Şimdi Ara

GOLF V 'e LPG Dönüşümü Yaptırmak İsteyenler Buraya!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
1
Favori
63.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım okuduklarım kadarıyla 43 litrelik depo 38 litreye kadar dolduruluyormuş. Senin araba 100 km de 8 lt yaksa 5 lt var +30 =35 lt 3 lt lik daha yerin varmış. Bence senin deponun fazla basınçta dolumu kesen zımbırtısı herneyse erken kapatıyor olabilir. Hocam teoriyle bu kadar. Birde kullanıyo olsam neler anlatırdım sana

quote:

Orjinalden alıntı: thall

merhaba sevgili dostlar;

bugün aracımı aygazda fullettim ama ilginç bi olayla karşılaştım kısaca anlatayım

ilk dolumda shell denk geldiği için aygaz genel olarak ii dendiği için 20ytl lik 13litre gaz aldım

100km gezdim aygaz a uğradım full dedim
    ilk dikkatimi çeken çok hızlı doluşuydu hemen pompacıya bu neden bu kadar hızlı doluyor dedim o da "bizim basıncımız yüksek dedi derken 30ytl yi hızla geçtik 40 a gelirken tıkırtıkırr diye bi ses duydum tabii acemiyiz yaa bu sesde ne dedim ustaa o da şamandıradan geliyor basınç hızlı olduğu için o sesi burdda duyarsın fakat düşük basınçta duyulmaz dedi
    derken 42oldu yavaşladıı 44ytl ye geldi 30litre gaz ile zınk durdu
    "Allah Allah" dedim usta depo 43 litrelikti bu erken durdu dedim depo da gaz vardır dedi ama bu 2. gaz alışım ilk zaten 13litre 20ytlik gazdı dedim bilmiyorum dedi

vallaa biraz tiyatro gibi oldu ama hala şaşkınlık içersindeyim..

şimdi gelelim sadedee bunu nasıl yorumluyorsunuz önce 13litre aldığıma eminim 100km yaptığımada 30litre alması eksik değil mi sizce bedava gezmiş olmam tabii

evett gazcılar ne diyorsunu bu işe

• quote:

Orjinalden alıntı: skaan07

Arkadaşım okuduklarım kadarıyla 43 litrelik depo 38 litreye kadar dolduruluyormuş. Senin araba 100 km de 8 lt yaksa 5 lt var +30 =35 lt 3 lt lik daha yerin varmış. Bence senin deponun fazla basınçta dolumu kesen zımbırtısı herneyse erken kapatıyor olabilir. Hocam teoriyle bu kadar. Birde kullanıyo olsam neler anlatırdım sana

quote:

merhaba sevgili dostlar;

bugün aracımı aygazda fullettim ama ilginç bi olayla karşılaştım kısaca anlatayım

ilk dolumda shell denk geldiği için aygaz genel olarak ii dendiği için 20ytl lik 13litre gaz aldım

ilk dikkatimi çeken çok hızlı doluşuydu hemen pompacıya bu neden bu kadar hızlı doluyor dedim o da "bizim basıncımız yüksek dedi derken 30ytl yi hızla geçtik 40 a gelirken tıkırtıkırr diye bi ses duydum tabii acemiyiz yaa bu sesde ne dedim ustaa o da şamandıradan geliyor basınç hızlı olduğu için o sesi burdda duyarsın fakat düşük basınçta duyulmaz dedi
    "Allah Allah" dedim usta depo 43 litrelikti bu erken durdu dedim depo da gaz vardır dedi ama bu 2. gaz alışım ilk zaten 13litre 20ytlik gazdı dedim bilmiyorum dedi

şimdi gelelim sadedee bunu nasıl yorumluyorsunuz önce 13litre aldığıma eminim 100km yaptığımada 30litre alması eksik değil mi sizce bedava gezmiş olmam tabii

teşekkür ederim dostum
    sen bayağı aşmışsın dediğin gibi bi taktırınca seni düşünemiyorum bile

ne bileyim acaba depo mu küçük diye telf açtım taktırdığım yere hayır abi depon 43'lük %20 emniyet payı var dedi ve ilk dolumda şamandıra erken keseer sonra daha yukarı çıkar merak etme yolun açık olsun dediler içim rahatladıı

