- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Su arıtma cihazı
Bu konudaki kullanıcılar:

486
Cevap
23
Favori
108830
Tıklama
Sayfa: <<     1 2 3 [5] 7 8 9      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş

116 Mesaj
22 Mayıs 2014; 12:23:12 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

dostum yazdıgını anlamadım. yeni alkali filtreleri 8 ustu ph cıkıyor kendim olctum evimde merak eden varsa kanıtlayabilirim

Bak OZGURCELL77 ne demiş 0,1 bile farkettirmiyor. Biz kullandık ölçüm yaptık hiçbir katkısı yok suyun ph değerine. Yani biocera, pendek, purion gibi alkali filtre üreten markalar dururken purepro ya para vermeyin hiç bir işe yaramıyor.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1970 Mesaj
22 Mayıs 2014; 16:13:47 

quote:

Orijinalden alıntı: safakdahi

Bak OZGURCELL77 ne demiş 0,1 bile farkettirmiyor. Biz kullandık ölçüm yaptık hiçbir katkısı yok suyun ph değerine. Yani biocera, pendek, purion gibi alkali filtre üreten markalar dururken purepro ya para vermeyin hiç bir işe yaramıyor.

Ben derdimi anlatamiyorum sanirim.
Purepro kullanmiyorumki yeni bir alkali filtreden bahsediyorum 8 ve ustu ph garantisi olan. Markasi purepro degil kendileri imal etmis ozel ph yuksek ciksin istiyorsan talep et ph in yuksek cikmasa hediye :) kendim denedim olctum inanmayan buyursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

101 Mesaj
22 Mayıs 2014; 16:28:44 

teacher47 hocam benmi yanlış gördüm sizin tavsiye edip
yönlendirdiğiniz cihazda purepro filtre var yukarda fotoğraftada görülüyor

123456

116 Mesaj
22 Mayıs 2014; 21:23:31 

quote:

yazdıklarımı okumadıgınız ne kadar belli.
degerli arkadaslar kac mesajdır diyorumki Turksu pure pro kullanmak yerine artık kendi filtresini uretiyor
zoom yaparsanız filtrelerin içi bile gorunuyor .
Sonuc: kendi urettikleri filtreyle alkali (ph ) seviyesi PH 8+ garantisi veriyorlar.

''ben de okumuyorum'' desenize!

1711 Mesaj
22 Mayıs 2014; 22:00:16 

merhaba Arkadaşlar sizlere birşey sormak istiyorum.
ben 5 aşamalı su arıtma cihazımı 6 aşamalı yaptım 6. aşama için mineral filtre kullandım.
akalin filtre çok önemlimi? şuanki hali ile suyun ph değerini test etmek gereklimi? herhangi bir su arıtmacısında ph ölçer çubuk yada kağıt ile doğru sonuç alınırmı.
ve illaki akalin filtre çok önemli ise almadan önce suyun ph değeri test edilmelimi. ne kadar seviyede ise alınması gerekir

101 Mesaj
22 Mayıs 2014; 22:09:54 

turkeystar arkadaşım ph kağıtları sağlıklı sonuç vermiyor 30-35 tlye
satılan digital ph ölçerler var ondan alınız eğer kullandığınız mineral filtre
iyiyse ph ı yükseltir zaten ph ı yükselten suda çözünel minerallerdir
ama piyasadaki çoğu filtre işe yaramıyor evde küçük çocuk yaşlı gebe
var ise mutlaka ph filre kullanın size tavsiyem biocera yı inceleyin
fiyatı yüksek ama güvenilir alternatif olarak pentek veya purion hepside
denenmiştir purion ph filtre calsit adı verilen su da çözünen bir taş kullanıyor
bizzat taiwandaki üreti,cisinden markayı teyit ettirdim silmediysem mailimden üreticinin isminide yazarım burdan
pentek filtrede amerikan ayrıca comtech çok kalitelidir onlarında mineral filtresi var türkiye satıcısı ankaradadır
sormak istediğiniz farklı bir şey olursa seve seve yanıtlarım
saygılar
Buna gelen 1 yanıtı gör.

123456

1970 Mesaj
22 Mayıs 2014; 22:19:53 

yanlıs hatırlamıyorsam biriyle yaptıgım sohbette sanırım servisti ph metrenin daha saglıklı oldugunu ama fiyatının daha pahalı oldugunu soylemisti. kağıtlara gelince karsılastırma icin dogru sonuc verir ama zamanla dogru sonucu vermiyormus v.s sebebp olarak ta kagıdın bilmem ne olmasından felan soylemisti ama balık hafızası iste ama mantıklı 1-2 gerekce soylemisti.

