Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi
Mesaj
CeyKalDa => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 08:52:43)
quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

çocukta türbanın ne işi var. çocuk ne biliyor türban takıyor. 18 ini bitirir isterse takar isterse takmaz kendi iradesiyle. 3 yasındaki bebelere türban takıyorlar

çocuk tacizine engel oluyormuş

melihcskn => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 09:10:43)
Yasaklar olmak zorunda , siz bi çocuğun aklını en değerli zamanlarında saçmalıklarla doldurup , düşünüp mantık yürütme yetisini elinden alırsanız kusura bakmayında bu dünyadaki diğer masum insanlar için tehdittir dolayısıyla yasaklanmalı.18-20 yaşlarına kadar bir çocuk ilim , fen dışında bir eğitim almamalıdır , dinine yaşı geldiğinde kendisi karar verir.

The Thanos => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 09:11:58)
Yoo kimse açlığa razı filan değil. Şu ana kadar akp daha hiç bir seçime enflasyon sorunu ile girmedi. Dolar euro bu seviye de kalırsa önümüzde ki seçime enflasyon ile birlikte girecek bakalım o zaman ne olacak.Bir yumurta kolisi 30 lira olsun sonra yine seçim kazansın gorelim.

Yirikalische => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 09:22:19)
Çocuk olmasından rahatsızlık duymayan türbandan mı duyacak?

zar adam => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 09:46:15)
Öyle saçma bir yorum yapmışsın ki neresini düzelteceğimi bilemiyorum. İnsan haklarından haberin olduğunu varsayıyorum. Almanya da bu beyannameyi kabul eden ülkelerden biri.

Madde 13

Herkes herhangi bir devletin sınırları dahilinde serbestçe dolaşma ve yerleşme hakkına haizdir.
Herkes, kendi memleketi de dahil, herhangi bir memleketi terketmek ve memleketine dönmek hakkına haizdir.
Madde 18

Her şahsın, fikir, vicdan ve din hürriyetine hakkı vardır; bu hak, din veya kanaat değiştirmek hürriyeti, dinini veya kanaatini tek başına veya topluca, açık olarak veya özel surette, öğretim, tatbikat, ibadet ve ayinlerle izhar etmek hürriyetini içerir.

Edit cevabı
Sümerlilerde öyle olması müslümanlıkta da öyle olduğunu anlamına gelmiyor. İçindeki enerjiyi nefrete çevirip dinin üzerine kusacağına, hayatına yön vermen ve güzel şeyler için kullanmanı temenni ederim.

Kappa Face => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 10:03:42)
2. si kim bro

omertalord => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 10:05:30)
senin sacmalik dedigin o kisiler icin dini inanc. dini/ruhani inanc da bir insan gereksinimidir dogaldir. dunyadaki her toplumun oyle veya boyle bir dini inanci var az cok. napalim yani?

o kizin kafasini okulda kapatmasini engelleyince daha mi yararli olacak cocuk kendini dislanmis ve ezilmis hissedecek ici kin dolu buyuyecek, daha da radikallestirir insanlari yasaklar.

halil altın => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 10:15:57)
Türkiyede açık sayılabilecek ölçüde gördüğümüz yabancı ve yerli kisilere, burası Türkiye bizim gecmisimizde açıklık yok senin tabirinle de gedin Avrupaya denilmiyorsa. Kişilerin yaşam tarzına karisilmamasi gerekir.

Guest-C0609E675 => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 10:17:41)
Kilik kiyafetler Ataturk zamaninda degisti.

Sen madem muslumanim diyorsun turist olarak bile hristiyan yahudi ulkelerine gitmemen gerekir.

Euro kazanmak tatli tabi. Paralar sahane dinler bahane.