• valla bizdede oldu aynısı bidefa ama benzinde. araca sözde 30 litr benzin koymuşlar ama sona birden ibre düşüvermezmi en az 10litresi birden kayboldu içine havamı basmıslar ne basmıslar anlamadık sonra aldığımız istasyon hakkında bikaç duyum aldık böle oyunlar yapıyolarmış diye. fakat yolumuz birdaha oralara düşmedi ondan üzerinde durmadık fazla
  • Hocam lpg taktırcaktın nede Golf aldın
    gidip dizel bir araç alsaydınya
    yazık dersin lpg ile Golfe
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Atatürkcüyüm_

Hocam lpg taktırcaktın nede Golf aldın

Zevk meselesi dostum bu .Arkadaş en güzel arabalardan birine en ekonomik şekilde biniyor daha ne olsun.Neden böyle bir yorum yaptın açıklarmısın??
    Millet ne arabalara taktırıyor.Bildiğin birşey varsa paylaş bizde bilelim.Yoksa neden taktırdın demek kolay
  • sen hiç golf kullandın mı ? soruma vereceğin yanıtla kendi sorunu da cevaplamış olacaksın.

saygı,sevgi...

quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: alikemal80

sen hiç golf kullandın mı ? soruma vereceğin yanıtla kendi sorunu da cevaplamış olacaksın.

saygı,sevgi...

quote:

Zaten kullansa böyle yorum yapmaz.eğer kullanıp yorum yaptıysa akıl sır ermez
  • quote:

Orjinalden alıntı: red_power

quote:

sen hiç golf kullandın mı ? soruma vereceğin yanıtla kendi sorunu da cevaplamış olacaksın.

saygı,sevgi...

quote:

Zaten kullansa böyle yorum yapmaz.eğer kullanıp yorum yaptıysa akıl sır ermez

He deyip geçecen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loop -- 3 Haziran 2007; 2:42:32 >

• millet x5e clkya takıyor almanyada porschelere takılıyor bu adam golfe takılır mı diyor
  • quote:

merhaba sevgili dostlar;

arkladaşım bi iki kişiden duymuştum böle fazla basınçlı olunca havada basıyolarmış. ondan da kaynaklanabilir ama tam emin değilim yinede. ben daha taktırmadım taktırıjnca anlarız bizde

• atatürkçü
    sana gereken cevabı vermiş dostlarım keşke fikir sahibi olsaydın da yorum yapsaydın

Alikemal'ciğim yokluğumu aratmamışsın sağol

Red_power sana da teşekkürler dostum
    sen ne yaptın dönüşüm işini?
  • dostum doğru zamanda doğru yerde gercekleri söyledim sadece.
    ne yani golfe bineceğiz diye lpg nin nimetlerinden faydalanmayacakmıyız
    sonuna kadar tasarruf, sonuna kadar performans. son sözüm budur canım kardeşim. bir tane de golf fun club acalım istersen sen tecrubelendin bu konuda, yapalım bence bir tane

saygı, sevgi aziz dostum...

golf 4 pasific tartarini

quote:

atatürkçü
    sana gereken cevabı vermiş dostlarım keşke fikir sahibi olsaydın da yorum yapsaydın

• quote:

dostum doğru zamanda doğru yerde gercekleri söyledim sadece.
    sonuna kadar tasarruf, sonuna kadar performans. son sözüm budur canım kardeşim. bir tane de golf fun club acalım istersen sen tecrubelendin bu konuda, yapalım bence bir tane

golf 4 pasific tartarini

quote:

atatürkçü

dediğimiz gibi LPG nin nasıl bir nimet olduğunu bilseler böyle konuşmazlardı,
    eee madem bilmiyorsun sus be kardeşim

aziz dostum onu bi araştırayım GOLF [DH] CLUP yok ise onu da açalım

orada da LPG nin nimetlerinden bahsederizz

dostçakal!!!