1711 Mesaj
22 Mayıs 2014; 23:21:59 

quote:

Orijinalden alıntı: OZGURCEL77

turkeystar arkadaşım ph kağıtları sağlıklı sonuç vermiyor 30-35 tlye
satılan digital ph ölçerler var ondan alınız eğer kullandığınız mineral filtre
iyiyse ph ı yükseltir zaten ph ı yükselten suda çözünel minerallerdir
ama piyasadaki çoğu filtre işe yaramıyor evde küçük çocuk yaşlı gebe
var ise mutlaka ph filre kullanın size tavsiyem biocera yı inceleyin
fiyatı yüksek ama güvenilir alternatif olarak pentek veya purion hepside
denenmiştir purion ph filtre calsit adı verilen su da çözünen bir taş kullanıyor
bizzat taiwandaki üreti,cisinden markayı teyit ettirdim silmediysem mailimden üreticinin isminide yazarım burdan
pentek filtrede amerikan ayrıca comtech çok kalitelidir onlarında mineral filtresi var türkiye satıcısı ankaradadır
sormak istediğiniz farklı bir şey olursa seve seve yanıtlarım
saygılar

öncelikle cevap için tşk. evde gebe var birde ben 2 kişiyiz. ph filtre dediğiniz alkalin filtre doğrumu? bunu anmadan önce dediğiniz gibi suyun ph seyiyesini ölçücem. eğer düşük ise. s adece mineral filtreyi değiştirsem daha kaliteli bir filtre kullansam mineral filtre için. ph seviyesi düzelirmi yada yinede alkalin filtre alınması gerekirmi 7 aşamalımı yapmak gerekir cihazı ?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

116 Mesaj
22 Mayıs 2014; 23:27:30 

quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

öncelikle cevap için tşk. evde gebe var birde ben 2 kişiyiz. ph filtre dediğiniz alkalin filtre doğrumu? bunu anmadan önce dediğiniz gibi suyun ph seyiyesini ölçücem. eğer düşük ise. s adece mineral filtreyi değiştirsem daha kaliteli bir filtre kullansam mineral filtre için. ph seviyesi düzelirmi yada yinede alkalin filtre alınması gerekirmi 7 aşamalımı yapmak gerekir cihazı ?

Ölçseniz de değişen bi şey olmaz, kesinlikle düşüktür suyun ph değeri. Evde hamile de varmış alkali fltre şart!
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1711 Mesaj
22 Mayıs 2014; 23:30:57 

quote:

Ölçseniz de değişen bi şey olmaz, kesinlikle düşüktür suyun ph değeri. Evde hamile de varmış alkali fltre şart!

mineral filtrede şart? o halde cihazı 7 aşamalıyamı çevirmem lazım
Buna gelen 2 yanıtı gör.

116 Mesaj
22 Mayıs 2014; 23:35:10 

quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

mineral filtrede şart? o halde cihazı 7 aşamalıyamı çevirmem lazım

Mineral filtre konusunda hiç deneme ve ölçüm yapmadım, zaten mineral ölçümü kolay iş değil.
Mineral filtre ben de kullanıyorum ama çok fazla işe yaradığını zannetmiyorum.

101 Mesaj
23 Mayıs 2014; 12:15:38 

turkeystar hocam belirtiğim filtrede mireral veriyor sitesini inceleyin
filtrenin özelliği antioksidan,alkali,antibakteriyel,altıgen su veriyor
sudaki mineral yüksekliği tds ile de alakalı ph artı tds ile ölçüm yapabilirsiniz
öncelikli suyunuzun ph şını dediğim cihazı alarak yapabilirsiniz ben gg den aldım
menmunum musluk suyu 7 çıkıyor arıtmanın suyu 8,5- 9 çıkıyor bazen değişkenlik
gösterebiliyor

123456

89 Mesaj
25 Mayıs 2014; 10:43:02 

Arkadaşlar,

Linkteki BMB su arıtma cihazını kullanıyorum. Filtreleri değiştireceği yakında. Cihazda Alkalin ve detox filtre var. Fakat mineral filtre bulunmuyor. BMB nin sitesinde alkalin filtrenin suya mineral verdiği söyleniyor. Bu doğrumudur. Çünkü bazı 7 aşamalı cihazlarda hem alkalin hem mineral filtre bulunuyor.

Eğer ayrı bir mineral filtre gerekiyorsa detox filtreyi söküp yerine mineral filtre taksam uygun olur mu?

http://www.bmbsuaritma....x-su-aritma-cihazi.html
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Sony A5100 @16-50

116 Mesaj
25 Mayıs 2014; 12:39:41 

quote:

Orijinalden alıntı: efiksis

Arkadaşlar,

Linkteki BMB su arıtma cihazını kullanıyorum. Filtreleri değiştireceği yakında. Cihazda Alkalin ve detox filtre var. Fakat mineral filtre bulunmuyor. BMB nin sitesinde alkalin filtrenin suya mineral verdiği söyleniyor. Bu doğrumudur. Çünkü bazı 7 aşamalı cihazlarda hem alkalin hem mineral filtre bulunuyor.

