Şimdi Ara

Son 20, 10 ve 5 Yılda 3 Büyüklerin Avrupa Kupalarındaki Karnesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
37.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün bir arkadaşımın bir söylemi üzerine ''3 BÜYÜK'' lerin Avrupa Kupalarındaki maçlarını ve son 20 yılda Futbolumuz nereden nereye gelmiş görmek adına incelemek istedim.

Öyle ilginç tablolar çıktı ki, HASTA bir Galatasaray'lı olarak Şampiyonlar Ligindeki ve Avrupa Ligindeki başarımızla övünmenin ne kadar yersiz olduğunu tablolara bakınca çok daha iyi anladım.

GALATASARAY ve Fenerbahçe resmen eriyor. Nasıl mı şöyle?

13/14 Sezonundan sonra yani 2014'ten beri Galatasaray Avrupa'da kazandığı maç sayısı sadece 1! 4 yılda Avrupa'da sadece bir maç kazanabilmiş. Hani o Avrupa'lı Aslan dediğimiz GALATASARAY!
    Avrupa Liginde ise en son 2009/10 sezonunda boy gösterebilmişiz. Yani UEFA Kupamız var diye övündüğümüz turnuvada 8 yıldır yokuz!

Fenerbahçe ise ŞAMPİYONLAR LİGİ nedir onu unutmuş vaziyette. 2008'den beri ön elemeler hariç Şampiyonlar Liginde resmi galibiyetleri sadece üç! Fenerbahçe grup etabına zaten 10 yıldır kalamıyor!

Beşiktaş ise 2014 sezonu ile birlikte Türkiye'nin Avrupa'daki tek ve en başarılı takımı. Gerek Avrupa Ligi, gerekse Şampiyonlar Liginde açık ara son 5 yılın en iyi takımı!
    (Son 5 yılda Avrupa'daki başarısı GS+FB)

Hele önümüzdeki 2-3 sezonda bu GALATASARAY ve FENERBAHÇE'nin durumuna bakarsak arayı çok daha fazla açacaktır BEŞİKTAŞ!

Türk futbolu öyle sandığımız kadar iyi ve büyük değil maalesef. KENDİMİZİ KANDIRMAKTAN BAŞKA BİRŞEY YAPTIĞIMIZ YOK!

Sevilla, Benfica, Ajax veya benzerlerinin yaptığı gibi bir yapılanma yapmassak 3 BÜYÜKLERİMİZİN BÜYÜKLÜKLERİ BALKANLARLA SINIRLI KALACAK!

Beşiktaş'ın tuzu kuru. Fikret Orman gibi çok akıllı ve iyi bir başkanları var. Allah zeval vermesin. Onların iyi olması Fenerbahçe ve Galatasaray'ıda iyi olmaya itecektir. (UMARIM)

Bu yüzden bir Galatasaray'lı olarak, BEŞİKTAŞ'ı ve BEŞİKTAŞLILARI kutluyor, tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıllarda çok daha güçlü ve kim bilir belkide Avrupa'da çok daha başarılı bir BEŞİKTAŞ izleyeceğiz.

Son olarak parmak basmak istediğim bir nokta vardır. Avrupa ve Şampiyonlar Liginin yeni statüleriyle birlikte artık Avrupa Liginde 1.Ön eleme turundan itibaren grup aşaması ve sonrasındaki alınacak her puan Şampiyonlar Ligi ile aynı puanlamaya sahip olacaktır.

Gerekirse GS ve FB'nin Şampiyonlar Ligini bir kaç sezon es geçip Avrupa Liginde son 32 hatta son 16 turu için savaşması, hem ülke hemde takım puanları için çok önemli olacaktır.

İşte Son 20, 10 ve 5 yılda 3 büyüklerimizin Avrupa Karnesi...

