Şimdi Ara

Marvel'ın müslüman süper kahramanı beyaz perdeye geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
3
Favori
4.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Marvel'ın ilk müslüman süper kahramanı Kamala Khan (Ms Marvel), sinematik evrene katılmaya hazırlanıyor. Marvel Stüdyoları'nın lideri Kevin Feige, geçtiğimiz günlerde BBC'ye verdiği bir röportaj sırasında Ms Marvel'ın yakında sinematik evrende ilk kez tanıtılacağını açıkladı.

Kamala Khan'ın, önümüzdeki yıl vizyona girecek olan Captain Marvel filminden sonra tanıtılacağını söyleyen Kevin Feige,"Şu anda Brie Larson'un başrolünü üstlendiği Captain Marvel filmini hazırlıyoruz. Çizgi romanlarda bir başka karakter Ms Marvel ise, Captain Marvel'dan ilham alan müslüman bir süper kahraman. Captain Marvel filminin ardından Ms Marvel'ı da tanıtmayı planlıyoruz." sözlerini kullanıyor.

Ayrıca Bkz.Avengers: Infinity War, tarihin en çok hasılat elde eden 5. filmi oldu
    Marvel çizgi romanlarında "Ms Marvel" takma adı daha önce birden fazla süper kahraman tarafından kullanılmıştı. Örneğin Brie Larson'un canlandıracağı Carol Danvers da bu kahramanlardan birisiydi. Ancak Carol Danvers daha sonra Captain Marvel takma adını kullanmaya başlamış ve Ms Marvel ismi de yeni ve genç bir kahrama geçmişti.

Ms Marvel isminin yeni sahibi olan Kamala Khan, Marvel çizgi romanlarında ilk kez 2013 yılında tanıtılmıştı. Pakistan asıllı genç bir süper kahraman olan Khan, aynı zamanda tanıtılmasından kısa bir süre sonra kendi serisine de sahip olmuş ve serinin çıkan ilk sayısıyla birlikte 2015 yılının Hugo En İyi Grafik Hikaye Ödülü'nü kazanmıştı. Marvel'ın kendine ait serisi olan ilk müslüman süper kahramanı Kamala Khan, şu anda çizgi romanlarda önemli bir yere sahip.

• Yorumlara baktım da kendimizi ne kadar ezik görüyormuşuz dedim yorumları yapanlar müslüman olmadığı için mi öyle yazdılar onu da anlamadım.
    Adamların çoğunluğu hristiyan yahudi olup süper kahraman olabiliyorken müslüman neden olmasın beddua edip taş atıyormuş hristiyan süper kahramanlarda şeytan çıkartıp isaaağğğ diye ortalıklarda geziniyordu zaten gereksiz herif
    İnsanların “saldırdığı” seyler gayri insani ve çağdaş dünyanın uzun süre önce terk ettiği uygulamalar, bagnazlik ve gericiliktir. Kim iyi bir şeyi eleştirmiş? Bugün kendini din önderi, Halife diye pazarlayanlar bile islamin değişmesi gerektiğini öne sürmeye başlamıştır. Seriatci ülkeler islamla yüzleşmeye başlamışken islamin değerlerinden bahsetmeyin. İslamin değeri kadını kolelestirmek, eşitsizliği meşrulaştırmak, kula kulluk ettirmektir. Buna ses çıkarmamak, bununla mücadele etmemek asıl hastalıklı olan tutumdur.
    İslam düşmanı ateistler benim köftemi yesin, salak saçma yorumlar yapmışlar. sanki bana dünyayı kurtarıyor obez asosyal...

neyse.

Olaylara hazır olun arkadaşlar, müslüman karaktere kesin saçma sapan islamla alakası olmayan işler yaptıracaklar, iki üç kendini bilmez provakatör de gidip marvelin stüdyolarını basacak sonra tüm dünyada 'aa müslümanlar pis kaka'

