Şimdi Ara

KİA SPORTAGE ALINABİLİR MİDİR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66
Cevap
0
Favori
138.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: åziz

quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

quote:

Orijinalden alıntı: stability2005

arkadaşlar mrb ;rover 400 almayı düşünürken yüksek olması şık görüntüsü sebebiyle kia sportage aklımı çeldi,ayda en fazla 400 km yol yapıcam ,şehir içi değil şehir dışı gibi kullanıcam,
    acemiyim birazda alçak arabadan çekiniyorum kullanırken sizce hangisini almalıyım

Sınıfın fiyat/performans/donanım/tasarım dörtlüsünde en iyi arabası.. Şu anda sıfır km fiyatları da fena değil.. İkinci eli bu sınıf için çok güzel prim yapıyor.. Tek kusuru biraz fazla yakması ama siz de kullanımı şehir dışı gibi yapacağınız için bir şekilde amorte edebilirsiniz.

Katılmakla birlikte, yakıtı cok degil bence. Benzinli 1,6 motor icin iyi bir deger dizele gore fazla.
    S. ici 8-9 litre S.dışı 7-7,5 litre devirli kullanim haricinde iyi

O şehir içi 8-9 lt büyük şehirlerde yoğun trafik akışında yakalanabilecek değerler pek değil.. Yani aktif olarak araç kullandığınız hatta yoğun ya da sıkışık bir hat ise 10 lt leri görmek içten bile değil.. Benzinli bir crossover alıyorsanız eğer yakıt ekonomisi pek yapmayacaksınız.. En azından başlıca kriterlerinizden olmayacak; yoksa aynı paraya dizel ve donanımlı bir C sınıfı çok rahat alınabilir..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: åziz

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stability2005

arkadaşlar mrb ;rover 400 almayı düşünürken yüksek olması şık görüntüsü sebebiyle kia sportage aklımı çeldi,ayda en fazla 400 km yol yapıcam ,şehir içi değil şehir dışı gibi kullanıcam,
    acemiyim birazda alçak arabadan çekiniyorum kullanırken sizce hangisini almalıyım

Sınıfın fiyat/performans/donanım/tasarım dörtlüsünde en iyi arabası.. Şu anda sıfır km fiyatları da fena değil.. İkinci eli bu sınıf için çok güzel prim yapıyor.. Tek kusuru biraz fazla yakması ama siz de kullanımı şehir dışı gibi yapacağınız için bir şekilde amorte edebilirsiniz.

Katılmakla birlikte, yakıtı cok degil bence. Benzinli 1,6 motor icin iyi bir deger dizele gore fazla.
    S. ici 8-9 litre S.dışı 7-7,5 litre devirli kullanim haricinde iyi

O şehir içi 8-9 lt büyük şehirlerde yoğun trafik akışında yakalanabilecek değerler pek değil.. Yani aktif olarak araç kullandığınız hatta yoğun ya da sıkışık bir hat ise 10 lt leri görmek içten bile değil.. Benzinli bir crossover alıyorsanız eğer yakıt ekonomisi pek yapmayacaksınız.. En azından başlıca kriterlerinizden olmayacak; yoksa aynı paraya dizel ve donanımlı bir C sınıfı çok rahat alınabilir..

Zaten anlatmak istediğim o 1,6 Benzinliye göre az bile yakıyor. O Sıkışık trafikte 10 litre yakabilir, ama o trafikte 1,6 sedan araçlarda o civarda yakıyor (Benzinli) Hatta 1,2 X marka araçlarda 8-9-10 litre yakıyor diye okumuşsunuzdur.

Sonuç olarak; Benzinli araçlarla karşılaştırınca İyi Dizel ile karşılaştırınca İyi Sayılmaz

• Yine de benzinli 1.6 C sınıfı bir araçtan ort. 1 lt daha fazla yakar diye düşünüyorum.. Hiç tecrübe etmedim tabi, farazi bir yorum benimki..
  • ben geçenlerde 1.6 modeliyle test sürüşüne çıktım araba donanım olarak cidden çok güzel ancak içi çok dar geldi bana. boyum 184 ve koltuk en alt kademedeyken kafam tavana ha deydi ha deyecek şeklindeydim. bunun dışında yakıtını bilmiyorum ama araç seri ve kullanışı zevkliydi.
  • kıa sportage le ilgili bende bişeyler yazayım , bu aracı düşünenler için

ocak 2015 ten beri 2014 comfort 1.6 kullanıyorum ( daha önce avensis kullanıyordum)

.. kıa suvlar 2014 yılında amerikada müşteri şikayeti en az ikinci araç seçildi (6 . sıradan 2 ye yukseldi)
    beğendiğim yönleri
    1. motor
    2.kasa
    3.konfor
    4.yol tutuşu
    5.ilgi çekiyor
    6.sessiz
    7.amörtisör
    8.bagaj
    9 jant
    beşenmediğim
    1.yakıt (ama yakıt piyasasıyla alakalı düşünüyorum benzin pahalı, gerçi hırpalamadan kullandım karışık 3.80 yaktı yorum sizin)
    2. içi siyah
    3. göstergeler kırmızı aydınlatma daha hoş olabilir di

çok fazla bişey de aklıma gelmiyor .. ama düşünen arkadaşlara ,kafasına bişey takılanlara cevap verebilirim..

sağlıcakla ve kıa da kalın
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.