NOT: Tabloda Galatasaray'ın 2015/16 yılında Avrupa Ligi son 32 turunda Lazio ile karşılaşmış 1-1 ve 1-3 sonuçlarla ayrılarak kupaya veda etmiştir. (tabloda gözükmemiştir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi - The Stig - -- 15 Mart 2018; 21:9:30 >

• Bugüne kadar yediğiniz nimetlere sayın Galatasaray 'ın başarılarını .

Rakip taraftarların düşüncesi şu şekilde hep:

O gün yediğimizi yedik oturduk,

bugüne gelince geçmiştekileri boşver.

Sen dün Galatasaray 'ın ekmeğini yemeseydin bugün

varlığını sürdüremezdin. Bunu da hesap edeceksin. 3 5 Avrupa kupası maçı kazandın diye

Çıkıp 'inşAllah bir gün Galatasaray ve Fenerbahçe de bizim seviyemize gelir ' diye böbürlenmeyeceksin. Kartal ne kadar yüksek uçarsa o kadar sert de çakılır.

40 gün kar yağar bir gün av olur. Elbet bugünler de geçecek ve yine bu ülke için tarih yazacak kulüp belli olacak.
    Biz hiçbir zaman zaten gs'nin Avrupa'da en başarılı Türk takımı olduğunu inkar etmedik. 3 yabancı oynatarak, Uefa ve Super kupayı almak çok büyük bir işti ve o takım çok iyi bir takımdı gerçekten. Ben neredeyse tüm maçlarını seyretmiştim.

Ama son senelerde BJK'nin gs kadar olmasa da başarılı olduğu gerçeği var. Özellikle bu sene yenilmeden rekor puanla ve lider olarak gruptan çıkmak çok büyük bir başarı.

Uefa'da da son çeyrek final ve en azından istikrar olarak doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.
  • Hele önümüzdeki 2-3 sezonda bu GALATASARAY ve FENERBAHÇE'nin durumuna bakarsak arayı çok daha fazla açacaktır BEŞİKTAŞ!

Ne alaka ?

Bjk salı günü 2 senelik ruyasi bitti

Seneye şl yok yasli kadrolari var + senol milli taka gidecek

Bu sene Fener samp olur Ali koç başkan olursa avrupada iyi yerlere geliriz onumuzdeki 4 yil icinde
  • Andres Escobar kullanıcısına yanıt
    Gelecekten mi geliyorsun?
  • Bugüne kadar yediğiniz nimetlere sayın Galatasaray 'ın başarılarını .

Rakip taraftarların düşüncesi şu şekilde hep:

O gün yediğimizi yedik oturduk,

bugüne gelince geçmiştekileri boşver.

Sen dün Galatasaray 'ın ekmeğini yemeseydin bugün

varlığını sürdüremezdin. Bunu da hesap edeceksin. 3 5 Avrupa kupası maçı kazandın diye

Çıkıp 'inşAllah bir gün Galatasaray ve Fenerbahçe de bizim seviyemize gelir ' diye böbürlenmeyeceksin. Kartal ne kadar yüksek uçarsa o kadar sert de çakılır.

40 gün kar yağar bir gün av olur. Elbet bugünler de geçecek ve yine bu ülke için tarih yazacak kulüp belli olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana.

quote:

Orijinalden alıntı: kenancet

besiktasin yakaladigi basariyi ve ulke puanina katkisini takdir ediyoruz ama ulasilmasi cok zor imkansiz bir is de basarmadilar. atiyorum basaksehir bu sene sampiyon olur seneye de bir iki takviye biraz da kura sansiyla ayni basariyi yakalayabilir. o yuzden şu takim olmasa hiçiz bu takim olmasa biteriz gibi taraftarlarin kendi takimlarini yuceltmek icin soyledigi abarti sozlerin bir anlami yok.

ayrica galatasarayin sampiyonlar liginde oynadigi donemde yabanci siniri gibi kisitlamalar olmasa bugun daha farkli bir noktada olabilirlerdi bence

Galatasarayın en son gittiğinde 4 maçta 16 gol yediği, içerde Anderlecht beraberliğiyle 0 puan çekmekten son anda kurtulup -15 averaj çektiği Şampiyonlar Liginde grubundan yenilgi almadan lider çıktı takım. Eğer bu sizin için ulaşılması zor bir iş değilse ilk katılımınızda Galatasaray'dan aynı performansı bekliyoruz.

