Şimdi Ara

(¯`· FIAT PALIO TAKIMI ·´¯) (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
739
Cevap
5
Favori
135.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım, sen termostatını bi kontrol ettir istersen.Muhtemelen arızaladır ve değişmesi gerekir.
    İmzamdaki aracım motoru çalıştırdıktan birkaç dakika sonra tam ortadaki, yani yarıyı gösteren çizginin çok azıcık altında dengeleniyor...
    Bilginize.
    quote:

Orjinalden alıntı: cholonya

palio kullanan arkadaşlar (özellikle 1.4 EL), motor normal çalışırken hararet göstergesi hangi seviyede duruyor?? benimki çeyreği hiç geçmiyor da
  • slm arkadaşlar 2005 model yeni kasa klimalı sahibinden satılık palio multijet arıyorum istanbul da ikamet ediyorum 15000 lira param var yardımcı olursanız sevinirim
  • merhaba herkeze öncelikle soruma cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum hepinizin ağzına sağlık...arkadaşlar ben arabamın hava filtresini,bujileri,yağ filtresini,yağını değiştirdim arabam yolda kaymak gibi gidiyor ama yakıt sorunu aynı 1600 ytl brc sıralı sistem taktırdım şimdi ama şimdide ortalama 250 lira yakıyor km'de bu gene çok görünüyor ben daha az yakar die düşünmüştüm şimdi 250 aktığını görünce keşke taktırmasaydım diyorum çünkü 140 km hızı geçmiyor araç ayrıca 100 bin lira birşey bana kar getirmiyor şimdiki aklım olsa 100 lira fazla yaksın benzindeki gibi gitsin isterim benzinle gene giderim ama bu sefer 1600 ytl veripde sıralı sistem yaptırmam çöğe gider bu sarfiyat neden acaba neden bakımı yaptırdım tekerlerden olabilir mi acaba
  • sizce benzinde 350 lira yakarken gaz taktırıpda 250 yaktığını görmek normal mi?değil mi?
  • Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Geçtiğimiz ay içerisinde 10.000 YTL civarında bir araba aradım. Uzun aramalar sonunda internetten bişey çıkmayacağını anlayıp pazardan 54.000 km. de 2001 Palio 1.4 EL aldım. 10.250 YTL ye. Araba çok temiz. Fakat bütün bu rüya 2. günde taktırdığım lpg ile sona erdi. Lpg sistemi çok iyi, hızlı geçiş yapıyor. İşte biraz çekişi düşüyor,vs. Ama asıl önemli konu yakıt tüketimi. Günlerdir forumlarda palio 1.4 lerin yakıt tüketimini okuyorum ve giderek düşük maliyetle yolculuk yapma ümitlerim suya düşüyor :) Arabaya ilk önce 20YTl lik gaz aldım. 110 km civarı gittim(ama içinde de biraz gaz vardı). Daha sonra depoyu fulledim ve tam 307 km yol gittim(Genelde uzun yolda kullandım) Lpg'ciye gittim artık 1000km.yi geçti şimdi ayarlarını yaptırıp daha güzel bir performans elde edeceğim diye düşündüm fakat bu sefer 20 YTL lik gaz ile tam 72 km yol gittim. Yani 277ykr/km(gaz). Sonra lpgnin beynini değiştirdiler. Fakat sonuç değişmedi. Bütün bu süreçte lpg ayarları hep en iyi değerleri gösterdi. Fakat yine hüsran. Şimdi adama tekrar gitmeye bile utanıyorum. Abi senin araban kötü biz ne yapalım dicek.Bugün arabanın hava filtresini falan çıkarıp baktık. Kötü durumda idi.

Yarın sabah lpgyi daha ekonomik tüketir ümidiyle hava filtresi+bujileri yenileyeceğim. Bu yakıt fiyatları ile karşılaşınca arabadan gerçekten çok soğudum. Daha 1 ay geçmesine rağmen arabayı satmayı bile düşünüyorum. Şimdi forumlarda okuduğum kadarı ile benim hava filtresi ve bujileri değiştirmem belki küçük bir etken olacaksa da çok büyük bir ekonomi sağlamayacak gibi duruyor.

Araba ile giderken gözüm sürekli devir göstergesinde. Kaza yapmama az kaldı :) Aman 3000 i geçmesin. Dur 2500 ün altına inmesin diye korkarak gidiyorum. Bayır aşşağı salıyorum yine olmuyor. :)

Bazı forumlarda arkadaşlar (hem de yeni lpg fiyatları ile) 160ykr/hm yaktığını belirtmişler. 20 YTL lik gazla(11 lt civarı) 130 km gittim diyenler var.

Bu araçları uzun süredir kullanan arkadaşlara sormak istiyorum. Bende mi bi uğursuzluk var :D yoksa sürekli göz ardı ettiğim bir nokta mı var?

Şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim,

• ARKADAŞLAR PALİO 1.4 VE 1.2 16VALF 80 BEYGİR OLAN MODELLERİ KIYASLARSAK ARTILARI EKSİLERİ NELERDİR KULLANAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM...ÖZELLİKLE PERFORMANS VE YAKIT TÜKETİMİ KONUSUNDA..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ibismus

ARKADAŞLAR PALİO 1.4 VE 1.2 16VALF 80 BEYGİR OLAN MODELLERİ KIYASLARSAK ARTILARI EKSİLERİ NELERDİR KULLANAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM...ÖZELLİKLE PERFORMANS VE YAKIT TÜKETİMİ KONUSUNDA..

her iki kulvarda da 1.2 öndedir.1.2 16V Fİre motor çok canlı seri iyi bir motordur.Fire takma adı da canlılığından takılmıştır.1.4 verimsiz eski teknoloji bir motor 8 V tir 1.4 ler.1.2 çok önde teknoloji olarak.bu da doğal olarak 1.4 e göre daha az yakıt tüketmesini sağlamakta.Bu arada 1.4 motor 71 hp dir.Uno da kullanılan 1.4 i.e motorun hafif modifiye edilmişi diyebiliriz.enjektör markası farklı mesela.Kesinlikle performans ve yakıt olarak 1.2 daha öndedir.
  • ARKADAŞIM VERDİĞİN BİLGİ İÇİN TEŞEKKÜRLER...BİRDE BU 1.2 LER KLİMAYI KALDIRMAZ DİYOLAR ONA NE DİYOSUN?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibismus -- 28 Mart 2008; 23:15:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ibismus

ARKADAŞIM VERDİĞİN BİLGİ İÇİN TEŞEKKÜRLER...BİRDE BU 1.2 LER KLİMAYI KALDIRMAZ DİYOLAR ONA NE DİYOSUN?

o şeyler artık eski araçlarda kaldı.bildiğim kadarıyla 2. kasa paliolarda yani 1.2 lerde klimanın gücü yarı motordan yarı aküden diye biliyorum.Yani misal olarak europalar gibi tek motordan almıyor yani.europalarda çok kasıyordu biliyorum.1.6 olmasına rağmen bariz güç kaybı yaşanıyordu.ama palioda motor güce ihtiyaç duyduğu anda klimayı kendisi bir süreliğine iptal ediyor sonra tekrar tam performansla çalışmaya devam ediyor.yani çok min seviyededir güç kaybı.kaldırmaz diye bir durum sözkonusu değildir.
  • arkadaşım çok teşekkürler verdiğin bilgiler için bana çok yararlı oldu..
  • önemli değil.palio hakkında takıldığınız soruları bana pm aracılığıyla veya buradan iletebilirsiniz.aklınızda bulunsun;palio düşünüyorsanız 1.2 (60hp lik hariç) ve 1.6 olan modellerle ilgilenmenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: neoalpha

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Geçtiğimiz ay içerisinde 10.000 YTL civarında bir araba aradım. Uzun aramalar sonunda internetten bişey çıkmayacağını anlayıp pazardan 54.000 km. de 2001 Palio 1.4 EL aldım. 10.250 YTL ye. Araba çok temiz. Fakat bütün bu rüya 2. günde taktırdığım lpg ile sona erdi. Lpg sistemi çok iyi, hızlı geçiş yapıyor. İşte biraz çekişi düşüyor,vs. Ama asıl önemli konu yakıt tüketimi. Günlerdir forumlarda palio 1.4 lerin yakıt tüketimini okuyorum ve giderek düşük maliyetle yolculuk yapma ümitlerim suya düşüyor :) Arabaya ilk önce 20YTl lik gaz aldım. 110 km civarı gittim(ama içinde de biraz gaz vardı). Daha sonra depoyu fulledim ve tam 307 km yol gittim(Genelde uzun yolda kullandım) Lpg'ciye gittim artık 1000km.yi geçti şimdi ayarlarını yaptırıp daha güzel bir performans elde edeceğim diye düşündüm fakat bu sefer 20 YTL lik gaz ile tam 72 km yol gittim. Yani 277ykr/km(gaz). Sonra lpgnin beynini değiştirdiler. Fakat sonuç değişmedi. Bütün bu süreçte lpg ayarları hep en iyi değerleri gösterdi. Fakat yine hüsran. Şimdi adama tekrar gitmeye bile utanıyorum. Abi senin araban kötü biz ne yapalım dicek.Bugün arabanın hava filtresini falan çıkarıp baktık. Kötü durumda idi.

Yarın sabah lpgyi daha ekonomik tüketir ümidiyle hava filtresi+bujileri yenileyeceğim. Bu yakıt fiyatları ile karşılaşınca arabadan gerçekten çok soğudum. Daha 1 ay geçmesine rağmen arabayı satmayı bile düşünüyorum. Şimdi forumlarda okuduğum kadarı ile benim hava filtresi ve bujileri değiştirmem belki küçük bir etken olacaksa da çok büyük bir ekonomi sağlamayacak gibi duruyor.