Eğer ayrı bir mineral filtre gerekiyorsa detox filtreyi söküp yerine mineral filtre taksam uygun olur mu?

http://www.bmbsuaritma....x-su-aritma-cihazi.html

bmb su arıtmada çalışan biri aynen şunu demişti 'mineral filtreler işe yaramıyor ama bizimki az da olsa suya mineral veriyor'!
Mineral filtreye fazla takılmayın alkali filtre de mineral takviyesi yapıyor. Ayrıca bmb firmasının filtreleri inanılmaz pahalı, 2 sediment 1 karbon filtreye 90 lira istiyorlar, ucuzlarını 15 liraya, çok daha kaliteli ve markalı olanlarını ise en fazla 50 liraya bulursunuz (2 sediment + 1 karbon)
O yüzden paranızı normal kalitede ya da dandik filtreler satanlara kaptırmayın.

89 Mesaj
25 Mayıs 2014; 16:10:16 

Forumdaki tavsiyelere bakarak, 185 TL ye aşağıdaki 6 adet filtre setini aldım. Fiyat çok uygun değildir belki ama BMB'nin kendi filtreleri hem daha pahalı, hem de suyun kalitesi çok da iyi değildi. Arkadaşımın 6 filtreli Rainbow arıtma cihazı benimkinden daha iyi su üretiyordu. Filtreleri takınca yorumlarımı yazarım.

1 ad.10" 5 mikron PURTREX 5 sediment filtre USA
1 ad.10" 5 mikron MATRIKX cto blok karbon filtre USA
1 ad.10" 3 mikron MATRIKX 10 blok karbon filtre USA
1 ad. 100 gpd FILMTEC membran USA
1 ad. PENTEK inline(tatlandırıcı)filtre USA
1 ad. PENTEK alkali filtre USA

http://www.sanalpazar.c...alkali__isp7792674#imgd

Buna gelen 1 yanıtı gör.
safakdahi kullanıcısından bahsetti

Sony A5100 @16-50

89 Mesaj
28 Mayıs 2014; 21:38:43 

Arkadaşlar yukarıda yazdığım filtreler geldi. Detox filtreyi iptal edip 7 filtreden 6 filtreye döndüm. Ama bu filtreler orjinal BMB den güzel su veriyor. Tabi sadece tat olarak söylüyorum. Herhangibir ölçüm yaptırmadım.

Sony A5100 @16-50

116 Mesaj
29 Mayıs 2014; 0:11:46 

quote:

Forumdaki tavsiyelere bakarak, 185 TL ye aşağıdaki 6 adet filtre setini aldım. Fiyat çok uygun değildir belki ama BMB'nin kendi filtreleri hem daha pahalı, hem de suyun kalitesi çok da iyi değildi. Arkadaşımın 6 filtreli Rainbow arıtma cihazı benimkinden daha iyi su üretiyordu. Filtreleri takınca yorumlarımı yazarım.

1 ad.10" 5 mikron PURTREX 5 sediment filtre USA
1 ad.10" 5 mikron MATRIKX cto blok karbon filtre USA
1 ad.10" 3 mikron MATRIKX 10 blok karbon filtre USA
1 ad. 100 gpd FILMTEC membran USA
1 ad. PENTEK inline(tatlandırıcı)filtre USA
1 ad. PENTEK alkali filtre USA

http://www.sanalpazar.c...alkali__isp7792674#imgd

Filtreler kaliteli markalardan oluşuyor. Bmb vs firmalara takılmayın. Hazır filtrelere marka basıp satıyorlar. Detoks filtreyi neden iptal ettiniz?
Buna gelen 3 yanıtı gör.

1711 Mesaj
30 Mayıs 2014; 14:10:25 

quote:

Filtreler kaliteli markalardan oluşuyor. Bmb vs firmalara takılmayın. Hazır filtrelere marka basıp satıyorlar. Detoks filtreyi neden iptal ettiniz?

aynen öyle hazır filtrelere etiket basıp satıyorlar. şa olmuş biraz araştırma sonucundan bu bilgiye ulaştım. piyasada çok fazla marka var ama neredeyse %80 i aynı markayı sadece etiket değiştirip satıyor o marka şu marka diye

89 Mesaj
30 Mayıs 2014; 20:42:00 

Filtreleri aldığım yerde aynı kalitede detox filtre bulamadım ama belki ileride takarım tekrar. Detox filtre nekadar işe yarıyor onu da bilmiyorum gerçi. Şu anda çok memnunum bu haliyle.

Sony A5100 @16-50

89 Mesaj
30 Mayıs 2014; 20:45:59 

3. filtre olarak bende 3 mikron MATRIKX 10 blok karbon filtre var. Bazı filtre setlerinde ise 1 mikron sediment filtre oluyor. Sediment filtre mi yoksa blok karbon filtre mi daha iyi?