Guest-C0609E675 => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 10:19:26)
Reich'i kastediyorsan;

The official name of the state was Deutsches Reichfrom 1933 to 1943 and Großdeutsches Reich from 1943 to 1945, while common English terms are "Nazi Germany" and "Third Reich". The latter, adopted by Nazi propaganda as Drittes Reich, was first used in a 1923 book by Arthur Moeller van den Bruck. The book counted the Holy Roman Empire (962–1806) as the first Reich and the German Empire (1871–1918) as the second.[1] The Nazis used it to legitimize their regime as a successor state. After they seized power, Nazi propaganda retroactively referred to the Weimar Republic as the Zwischenreich ("Interim Reich").

halil altın => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 10:31:47)
Anadolu kadını hiçbir zaman tesetturu bırakmadı.

Bizim ülkemizde hiçbir dönemde giyim tarzı olarak diğer ülkeler gibi olmadı.

Tesetturlu kadınları senin görüşünle modern giyimli kadınların arasında görmek istemiyorsun galiba. Modern giyimliler bizim ülkemizde yokmu? O zaman tesetturluler sokaklarada cikmasin mı?

Dr.Danger => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 10:38:50)
Burada yazan yorumlar lgbt için de söyleniyor mu acaba..

Guest-C0609E675 => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 11:01:14)
Bireyin gey olmasi veya kendini karsi cinse ait hissetmesi kendi tercihi veya bir hastalik degil. Bile bile kendisini ikinci sinif insan gorme, vucudunu tamamen kapatma tamamen tercih.

zar adam => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 11:37:39)
Düzgün giyin tarzı bir söylem yok haberde, bahsedilen konu belki kızlar aile baskısıyla kapatılıyordur diye kendi kararlarını özgürce verebilecekleri bir yaş olan 14 yaşından önce bu kararı veremeyecekleri için başörtüsünün yasaklanması. Avrupada baskıcı, hoşgörüsüz, insanların giydikleri ve giymediklerine karışan insanlar azınlıkta olduğu için zaten özgür ve rahat bir ortam var. Öncelikle haberi tekrardan okumayı ve videoyu izlemeni öneririm.

Canlı bombalar gibi lafını da hiç hoş karşılamıyorum. Çok yanlış bir benzetme olmuş. İnsanlar istediği yerlerde kurallar izin verdiği ölçüde yaşarlar. Bu insanlar oraya yerleştiklerinde bu kural yoktu ve insanlar kurallara uyuyorlardı. Bu konuda yeni bir yasa çıkacaksa bu yasanın etkilediği kişilerle görüşmeler yapılıp toplumu kutuplaştırmayacak, radikalleştirmeyecek değişikler yapılması daha faydalı olur.

Nerede yaşayıp yaşamayacaklarını sana soracak halleri yok. İstedikleri yerde yaşayabilirler. Belki bir iş için gittiler, belki eğitim için gittiler, belki güvenlik için gittiler, belki de canları istedi ve avrupaya yerleştiler. Sana kimse diyor mu artık burada yaşama git şurada yaşa diye.

Hayata farklı bakış açıları, geniş bir vizyon ve fazlaca hoşgörüyle yaklaşmanı öneririm.

tosunpasa- => Almanya'da çocuklara başörtüsü yasağı tartışılıyor (17.8.2018 11:45:02)
İsteklerini belirtmisler insan olarak insanca yaşama hakkı istemişler

Ha bazılarına göre kafaya takılan giyilen kumaş parçası gözükebilir ama inandiginin dogrultusunda yaşayana toplumsal ahlaki zedelemedigi müddetçe izin verilmeli

İnancın yeri ve zamanı yoktur

İslam dini Arapların dini değildir

Tüm insanların dinidir

Tüm ırkları içinde barındıran bir dindir

Yallah Arabistan'a diyenleri anlayamıyorum

Dusunsenize bizdeki hristiyan bir hak talep etse yallah vatikana mi diyoruz

Yıkıcı değil yapıcı olmamız gerekir

Tabi anlayana bilene...

Sayfa: << < önceki 1 [2] 3 4   sonraki >     >>