• Alikemal ve thall arkadaşlarım selam. İkinizin arabasıda golf olmasına rağmen motorları farklı. Thall Golf V 1,6 8V 102 hp, alikemal ise Golf 4 1,6 16V 105 hp araç kullanıyorlar. Yani birebir aynı motorlar değiller. Golflerine veya aynı motorları kullanan Seat, Skoda vs araç kullananlar referans alırken bunu dikkate almalılar.

quote:

quote:

dostum doğru zamanda doğru yerde gercekleri söyledim sadece.

golf 4 pasific tartarini

quote:

atatürkçü

dediğimiz gibi LPG nin nasıl bir nimet olduğunu bilseler böyle konuşmazlardı,
    eee madem bilmiyorsun sus be kardeşim

aziz dostum onu bi araştırayım GOLF [DH] CLUP yok ise onu da açalım

orada da LPG nin nimetlerinden bahsederizz

dostçakal!!!

• bende şaşırdımm bu ne yaww diyee,gözlerimi bi daha ovuşturup bidaha baktım...

----YORUMSUZ----
  • bende mazda 1999 1,8cc sedan var.taktırmak istiyorum. benim için servis önemli. sorun çıkarsa muhatap alınmak isterim
  • Thall, şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimi değerleri nedir aracında?
  • dostum senin kilidi çözmüşler hadi gözün aydın

golf club yakındır... geliyoooooooooo

saygı,sevgi... ( noterden... ))

quote:

bende şaşırdımm bu ne yaww diyee,gözlerimi bi daha ovuşturup bidaha baktım...

----YORUMSUZ----

• quote:

Orjinalden alıntı: Loop

Thall, şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimi değerleri nedir aracında?

@Loop merhaba;

öncelikle söyleyeyim yakıt tüketim değeri tamamen sizin ve yol şartlarıyla doğru orantılıdır...bunu hiçbir zaman gözardı etmeyin ve buradaki bilgileri okuyup sonra kendi tüketim değerlerimi yazayım...

Çok benzinle az kilometre yapmayı çoğumuz kolayca becerebildiği halde tersini nedense pek başaramıyoruz. Sonra da otomobilimizin neden çok tükettiğini merak edip yakınıyoruz.

Otomobil kullanma biçimi yakıt tüketimini etkiliyor
    Otomobili kullanış biçimi yakıt tüketimini azımsanmayacak ölçülerde düşürebiliyor. Bunun nasıl olacağını aşağıdaki noktalara dikkat ederek görmek mümkün.

Otomobili rölantide ısıtmayın
    Motoru rölantide ısıtmak motora verdiği zarar yanında yakıt tüketimini de artıran önemli noktalardan biri. Motoru çalıştırıp yola çıktığınızda yaptığınız birinci kilometre sonunda otomobilin yaktığı benzin üç dakika rölantide çalışmış kadardır. Yani otomobili üç dakika ısıtmak için harcanan benzinle 1 km yol yapabilirsiniz. Bu nedenle uzun süreli durmalarda motoru durdurmakta fayda var.

Kısa mesafeler için otomobil kullanmak lüks
    Yapılan bir test sonucunda 0 derece santigrad hava sıcaklığında 1.6 litrelik orta sınıf bir otomobil motoru marşa basıldığı andan itibaren 100 km'de 40 litreye eş bir tüketim değeri veriyor. Ancak 4 kilometre yol katedildikten sonra otomobilin motoru normal ısısına kavuşuyor ve tüketim normalleşiyor. Bu nedenle kısa mesafeler için otomobili kullanmak yerine yürümek daha sağlıklı ve ucuz oluyor.

Doğru zamanda vites değiştirin, ekonomik viteste sürün
    Birinci vitesi yalnızca otomobili hareket ettirmek için kullanın ve hemen ikinci, üçüncü ve dördüncü viteslere geçin. Vitesler değiştirildiğinde motor devri değişir. Motor devri krank milinin bir dakikada yaptığı devir sayısıdır. 6000 d/d'lik maksimum devir sayısı krank milinin saniyede 100 devir yaptığı anlamına gelir. Her motorun maksimum devir sayısı olduğu gibi en verimli çalıştığı bir devir de vardır. Bu devir otomobilden otomobile değiştiği için teknik verilerine bakıp ya da servislere danışılarak öğrenilebilir. teknik verilerde Maksimum tork adı altında görülen değer genellikle motorun en verimli çalıştığı ve az tükettiği devirdir. Bu devirde kalacak biçimde vitesler değiştirildiğinde gereksiz benzin savurganlığı önemli ölçüde azalacaktır.
    Örneğin: Test edilen otomobilin birinde 100 km uzunluğundaki düz bir yolda 4'üncü vitesle 60 km/s sabit hızda gidildiğinde 5.8 litre/100 km tüketilmiş. Aynı koşullarda 3'üncü viteste 9 litre/100 km tüketim saptanmış. Görüldüğü gibi aynı uzunluktaki bir mesafeyi bir vites küçülterek katetmek 3.2 litre, yani yüzde 55 daha fazla tüketime yol açabiliyor. Aynı otomobille 30 km/s sabit hızla 3'üncü viteste 7 lt/100 km, ikinci viteste aynı hızda ise yaklaşık 10 litre tüketim saptanıyor. Görüldüğü gibi hangi hızda hangi viteste gidilmesi gerektiğini iyi bilmek gerekiyor.