Araba ile giderken gözüm sürekli devir göstergesinde. Kaza yapmama az kaldı :) Aman 3000 i geçmesin. Dur 2500 ün altına inmesin diye korkarak gidiyorum. Bayır aşşağı salıyorum yine olmuyor. :)

Bazı forumlarda arkadaşlar (hem de yeni lpg fiyatları ile) 160ykr/hm yaktığını belirtmişler. 20 YTL lik gazla(11 lt civarı) 130 km gittim diyenler var.

Bu araçları uzun süredir kullanan arkadaşlara sormak istiyorum. Bende mi bi uğursuzluk var :D yoksa sürekli göz ardı ettiğim bir nokta mı var?

Şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim,

Ayardan önceki hali normalmiş aslında. Bende paliomu satmadan önce yaklaşık bu civarda tüketimi vardı. Bildiğim kadarıyla lpg montajı yapıldığında araç gaza alışsın diye gaz ayarı açılıyor. böyle olunca arabanın gitmesi için çok fazla gaza basmana gerek kalmıyor. Daha sonra tüketim düşsün diye gaz ayarı kısılıyor ancak bu seferde arabanın hızlanması için gaza daha fazla yüklenmek gerekiyor buda daha fazla sarfiyata sebep oluyor. Tekrardan ilk montajda yapılan gaz ayarının yapılmasını isteyebilirsin.

• arkadaşlar bende 2003 model 1.2 8v palio var. araba 105bin km'de..klima ,uzaktan kumandalı merkezi kilit,alarm,hava yastığı mevcut..
    arabamı satmayı düşünyorum yeni bravo almak amacındayım..şimdi ben arabamı pazara çıkarsam ne kadar fiyat istemeliyim. bu aracın piyasası hakkında bilgi verirseniz sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dtnaim

arkadaşlar bende 2003 model 1.2 8v palio var. araba 105bin km'de..klima ,uzaktan kumandalı merkezi kilit,alarm,hava yastığı mevcut..
    arabamı satmayı düşünyorum yeni bravo almak amacındayım..şimdi ben arabamı pazara çıkarsam ne kadar fiyat istemeliyim. bu aracın piyasası hakkında bilgi verirseniz sevinirim...

12.500 civarında eder.
  • 2000 model palio 1.4 el aldım triger vs bakıma verdim geri aldığımda verdikleri kağıtta 1000 kmde bir yağını değiştirin yazıyodu arabadan anlamam ama 1000 az geldi sorunca bunu düzeltmek için 1000 ytl civarı masraf olur böyle kullan dediler. araç 90 binde. yağı normalde kaç km de değiştiriliyor ?
  • Araban egzozdan mavi duman atıyomu ? atıyosa arabayı yaptır derim yoksa çook yakııt yakarsın. normalde 10 binde değişir yağı ve 10W-40 yağ kullanır bu araba. Ancak sen 20W-50 yağ kullan daha az eksiltir.. Çok yağ eksilttiği için bin km de bi değiş demişler ki zaten 20- 50 yağ 5 binde bir değişitirilmeli 5 bin olana kadar üzerine ekleme yaptırırsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1999 Siena 16 16V

Araban egzozdan mavi duman atıyomu ? atıyosa arabayı yaptır derim yoksa çook yakııt yakarsın. normalde 10 binde değişir yağı ve 10W-40 yağ kullanır bu araba. Ancak sen 20W-50 yağ kullan daha az eksiltir.. Çok yağ eksilttiği için bin km de bi değiş demişler ki zaten 20- 50 yağ 5 binde bir değişitirilmeli 5 bin olana kadar üzerine ekleme yaptırırsın.

teşşekkür ederim. araba bir gün civarı kullanmadığımda ilk kalkışta mavi duman çıkıyor ama hemen sonra düzeliyor. bu daha çok bozulmadığınımı gösteriyor yani yaptırmak için süreklimi mavi çıkmalı acaba ?
  • Durum az anlaşılır gibi oldu. Peki motoruna konulan yağın numarasını biliyomusun ?
  • ARKADAŞLAR BİRTÜRLÜ 1.4 KLİMALI BULAMIYORUM YA 1.2 OLUYO YADA KLİMASIZ OLUYO KLİMA TAKTIRMAK NEKADARA ÇIKAR BİR BİLEN VARSA YARDIM LÜTFEN..BAZILARI 1500-2000 YTL BAZILARIDA 500-600 YTLYE OLUR DİYOLAR..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibismus -- 9 Nisan 2008; 20:28:20 >
  • 500-600 hayal, ben geçen sene 2000 model 1.6 motorlu palio için sordum 2300 ytl fiyat verdiler. (bide şunu belirtmekte fayda var, kalite kalite oluyor klimalar)
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.