at fava bekle, çıktığı gibi böyle olacak.
    Eyvallah haklısınız. Müslüman birinin tek yeteneği dine inanması değildir elbette; ancak sen bu kahramanı bilim adamlığıyla, kol kasıyla, gözünden çıkan ışınla pazarlamıyorsan, Müslüman olmasıyla öne sürüyorsan yani dini kimliği arka planda değilse benim de aklıma dini yönüne bağlı mitolojik hikayeler gelir. Hem öyle olmasa bile gözünden ışın atan adamın dini öyle bir filimde bizi neden bağlasın ki? Muhtemel bir takım kitleleri hoşnut etmek, ilgi uyandırma için yapılacak bir hamle yapsınlar bakalım.
    Tatlı su Müslümanı olursa olur, ehli sünnet bir Müslüman kadından nasıl kahraman olacak söylesene. Başı açık bir kadın, uçarken ya alttan bakarlarsa bu kadına, kadın avret değil midir? Ne işi var sokakta elin adamlarıyla uğraşıp onları yakalıyor? Kadın başına adamlarla uğraşırken fitne çıkmayacağı ne malum? Bir bakmışsın alev parlamış, karnı dolmuş. Şaka gibi ya sex kölesini süper kahraman yapacaklar.
    Kalırsın, kurban ol benim zekama. Bu dinci tayfa o kadar omurgasız ki karşındakini vurmak için şekilden şekile girer. Ben sanki kalkmışım farklı bir dinin yaşam şeklinden bahsediyorum, orada kuran ve hadislere göre bir kadının edebine yakışmayacağı bir iş olur demek için örnek veriyorum, bu fitne, ateistlere laf söylüyor. Hangi ateist çıktı kadınları kısıtladı da adamlara laf söylüyorsun, savunduğun din hakkında ne kadar bilgin var da kadının özgürce bu işleri yapabileceğini iddia ediyorsun. Annen açıksa büyük ihtimal bir de müslümansa oldu sana süslüman değil mi? kendi seyreltip yaşadığın dinle gerçek dini kuralları değiştiremezsin, varsa elinde böyle olmadığına dair argümanlar tartışalım abuk sabuk laflarla, giflerle bu işler olmuyor. Boş yapma adamsan müslüman kadın nasıl olurmuş, kurana, sünnete, hadiskere, fıkıha göre cevaplarsın. Bunları yok sayıyorsan dinde kendine ne dendiğini iyi biliyorsun.
    Çünkü senin müslüman siyaseti yapıp senin oyunu çalan siyasetçi islamdan iğrendirdi insanları. Elbette kişinin vicdanına kalmış olan inançtan kimse nefret etmiyor. NEfret ettikleri politize edilmiş dindir. Çünkü Osmanlı Abbasi Emevi yüzyıllarca böyle savaşa götrüdüler insanları. Ama bu çağda hala bu sömürünün devam etmesi uygunsuz çünkü islam bir siyasal ideoloji olarak zamanını doldurdu. İSlam artık kişi vicdan ve hürriyetine iade edilmelidir. Din siyaseti insanları iğrendirdi ve ayrıca müslüman olduğunu söyleyen insanlara nefret ekti. İnsanlar müslüman olmaya devam edersem insanlardan gereksiz yere nefret eden beyni yıkanmış bir aptala döneceğinde korktu ve ateist olmaya başladı. Ateist olmasa bile müslüman söylemlerinden iğrenmeye başladı. Müslüman olsa bile bunun vitrine çıkarılmaması gerektiğini düşünen insanlara dönüştüler. Müslüman demek herkesten herşeyden nedensizce nefret etmeye başlamış aşırı radikal ve politize olmuş insanları ifade eden bir kimlik haline geldi. HEm Türkiye'de hem de dünyada.

İslamın barış dini olması bir ironi sadece. İslam ideolojisi yüzyıllarca dünyayı yakıp yıkmıştır. İslam bir inanç olarak kimseye zarar vermedi ama islam devleti kurulduktan sonra kimse islam ideolojisinin önünü alamadı.
  • Absürd durumlar geldi aklıma ;)

• Thanos bildiğin Allah'a şirk koşuyor. Bu durumda yanacak. Çabucak yanmaya başlaması için bu süper kahraman devreye girecek.

• Müslüman süper kahraman rte ı yapmaları gerekiyordu bence

• Baktılar siyahi bir kahramanla Black Phanterda çok büyük bir başarı elde ettiler . Şimdi de Müslüman bir kahraman ile başarı elde etmeye çalışacaklar. B

• Süper kahraman, müslüman...

