Venüs Basın Yayın Dolandırıcılığı (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Hukuk Bölümü
Mesaj
titan321 => Venüs Basın Yayın Dolandırıcılığı (8.8.2019 11:06:51)
quote:

Orijinalden alıntı: malkatroz

Beyler bakın sizin imzaladığınız sözleşme işyeri dışında yapılan satış sözleşmesi. Bu sözleşmenin iptali için telefon ile aramak ve iptal ettirmek bi işe yaramaz. Aslında iptali çok basit. İnternette de örneklerini bulabileceğiniz cayma dilekçesini uygun bir şekilde doldurun ve ptt ile Aps yoluyla belirtilen adrese yollayın. Yani sizin sözleşmeden cayma hakkınız var.. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 47'nci maddesi ve aynı Kanun'a bağlı olarak çıkarılan 14 Ocak 2015 tarihli Yönetmelik'in 8'inci maddesinden kaynaklanan herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeden 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Bunu dilekçenize yazmayı da bence unutmayın. Çünkü kanunen haklarınızı savunduğunuzu açık bir şekilde belirtmiş oluyorsunuz. Bu sözleşmelerden cayma TELEFON İLE YAPILAMAZ. Cayma bildirimi yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile yönlendirilmelidir. Benim tavsiyem yazı ile yönlendirmenizdir. Yani dilekçeyi elinizle yazarak ve posta ile yollamanızdır. Ama Sakın Ama Sakın Unutmayın Ki Yolladığınız Dilekçenin Bir Kopyası Da Elinizde Olmalıdır. Devlet size yaptığınız bu sözleşmeden 14 gün cayma hakkı vermiştir. Siz de bunu kullanın. Zaten sözleşmede de bu yazar. Dilekçe konusunda yardım isteyen olursa direk bana mesaj olarak yazabilir.

Gelelim ikinci konuya. Siz bu dilekçeyi yazdınız ve size geri cevap gelmedi veya red cevabı geldi. Bu sefer o bahsettiğiniz heyet kurula giderek dava açabilirsiniz.

Herkese iyi akşamlar. Nereden biliyorsun diye soracak olursanız bende dün yanlışlıkla bir tane imzaladım. Bugünde dilekçemi yolladım. İlk imzaladığımda her şey normaldi fakat kağıt üzerinde 1400 tl lik seneti görünce başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki. Arkama baktığımda ise hiç kimse yoktu. @albay4
-Telefon konusunda kısmen haklısınız. Konuşmaların Kayıt altına alındığı ve saklamakla müğkellef bir müessesede(örn; banka) iptal emri telefonla yapılabilir. Bur birinci husus!
-İkincisi sözleşmeye itiraz edilebilir. Her bir maddesi müzakere edilmemiş sözleşmeler usule aykırıdır. Bunu da itirazlarda mahkemede ileri sürmeyi unutmayınız.

İsmailÖ => Venüs Basın Yayın Dolandırıcılığı (22.8.2019 17:53:51)
Ne oldu bu iş benimde başıma geldi bi cevaplarsan süper olur

Aeturk99 => Venüs Basın Yayın Dolandırıcılığı (28.8.2019 22:44:24)
Merhabalar aynı durum benim de başıma geldi ama ben üniversite içinde benimle sözleşme imzalayan kişiyi bulup orjinal iş yeri dışında yapılan sözleşmeyi kopyasıyla birlikte geri aldım yani ellerinde benim belgem ve imzam yok. Bu durumda yapabilecekleri bir şey var mı?

m19asci => Venüs Basın Yayın Dolandırıcılığı (22.9.2019 14:42:55)
Dün akşam saatlerinde aynı olay başıma geldi , çözümü tane tane anlatıp yardımcı olabilecekler lütfen mesaj atsın

Sayfa: << < önceki 1 2 3 4 [5]