Şimdi Ara

Su arıtma cihazı (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.265
Cevap
52
Favori
208.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bazı markaların ödeme aracı sitelerle anlaşmaları var.Bazen komisyon kampanya ile kendi sitelerinden çok daha ucuza olabiliyor.Satıcı resmi veya başka bir satıcıysa ,güven veriyorsa ,ürün aynıysa alabilirsiniz..Hatta ödeme aracı sitelerden almak daha güvenilir ,iade , kargolama, yanlış veya eksik ürün gibi durumlarda ilave tüketici koruması sağlıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 6 Nisan 2020; 19:50:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde aosmith alırsanız kurulurken detaylı foto çekip iç aksam vb paylaşır mısınız
    50 kişi bana mesaj atıp sordu ama iç aksamının hiç çekmemiştim .kurulduktan sonra sadece çektim foto :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    bu şekilde yaklaşım tüketici kanununa aykırı dır.Ürünün faturası olduğu sürece oradan aldınız buradan aldınız gibi bir durum yok.

Zamanında tv alırken edirne deki bayiler yerine taa Diyarbakır dan bayiden almıştım n11 üzerinden ,servis ordan almışsınız kurulum ve garanti yok dedi.Tabi ozamanlar kanun vs. bu kadar bilmiyordu millet.Öttüre öttüre servisi getirip ücretsiz kurulum ve montajını yaptırdım.Tüketici olarak haklarınızı öğrenmeniz gerektiğinizde savunmamız vatandaş olarak ödevi herkesin.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Haklısınız ancak yurt dışı tedarikli toptancılar, çalıntı mallar vb derken yetkili servis , eğer ki sizin satın aldığınız ürün kendi stoklarından çıkma bir ürün değilse servis vermeme hakkı mevcut.
    Cep telefonu gibi düşünün.
    Keza bu ürün tüm dünyada satılan bir ürün.

orası öyle firma prensibini bilmiyoruz.Belki yetkili satıcı dışında lisans vermiyordur.Bu durumda yükümlülük ve sorumluluk satıcıya ait oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Birde aosmith alırsanız kurulurken detaylı foto çekip iç aksam vb paylaşır mısınız
    50 kişi bana mesaj atıp sordu ama iç aksamının hiç çekmemiştim .kurulduktan sonra sadece çektim foto :(
    Tabi ki mutlaka detaylı fotoğraflandırma yaparak paylaşacağım bu arada evet ben de bu markayı seçtim.

Ancak mâlum korona günlerinde eve babamızı bile almıyoruz :) O nedenle bu süreç bitince almayı planlıyorum.

Teşekkür ediyorum tüm bilgiler için.
  • Süreç bitene kadar su işini nasıl yapacaksınız peki damacanaya devam mı:) o da risk sonuçta dışardan eve gelen herşey riskli..

• Tabi birde virüsün mantıken tek bir kişiden tüm dünyaya yayılması söz konusuyken bitmesi için tüm dünyada tek bir kişide bile kalmaması lazım.bu da imkansız diye düşünüyorum şahsen.
    Tabi insanlarda öyle bir korku var ki doğal olarak.. internetim saatte 5 kez kopuyor ama superonline eve gelip bakması lazım diye kabul etmiyorum :(

Ben ona da inanmıyorum yani 150 yıldır yarasa yiyor bunlar zaten şimdi mi bunlar oldu,geliştirilirken kontrolden çıktığı söylemlerine daha çok inanıyorum artık.. sonuçta mahvettiler dünyayı, günde 80 kere el yıkamaktan zaten kafayı yemiş durumdayız ,masraflar desen 2-3 katına çıktı, psikoloji bitik çoğu insan travma geçiriyor böyle şerefsizlik görmedi dünya..
    Şimdi bana da lazım arıtma sistemi, lakin alsan usta eve nasıl gelecek almasan gidip damacanayı marketten alıyoruz zaten o da sıkıntı yani iki ucu...değnek misali

• Gelen görevliye rica edip maske ve eldiven taktırırsanız sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.

Haftada 2-3 kez damacana gelirkenki risktense 1 kez risk almak daha mantıklı sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 7 Nisan 2020; 11:0:39 >
  • Şöyle yapıyorum anlatayım :)

1-Damacana su siparişini çağrı merkezinden verdikten sonra kapı önüne boş damacana ile ücretini (teşekkür notu ile) bırakıyorum :)

2-Damacana suyu getiren kardeşimiz boş damacanayı ve ücretini alıp yenisini bırakıyor.

3-Bırakılan damacanayı 6 saat içeriye almıyorum.

4-6 saat sonra da içeri alırken dıştan bir çamaşır sulu bez ile siliyorum.

Evet milletçe psikolojimiz bozuk :)
  • Merhaba ;

Evime yumuşatma sistemi ve içme suyu içinde arıtıcı bağlatmayı düşünüyorum.