Belki evliyadır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 15 Mayıs 2018; 21:34:19 >
  • Infinity War Part 2'de olabilir belki

• kaptan666 kullanıcısına yanıt
    dr strange bir keşiş. salak salak yorum yapmadan önce düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renega -- 16 Mayıs 2018; 12:37:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: renega

dr strange bir keşiş. salak salak yorum yapmadan önce düşünün.
    Saçma sapan süper kahraman filmlerini eleştirmemizin neresine bozuldunuz. Kendiniz söylediniz adamlar keşişten süper kahraman yapmış, Müslümanı yapmalarına şaşmamak lazım, onu da eleştİririm bunu da. Hem bu işler de sınır yok beddua edip düşmanları sakat bırakabilir, her özellikleri var, bu mu olmasın?
  • tostumm kullanıcısına yanıt
    1) saçma olabilir bu beni ilgilendirmez yorumumla alakasız.
    2) yapılan yorum saçmaydı. müslümanın tek yeteneği dua etmekmiş gibi
    3) Allahın keşişi bile zamanı yönetiyor büyü yapıyor (dr strange) müslümanların inancı daha kuvvetlidir.
    4) müslümanı süper kahraman yapmalarına şaşırmadım, gelen acizce yoruma tepki verdim
    5) beddua ederek thanosu yenseydi ilginç olurdu. Avengers evreni müslüman olurdu sonrasında. Allahın varlığı kanıtlanmış olurdu birkez daha

• quote:

Orijinalden alıntı: renega

1) saçma olabilir bu beni ilgilendirmez yorumumla alakasız.
    2) yapılan yorum saçmaydı. müslümanın tek yeteneği dua etmekmiş gibi
    3) Allahın keşişi bile zamanı yönetiyor büyü yapıyor (dr strange) müslümanların inancı daha kuvvetlidir.
    4) müslümanı süper kahraman yapmalarına şaşırmadım, gelen acizce yoruma tepki verdim
    5) beddua ederek thanosu yenseydi ilginç olurdu. Avengers evreni müslüman olurdu sonrasında. Allahın varlığı kanıtlanmış olurdu birkez daha
    Eyvallah haklısınız. Müslüman birinin tek yeteneği dine inanması değildir elbette; ancak sen bu kahramanı bilim adamlığıyla, kol kasıyla, gözünden çıkan ışınla pazarlamıyorsan, Müslüman olmasıyla öne sürüyorsan yani dini kimliği arka planda değilse benim de aklıma dini yönüne bağlı mitolojik hikayeler gelir. Hem öyle olmasa bile gözünden ışın atan adamın dini öyle bir filimde bizi neden bağlasın ki? Muhtemel bir takım kitleleri hoşnut etmek, ilgi uyandırma için yapılacak bir hamle yapsınlar bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tostumm -- 15 Mayıs 2018; 19:2:26 >

• Black Panther gibi tırt bir karaktere bile iş yaptırabildiler siyahiliğini kullanarak. Baktılar tutuyor , alakası olmayan adam bile izliyor ; şimdi de din üstünden bu karaktere prim yaptıracaklar

Bu Marvel az çakal değil ha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tostumm kullanıcısına yanıt
    Mesela yeşil fener filminde inanç güce dönüşüyordu. Müslümanın yeteneği de iyileştirici olabilir.

• Bir euzu çeker.... Gerisi yalan...

• Ne kadar alakasız saçma yorumlar gelmiş.

DH editörleri de abartmış tamam müslüman da her cümlede yazmasaniz da olurdu.

• Bu da farklı bir versiyonu.

Pakistan'da yayınlanan bir çizgi romandan...

http://m.hurriyet.com.tr/gundem/tesetturlu-super-kahraman-24495901

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 15 Mayıs 2018; 19:29:8 >

• türbanlı şavaşmasına izin verilecekmi

• Marvrlin khalifası.

• Bu tarz bir şey yapsalar daha iyi bence.
  • Yorumlara baktım da kendimizi ne kadar ezik görüyormuşuz dedim yorumları yapanlar müslüman olmadığı için mi öyle yazdılar onu da anlamadım.
    Adamların çoğunluğu hristiyan yahudi olup süper kahraman olabiliyorken müslüman neden olmasın beddua edip taş atıyormuş hristiyan süper kahramanlarda şeytan çıkartıp isaaağğğ diye ortalıklarda geziniyordu zaten gereksiz herif
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.