Şimdi Ara

Windows 7 sürümünün hakimiyeti bitmek üzere

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows tarihinde belki de en fazla hakimiyet süren işletim sistemi Windows 7 olmuştur. Windows 8 işletim sisteminin başarısız olması şüphesiz bunda en büyük etken. İstediğini alamayan kullanıcılar sayesinde Windows 7 iyice kemikleşirken uzun bir süre yüzde 50 üzerinde pazar payını devam ettirmişti.

Genel tahminler bu yönde

Hatasını anlayan ve Windows 10 işletim sistemi ile durumu toparlamayı başaran Microsoft dengeleri değiştirmeye başladı. Hızla büyüyen Windows 10 işletim sistemi Windows 7’nin hakimiyetini bitirmek üzere.

Ayrıca Bkz.NBA 2K18 toplamda 10 milyon kopya sattı

Son verilere göre Windows 7 kullanım oranı yüzde 43 seviyesinde seyrediyor. Windows 10 kullanım oranı ise yüzde 33 seviyesine çıkmış durumda. Kaynaklar en geç yıl sonunda Windows 10 işletim sisteminin Windows 7 işletim sistemini geçeceğini tahmin ediyor.

Tarayıcı oturumlarına göre veri toplayan diğer bir analiz platformu Windows 10 sürümünü lider ilan etmişti ancak genel tahminler bunun henüz gerçekleşmediği yönünde. Özellikle kurumsal tarafta Windows 10 kullanımının artması ile genel pazar payının öne geçmesi bekleniyor.

• açıkcası köşede win xp ve win 7 yüklü dual boot bi pcm var.elimdeki donanımlar,tv kartı vb, win 10 hatta win10 sürüm farklılığı bile destekli değil.

• Kendi kendine dövüşüyor :D

• ONY86 kullanıcısına yanıt
    Driver sorunu windowsun çözmesi lazım. Her yeni sürümde donanım değiştirilmesi gereksiz.
  • Bu arada ücretsiz yükseltme halen devam ediyor. Geçen hafta Windows 7'den Windows 10'a yükseltme yaptım etkinleştirildi. Sonra temiz format atıp tekrar windows 10 yükledim yine etkinleştirildi.

• intel7mix kullanıcısına yanıt
    ms in bi lafı vardı donanım sürücüleri donanım üreticilerinden gelir diye.gönül isterki hepsi rahatlıkla çalışsın ama arka planda başka şeyler var demekki
  • Hdd katilinin 2. Olması durumu.

• şaka maka geri dönüşsüz bir şekilde linux é geçmeyi düşünüyor da değilim yani !

• Arada hala koca bir %10 luk fark var. Öyle kolay kolay yıl sonuna geçemez gibi duruyor. Diğer yandan bedava dağıtılmasına, hatta zorla dağıtılmasına rağmen bunca senedir win7 nin altında kalması win10 un ne kadar başarısız bir işletim sistemi olduğunu gösterir. Hatta daha iddialı konuşup gelmiş geçmiş en başarısız windows sürümü olduğunu söyleyebilirim. Yani 40 kere win10 a geçişi reddettiğimizi biliyorum. Bu kadar ısrar kıyamet, aylarca bedavalar :D Sonuç seneler sonra -%10 da. Bence başarısızlığı kabul edip adam gibi yeni bir tane yapmalılar ama nerede. Kabul edecek olsalar web dünyasının başından ie/edge belasını çekerler, web siteleri çağ atlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

ms in bi lafı vardı donanım sürücüleri donanım üreticilerinden gelir diye.gönül isterki hepsi rahatlıkla çalışsın ama arka planda başka şeyler var demekki
    Yeni cihaz satma olayı lanet olsun ki
  • Yeni anakartlara 7 yukleme imkani zaten yok, usb driverlari bulamiyorsunuz.
    Bu kadar zorlamadan sonra bir degeri yok 10un.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hardtracker H kullanıcısına yanıt
    Yeni anakart alıp Win7 kurmak nasıl bir fantezidir
  • Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Millet geçemeye korkuyor driver sıkıntısı çok var. Win7 çalışan driver Win10 çalışmıyor. Donanım değiştirmekte kimse istemiyor. Sırf Win10 kullanmak için...
  • Zamanında çok denedim ama Windows yerini tutamıyorlar.
  • Mac Os X ve İos gerisi boş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: intel7mix

Yeni anakart alıp Win7 kurmak nasıl bir fantezidir
    XP KURMADIĞINA DUA ET:)
  • Bütün herkes windows 10u övüyor ama ben pcye yüklediğmide hiç beğenmiyorum. Nedn mi ?

1-İnanımaz derecede kullanışsız

2- Çok yavaş

3-Zırt pırt güncelleme geliyor , bir yerleri güncellerken pc kafayı yiyor

FORZA WİNDOWS 7

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

XP KURMADIĞINA DUA ET:)

Alıntıları Göster
    Sanal makinede kurup denemiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bütün herkes windows 10u övüyor ama ben pcye yüklediğmide hiç beğenmiyorum. Nedn mi ?

1-İnanımaz derecede kullanışsız

2- Çok yavaş

3-Zırt pırt güncelleme geliyor , bir yerleri güncellerken pc kafayı yiyor

FORZA WİNDOWS 7
    Bilgisayarım çok yeni değil eski sayılır onda bile daha iyi performans veriyor. Win10 o kadarda kötü değil.
  • Bu sadece yeni alınan bilgisayarlar sayesinde gerçekleşiyor. Yeni notebooklarda windows 10 yüklü geliyor bir çok kullanıcı windows 10 dan memnun değil windows 7 yapmak istiyor ama bildiğiniz gibi bir çok engel çıkıyor karşılarına bazı notebook markalarına windows 7 yüklemek işkence haline geliyor bu nedenle bir zorlama gibi windows 10 kullanmaya devam etmek zorunda bırakılıyor. buna rağmen halen windows 7 geçilebilmiş değil. bu nedenle windows 10 da windows 8 ve 8.1 gibi bir başarısızlık öyküsüdür. yeni bir windows gelecek ve herşey güzel olacak unutları ile yaşıyoruz.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.