DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
BEKO'nun adı nerden geliyor...
50
Cevap
2
Favori
8.041
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> BEKO'nun adı nerden geliyor...
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      15 Kasım 2004 12:39:20
      Bir yahudi'nin adı olduğu...hatta yahudi ortaklığı bulunduğu tarzında iddialar var...birşey bilen var mı? bu hususta...

Tıkla bloguma hayatına birşeyler kat. Mutlaka alacağın birşeyler olacak
      They don't care about us
      *** Hiç sorun değil biz herkesi umursuyoruz. Çünkü biz büyük bir milletiz. ***
      *** Düşersin ama kalkarsın, kaçırırsın ama yakalarsın, vazgeçmezsen başarırsın...***
    • Yarbay
      4423 Mesaj
      15 Kasım 2004 17:29:09
      Berrin Koç

HP COMPAQ PRESARIO DV6730 ET - Aidata - P IV 2,8 GHz. � 512 Mb. Ram - Win XP SP2 � Nikon D50 � Sigma 17-70 mm. F2.8-45 Macro � Nikon 18-55 mm. F3.5 -5.6 G ED � Nikon Nikkor 70-300 mm. F 4-5.6 G � Nikon SB-600 - Canon EOS 3000V - Canon 28-90mm. DC-Sony Ericsson P990i -Nokia E50 � BlackBerry 7130G - Nokia 8910i - Ipod Nano Siyah 4 GB. � Opel Corsa 1.3 CDTI Essantia 2005 � Besiktas - Ferrari
    • Yüzbaşı
      383 Mesaj
      15 Kasım 2004 17:37:05
      BEKO adının berrin koç la bir alakası yok, be yahudi ortağın adının ilk iki harfi ko koç tan geliyor yani yahudi ortaklığı olduğu doğru.

• Teğmen
      175 Mesaj
      15 Kasım 2004 17:41:31
      ve tecruBe Konforu yarattı....Reklamdan alıntıdır... Beko

n'inci dereceden bir ağacın n tane kökü vardir.(doğanın temel kanunu)
      Uç uç uğur böceği.Bir poka yaradığın yok çünkü..!
    • Binbaşı
      1894 Mesaj
      15 Kasım 2004 17:43:32
      BEşiktaş KObilmem ney

• Binbaşı
      1759 Mesaj
      15 Kasım 2004 17:46:17

• Çavuş
      92 Mesaj
      15 Kasım 2004 20:06:30
      be yahudi bir adamın isminin baş harfleri ko da koçun ilk iki harfi.....

bu bilgiler kesin çünkü orada staj yaptığım da yöneticinin biri sölemişti...

Divane aşık gibi
      Dolanırım yollarda
      Kız senin sebebu ne
      Kaldım İstanbullarda
      ...:::: www.linkchi.com ::::...
    • Yarbay
      2005 Mesaj
      16 Kasım 2004 18:01:53
      british electronic c(k)ompany org. iyi atmışım değilmi???

" Ö l ü m _ O l m a s ı n _ R e z i l l i k _ Ç e k i l i r ! "
    • Binbaşı
      1817 Mesaj
      16 Kasım 2004 18:06:02
      "Koçum Benim" in başlarını almışlar "KOBE" olmuş yanlış anlaşılır diye ters çevirmişler "Benim Koçum" un başlarını almışlar "BEKO" olmuş.

• Yarbay
      3302 Mesaj
      16 Kasım 2004 18:08:58
      şimdi bu öküz altında buzağı aramak gibi bişi dimi ya ne olacak yahudi olunca yakacazmı????

2003 Üyesi || Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene...!
    • Yüzbaşı
      804 Mesaj
      16 Kasım 2004 18:33:55
      Maalesef büyük firmaların çoğunun arkasında yahudiler var, işin derinine indiğinizde karşınıza hep onlar çıkıyor, araştırın, mutlaka bir yahudi bulacaksınız. gerçekten bu doğru, şu anda seyrettiğiniz bir çok büyük kanalların arkasındada yahudiler var, bunu bir kitapta okumuştum ismini şu anda hatırlayamıyorum ama bu söylediklerim gerçek maalesef arkadaşlar, yahudiler bu konularda bizden çok üstünler...! Ve ister inanın ister inanmayın ABD yi Yahudiler yönetiyor.. Aha buraya yazıyorum.. kitabda bunu anlatıyordu zaten, ileride hep birlikte göreceğiz nasıl olsa

• Yüzbaşı
      737 Mesaj
      16 Kasım 2004 18:34:25
      Berrin Koç doğrudur isteyen koçun web sitesine girsin.