ŞL'de çeyrek finaller oynamak mı daha büyük başarı Avrupa ligi ayarında bi gruptan lider çıkmak mı ?
  • Biz hiçbir zaman zaten gs'nin Avrupa'da en başarılı Türk takımı olduğunu inkar etmedik. 3 yabancı oynatarak, Uefa ve Super kupayı almak çok büyük bir işti ve o takım çok iyi bir takımdı gerçekten. Ben neredeyse tüm maçlarını seyretmiştim.

Ama son senelerde BJK'nin gs kadar olmasa da başarılı olduğu gerçeği var. Özellikle bu sene yenilmeden rekor puanla ve lider olarak gruptan çıkmak çok büyük bir başarı.

Uefa'da da son çeyrek final ve en azından istikrar olarak doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Patavatlı

quote:

quote:

besiktasin yakaladigi basariyi ve ulke puanina katkisini takdir ediyoruz ama ulasilmasi cok zor imkansiz bir is de basarmadilar. atiyorum basaksehir bu sene sampiyon olur seneye de bir iki takviye biraz da kura sansiyla ayni basariyi yakalayabilir. o yuzden şu takim olmasa hiçiz bu takim olmasa biteriz gibi taraftarlarin kendi takimlarini yuceltmek icin soyledigi abarti sozlerin bir anlami yok.

ayrica galatasarayin sampiyonlar liginde oynadigi donemde yabanci siniri gibi kisitlamalar olmasa bugun daha farkli bir noktada olabilirlerdi bence

Galatasarayın en son gittiğinde 4 maçta 16 gol yediği, içerde Anderlecht beraberliğiyle 0 puan çekmekten son anda kurtulup -15 averaj çektiği Şampiyonlar Liginde grubundan yenilgi almadan lider çıktı takım. Eğer bu sizin için ulaşılması zor bir iş değilse ilk katılımınızda Galatasaray'dan aynı performansı bekliyoruz.

ŞL'de çeyrek finaller oynamak mı daha büyük başarı Avrupa ligi ayarında bi gruptan lider çıkmak mı ?

Avrupa Ligi ayarı grupları siz iyi bilirsiniz anlattırtma bana. Kuralar çekildiğinde Beşiktaş sonuncu olur diyenler Beşiktaş'ın başarısıyla birden grup kolaydı yaa demeye başladı.

Avrupa Ligi grubunun UEFA takım sıralamasındaki durumu:

(Sıralama düşmüş hali bu Porto'nun :))

Ve son torbanın en güçlü takımı Leipzig. Bundes Liga'da 2. olup gelen.

Güzel kafaymış cidden.

Aç kura konusuna bak Beşiktaşlılar dahil hemen herkes aynı şeyi diyordu en kek kurayı çektiniz ŞL ayarında tek takım gelince de dağıldınız. Kaldı ki Galatasaray Real'li Juve'li gruptan çıkmış çeyrek finalller oynamış takım.