Sony A5100 @16-50

116 Mesaj
1 Haziran 2014; 16:54:05 

2. filtre gac karbon, 3. filtre cto blok karbon olur. Sediment filtre ucuza kaçanların işi.

1711 Mesaj
2 Haziran 2014; 3:13:54 

arkadaşlar birşey sormak istiyorum
depo full dolu bir bardak su alıyorum arıtmadan sonra tahliye başlıyor . ama tahiye bir türlü sonlanmıyor 2,5 litre su tahliye etti hala durmamışdı ben ana şebeke suyunu bir saniye kapatıp açtım sonra tahliye durdu açıncada devam etmedi.
ama sonra arıtma çeşmesinden bir damla bile su alsam başlıyor yine tahliye durmak bilmiyor. yine aynı şekil ana vanayı kapatıp açınca tahliye duruyor . sorun ne olabilir?
daha once
harun45 arkadaşımızın cihazı kontrol edebilmem için söylediklerini yapmıştım
1- Şebeke vanası açık tank vanası ve musluk kapalı vaziyete alın.Atık borusundan su akıp akmadığını kontrol edin.Su akmıyorsa shutoff valve normal çalışıyor demektir.
2- Şebeke vanası ve arıtma musluğu kapalı pozisyonda tank vanasını açınız.Atık borusunu kontrol edin.Su akmıyorsa check valf sağlamdır.
3- Tankınızın alt kısmında bulunan mavi kapağı açarak burdaki lastik sibobundan tank havasını ölçünüz.Bu işlem tank boşken yapılır. 10 PSI hava olması gerekir eksikse tamamlayınız.

bunları test ettiğimde sorun yok
sanırım cihaz bazen bir kaptırıyor durmak bilmiyor daha sonra tekrar kullandığımızda arada duruyor sanırım tahliye. yani bir anormallik var. neyden dir sorun

2 Mesaj
12 Haziran 2014; 23:30:01 

Arkadaşlar yaklaşık 4 yıldır aynı filtreleri kullanıyordum.netten 170tl ye 6 aşamalı filtre siparişi verdim.Filtreler 1 gün sonra elimdeydi.Asıl olay bundan sonrasında satıcının alakası pes dedirtecek cinsten filtreleri söktüm yapamadım sağolsun her seferinde kapatın ben arıyorum deyip minumum 20 şer dakika anlattı.Ben bunu bilir bunu söylerim böyle malının arkasında duran biri kötü mal satmaz Ticari ahlaksızlıkta yapmaz .Aklınıza bişey gelmesin gerçi ben olsam benimde gelirdi ama sizi temin ederim bu siparişe kadar ne siteyi nede bu kişinin varlığını bile bilmiyordum.teşekkürler sumakinesi.com
teşekkürler Mustafa KEMAL bey.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1970 Mesaj
13 Haziran 2014; 1:21:14 

1- filtreleri pahalıya almıssınız
2- oyle 20 ser - 20 ser dakika konusup ugrasacak bir durum degil filtre degisimi
3- 4 yıldır aynı filtreyi nasıl kullanıyorsunuz anlamadım 4 yılda en az 2-3 kez degistirmis olmanız gerekir ve artık isi kapmıs olmanız gerekirdi
4 ve son olarak ilk mesajınızı daha mantıklı yazabilirdiniz.
filtre degisim periyotlarına Dikkat!

2 Mesaj
13 Haziran 2014; 9:10:28 

burada yazmak istedigim ne filtrelerin fiyatı nede benim bu konudaki bilgim ben sadece bu arkadaşımın malınin arkasında durması bir teşekküre şayandı diye yazdım fiyat konusunda da nette çok araştırdım en uygununu burada buldum ondan aldım o kadar uğraştırmasının sebebi ise benim makinam kapalı sistem 5 aşamalı ben mineral filtre ekledim bir yerde hata yapınca komple sistem söktüm sonra toparlayamadım teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1970 Mesaj
13 Haziran 2014; 10:58:47 

ARKADASLAR BU BASLIGI TESEKKUR ETMEK VE ÖVMEK YERİNE ARTIK SORU VE SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN KULLANALIM .MARKA TAVSİYE ETMEK İSTEYENLER ÖZELDEN YAZABİLİRLER AKSİ TAKDİRDE KONU BU GİDİŞLE AMACINDAN GAZETELERİN SARI SAYFASINA DÖNECEK.

181 Mesaj
19 Haziran 2014; 14:01:17 

Su arıtma cihazı sağlıklı mı?