Mekatronik ( Step Servo Sistemler, CNC, PLC, Akıllı Makinalar, Robotik, Makina Otomasyonu vs.)
      demirelu@hotmail.com
    • Mareşal
      3806 Mesaj
      16 Kasım 2004 18:43:22
      beyaz eşyada koç manasına geldiğini biliyorum

*NORTHERN STAR*
    • Binbaşı
      1454 Mesaj
      16 Kasım 2004 18:47:30
      Sonuçta TÜRK MALI

Woke up this morning
      Got yourself a gun
      Mama always said you'd be the chosen one
      She said, 'You're one in a million
      You got to burn to shine'
      That you were born under a bad sign
      With a blue moon in your eyes
    • Binbaşı
      1237 Mesaj
      16 Kasım 2004 18:49:04
      nereye cekersen oraya gidiyor bu:)

bako wardı besiktasta onunla bi alakası olduğunu düşünüyorum..

( fazLa mı abarrtttm )

• Yarbay
      2012 Mesaj
      16 Kasım 2004 19:07:00

quote:

Orjinalden alıntı: MemoSoZ

nereye cekersen oraya gidiyor bu:)

bako wardı besiktasta onunla bi alakası olduğunu düşünüyorum..

( fazLa mı abarrtttm )

bülent elektrikten kurtarma onları

• Yarbay
      2012 Mesaj
      16 Kasım 2004 19:08:09

• Yüzbaşı
      675 Mesaj
      16 Kasım 2004 19:12:07
      Yerli malı yurdun malı herkez onu kullanmalı

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Kasım 2004 19:19:52
      kullanacak tabii kullnaıyoruzda beko adı nın bir anlamı yok nerden gelmiştir diye merak ettik sadece....sırada daha başkalarıda olabilir...Coca cola ne demek gibi... belli bir amaca sürüklemeyin bir maksadı yoktur....

Tıkla bloguma hayatına birşeyler kat. Mutlaka alacağın birşeyler olacak
      They don't care about us
      *** Hiç sorun değil biz herkesi umursuyoruz. Çünkü biz büyük bir milletiz. ***
      *** Düşersin ama kalkarsın, kaçırırsın ama yakalarsın, vazgeçmezsen başarırsın...***
    • Binbaşı
      1454 Mesaj
      16 Kasım 2004 19:28:51
      Bence bu topic ktlenmeli.Sonuçta burada bir marka dolaylı yoldan kötülenmeye çalışıyor.Bence bu bir suç

Woke up this morning
      Got yourself a gun
      Mama always said you'd be the chosen one
      She said, 'You're one in a million
      You got to burn to shine'
      That you were born under a bad sign
      With a blue moon in your eyes
    • Yüzbaşı
      872 Mesaj
      16 Kasım 2004 20:23:08

quote:

Orjinalden alıntı: Menalfa

Maalesef büyük firmaların çoğunun arkasında yahudiler var, işin derinine indiğinizde karşınıza hep onlar çıkıyor, araştırın, mutlaka bir yahudi bulacaksınız. gerçekten bu doğru, şu anda seyrettiğiniz bir çok büyük kanalların arkasındada yahudiler var, bunu bir kitapta okumuştum ismini şu anda hatırlayamıyorum ama bu söylediklerim gerçek maalesef arkadaşlar, yahudiler bu konularda bizden çok üstünler...! Ve ister inanın ister inanmayın ABD yi Yahudiler yönetiyor.. Aha buraya yazıyorum.. kitabda bunu anlatıyordu zaten, ileride hep birlikte göreceğiz nasıl olsa

bana bilmediğim bişey söyle

• Binbaşı
      1512 Mesaj
      16 Kasım 2004 21:13:15
      benim bildigim alman mali ordaki yahudiler tarafindan kurulmus

Bilgi çok çalışmaktan geçer!!!
    • Yüzbaşı
      271 Mesaj
      24 Şubat 2011 23:55:27
      Bir yahudi olan Bernard Nahum'un BE'si ile Koç'un KO'su BE-KO olmuştur. Koç holdingi yakından tanıyanlar Koç holding'teki yahudi ve mason ilişkilerini iyi bilirler. Bizim yerli malı diye aldığımız birçok ürün aslında Türk değil yahudi malıdır. Alarko Holding, Arena bilgisayar, Koroplast gibi sektöründe bir numara olmuş birçok firmanın sahibi yahudidir. Fakat fabrikasi İsrail'de olan Pringles veya İntel gibi şirketlere nazaran bizim ülkemiz sınırları içinde faliyet gösteren şirketler elbette tercih sebebimizdir.