Bayern de aynı ligin takımı ondan niye fark yediniz ?
    Ninemin bıyıkları da olsa dedem olurdu zaten..geleceği görüyorsun galiba oldu olacak maç skorlarıni da yaz da kupon yapalım..
  • Gençler son 5 yılda Beşiktaş'ın daha başarılı olup ülke puanını ayakta tuttuğu gerçeğini küçümsemeniz bişey kazandırmaz anca deve kuşunun kafasını kuma gömmesine benzer. Fanatikliği bırakıp gerçeğe dönün belki şuan şampiyon takım bile eleme oynayacaktı.
    Temmuz ayında bizim yüzümüzden elenmediniz, başkasına çamur atmayın suçu kendinizde arayın.
    Bjk nin rüyasının bittigi gibi Ali Koç ile hayaller kuaranların hayalleri de bitecek bence Avrupa’da top ortalama 70 75 dakika oyun içinde kalıyor Türkiye’de 35-40 dakika derbiler de 20-25 dakikadır galiba :) kim gelirse gelsin Türk futbolu dA o seviyelere çıkmadan Avrupa da başarılı olamazlar ancak 30-40 yılda bi takım tutarsa 2000 de ki gs nin UEFA kupasını aldığı gibi bi kupa daha görürüz sonra bi 20 -30 yılda onu alan takım övünür öyle gideriz işte hayaller ve rüyalar gerçekleri değiştirmiyor
  • türkiye de futbol mu oynanıyor allah aşkına..sürekli duran oyunlar, her maç konuşulan hakemler, değerinden fazla maaş+bonservis verilip alınan oyunlar ve bu oyunların ben oldum havasına girmesi...hakemlere ayrı parantez açmak lazım...adamlar mafya gibi sarı kart göstermeye gelirken bile tip tip bakıyor şekillere giriyor falan oyuncuyu sakinleştirmek yerine tam tersi kızdırıyor...en ufak müdahalede oyunu durduruyor faul veriyor, ulan bırak aksın oyun tamam kart verilecek veya gerçekten faul durumlarunda çal düdüğü ama yok sürekli düt düt...oyunlara da ayrı parantez açalım adamlar en ufak müdahalede kamyon çarpmış gibi havalara uçup yerlerde yuvarlanıyorlar...gereğinden fazla maaş veriliyor bu adamlara onlarda ne oldum delisi oluyor...daha bu haftaki chelsea maçında iniesta öyle bir depar atıp messiye asist yaptı ki bu adamın şimdi kendini kanıtlamaya ihtiyacı mı var ? yok tabiki...ama bizim beyefendiler koşmaktan aciz..sporcusun sen sporcu! koşacaksın, kendini kanıtlayacaksın...önce zihniyetler ki en üst yönetimden futbolcularına kadar hepsi değişmeli.
  • @Andres Escobar Alakası şu hocam. Şimdi sen diyorsun ki Ali Koç gelecek FB Şampiyon olacak Avrupa'da rüzgar olup esecek! Bende diyorum ki GS ve FB en az 2 sene daha Avrupa'da belini doğrultamaz. Hele hele Şampiyonlar Liginde asla. GS'ninde FB'ninde Şampiyonlar Ligine kalması halinde gruplardan bir üst tura çıkmak yerine Avrupa ligine odaklanıp oralarda tur atlayıp hem kendi hemde ülke puanını artırmalı. Bu sezon GS'nin yada FB'nin Şampiyon olması halinde Şampiyonlar Ligine direk gitseler dahi 4.Turdan gruplara girecekler. Yani ŞL için işleri çok ama çok zor.
    Beşiktaş'ın kadrosu yaşlanmış olabilir ama elinde güç ve para var. FB ve GS'de ne var?

@Jefferson Starship Çok doğru. Ancak işte böyle 3-5 sezonda bir takımımız çıkıp beklenmedik başarı yakalayarak ancak kendimizi avuturuz. Galatasaray 2012/13 2013/14 sezonlarında üst üste Şampiyonlar Liginde gruplardan çıktı 5 senedir Avrupa'da yok. Aynı dönemde güçlenmeye çalışan Juventus, Sevilla, Atletico, Benfica vs her yıl Avrupa'da en az son 16'ya kaldılar.
    Biz kendimize büyük takımlar diyoruz ama büyüklüğümüz maalesef kendi ülkemizde. Es kazalarla sezondan sezona yendiğimiz maçlarla avunur olmuşuz.
    Başarılı demek Avrupa'da her sene en az bi yerlerde olabilmek demek. Buna en güzel örnek Sevilla!. Beğenmediğimiz o Sevilla 3 büyüklerimizden de çok daha büyük ve başarılı bir kulüp.