Su'yun önemi ve ihtiyacımız olan en doğru su arıtma cihazı

Gelişen ve büyüyen sanayi, tarımda kimyasal ilaçlamanın artması, suya katılan klor, ve suyun musluklarımıza ulaşama dek beraberinde getirdiği diğer atık maddeler başımızı en çok ağrıtan ve sık sık hastalanmamıza neden olan en büyük problemimiz. Özellikle evimizde bebek, küçük yaşta çocuk, yaşlı, hamile, kanser ve böbrek hastaları gibi bağışıklık sistemleri dışarıdan( ki çoğunu sudan direkt olarak almaktadırlar) gelecek tehlikelere açık olan kişiler varsa onlar için daha çok endişelenmeli ve özellikle su arıtma konusunda kat be kat dikkatli ve seçiçi olmalıyız. Gerçi böylesine kritik bir durumda olan aileler internette hummalı bir şekilde en iyi arıtma cihazı hangisi veya en kaliteli en ucuz su arıtma cihazı hangisi diye araştırmalar yapmakta fakat su arıtma cihazı ile ilgili önlerine çıkan binlerce benzer sonuçlar karşısında çaresiz kalmış ve kafaları iyice karışmaktadırlar.

uzun süre harıl harıl en iyi , en kaliteli, en sağlıklı su arıtma cihazı hangisi yada su arıtma cihazı sağlıklıkmı arıtma cihazları güvenilir mi hangi arıtma cihazı nı almalı arıtma cihazı fiyatları diye bi ton araştırma yapıp tüm marka ve modelleri araştıran didikleyen ölçüm ve analiz sonuçlarına bakan hatta evine 2 defa arıtma kurdurup söktüren biri olarak nihayet aradığım tadı keşfedebildim.

forumlarda gezinirken memnun kalan birkaç bir doktorun geri dönütünü okudum kendisi hemodiyaliz ünitesinde çalışan bir hekim olduğu için yazdıkları daha detaylı ve aradığım ve öğrenmek istediğim detaylarıda içermekteydi zira bulunduğum şehirdeki suda fenol denen kanserojen bir madde de suda yüksek miktarda tespit edildiğinden artık korkudan su içemez olduk ve bu sorunu ortadan kaldırabilecek tam teşekküllü ( suyu ayrıştırmasıyla , kloru kireçi tortuyu mikroskobik küçüklükteki bakteri ve virüsleri etkisiz hale getirişiyle suda eksik olan mineralleri suya katmasıyla düşük olan ph'ı yükseltip dengelemesiyle bir de damakta bıraktığı tadıyla) 4/4 lük bir su arıtma cihazı arıyordum sağ olsun kendisine sorduğum uzun sorulara bıkmadan sıkılmadan cevap vermesi ve tavsiyesiyle kendimde onunla aynı modelden aldım istanbulda ikamet ettiğim içim istanbul için önerilen (site ismi yazmak istemiyorum ) ama markası Turksu olan firmanın istanbul delüx 2013 modelini aldım.

Aldıktan 1 gün sonra servisleri geldi kurdular kurdukları gün ölçmediler aradan 2-3 gün geçsin hocam daha sağlıklı bir ölçüm olur dediler bana da mantıklı geldi 4. gün tekrar geldiler cihazı kontrol ettiler herhangi bir sızıntı suda koku tat kontrolü yaptılar en son suyu da ölçtüler herhangi bir şikayetimin olup olmadığını sordular şikayetim yok dedim aradan 2 hafta geçtikten sonra birde anneme siparişim oldu. kısacası insan birşeyden memnun kalınca teşekkür etmek istiyor

Allah razı olsun ilgi ve alakalarından söz vermiştim onlara memnun kalırsam hastanedeki herkese tavsiye edecem diye ama memnun kalmazsam her yere eleştri yazımı da yazacam diye :) gerçi insan almadan once firmayı arastırır ama bende tersi oldu cihazı aldıktan sonra firma hakkında şikayet varmı diye baktım ana ne yalan soylim tek bir şikayet bulamadım kredi kartımla online satın aldım yanında 1 set filtrede hediye ettiler 6 ay sonra ucret odemeden filtrelerim değişecekmiş.

biraz uzun bir yazı oldu ama sizde içtiğiniz su dan şüphe ediyor yada güvenemiyorsanız turksu firmasının delüx 2013 modelini alabilirsiniz. diğer modeller için birşey diyemiyecem daha ucuz modeller de vardı mesela 7 aşamalı multivitaminli model o daha ucuzdu 450 tl felan bütçesi kısıtlı olanlar o modelide tercih edebilir birde sanırım iç anadolu ve daha doğu ve güneydoğuda ikammet edenler için VİP 2013 modeli varmış oralarda basınç düşük olduğu için pompalı olan bu modeli tavsiye ediyorlar.

şimdilik en çok damacana eziyetinden kurtulduğuma çok seviniyorum inşallah sizlerde damak tadınıza göre bir arıtma cihazı alır uzun yıllar kullanırsınız.

