Burunda Yağlanma ve Siyah Nokta (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Erkek Kişisel Bakım >> Parfümler ve Kişisel Bakım
Mesaj
Üfler => Burunda Yağlanma ve Siyah Nokta (14.8.2018 16:35:16)
Burun bandı almayı düşünüyorum. kaliteli bildiğiniz ve kullandığınız var mı? veya başka bir çözüm önerir misiniz?
Burun bölgesinde siyah noktalar ve burun ucumun altında tüylenme oluyor. yağlanmayı vs giderecek bant arıyorum. küçük ve büyük yağ delikleri var. ayrıca burun deliklerinin yanlarında kararma var.
Ne önerirsiniz şimdiden teşekkür ederim.

Echoés => Burunda Yağlanma ve Siyah Nokta (15.8.2018 22:58:46)
watson ya da gratisten almıştım bir tane, baya güçlüydü tertemiz yaptı ancak sonrasında yağlanma başladı bir süre devam etti. Hepsi mi böyle bilmiyorum ilk kullanımımdı. Fikir vermesi açısından yazıyorum.

Üfler => Burunda Yağlanma ve Siyah Nokta (16.8.2018 13:20:04)
Aynen hocam burun bantlarının hepsi öyle kullandıktan sonra yağlanma yapıyormuş.

Onun yerine yüz temizleme jeli, tonik ve maske uygularsak yüze azalma olur.

Onun haricinde burun bandı falan gereksiz.

fawkes81 => Burunda Yağlanma ve Siyah Nokta (19.8.2018 03:13:52)
Aynı sorun bende de var. Temizleme köpüğü + tonik + nemlendirici kullanıyorum zaten. Maskeler genelde sivilce yapıyor. Siyah nokta bandı da kullanıyorum. Watsons'ın kendi markasında kömürlü olanından memnunum. İkinci kullanımda gözle görülür sonuç elde ettim.

Üfler => Burunda Yağlanma ve Siyah Nokta (19.8.2018 04:11:50)
Bende yüz yıkama jeli ve köpük kullanıyorum. köpüğü genelde hergün, jeli ise haftada 3 kez kullanıyorum. tonik ve nemlendiricide kullanıyorum. siyah noktalar için maske veya bant kullanmıyorum. daha çok kil maskesi kullanıyorum. bantlara vs bir türlü güvenemedim nedense. çoğu bant için yağlanma yapıyor diyorlar. siyah maskelerin içinde zaten aktif kömür mevcut. zaten aktif kömür değerli bir madde olduğu için normal Gratis siyah maskeleri'nin içinde ki kömür ne çeşit bir kömürdür bilinmez. belki de o yüzden sivilce yapıyordur. bir kere bende kuaförde yaptırmıştım, sivilce çıkmıştı bir kaç tane ufak. bir türlü güvenip te siyah maskeyi almadım. iyiki de almamışım. alacaksan orjinalinden alacaksın paraya kıyıp. yada kendin aktif kömür satın alıp yapacaksın. ki o da orjinal aktif kömür müdür bilinmez. bant herhangi bir yağlanma vs yaptı mı? yada daha çok siyah nokta çıkmasına sebep oldu mu? çoğu kullanıcı bu tarz şeylerden şikayetci.

Dediğiniz ürün bu sanırım.
< Resime gitmek için tıklayın >

fawkes81 => Burunda Yağlanma ve Siyah Nokta (19.8.2018 04:39:32)
Cildim yağlıya dönük karma ve sivilce problemim mevcut. Bu yüzden bir ara sivilce tedavisi gördüm. imex + tonik. Bazen sivilce çıkınca tekrar imex kullanıyorum. Bu nedenden dolayı kozmetik ürünlerine karşı hassasiyet var cildimde. Birçok ürün sivilce yaptı bende.

Fotoğrafını gösterdiğin üründen kullanıyorum ancak sanırım paketi yenilenmiş. Aldığım bantı aşağıdaki linkte bulabilirsin. Bende yağlanma, siyah nokta artışı ve sivilce gibi problemlere yol açmadı. Zaten t bölgesi baya yağlı :) Eğer düzenli bakım yaparsa bence yağlanma sorunu yaşamazsın.
https://www.watsons.com.tr/p/charcoal-burun-bandi-10lu-paket-20295

Edit: Siyah nokta bandını ömür boyu kullanmayacaksın sonuçta. Buradaki kilit nokta siyah noktaları yok etmek ve ardından bir daha oluşmalarını önlemek. Haftada 1 veya 2 kez bant kullanıp, 10'lu bir paket bitirebilirsin. Ancak cilt temizliğini asla aksatma ve siyah noktaların oluşmasını önle.

İnsan cildi inanılmaz gözenekli bir yapıda ve sürekli olarak sebum salgılıyor. Gözeneklerin tıkanmamasını sağladığımız sürece bir problem yok. Hele benim gibi aşırı sebum salgılayan bir cilt için siyah nokta da sivilce de en ufak bir şeyde kendisini belli ediyor.