@kralexx42 Celilom Beşiktaş'ın zaten gücü buraya kadardı. Keşke 15.dakikadan 10 kişi kalmasaydı belki ikinci maç için en azından bir umut olabilir, ilk maçta bu kadar farklı yenilmezlerdi.
    Ali Koç gelecek ligde ve Avrupa'da başarı gelecek diye hayal kuranlar zaten 10 yıldır Şampiyonlar Liginde olmadıkları için rüya görmeleri çok normal. Maalesef olaylara gerçek taraflarından bakmakta bazen duygusal yönümüz ağır bastığı için görmemezlikten geliyoruz. Galatasaray'ın yaptığı Beşiktaş'ın Avrupa Liginde kalması durumunda yakalayacağını düşünenlerdendim hep.
    Seneye bu kadro ile Avrupa Liginde boy gösterirse Beşiktaş bi yarı final hatta final görür diye tahmin ediyorum. Tabi bu benim görüşüm.

@yorgun şair Maaş konusunda Çin ve Qatar gibi görülüyoruz maalesef. Bu sezonda şu haberler çıkacaktır Robben ya Galatasaray'da yada Fenerbahçe'de, Ronaldo Beşiktaş'ta falan.
    Futbol anlamında ligimizin seyir kalitesi inanılmaz kötü. Ben 3 sene oldu Digitürk'ü kapattım. Ancak derbilerden derbilere canlı izler oldum maçları. Zaten her maç sonu 1 saat sonra TRTSPOR, NTVSPOR ve ASPOR'da maçın cıvkını çıkarana kadar, topun sibopunun yapıldığı fabrikaya kadar konuşuyor yorumcularımız.

@mrbaronx Şükrü hocam valla bu sezon keşke Avrupa Ligine devam etseydi Beşiktaş en azından orada en kötü bir yarı final yapardı. Sevilla'nın yaptığı taktikle adamlar şuan Avrupa'nın en son 10 yılda ki en başarılı takımlarından biri.

Bu sezondan sonra puanlamada değişeceği için artık kuluplerin 2 seçeneği oluyor.
    1 Şampiyonlar Liginde gruplardan çıkıp en fazla 1 veya 2 tur daha gidip PARA ve PRESTİJ.
    2 UEFA Avrupa Liginde son 16 yada çeyrek finale kadar gidip takım ve ülke puanı kazanmak. Az Para ama Şampiyonlar Liginde kazanılacak Prestij ve Puandan daha fazlasını kazanmak.

GS ve FB için en akıllı davranış 2020 sezonuna kadar ancak Avrupa Liginde boy göstermek gidi duruyor.
    Beşiktaş ise son 5 yıla bakarsak zaten Avrupa'da nasıl ve ne şekilde oynamasını gerektiğini çok iyi biliyor. Ama onlarda önümüzdeki sezondan itibaren Milan hesabı yaşlanan derisini değiştirmek zorunda kalacak.

Hakkımızda hayırlısı, umarım YANLIŞ YÖNETİLEN ÜLKE FUTBOLU BAŞTA OLMAK ÜZERE, KULÜPLERİMİZDEKİ ÖRÜMCEK KAFALI YÖNETİCİ VE BAŞKANLARDANDA KURTULUR, Basketboldaki sistem gibi bir sistemle ÜLKE FUTBOOLUMUZ PARA BABALARINA DEĞİL, İŞİ BİLEN FUTBOLU BİLEN İNSANLARA BIRAKILIR!
  • besiktasin yakaladigi basariyi ve ulke puanina katkisini takdir ediyoruz ama ulasilmasi cok zor imkansiz bir is de basarmadilar. atiyorum basaksehir bu sene sampiyon olur seneye de bir iki takviye biraz da kura sansiyla ayni basariyi yakalayabilir. o yuzden şu takim olmasa hiçiz bu takim olmasa biteriz gibi taraftarlarin kendi takimlarini yuceltmek icin soyledigi abarti sozlerin bir anlami yok.