Ey İnsanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Ne babanın evlâdı, ne evlâdın babası nâmına bir şey ödeyemeyeceği günden çekinin. Bilin ki, Allah'ın verdiği söz gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmazsın ve şeytan, Allah'ın affına güvendirerek sizi kandırmasın.
      Lokmân : 33
    • Yüzbaşı
      530 Mesaj
      24 Şubat 2011 23:58:57
      Bekir

takie ciezko zycie ))
    • Yarbay
      4315 Mesaj
      25 Şubat 2011 00:01:35
      Uzak doğudan bir ülkeyle anlaşmalar yapılmış Beko kurulurkern ko'su büyük ihtimalle Kore'den geliyor ama kaynak yok sadece tahminim bu.

• Yüzbaşı
      459 Mesaj
      25 Şubat 2011 00:07:24
      Ben Ebene KO

If you have an apple and I have an apple and we exchange apples then you and I will still each have one apple. But if you have an idea and I have one idea and we exchange these ideas, then each of us will have two ideas..."

• Yarbay
      3392 Mesaj
      25 Şubat 2011 00:24:55
      Tarihçe
      Türkiye'nin yeni yeni sanayileşmeye başladığı 1950'li yıllarda, Koç Holding'in kurucusu Vehbi Koç, Türkiye'ye döviz kazandıracak bir ürün arayışındaydı. O yıllardaki ülke koşulları çerçevesinde, bir salça ve konserve fabrikası yatırımı için bu alanda tecrübe sahibi olan Bejerano ile ortaklık kurdu. 1954'te kurulan şirketin ismi, Bejerano'nun ve Koç'un ilk iki harflerinin birleşmesiyle Beko olarak tescil edildi. Ancak, ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle, şirket faaliyete geçemedi.

http://www.beko.com/TR/TR/tarihce.htm

KASTAMONU - SERBEST MİMAR - 17.04.1980
    • Teğmen
      148 Mesaj
      25 Şubat 2011 00:27:43
      bekir'in kısaltması olum o.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Yüzbaşı
      303 Mesaj
      25 Şubat 2011 00:30:26

quote:

Orijinalden alıntı: abdullah345

Bir yahudi olan Bernard Nahum'un BE'si ile Koç'un KO'su BE-KO olmuştur. Koç holdingi yakından tanıyanlar Koç holding'teki yahudi ve mason ilişkilerini iyi bilirler. Bizim yerli malı diye aldığımız birçok ürün aslında Türk değil yahudi malıdır. Alarko Holding, Arena bilgisayar, Koroplast gibi sektöründe bir numara olmuş birçok firmanın sahibi yahudidir. Fakat fabrikasi İsrail'de olan Pringles veya İntel gibi şirketlere nazaran bizim ülkemiz sınırları içinde faliyet gösteren şirketler elbette tercih sebebimizdir.

elimde pringles kutusu var arkasında belçika yazıyor bilgisayarımın altına bakıyorum (işlemcim intel) çin yazıyor
      heralde israil bütün dünyayı ele geçirmiş haberimiz yok

• Yarbay
      3000 Mesaj
      25 Şubat 2011 00:38:16
      bursada çeko okuyanlara sor iyi bilirler

• Yarbay
      9487 Mesaj
      25 Şubat 2011 00:41:39

quote:

Orijinalden alıntı: AciliKofte

Yerli malı yurdun malı herkez onu kullanmalı

herkez değil herkes

• Yarbay
      2089 Mesaj
      25 Şubat 2011 00:43:16
      arkasında israil var hatta onun arkasında da amerika olabilir tren yapıyolar bence

Açılın ben doktorum!
    • Yarbay
      3856 Mesaj
      25 Şubat 2011 00:55:42

quote:

Orijinalden alıntı: Fashionality

arkasında israil var hatta onun arkasında da amerika olabilir tren yapıyolar bence

Lokomotif olan biziz ama.