Üfler => Burunda Yağlanma ve Siyah Nokta (19.8.2018 16:54:32)
Benim cildimde karma bir cilt. düzenli bakım yaparsan gerçekten cildinde yağlanma olmuyor. ve gözenekler açılıyor. eğer ki cildine yeteri bakımı göstermez veya bir süre bakım yapıp sonra bakım yapmayı bırakırsan hiç bir şekilde ilerleme kaydedemezsin.

Bende sivilce problemi 15,16 yaşlarında vardı ama aşırı sivilce yoktu 1,2 sene civarı sivilceli gezdim daha sonra yüzümde hiç sivilce çıkmadı ara sıra beyaz sivilce çıkıyordu. o sivilceleride hiç patlatmıyordum, bazen tıraş olurken veya uyurken kendiliğinden patlıyordu.

Hayatım boyunca 1 kez bile sivilce patlatmadım. bir arkadaş'tan 14 yaşlarındayken duymuştum o zamanlar sivilce yoktu, sakın patlatma ben patlattım iz kaldı demişti, hem korkudan hem de iz kalmaması için hiç patlatmadım.

Benim burun bölgesinde sebum var. çevre etkisinden, strest ve düzenli beslenmemekten dolayı hemen gözenekler tıkanıyor, sabum salgılıyor dediğin gibi. benim sadece burun kısmında sebum var sanırım. sivilce vs yok o bölgede sadece yağ delikleri ve siyah nokta var.

Peki sebum salgılayan bölgede hem sebumun geçmesi için hemde siyah nokta ve sivilce çıkmaması için gözeneklerin tıkanmaması yeterli mi?

Tavsiyen için teşekkür ederim ürünü kullanacağım. kullanırkende dediğin gibi yüz bakımını yapmayı unutmayacağım.

fawkes81 => Burunda Yağlanma ve Siyah Nokta (19.8.2018 17:43:53)
Gözenekleri temiz tutman ve mümkün olduğunca küçültmen gerekiyor. Boş olan gözenekler çevreden gelen kir ile birlikte doluyor ve malum siyah nokta oluşuyor. Aslında tonik kullanmanın faydası da bu. Temizleme aşamasından sonra gözeneklerdeki son kiri de alıyor ve gözeneklerin küçülmesine yardımcı oluyor. Bunun için doktora danışıp içerisinde salisilik asit ve gül suyu bulunan bir tonik hazırlattırabilirsin. Çoğu cildiye uzmanı zaten siyah nokta ve sivilce gibi sorunlar için bu toniği reçete ediyor.

Üfler => Burunda Yağlanma ve Siyah Nokta (19.8.2018 21:14:42)
Aynen öyle hocam. gül suyu bulunan tonik kullanmıyorum fakat gül suyu bulunan temizleme köpüğü kullanıyorum. dermatologlarında tavsiye ettiği Nuxe markasının gül sulu yüz temizleme köpüğü, alkol yok içerisinde alkol bulunmaması daha iyi en azından yüzde kızarıklık vs yapmıyor. ama alkol olduğu zaman yüzü daha çok temizliyor bu tarz ürünler. gül sulu köpük kullanıyorum. peki ekstra olarak gül sulu tonik kullanmamda gerekiyor mu?

fawkes81 => Burunda Yağlanma ve Siyah Nokta (19.8.2018 21:20:37)
Hem temizlerken hem de tonik kullanırken gül suyunu tercih etmek belki fazla gelebilir. Bunun yerine daha farklı bir tonik kullanılabilir gibime geliyor.

Bu arada Nuxe'a baktım. Sanırım gül suyu içeren temizleme köpüğü ve toniği aynı seri içerisinde yer alıyor. Belki ikisi aynı anda da kullanılabilir.

Köpükten memnun musunuz?

Üfler => Burunda Yağlanma ve Siyah Nokta (19.8.2018 21:43:41)
Köpük hergün yüz yıkamak için tasarlanmış. haftanın her günü kullanabilirsiniz. alkol vs içermiyor. kokusu harika. bazen yiyesim geliyor. onun haricinde çok iyi temizliyor, nemlendiriyor, kızarıklık vb. şeyler yapmıyor. sadece yüz için değil kol, el, boyun bölgeleri içinde kullanabilirsin. sivilce vs yapmıyor, gözenekleri temizliyor, sıkılaştırıyor ve açıyor. ekstra olarak Peeling jel olarak Neutrogena Deep Clean kullanıyorum. haftada 3 kez. mentol içeriyor, yüzü ferahlatıyor ve kalıntıları çok iyi temizliyor. ben sadece Nuxe'ün köpüğünü kullanıyorum, toniğini kullanmadım. belkide aynı seride oldukları için toniğide kullanılabilir.
Eczaneden almıştım.

Sayfa: [1]