• Ben Beşiktaşı Fenerden daha başarılı buluyorum Avrupa kupalarında. Dün de trolün birine anlatmaya çalıştım ama her zamanki 8-0, 6-0 skorlarını sürdü öne.

Çeyrek finalle Fener üst başarı olarak Beşiktaştan önde ama Avrupa kupalarına katılım olarak, istikrar olarak Beşiktaş daha başarılı Fenerden.

Avrupa kupalarına katılma konusunda Fenerin eline daha çok fırsat geçse de ön elemelerde falan abuk subuk takımlara elenip bu şansı kaybettiği çok oldu. Grup aşamalarına kalınca pek iyi görüntü çizemedi. Bir sefer çeyrek final kaptı.

Beşiktaş ise Avrupa kupalarına katılma fırsatlarını daha iyi kullandı, hiç etmedi. ŞL için fırsat yakaladıysa ŞL ye, Uefa için fırsat yakaladıysa Uefaya katıldı. 6-0, 8-0 gibi hezimetler olsa da puan toplama açısından, fırsatı değerlendirme açısında ve istikrar olarak Fenere göre daha başarılı buluyorum ben Beşiktaşı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GATIRCAN -- 22 Şubat 2018; 16:22:30 >
  • Galatasaray'ı bu ülkeye en çok puanı getiren takımdır. Şuan ŞL'ye 1 direk 1 ön elemeden AL'ye 2 direk takım gönderiyorsak bu en çok Galatasaray sayesindedir. Galatasaray iyi olduğu zamanlarda ülkesine en çok yararı olan takım konumunda olmuştur hep.

Son yıllarda yaşadığı sorunlar nedeniyle Avrupa'da pek bişey yapamaması normaldir. Son 2 yılda 5 td değiştirdi tarihinin en kötü yönetimine katlandı ve maddi açıdan kötü günler geçirdi. Kalkıp da tarihinin en iyi dönemlerinden birini yaşayan Beşiktaşla kıyaslamak çok saçma.

Galatasaray toparlandığı zaman gene ülke futbolunu temsil etmek için bayrağı devralacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andres Escobar

Hele önümüzdeki 2-3 sezonda bu GALATASARAY ve FENERBAHÇE'nin durumuna bakarsak arayı çok daha fazla açacaktır BEŞİKTAŞ!

Ne alaka ?

Bjk salı günü 2 senelik ruyasi bitti

Seneye şl yok yasli kadrolari var + senol milli taka gidecek

Bu sene Fener samp olur Ali koç başkan olursa avrupada iyi yerlere geliriz onumuzdeki 4 yil icinde

Kadrosu yaslandı ama ffp de bu sezon bitiyor.Gelirleri gs ve fb den daha fazla ve maaş olarak da beşiktaş kendi oyuncularına daha az ödüyor.Gelecek sezon çok rahat kadrosunu yenileyebilir bjk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcos alonso -- 22 Şubat 2018; 16:47:49 >
  • O kadar boş bir konu ki Galatasaray taraftarı olarak Galatasaray'ı geçtim, Beşiktaş Avrupa arenasında değil Fenerbahçe'ye yaklaşmak, Fener yaklaşmak için 8 yıl daha şampiyonlar ligine gitmemesi lazım bu takımın.