SAMSUNG GALAXY E5

80 Mesaj
24 Haziran 2014; 1:07:42 

arkadaşlar türksu firması hakkında bilgisi olan var mı. güvenilir mi. ürünlerini tavsiye eder misiniz. teacher adlı arkadaş haricinde bilgisi olan başka kimse varsa yardım edebilir mi

7 Mesaj
24 Haziran 2014; 9:31:44 

yaklasik 4-5 ay once arkadasa turksudan delux modelini almistik kucuk yasta cocuk var diye mineralli modeli tercih etti ve sorunsuz kullaniyor, ben de denedigim kadariyla tavsiye edebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peacher -- 24 Haziran 2014; 9:37:14 >

4 Mesaj
24 Haziran 2014; 10:29:06 

İçinde mineral topları olan bir arıtma cihazi var. Alkali değerini yükseltiyormuş. Tavsiye eder misiniz. Fiyati 1500 dolayı.

80 Mesaj
24 Haziran 2014; 17:25:57 

arkadaşalr ncs mi türksu mu hangisini önerirsiniz
Buna gelen 1 yanıtı gör.

80 Mesaj
24 Haziran 2014; 17:32:58 

türksu almayı düşünüyorum ama adını daha önce hiç duymadım bir türlü cesaret edemedim nedense

80 Mesaj
24 Haziran 2014; 23:30:20 

arkadaşlar türksu DELÜX 2014 PROFESSİONEL ORGANİK SU ARITMA CİHAZı (fiyatı 750 tl) ile 7 Aşamalı Pompalı Mineral ve Alkalin Filtreli Su Arıtma Cihazı 2013 Modeli (fiyatı 500 tl) hangisini tercih etmeliyim yardım eder misiniz
Buna gelen 2 yanıtı gör.

1970 Mesaj
24 Haziran 2014; 23:52:11 

quote:

Orijinalden alıntı: gkhnacar

arkadaşlar türksu DELÜX 2014 PROFESSİONEL ORGANİK SU ARITMA CİHAZı (fiyatı 750 tl) ile 7 Aşamalı Pompalı Mineral ve Alkalin Filtreli Su Arıtma Cihazı 2013 Modeli (fiyatı 500 tl) hangisini tercih etmeliyim yardım eder misiniz

delüxün artıları: mineral filtresi tekli degil 4 lu yani 4 farklı tas var odacık seklinde
detox filtresi ilaveli
Ph 8+ garantisi veriyorlar
10 yıl garanti ve 1 yıllık filtrede hediyesi var

kıyaslama ve karar verme size kalmıs farklar bunlar.butcenizi en iyi siz bilebilirsiniz
Buna gelen 1 yanıtı gör.

80 Mesaj
24 Haziran 2014; 23:58:58 

quote:

delüxün artıları: mineral filtresi tekli degil 4 lu yani 4 farklı tas var odacık seklinde
detox filtresi ilaveli
Ph 8+ garantisi veriyorlar
10 yıl garanti ve 1 yıllık filtrede hediyesi var

kıyaslama ve karar verme size kalmıs farklar bunlar.butcenizi en iyi siz bilebilirsiniz

hocam sen bu markayı iyi biliyorsun anladığım kadarıyla.bildiğim kadarıyla su arıtma cihazları ithal oluyor yerli üretim yok. bu modeller nereden ithal ediliyor acaba.birde delüx ün filtre değişimi 4 yılda ortalama ne kadar yapıyor.

25 Mesaj
25 Haziran 2014; 9:39:14 

quote:

Orijinalden alıntı: gkhnacar

ben delux 2014 u tercih etmiştim şubat ayıydı sanırım suan isyerimde bile yanımda götürüyorum tadı bağımlılık yapıyor sanki içimi hafif tadı güzel bi müddet kullanıncadamak hassaslaşıyor her suyu içemiyorsunuz.. saygılar

163 Mesaj
25 Haziran 2014; 11:42:47 

bms ile türksu markası arasında kaldım birinin fiyatı diğerinin 2 katı neden bu kadar fark var ki ?
Buna gelen 1 yanıtı gör.

1970 Mesaj
25 Haziran 2014; 13:16:28 

biri fabrikadan direk satıs yapıyor digeri araya 2-3 aracı koyuyor her birine kar marjı eklenince fiyat 2 katına kadar cıkabiliyo meyvayı ciftciden almakla marketten almak gibi bisey :)
Buna gelen 1 yanıtı gör.