• Binbaşı
      1097 Mesaj
      25 Şubat 2011 01:05:21

quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Alıntıları Göster

Best of Google
    • Yüzbaşı
      561 Mesaj
      25 Şubat 2011 01:24:20
      Türkiye'nin yeni yeni sanayileşmeye başladığı 1950'li yıllarda, Koç Holding'in kurucusu Vehbi Koç, Türkiye'ye döviz kazandıracak bir ürün arayışındaydı. O yıllardaki ülke koşulları çerçevesinde, bir salça ve konserve fabrikası yatırımı için bu alanda tecrübe sahibi olan Bejerano ile ortaklık kurdu. 1954'te kurulan şirketin ismi, Bejerano'nun ve Koç'un ilk iki harflerinin birleşmesiyle Beko olarak tescil edildi. Ancak, ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle, şirket faaliyete geçemedi.
      Not : Bejerano bi yahudi şirketiymiş. Şu an aktif değil büyük ihtimalle.

Sitesinden bakıp öğrenmek bu kadar basitken, kafanızdan bin tane şey uydurmuşsunuz.

• Yarbay
      2566 Mesaj
      25 Şubat 2011 01:24:37
      ulen herşeye de İsrail'i sokuyosunuz ya ...

• Yarbay
      2176 Mesaj
      25 Şubat 2011 01:27:16
      Bir ara Rus filminde beko camasır makinesinin üstündelerdi

Hayırlayan var mı ?

Buldum

http://ccc.incisozluk.c...kas%C4%B1ym%C4%B1%C5%9F/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @Majesty -- 25 Şubat 2011; 1:30:59 >

25 Şubat 2011 01:31:55
      Berkay

• Yarbay
      2389 Mesaj
      25 Şubat 2011 02:22:33

quote:

Orijinalden alıntı: darker

"Koçum Benim" in başlarını almışlar "KOBE" olmuş yanlış anlaşılır diye ters çevirmişler "Benim Koçum" un başlarını almışlar "BEKO" olmuş.

KOBE olsa daha bi albenisi olurdu :) bizim insanımızın nekadar şamata düşkünü oldugunu ortaya koyardı

• Yüzbaşı
      540 Mesaj
      25 Şubat 2011 02:33:21
      Makine mühendisi bi abim söylemişti, BErnard KOç

• Binbaşı
      1475 Mesaj
      25 Şubat 2011 02:50:58

quote:

Alıntıları Göster

işte bu

COMINGSOON
      25 Şubat 2011 05:20:57

quote:

Orijinalden alıntı: Menalfa

onların arkasında kim var?israil.

Berxwedan Xwes
      Naif Direniş
      Doroteo Arango Arambula ''Pancho'' Villa
    • Binbaşı
      1181 Mesaj
      25 Şubat 2011 05:29:57

quote:

Orijinalden alıntı: z for zambrotta

Alıntıları Göster

onların arkasında kim var?israil.

solunda çin varmış

sağında rusya

kuzey doğuya bakan yerinde fransızlar ...

• Yarbay
      2696 Mesaj
      25 Şubat 2011 09:49:14
      ORtakların baş harfleri
      Bekir Erol Kamil Osman

Fiat Doblo 1.3 Urban Race Chip
          Canon 550D 50mm
            Playstation 3___SnowboardKASTAMONU
    • Yarbay
      2557 Mesaj
      25 Şubat 2011 10:08:01
      Bal Evde Kal Orda

çok güzel oldu

Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi Dev Konu

Zalman Z11+ / Powercolor AMD R9 280x / AMD FX 8320 / M5A97 R2.0 / Kingston 2133 MHz 2*4=8GB Dual Kit
      Sades SA902 Headset / Logitech G402 Hyperion Fury / Razer Goliathus / Logitech G710+
    • DH Yönetici
      15606 Mesaj
      25 Şubat 2011 10:08:32
      Bunlar aslinda 3 arkadas, Bekir (Beko) , Ali Celik (Arcelik) ve Veysel (Vestel). Lakaplarini kullaniyorlar taninmamak icin :D

• Yarbay
      2089 Mesaj
      25 Şubat 2011 14:09:42

quote:

Alıntıları Göster

Açılın ben doktorum!
    • Yüzbaşı
      271 Mesaj
      25 Şubat 2011 23:54:56

Bernard Nahum + Rahmi Koç = BEKO'dur.

Bu sitede yahudilerden bahsedilince yorumlar siliniyor galiba. Onun için detaya giremiyorum.

Öğrenmek isteyen Nahum ailesinin Türkiye'nin kuruluş sürecindeki rolünü araştırsın.