Ligimiz vasat bile diyemeyeceğim bir kalitede. Futbolun bu denli popüler olduğu ülkede ve nüfus oranımıza baktığımızda çok nadir Avrupa seviyesinde oyuncu yetiştirebiliyoruz. Ayrıca daha hala yabancı sınırı şu olsun, bu olsun, sahada İstiklal Marşını okuyacak oyuncu bile yok gibi saçmalıklar ile uğraşıyoruz.

Beşiktaş şanslı bir döneme denk geldi. Bir takım Aziz Yıldırım gibi bir bela ile diğer takım Dursun Özbek gibi bir bela ile mücadele etti. Başkan, kongre üyeleri ve oyuncular arasındaki bağın bir türlü oluşamamasından dolayı bu iki takım sahada futbol namına gram mücadele gösteremedi. Beşiktaş ise bu kaostan faydalanan takım oldu. Yine Beşiktaş bu kaostan faydalanırken yabancı sınırında esnetilmeler yapıldı. Daha bir esneklik yapılsa Beşiktaş'ta Caner filanda gram forma yüzü göremez ama eldeki sınır ve şartlarda Caner gibi adamlar bek oynuyor.

Fikret Orman'da akıllı filan değil sadece günümüzün adamı. Futbolda siyaset olmaz deyip Beşiktaş taraftarının açtığı Atatürk posterine bile laf atmış kişidir. Ama ne hikmetse kendisi bu lafı deyip partilerin yaptığı mitinglerde boy göstermeden duramaz. Adam partinin yaptığı Batman mitingine bile katılan biri. Sırf siyasi destek alarak bir yerlere gelmeye çalışan yukarıda yazdığım gibi günümüz gücünden yararlanmaya çalışan günün adamı.

Galatasaray'ın 4 4'lük diye espri konusu olduğu, 1 puan çektiğimiz şampiyonlar ligi grubunda sahadaki futbolcular Veysel Sarı, Yekta, Tarık, Semih, Hamit, Emre Çolak gibi oyunculardan kuruluydu. Allah aşkına Tarık'ın olduğu beke sabit kova koysak daha az adam geçirirdi. Orta saha BAM orta sahasının bir tık üstüydü. Bu kadro yapısı ile o dönem Arsenal'in Dortmund'un, Real'in 4 6 filan atması gayet normaldi bize.

Şimdi diyeceksiniz bu sezon östürüktüss elendiniz yabancı sınırı esnetilmesine rağmen diye. Tam 10 yabancı oyuncu almışız ve daha yaz ayında ilk resmi maç. Bir anda bu yabancıların patlama yapması beklenemezdi. Aynı oyuncular en az bir sezon birlikte oynasaydı ve bu maç o sezondan sonra oynansaydı bu facia oluşma ihtimali çok daha az olurdu. Zaten adamların bizi yenmesi tesadüf değildi. Adamlar UEFA grubundan çıktı, üstüne az tecrübeli olsalar dün Arsenal'i eleyeceklerdi.

Kaldır yabancı sınırını tamamı ile görelim. Birazda iş bilen adamlarla neler olabilir düşünemiyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImPerspektif -- 23 Şubat 2018; 17:48:42 >
  • Futbolu yöneten kişilerin hepsini tek tek makamlarından alıp işi bilen profesyonelleri getirmeden bu tablo düzelmez. En başarılı dediğimiz Beşiktaş ile vasatı geçemiyor. Kulüplerin ilk önceliği her zaman lig olacak. Şu an bizim başkana sorsan lig şampiyonluğu mu Bayern'i elemek mi desen lig der. Çünkü şampiyonluğun maddi getirisi daha fazla. 3 büyüklerin ekonomik durumu da ortadayken ikinci plandaki avrupa kupalarında başarı gelmez.
  • 10 senedir Sampiyonlar liginde gruplara kalamamisiz. Bizim baskanda halen daha o koltukta.

Zicoyu Alexi yedin insallah bir gunde bu takim senden kurtulacak ey aziz yildirim.

Ali Koc baskan Fenerbahce Sampiyon 🙂
  • quote:

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.