Yumuşatma sisteminde nelere dikkat etmeliyim ( kabinet boyu, reçine, reçine miktarı, valf özellik yada markası gibi ? )

Su arıtıcısı olarak ta tersosmoz Ravent pompalı sistem kullanmayı planlıyorum ( uygun fiyata temin edeceğimden dolayı)

bilgi ve önerilerinize açığım.

( bebek ve yaşlılar için olması gereken su değerleri yada bununla ilgili detaylı bilgi varsa paylaşırsanız ayrıca çok sevinirim. )

Şimdiden Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinmenekse

Merhaba ;

Evime yumuşatma sistemi ve içme suyu içinde arıtıcı bağlatmayı düşünüyorum.

Yumuşatma sisteminde nelere dikkat etmeliyim ( kabinet boyu, reçine, reçine miktarı, valf özellik yada markası gibi ? )

Su arıtıcısı olarak ta tersosmoz Ravent pompalı sistem kullanmayı planlıyorum ( uygun fiyata temin edeceğimden dolayı)

bilgi ve önerilerinize açığım.

( bebek ve yaşlılar için olması gereken su değerleri yada bununla ilgili detaylı bilgi varsa paylaşırsanız ayrıca çok sevinirim. )

Şimdiden Teşekkür ederim.
    yumuşatma cihazı için dikkat etmeniz gerekenler;

*tek daire için kullanılacak ise en az 20 litre reçine kapasitesi
    *avrupa menşeili dowex marka reçine tercih edebilirsiniz
    *valf özellikleri olarak ise;
    -hem zaman hemde debi kontrollü proğramlama özelliği olmalı
    -ters yıkama esnasında su verebiliyor olmalı evin suları kesilmemesi için
    -ters yıkama süresi ayarlanabiliyor olmalı tuz tüketimini ayarlayabilmeniz için
    -girişinde 10" boyutunda tortu ve carbon filtrede olur ise giriş suyu tortu ve klorda filtre edilmiş olur
    -kontrol valfinin uzak doğu olmamasına dikkat edin mümkün ise clark marka (made in usa)

*ürün kabinet şeklinde değilde açık tipte olur ise tuz tankı 100 litre seçilir ve daha çok tuz koyabilirsiniz haznesine böylelikle örneğin 150 günde bir değilde ayda bir tuz ilavesi yaparsınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Böyle bir sistemin kurulum ve tuketim maliyeti hakkın da fikir sahibi olabilmek maksadıyla kabaca bir maliyet paylaşmanızı rica ediyorum. Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ediyorum....

• Filtreleme sistemlerinde kabul görmüş omnipure filtrelerinin bildiğim kadarıyla blok karbonu yok yani 2. Ve 3. filtreleri aynı kullanıyor mantık olarak 3. filtre omnipure gibi çok iyi bir filtrede olsa bir blok karbon gibi davranmamasi gerekli yani 3. Filtrede neden blok karbonlu bir filtre tercih edilmiyorda omnipurede ısrar ediliyor

• merhabalar bende şu malum günlerde su işini düşünmeye başladım ve iki ürün arasında tereddütte kaldım o yüzden konuya hakim arkadaşların bilgisini rica ediyorum.
    Bir tanesi ao smith daisy diğeride cebilion uniqe. anladığım kadarıyla NSF belgesi önemli ao smith daisy de bu belgeyi göremedim var mıdır yok mudur onu da bilmiyorum.

Birde filtre maliyeti daha yüksek galiba ao smith in ama ilk alırken fiyatı daha ucuz. su kalitesi olarak cihaz olarak hangisi daha iyidir. hangisini tercih etmeliyim. Şimdiden teşekkürler
  • mostof_love M kullanıcısına yanıt
    Bircok malzemesi Yerli üretim olarak ihlas tavsiye ederim evsel cihaz olarak şu modelinde var bu da turkiyede varmi firmasına sor
     Su arıtma cihazı

nsf.org den sorgulama yapabilirsin aosmith olarak nsf 58 olanlara bakacaksın aritma cihazlari genelde nsf 58 olur

• tersosmos kullanıcısına yanıt
    öncelikle teşekkürler anldığım kadarıyla ao smith inde nsf sertifikası var direk ürün modelini göremedim.sokağa çıkma yasağından dolayı sanırım şirketin müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum. ihlasın ürününün su akalitesi ve ao smith in su kalitesini karşılaştırabilme açısından bir bilniz var mı acaba
  • mostof_love M kullanıcısına yanıt
    Ikiside ters ozmoz sistemi çıkan su değerleri giriş suyu değerlerine göre örneğin şebeke suyu 200 ppm ph 7.5 olsun çıkan değerler 5ppm ve 5ph-6.5ph degeri mikrobiyolojik olarak hiç bir markaya güven olmayabilir bunun için ekstra bir uv filtre kullanman gerekli. Tat olarak değişiklik olabilir bu tat olayı biraz göreceli hangini alırsanız alin ikisinde de memnun kalırsınız.

• tersosmos kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.