Şimdi Ara

Mondeo - Direksiyon Hidroliği Basınç Hortumu Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2004 Model Mk3 kasa Guia paket mondeo kullanıcıyım. Rutin sorunları halletmek adına 2 gündür anca sanayiye uğrayabildim ve direksiyonu sağ - sola çevirince çikan gırrrtt tarzında inceden sesin;

* Hidrolik Basınç Hortumundan geldiğini söyledi. Gözlemleme sonucu da sağ sol yapınca hortum bağlı olmasa kolbastı yapacak derece de şekilden şekile giriyor.

Nasıl tedarik edebilirim acaba ?

Sorun gerçekten onda midir ?

Yardımcı olursanız çok sevinirim...

Videosu mevcuttur.

• güncel
  • Tavsiyem rot ayarı yapan bir ustaya göstermeniz ön takımdan da yapıyor olabilir
  • Hortum kendi kendine şekilden şekle girmez. O hareketi içindeki hidrolik yaptırır. Eğer hortumda belirgin bir hasar, darbe, bükülme falan yoksa sorun farklı bir yerdedir bence.
  • Hortumun kasılması normal adı üzerinde basınç hortumu. Belki pompada veya direksiyon kutusunda sorun vardır.

https://www.parcafilosu.com/7g913a500ap-orjinal-direksiyon-kutusu-hidrolik

Fiyatı görünce ford almamak lazım dedim
  • Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Ustam öyle söyledi. Genelde bir çok araçta marka ve model farketmeksizin :

- Direksiyon kurutularını ve benzeri parçaları söktük. Hiç birinde çıkmadı.

- Amortisör takozlarına baktı. Buradan da değil, durum belli dedi.

Gittim bu arada cumartesi günü ikitelli de sözde yeni parçalanmış bir 2005 kasadan buldum. Aldım.

Aynı zamanda el frenin deki boşluğun sebebini de bulmuştu ustam. Sol arka fren merkezi çöp olmuş. Araç salıyordu kendini.

Onuda aldım

Tamponu hafiften kırınca karşıdan gelen mahlûkat farında tutangaçlarını da kırmıştı. Mercekli farda buldum etiketleri üstünde. Şimdi mekanik sorunlar bitince bahçelievler de bulunan far ustam benim büyük bi-xenon ları o fara monteleyecek ve zaman kaybetmeden 1 ay olmasına rağmen muayeneye gideceğim

Bir tek kronik arızalı elektrikli koltuğun yukarı ve aşağısı kalıyor. O parçayıda buldum ama dişliden mi gerçekten diye henüz almadım. Açtırıp baktırıp öyle sipariş vereceğim.

Ön takım 3 ay önce yenilendi. Sanırım oradan değil dostum.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Şayet dediğin gibi olur ise (ki inşallah olmaz) yanlış teşhis koymanın bedelini öder.

Bir kerede hararet yükseliyordu 110 km hızdan sonra

Termostat dedi, değiştirdik ama devirdaimde çıktı. Dua etsin yansımadım. Ucuzdu termostat

Bu sefer affım olmaz sanırım.
  • Hidrolik hortumunu değişince ses kesildi mi acaba? Mk4 Mondeo da pompa değişti ama ses devam ediyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.