Şimdi Ara

HDD'ye Windows kurulmuyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hardiskin çalışmasında hiçbir problem yok, %100 Healt 0 bad sector.

Fakat hangi sürüm olursa olsun, windows 8 8.1 10 hiç bir şekilde kurulmuyor.Kurulum esnasında sürücüyü ikiye ayırıyorum, (C D) yada tek sürücü halinde oda fark etmiyor.
    kurulum dosyalarını atıktan sonra reset atınca, tekarar başlıyor sürekli aynı döngü.

• flashdiskten mi format atıyorsun hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: takalar1381

flashdiskten mi format atıyorsun hocam?
    evet DVD rom kullanmıyorum.Acaba Flashta mı sorun vardır dedim fakat başka HDD'ye sorunsuz kurdum sorun HDD'de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ContEmpor4ry -- 20 Mayıs 2018; 23:54:3 >
  • ContEmpor4ry kullanıcısına yanıt
    Sistem 10 saniye içerisinde yeniden başlatılacak ekranından sonra bilgisayar tekrar kurulum ekranına mı dönüyor?Mevzuyu tam anlayamadım
  • aynen öyle HDD windows kurulmuyor.Tekrar tekrar kurulum dosyası yüklenip duruyor.
    Hangi ekran olduğunu fotoğraf ile anlatırsan daha iyi yardımcı olabilirim.Sistemini yazar mısın?
  • https://www.youtube.com/watch?v=QQJAYwRGq6M

saniye 0.52'den sonra baştan başlıyor kurulum

windows 8 8.1 10 sürüm farketmiyor, hatta bir ara xp denemiştim hata kodu vermişti ondada

1600x
    x370
    8 GB DDR4
    GTX 1060
    ...

Yarın garantiye vericem.Windows kurulumu tamamlanmıyor! diye not düşücem bakalım,umarım 2 dosya kopyalayıp çalışıyor diye geri göndermezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ContEmpor4ry -- 21 Mayıs 2018; 1:36:6 >
    Bios içinde hdd ayarlari olmasi lazim ATA/SATA tarzında ayarlari değiştirip denersen işe yarayabilir. Format usb sinin uefi uyumsuzlugundan dolayi da olabilir. Pc nin uefi mi yoksa normal bios dosya sistemine uygun oldugunu tespit ederek ona gore format usb si hazirlamaniz lazim.
  • Şimdi basit olacak ama, kurulum dosyaları yüklenip reset attığında pc açılmadan flash disk i çıkarın öyle deneyin
    flashdiskten format atarken belirli bir zaman sonra flashdiski bilgisayardan çıkartmanız gerekmektedir. Windows kurulurken ilk restart attığında hemen flashı çekin. Böylelikle sürekli döngüye yakalanmazsınız. Sürekli döngüye takılma sebebiniz bilgisayarınız ilk başta hdd yi değil flash diskinizi görmekte. Buda sürekli olarak windows kurulum ekranına gelmenize neden olmaktadır. Geçmiş olsun :)
  • Flash çıkarmayı denedim aynı, bakalım HDD garantiye verdim sonucu yazıcam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.