Medyada ve internetteki bütün engellemelere rağmen her vatan evladının öğrenmesi gerek bunları. Araştıın, öğrenin.

Ey İnsanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Ne babanın evlâdı, ne evlâdın babası nâmına bir şey ödeyemeyeceği günden çekinin. Bilin ki, Allah'ın verdiği söz gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmazsın ve şeytan, Allah'ın affına güvendirerek sizi kandırmasın.
      Lokmân : 33
    • Yarbay
      3915 Mesaj
      21 Ocak 2016 14:32:54
      Allah rahmet eylesin Mustafa Koç un anısına konuyu hortalatalım..

BE-KO

bejerano ve koç soy isimlerinin baş harflerinden oluşur.

bejerano zamanında salça ve konserve alanında çalışan bir firmadır. Çok fesatlık arıyorsanız bejerano israil menşeili bir firmadır.

Koç ailesi hakkında yazılanlara bakıp hayret ediyorum. insan azıcık araştırır,muhakeme eder. yok yahudilermiş yok bilmem ne Allah sizin zekanızı kahretsin

Vehbi Koç 1901 Ankara doğumlu dur, babası Koçzade Hacı Mustafa Efendidir. eşi Sadberk Koç un soyu Hacı Bayram Veli ye dayanır.
      Osmanlı dönemi Yahudilerin gizlenme ihtiyacı olmayan ve ortalıkta at koşturdukları dönemler o yüzden isim soy isim gizleme ihtiyacı duymazlardı ama yahudi dediğiniz Vehbi beyin çocuklarının isimleri, Rahmi,Sevgi ve Suna dır.

Rahmi koç un çocuklarının isimleri
      Mustafa Vehbi
      Ömer Mehmet (Muhammet)
      Ali yıldırım

ben bile milliyetçilik duygusundan dolayı çocuğuma Arapça isim koymayacağım diye Türkçe isim koyarken adamlar sahabe ve halife isimleri koymuşlar. sırf sarışın renkli gözlüler diye adamı yahudi sanan saftirikler var bu ülkede( ulan cühela yahudiler sami ırkından gelirler ve kapkaralardır)

bu ülke için çalışmaktan üretmekten başka ne yaptılar. onbinlerce müslümana ekmek kazandırmaktan başka ne yaptılar.
      tek suçları saftirik müslüman halkı kandıran sömüren münafık yahudi dönmelerine karşı Atatürk ve Türk milliyetçiliğini ve gerçek müslümanlığı savunmak oldu.

Atatürk ünde iktidara geldiğinde ilk işi mason localarını kapatmak ve tekke ve zaviyelerin başında şeyh hırkası geçirmiş yahudi dönmelerini asmak oldu. o zamanın dönmelerinin torunları aynı dedeleri gibi başlarına müslüman sarığı geçirip islam kelamlarıyla bu ülke halkını sömürüp siyasi nüfuz sağladılar. o zamanın şeyhleri şimdi parti başkanı,belediye başkanı,cumhurbaşkanı oldu.

biz sizleri iyi tanıyoruz 1600 lü yıllardan beri bu toprakların başına bela oldunuz. biz Atatürk ün başlattığı seferberliği devam ettireceğiz saf Anadolu halkını eğiteceğiz, tarihlerini ve dinlerini öğrenecekler. kendi dinlerini kendileri öğrenmeye başladığında sizlerden kurtulacağız.

Yaşasın Türk milliyetçiliği,Yaşasın Karamanoğulları, Yaşasın Atatürk

Meine Ehre Heißt Treue (sadakatim şerefimdir) SS
    • Çavuş
      86 Mesaj
      21 Ocak 2016 16:55:31
      ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burumbic -- 21 Ocak 2016; 16:56:57 >

Sistem: İntel İ5 2500k@5000mhz / Thermalright Macho HR02 Intel /MSI Z77A-GD55 Intel 1155 / GSKILL Jıp 4x2 DDR3 / GİGABYTE NVIDIA 460 GTX/Aerocool Strike X 800W 80 Plus Silver / Cooler Master Haf42 Kasa / 128GB Samsung evo 840 / 500gb Seagate 7200RPM hdd / Benq XL2411 @144HZ -1920-1080P
    • Yarbay
      2418 Mesaj
      21 Ocak 2016 17:05:11
      Benim En Kötü Operasyonum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

There's no nobility in poverty. I've been a poor man, and I've been a rich man. And I choose rich every fucking time.
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> BEKO'nun adı nerden geliyor...
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.