80 Mesaj
25 Haziran 2014; 14:27:56 

quote:

biri fabrikadan direk satıs yapıyor digeri araya 2-3 aracı koyuyor her birine kar marjı eklenince fiyat 2 katına kadar cıkabiliyo meyvayı ciftciden almakla marketten almak gibi bisey :)

türksu nun filtre sistemleri nereden ithal biliyor musun

89 Mesaj
25 Haziran 2014; 20:32:19 

Arkadaşlar markaya takılmayın. 7-8 filtreli sistemlerin sadece filtre fiyatı, bilinen markaların orjinalleri kullanıldığında yaklaşık 250 TL gibi tutuyor. Tanktır, musluktur vs bunları da ortalama bişeyler aldığınızda 200 TL gibi tutuyor. Yani toplam 450 TL ye en kaliteli suyu içersiniz. Firmaların filtreleri ve tesisatı toptan olarak daha uzuca aldığını varsaysak bile, 400-450 TL ye hiçbir firma kaliteli ve markalı filtre kullanamaz. Onun için Türksuymuş, BMB ymiş oymuş buymuş hiç boşuna araştırmayın. 400 TL civarı markaların hepsi ucuz filtreler kullanıyorlar. En iyisi, ortalama bir cihaz alıp, ilk değişimde kaliteli filtre takmak. Ben BMB aldım, ama cihazı hiç övmüyorum. Çünkü bu fiyata hepsi aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efiksis -- 25 Haziran 2014; 20:34:55 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Sony A5100 @16-50

80 Mesaj
25 Haziran 2014; 22:27:40 

quote:

Arkadaşlar markaya takılmayın. 7-8 filtreli sistemlerin sadece filtre fiyatı, bilinen markaların orjinalleri kullanıldığında yaklaşık 250 TL gibi tutuyor. Tanktır, musluktur vs bunları da ortalama bişeyler aldığınızda 200 TL gibi tutuyor. Yani toplam 450 TL ye en kaliteli suyu içersiniz. Firmaların filtreleri ve tesisatı toptan olarak daha uzuca aldığını varsaysak bile, 400-450 TL ye hiçbir firma kaliteli ve markalı filtre kullanamaz. Onun için Türksuymuş, BMB ymiş oymuş buymuş hiç boşuna araştırmayın. 400 TL civarı markaların hepsi ucuz filtreler kullanıyorlar. En iyisi, ortalama bir cihaz alıp, ilk değişimde kaliteli filtre takmak. Ben BMB aldım, ama cihazı hiç övmüyorum. Çünkü bu fiyata hepsi aynı.

hocam türksu 8 filtreli 750 tl cihazlarında gerekli belgeler mevcut.almayı düşünüyorum ama tecrübeli birinin fikrine ihtiyacım var

665 Mesaj
26 Haziran 2014; 10:09:17 

Turksu forever :) kullandigimiz gunden beri ishal vs kesildi birde dikkatimi cekti suyun hafifligindenmidir nedir normalde ictigim su miktari yuzde 25-30 artti olumsuz yani bu suya alistiktan sonra kesinlikle musluk suyuna geri donus yapamiyorsunuz musluk suyu cok agir bir tat birakiyor sanki pas ve klor karisimi neyse kalitesini bozmamasi dilegiyle

75 Mesaj
28 Haziran 2014; 13:52:02 

quote:

Merhaba safakdahi.

Ben de Conax marka alayım dedim sizin tavsiyeleriniz üzere. Ucuz olduğundan dolayı alıp, daha sonra filtre değiştireyim.

Arkadaşın linkini verdiği filtreler ile Conaxınki farklı biraz. Uyar mı hepsinin giriş çıkışı birbirine. Takarken zor olur mu, sorun çıkarır mı acaba?

Buna gelen 1 yanıtı gör.
safakdahi kullanıcısından bahsetti

116 Mesaj
28 Haziran 2014; 15:01:24 

quote:

Orijinalden alıntı: mozmeniniz

Merhaba safakdahi.

Ben de Conax marka alayım dedim sizin tavsiyeleriniz üzere. Ucuz olduğundan dolayı alıp, daha sonra filtre değiştireyim.

Arkadaşın linkini verdiği filtreler ile Conaxınki farklı biraz. Uyar mı hepsinin giriş çıkışı birbirine. Takarken zor olur mu, sorun çıkarır mı acaba?

Merhaba hocam. Evet uyumlu. Hiç bir sorun olmaz değiştirmeyi biliyorsanız.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

75 Mesaj
28 Haziran 2014; 20:07:20 

Aslında bilmiyorum ama çok zor olmasa gerek. Conax geldiğinde onu kuracağım için öğrenirim. Aynıdır, çok zor değildir zannımca. Öylemi?

Birde şu an hepsiburada.com da satılanlardan hangisini alayım sizce. Almışken yine de tam filtreli mi alayım. Hediye filtresi de var bir süre götürür en azından diyorum. Yoksa en sadesini alıp üzerindeki filtrelere boşuna hiç para vermemiş mi olayım? Çok mu kötüdür sizce Conax ın üzerindeki filtreler?

