için bir çözüm bulabilecenizi sanmıyorum...
    benim kullandığım yerde ise sizinkinin aksine arada 3 duvar olmasına en ufak bir parazit yok ve görüntü oldukça iyi...

• Arkadaşlar ,

digiturk için kablosuz görüntü aktarıcı alacağım digiturk'in bulunduğu oda ile diğer tv seyredeceğim oda arasında 8-10 mt mesafe var. diğer odadaki tv'den de ( digiturk'ün olmayacağı oda )kumandamı kullanmak istiyorum , hangi marka kablosuz görüntü aktarıcıyı tavsiye edersiniz.
    benim bildiğim marka ve modeller aşağıdaki gibi ,

TRANWO GIGAAIR 2828 KABLOSUZ SES VE GÖRÜNTÜ AKTARICI
    HAMA KABLOSUZ ses ve görüntü aktarıcı
    next
    sunny
  • quote:

Orjinalden alıntı: FBlegend

Arkadaşlar ,

digiturk için kablosuz görüntü aktarıcı alacağım digiturk'in bulunduğu oda ile diğer tv seyredeceğim oda arasında 8-10 mt mesafe var. diğer odadaki tv'den de ( digiturk'ün olmayacağı oda )kumandamı kullanmak istiyorum , hangi marka kablosuz görüntü aktarıcıyı tavsiye edersiniz.
    benim bildiğim marka ve modeller aşağıdaki gibi ,

TRANWO GIGAAIR 2828 KABLOSUZ SES VE GÖRÜNTÜ AKTARICI
    HAMA KABLOSUZ ses ve görüntü aktarıcı
    next
    sunny

ben bunların içinde Hama yı tavsiye ederim.ama gördüğünüz gibi memnun olmayanlarda olabiliyor

http://forum.donanimhaber.com/m_19806630/tm.htm

• bende suuny AT-1600 aldım kamerada kullandım. kafama takılan bi olay var uydu alıcılarında kablosuz bağlantı yaparken alıcıyımı uydu alıcının yanına koyacaz yoksa vericiyimi.
    Şundan soruyorum mesela benim oturma odasında uydu alıcısı ve tv var.uydu alıcısından skart girişine alıcı taktım ve diğer odayada vericiyi koydum onun yanınada bir tv koydum kumandayla kanal değişimi yaparken uydu alıcısının yanında kalıyor uzaktan kumanda alıcısı peki ben kanal değiştireceğim zaman yatak odasındakindenmi değiştirecem.
    çünkü vericide var kumanda gözü.Biraz kafam karıştı bu konuda basittir kesin ama kafam şuan karıştı kamera sistemini denedim ben.uydularda nasıl oluyor bi açıklama getirmisiniz.
    ACiL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin genç -- 21 Ocak 2008; 12:18:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yasin genç

bende suuny AT-1600 aldım kamerada kullandım. kafama takılan bi olay var uydu alıcılarında kablosuz bağlantı yaparken alıcıyımı uydu alıcının yanına koyacaz yoksa vericiyimi.
    Şundan soruyorum mesela benim oturma odasında uydu alıcısı ve tv var.uydu alıcısından skart girişine alıcı taktım ve diğer odayada vericiyi koydum onun yanınada bir tv koydum kumandayla kanal değişimi yaparken uydu alıcısının yanında kalıyor uzaktan kumanda alıcısı peki ben kanal değiştireceğim zaman yatak odasındakindenmi değiştirecem.
    çünkü vericide var kumanda gözü.Biraz kafam karıştı bu konuda basittir kesin ama kafam şuan karıştı kamera sistemini denedim ben.uydularda nasıl oluyor bi açıklama getirmisiniz.
    ACiL.

hocam o kadar karışık değil.1nci sayfadaki resimlerde anlatmıştım.transmitter da ır girişi var zaten.dolayısıyla receiver yanına koyacağınız parça kendini belli eder zaten

• Selam bende şu an kullandığım next var ama çok verimli olduğunu söyleyemem.
    Şöyleki 2 oda arkada tvye görüntü aktarıyorum , en sonunda alıcı aparatı duvara monte edip tv ile arasındaki kabloyu 5m uzatmak zorunda kaldım. tvnin üzerinden almıyor.
    Şimdi yeni bir tane daha almayı düşünüyorum.. Teknosaya uğradım,memnun kalmazsanız paranızın
    %85 ini iade ediyoruz dediler.
    Sizce değermi hama için.. Yani nextten daha iyi olduğuna şahit olan var mı?
    Kullananlar yardımcı olabilirse sevinirim.
    Selamlar..
  • Herhalde kimse kullanmıyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kemalege2000

Selam bende şu an kullandığım next var ama çok verimli olduğunu söyleyemem.
    Şöyleki 2 oda arkada tvye görüntü aktarıyorum , en sonunda alıcı aparatı duvara monte edip tv ile arasındaki kabloyu 5m uzatmak zorunda kaldım. tvnin üzerinden almıyor.
    Şimdi yeni bir tane daha almayı düşünüyorum.. Teknosaya uğradım,memnun kalmazsanız paranızın
    %85 ini iade ediyoruz dediler.
    Sizce değermi hama için.. Yani nextten daha iyi olduğuna şahit olan var mı?
    Kullananlar yardımcı olabilirse sevinirim.
    Selamlar..

dostum;
    esasen hama yı next ile kıyaslayamam çünkü next i iş başında hiç görmedim.
    lakin hama nın bu manada oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim

• Teşekkürler..
  • Arkadaşlar bi sorum olacak ? bendede digiturk var salondaki odadan kendi odamda dt izlemek istiyorum bu dediğiniz aleti alınca sadece görüntüyü paylaşıyoruz değil mi ben odamdan kanlı falan değiştiremiyorum gene içersi ne izlerse bende onu izlemek zorundayım ???

kumanda olayına çözüm getiren bi alet yok mu arkadaşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: bulancaklı_28
    Arkadaşlar bi sorum olacak ? bendede digiturk var salondaki odadan kendi odamda dt izlemek istiyorum bu dediğiniz aleti alınca sadece görüntüyü paylaşıyoruz değil mi ben odamdan kanlı falan değiştiremiyorum gene içersi ne izlerse bende onu izlemek zorundayım ???

kumanda olayına çözüm getiren bi alet yok mu arkadaşlar

mesela oturma odasında bulunan receivera bağlıorm mutfakdan istediğim kanalı değiştirebiliyorum bi problem yok demi teşekkür ederm almayı düşünüyordum kafamdaki sorular gitti herkese teşekkürler
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.