Sakin, yol ve trafik koşullarına uyumlu kullanım
    Ne kadar kararlı ve uyumlu otomobil kullanırsanız o denli az benzin tüketir o denli az sinirlenirsiniz ve otomobiliniz o denli az yıpranır. Akan trafiğin ritmine adapte olmak ve otomobilin hemen önüne değil daha ileriye bakarak gelişmeleri izlemek sakin ve trafiğe uygun sürüşün bir parçası.
    Tabii bu arada dikiz aynalarına bakmayı da ihmal etmemek gerekiyor. Önünüzdeki araçla yeterli bir mesafe bırakın. Sık sık hız değiştirmekten kaçının. Yavaşlamak gerektiğinde ayağınızı gazdan zamanında çekin. Böylece hem balatalarınız hem de sinirlerinizin ömrü daha uzun olacaktır. Önünüzde akan trafiği izlemek bu açıdan size yardımcı olacak ve panik fren yapmak zorunda bırakmayacağı gibi yakıt tasarrufu da sağlayacaktır.

Öneriler
    Başkalarının sizi sollamasına izin vermek sizin başkalarını sollamanızdan daha akıllıcadır. Otomobilinizin son süratinin yüzde 70-80'ini geçmemek tutumlu sürüş için en basit kuraldır. Yani gaz pedalının altında ne kadar fazla boşluk bırakılırsa o kadar çok para cebinizde kalır ve sinir sisteminiz daha uzunca bir süre otomobil kullanabilmenize olanak tanır.

buraya kadar okuysanız sizde karşı tarafın tüketim değerlerini kendinize baz almamanızı öneririm...
    gelelim benim kullanım tarzıma ve yol şartlarım doğrultusunda tüketim değerine
    aracım 1300kilo ev-iş arası 4km burada tüketimin isteristemez ortalamayı yükseltiyor genel olarak istanbul trafiğinde 17krs-18krs arasında yol bilgisayarım ortalamayı 10,5litre olarak hesaplıyor...benzinde de 32krs yakıyordumdum... daha da ince ayara girmedi henüz 550km yaptım ...ve ş.arası test etme imkanım olmadı...

ama size şunu söyleyeyim geçenyıl ayvalığa giderken sakin kullanımda aracımın ortalama yakıt tüketimi 6litreye indirmiştim... o sarfiyata göre gazda galiba 11krs yakacak çünki şuan özet olarak %45 tasarruf sağladı...
    öyle 14krş yakıyorum birisi yazmış 2,0 araçla ist trafikte 12krs yaktım aslı astarı olduğuna inanmıyorum
    doğma büyüme 32yıllık istanbullu'yum bu rakkamlar istanbul'un trafiğine hakarettir...

kendi benzin tüketiminizle sağlayacağınız tasarruf iyi bir kalibrasyonla %40 ila % 50 arasındadır hesabı kendinizde yapabilirsiniz....

saygıyla selamlarım

• dostum önce kusra bakma başlığı görmemişim ayrıca verdiğin bilgiler için de çok teşekkürler..thall dostum bişe sorcam sen lpg yi yanlamasınamı yoksa düz mü koydun bagaja. ben bi pug 206 da gordum de yanlamasına koymus bunu sormamın sebebıde aracımda tesısat bulunması ..cunku düz koyarsam eger tesisatı kaldırmam gerekır
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.