Birde bugün Conaxa webden filtre markasını sordum. Amerikan marka dedi. Hangi Amerikan marka dedim; ! yazdı sadece. Korktum :-)
Buna gelen 1 yanıtı gör.

116 Mesaj
28 Haziran 2014; 21:01:08 

Zor değil öğrenirsiniz. Zannetmiyorum öyle çok kaliteli filtreler olduğunu içinde.

Mesela benim cihazda yaklaşık 350 liralık filtre bulunuyor. Tanıdıklarıma aynı su arıtma cihazını yaptığımda yaklaşık 650 liraya malediyorum. Hesabınızı ona göre yapın.

Hem amerikan filtreleri kullanıp hem 300-400 liraya satamazlar. İmkansız!
Buna gelen 1 yanıtı gör.

75 Mesaj
28 Haziran 2014; 21:46:31 

Önce şu soruyu sorayım: 350 tllik filtrenin her biri farklı aralıklarla değişiyor değil mi? Yani 1 yılda 350 tllik filtrenin hepsi değişmiyor.

Bir de şu ürünlerden hangilerini alayım. Şöyle düşüncelerim var:

Bu ürünü alırsam bir süre götürür beni diye düşünüyorum, olayı anlayana kadar hepsinin telaşını aynı anda yaşamamış olurum. Suyun sağlığında bir sorun çıkmaz ise filtrenin bir süre az gitmesi sorun değil.Sağlığa uygunluğu yönünden çok sorun var mıdır filtre yeni olsa bile?
CONAX ECO +Alkalin +Mineral + CONAX ECO +Alkalin +Mineral Yedek Filtre Seti(KOMBO PAKET) - 520tl (Puan hariç)

Bu da üsttekinin yedek filtresi olmayanı. Yine sağlık açısından sorun olmazsa bir süre atar beni diye düşünüyorum.
CONAX ECO +Alkalin +Mineral - 450 tl (Puan hariç)

Yok sadece kalite değil, bu filtrelerin sağlık açısından da kötü yönü var ise direk bu modeli alıp, yukarıdaki filtreleri de ayrı alıp bir şekilde kurulumunu becerebilmeyi düşünürsem de bunu alayım diyorum.
CONAX ECO + Alkalin Su Arıtma Cihazı (Duş Başlığı Hediyeli) - 300tl (puan hariç)

Sizin öneriniz seçimimde büyük paya sahip olacak. Sizce hangisini almalıyım.

İstanbul Küçükçekmecede ikamet ediyorum. Yakınsanız yardım etseniz hatta çok güzel olur :) Güzel bir Antep yemeği yediririm size

75 Mesaj
28 Haziran 2014; 21:48:32 

Önce şu soruyu sorayım: 350 tllik filtrenin her biri farklı aralıklarla değişiyor değil mi? Yani 1 yılda 350 tllik filtrenin hepsi değişmiyor.

Bir de şu ürünlerden hangilerini alayım. Şöyle düşüncelerim var:

Bu ürünü alırsam bir süre götürür beni diye düşünüyorum, olayı anlayana kadar hepsinin telaşını aynı anda yaşamamış olurum. Suyun sağlığında bir sorun çıkmaz ise filtrenin bir süre az gitmesi sorun değil.Sağlığa uygunluğu yönünden çok sorun var mıdır filtre yeni olsa bile?
CONAX ECO +Alkalin +Mineral + CONAX ECO +Alkalin +Mineral Yedek Filtre Seti(KOMBO PAKET) - 520tl (Puan hariç)

Bu da üsttekinin yedek filtresi olmayanı. Yine sağlık açısından sorun olmazsa bir süre atar beni diye düşünüyorum.
CONAX ECO +Alkalin +Mineral - 450 tl (Puan hariç)

Yok sadece dayanıklılık değil, bu filtrelerin sağlık açısından da kötü yönü var ise direk bu modeli alıp, yukarıdaki filtreleri de ayrı alıp bir şekilde kurulumunu becerebilmeyi düşünürsem de bunu alayım diyorum.
CONAX ECO + Alkalin Su Arıtma Cihazı (Duş Başlığı Hediyeli) - 300tl (puan hariç)

Sizin öneriniz seçimimde büyük paya sahip olacak. Sizce hangisini almalıyım.

İstanbul Küçükçekmecede ikamet ediyorum. Yakınsanız yardım etseniz hatta çok güzel olur :) Güzel bir Antep yemeği yediririm size
Buna gelen 2 yanıtı gör.

116 Mesaj
28 Haziran 2014; 22:00:19 

2 yılda değişen de var 4-5 ayda değişen de, aylık maliyet tahmini 25-30 lira civarıdır.

Ben olsam filtresiz cihaz alıp filtrelerini sonradan kendim takardım. A markası sediment filtrede uzmanken, B markası tatlandırıcı filtrede uzman olabiliyor.

Maalesef Aksaray'dayım sağolun :)